HÍREK
A Rovatból

Élet az ársapka után: visszatértek a jelentős különbségek a benzinkutak árait között

Hiába csökkent a kőolaj világpiaci ára, a forint gyengülése miatt ezt nem érezzük.


Van, ahol 623, máshol 645, de akad ahol 675 forintot kell fizetni a 95-ös benzin literéért - derül ki az rtl.hu összeállításából. A gázolajat még ennél is drágában lehet tankolni.

Ahogy arról mi is beszámoltunk: kedd este a kormány bejelentette, hogy eltörlik a benzinársapkát, miután országszerte ellátási gondok alakultak ki a kutakon. Így azóta már piaci áron lehet tankolni a 95-ös benzint és gázolajat.

Az rtl.hu azt írja, hogy azóta megszűntek a sorok, viszont visszatértek a jelentős árkülönbségek a benzinkutakon.

Akad 76 forintos árkülönbség is.

Ez a 95-ös benzin esetében, 50 literessel tankkal számolva, akár 3700 forint különbséget is jelenthet.

A gázolajnál is jelentős árkülönbséget számoltak: 3000 forintot.

A visszatérő piaci versenyt jól mutatja, hogy az Auchan töltőállomásain az átlagárnál jóval olcsóbban, 599 forintért lehet kapni egy liter benzint.

A Holtankoljak.hu korábban azt írta, hogy péntektől lejjebb mennek majd a nagykereskedelmi átlagárak, de ez egyelőre a kutakon még nem jelentkezik. A Gazdaságkutató Intézet szerint is hiába csökkent a Brent-olaj hordónkénti ára majdnem 15 százalékkal, ez a hazai üzemanyagárakban kevésbé mutatkozik.

„A forint gyengesége ellensúlyozza az olaj árának csökkenését, most éppen 417 forint egy euró, ami azt is jelenti, hogy az olajpiaci áresés csak tompítottan tud megjelenni”

– mondta a portálnak Molnár László, a GKI Gazdaságkutató Zrt. vezérigazgatója. Drasztikus forgalomcsökkenésre az ünnepek miatt decemberben még nem, inkább januártól számítanak a szakemberek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Szalay-Bobrovniczky Kristóf reagált Magyar Péter hangfelvételére: A békéhez erő kell!
A honvédelmi miniszter a Facebookon válaszolt Magyar Péter vádjaira. A Tisza Párt vezetője hangfelvételt tett közzé, amit az „Orbán-kormány őszödi beszédének” nevezett.


Magyar Péter csütörtök reggel egy hangfelvételt tett közzé, amelyen Szalay-Bobrovniczky Kristóf hallható. A Tisza Párt elnöke a felvételt az „Orbán-kormány őszödi beszédeként” jellemezte.

A hangfelvételen a honvédelmi miniszter arról beszélt, hogy a kormány „szakít a békementalitással, hogy átálljunk a háború felé vezető út nulladik fázisára”. Szalay-Bobrovniczky azt is mondta, hogy „szakítanak a jelenlegi béketevékenységeikkel, és egy ütőképes hadsereget hoznak létre”.

A felvétel nyilvánosságra kerülése után Szalay-Bobrovniczky Kristóf közösségi oldalán reagált. Azt írta: „Én egy Magyarország fegyveres védelmére kész és alkalmas hadsereget építek! Mert a békéhez erő kell.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Gulyás Gergely Magyar Péter hangfelvételéről: Ez egy lepkefing
„Nincs miről beszélni, nem, hogy nincs ügy, nevetséges” - fogalmazott a miniszter.


Magyar Péter hangfelvételéről kérdezte a HVG újságírója Gulyás Gergelyt a kormányinfón.

„Mindannyian érezzük, hogy ez egy lepkefing. Itt nem történt semmi. Egy honvédelmi miniszter arról beszél, hogy a katonáknak meg kell védeni az országukat, és ezt ki más mondaná, ha nem ő. Ráadásul amit mond, az is szerintem egy közvetlen háború fenyegetésgében magától értetődő és helyes. Nincs miről beszélni, nem, hogy nincs ügy, nevetséges”

- válaszolta a miniszter, aki szerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf csak arról a régi igazságról beszélt, hogy katonáknak a háborúra kell készülniük, és így tudják megőrizni a békét.

Gulyás szerint a magyar kormány az elmúlt években is mindent megtett a békéért, de a katonáknak a haza védelmére kell felkészülni.

Az újságíró kérdésére, miszerint Szalay-Bobrovniczky Kristóf mondatait ugyanúgy lehet értelmezni, mint a korábbi vezérkari főnök, Ruszin-Szendi Romuluszét, a miniszter azt mondta Ruszin-Szendi Romulusz Ukrajnát akarta megvédeni, míg a honvédelmi miniszter a hazát akarja megvédeni.

Gulyás szerint a kormány is mindig ezt kommunikálta, és Orbán Viktor már a háború előtt is beszélt arról, hogy közös európai haderőre van szükség.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Ismét fekete füst szállt fel, továbbra sincs meg az új pápa
A második szavazás is eredménytelen lett, így a bíborosok tovább szavaznak.


Csütörtökön nem sokkal 12 óra előtt ismét fekete füst szállt fel a Sixtus-kápolna tetejére felszerelt kéményből, amely azt jelenti, hogy

a második szavazás is eredménytelen lett, tehát továbbra sem tudjuk, ki lesz a húsvéthétfőn elhunyt Ferenc pápa utóda.

A bíborosok így tovább szavaznak. Erre csütörtökön még három körben lesz lehetőségük.

Bár korábban azt lehetett tudni, hogy a délelőtti ülés első fordulója után várhatóan 10.00 és 10.30 óra között száll majd fel a szavazás eredményét jelző füst, ahogyan tegnap este, úgy most is több mint másfél órás késéssel érkezett eredmény.

Így várhatóan az egész nap elcsúszik, tehát a második forduló eredménye, amelyről a korábbi időpont szerint 11.30 és 12.00 óra között adtak volna jelzést, is későbbre tolódik. Mindenesetre, ha ekkor sem sikerül pápát választani, akkor kora estére várható a következő szavazás eredménye. Ha ezután is fekete lesz a füst, akkor még egy szavazást tartanak, aminek várhatóan a tegnapihoz hasonlóan késő estére lesz eredménye.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Vizsgálatot folytatott a Honvédelmi Minisztérium Ruszin-Szendi Romulusz „NATO-üléseken tanúsított magatartása miatt”
Négy NATO-ülésen vett részt, ezeken pedig „elhallgatta a magyar kormány háborúellenes narratíváját, és részrehajlóan Ukrajna-barát állásponti elemeket hangoztatott. A volt vezérkari főnök felszólalásait a »Slava Ukraina« (Dicsőség Ukrajnának) kifejezéssel zárta”


A Honvédelmi Minisztérium átfogó vizsgálatot folytatott Ruszin-Szendi Romulusz korábbi vezérkari főnök NATO-üléseken tanúsított magatartásával kapcsolatban – írja az Index. A lap információi szerint a tárca bekérte a NATO vezérkarfőnöki találkozók hanganyagait, és összevetette azokat az altábornagy által készített jelentésekkel, valamint a számára kiadott mandátummal.

A minisztérium a vizsgálat eredményeit a Nemzetbiztonsági Bizottság elé tárta, mert súlyos eltéréseket találtak a hivatalos magyar álláspont és Ruszin-Szendi NATO-beli felszólalásai között.

A vizsgálat szerint ugyanis az altábornagy az orosz-ukrán háború kitörése után négy NATO-ülésen vett részt, ezeken pedig következetesen eltért a számára kiadott mandátumtól, a kapott utasítás ellenére „elhallgatta a magyar kormány háborúellenes narratíváját”, és részrehajlóan Ukrajna-barát állásponti elemeket hangoztatott

- írja a lap.

A minisztériumi vizsgálat szerint Ruszin-Szendi nem említette, hogy Magyarország nem járul hozzá halált okozó eszközök Ukrajnába szállításához magyar területen keresztül, és a harcok azonnali beszüntetését és a tárgyalásos rendezést sem sürgette.

Az Index szerint a Honvédelmi Minisztérium megállapította, hogy Ruszin-Szendi a NATO-ülésekről készített jelentéseiben olyan elemeket is feltüntetett, amelyeket valójában nem mondott el, így a feletteseit és a kormányzatot félrevezette.

A lap szerint vizsgálat azt is kimutatta, hogy az EU vezérkarfőnöki találkozón sem ismertette a magyar aggályokat az EUMAM misszióval kapcsolatban, pedig erre is utasítást kapott.

„Különösen nagy felháborodást keltett, hogy a volt vezérkari főnök a NATO-beli felszólalásait a »Slava Ukraina« (Dicsőség Ukrajnának) kifejezéssel zárta”

- jegyezte meg az Index, hozzátéve, hogy ez a köszöntés az ukrán hazafias retorika egyik kulcseleme.

„A kifejezés használata azért is keltett megütközést, mert a magyar kormány hivatalos álláspontja a fegyveres konfliktussal kapcsolatban a semlegesség, a béketárgyalások sürgetése és a további eszkaláció elkerülése. A »Dicsőség Ukrajnának« köszöntés használata a magyar katonai vezetés magas rangú tisztviselője részéről egyértelműen ellentmond ennek a semleges álláspontnak” - írja a lap.

A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatta a vizsgálat eredményeiről a Nemzetbiztonsági Bizottságot is, mivel a HM szerint az altábornagy viselkedése bizalomvesztést okozhatott a szövetségi rendszerben, és sérthette Magyarország nemzetbiztonsági érdekeit, és kettős kommunikáció hatással lehetett a NATO döntéshozatali folyamataira is.


Link másolása
KÖVESS MINKET: