CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból

Doboz sör 2000-ért, perec 1500-ért, ásványvíz 800-ért – megnéztük, milyen árak vannak idén a Hungaroringen

A száguldó cirkusz rajongói már ott vannak Mogyoródon, ahogy az árusok is. Körbenéztünk, mennyiért lehet enni és inni idén a pálya környékén.


A hétvégén Magyarországra érkezett a Forma-1 száguldó cirkusza: a 2023-as Magyar Nagydíjat július 21. és 23. között rendezik meg a Hungaroringen. A program pénteken a szabadedzésekkel kezdődött, szombaton 16 órától lesz az időmérő, vasárnap 15 órakor pedig jön a hétvége fő műsorszáma, maga a futam.

A Forma 1 rajongói már ott vannak a mogyoródi versenypályánál - ahogy a kitelepülő árusok is. Mi most körbenéztünk a pálya környékén, hogy mennyiért kínálják az ételeket, italokat és a különböző kiegészítőket idén a Magyar Nagydíjon.

Hot dogot 1800 forintért, perecet 1500-ért találtunk, egy dobozos sör 2000 forintba, egy félliteres ásványvíz pedig 800 forintba kerül.

Az egyik árus szombaton kora délután arról panaszkodott, hogy szerinte idén „pangás van”.

Az árusok portékái mellett a közlekedés sem olcsó: volt olyan taxis, aki 20 ezer forintot kért volna, hogy visszavigyen a HÉV-megállóhoz, ami egy körülbelül hat perces út autóval. Inkább gyalogoltunk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
Körbekordonozott közönség, mesterlövész a tetőn – így gyülekeztek a résztvevők Orbán Viktor október 23-i beszédére
Orbán Viktor szerda délelőtt a Millenárison áll színpadra. A közönség csak karszalaggal, egyetlen irányból közelíthette meg a helyszínt.


Csak karszalaggal, csak a Fény utcai piac felöli oldalról juthatott be a közönség a Millenáris Parkba, hogy meghallgassák Orbán Viktor október 23-i ünnepi beszédét.

Az újságírókat hermetikusan elzárták, a helyszínt mesterlövészek biztosítják.

A színpadon 10-kor kezdődött a műsor, Orbán Viktor 11-kor áll majd színpadra.

Fotógalériánk a helyszínről:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
Fotókon a Farkasréti temető, ahol mindenszentek és halottak napja előtt már rengeteg gyertya ég
Fotósunk a Farkasréti temetőben járt, és az ünnep előtti estén készített képeket.
Fotó: Nagy Bogi - szmo.hu
2024. október 31.



Mindenszentek és halottak napja előtt már sokan ma kimentek a temetőbe, hogy megemlékezzenek szeretteikről. November 1-jén ünnepeljük az összes szentet, akikről sokaságuk miatt a kalendárium külön, név szerint nem emlékezhet meg - közli a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia. Azt írták: ezen a napon "imáinkban emlékezzünk meg azokról a szentekről, akik példájukkal megmutatták nekünk", hogyan kell követni Jézust.

Fotósunk a Farkasréti temetőben járt, és az ünnep előtti estén készített képeket:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
Fotókon a Tisza első nagy pártrendezvénye
Előadások, kerekasztal-beszélgetések és Magyar Péter évértékelő beszéde – ilyen volt a Tisza első nagy pártrendezvénye.


Szombaton tartotta első nagy pártrendezvényét a Tisza Párt. A Vissza Európába - évértékelő és országértékelő címmel meghirdetett esemény egész nap tartott a Hungexpón. Több előadás, kerek-asztalbeszélgetés, workshop is volt, illetve bemutatkoztak a Tisza Párthoz csatlakozott, különböző területekről érkezett szakértők is. Voltak, akik beszédet is tartottak, beszélt például a volt vezérkari főnök, Ruszin-Szendi Romulusz, és a Magyar Olimpiai Bizottság volt elnöke, Kulcsár Krisztián is.

Az esemény zárásaként megtartotta évértékelő beszédét Magyar Péter. A Tisza Párt elnöke többek között arról beszélt, hogy a szabad, független Magyarországért küzdenek, és Orbán Viktor kihívója nem ő lesz, hanem a magyar nép. Beszédében pedig programot is hirdetett.

Az egésznapos rendezvényen készült képeinket itt tudjátok megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

CÍMLAPFOTÓK
A Rovatból
Rémisztő alakok lepték el Budapest belvárosát halloween éjszakáján – galéria
Magyarországon van halloween. Aki nem hiszi, annak bizonyítékul a Szeretlek Magyarország fotósa mutatja meg, milyen extrém jelmezekben járják a várost a mindenszentek előtt bulizni vágyók.


Magyarországon nincs halloween – szól a sokak által hangoztatott, népszerű mondás. Ezzel azonban láthatóan már csak azok áltatják magukat, akik mindenféleképpen szeretnének bezárkózni az új hagyományok és más kultúrkörök érdekes szokásai elől.

Mert hogy bizony hazánkban is népszerű ez a kelta eredetű szokás, az immár nem kérdés. Bizonyíték lehet erre a Szeretlek Magyarország fotósának sorozata is, amit a budapesti belvárosi éjszakában lőtt.

A fiatalok és kevésbé fiatalok tucatnyi izgalmas és ijesztő figurának öltözve járták a várost. Már a Blaha Lujza téren lehetett találkozni egy Erasmus-buliba igyekvő kalózcsapattal, a bulinegyedben pedig halloweent ünneplő magyarok és külföldiek tömege hömpölgyött az utcán.

Volt, aki egyszerűen maszkot húzott vagy extrém módon festette ki magát, de a merészebbek filmekből ismert karaktereket keltettek életre, mint például a Joker Harley Quinn-jét vagy az Alice Csodaországban Queen of Hearts karakterét.

Egyes szórakozóhelyek előzőleg úgy hirdették meg a hallooween-partijukat, kedvezményt kap a fogyasztásból az, aki beöltözve érkezik. Így különösen nem meglepő, hogy egyre népszerűbbek a beöltözős bulik a magyar mindenszentek előtti éjszakán.


Link másolása
KÖVESS MINKET: