Két hónapig titkolták: lemondott Deutsch Tamás bántalmazással vádolt felesége
Miután többéves küzdelem, bántalmazási vádak és egy nemzetközi etikai eljárás árnyékolta be a sportágat, kiderült: Deutsch-Lazsányi Erika már március végén lemondott a Magyar Ritmikus Gimnasztika Szakszövetség Technikai Bizottságának elnöki posztjáról. A döntésről, amely május 14-én lépett hatályba, a szövetség közgyűlését is csak kedden tájékoztatták, a nyilvánosság pedig szerdán értesült róla – írta a Magyar Hang.
A szövetség elnöke, Bencze György megerősítette a lemondás időpontját és hatálybalépését. A hivatalos indoklásban ugyanakkor szó sincs arról a nemzetközi etikai vizsgálatról, amelyet a svájci székhelyű Gymnastics Ethics Foundation folytatott Deutsch-Lazsányi ellen.
A nemzetközi eljárásban a meghallgatások már tavaly lezajlottak, de nyilvánosan nem ismert az eljárás eredménye.
Az ügyet az elmúlt hetekben több, névvel a nyilvánosság elé álló volt versenyző és szülő beszámolója tartotta napirenden, akik a sportágban tapasztalt verbális és esetenként fizikai bántalmazásról beszéltek.
A volt elnök a vádak mögött személyes sértettséget, bosszúvágyat, sportágon belüli hatalmi törekvéseket és politikai okokat sejtett.
A bántalmazásról szóló beszámolók 2024 végén kerültek a szélesebb nyilvánosság elé, majd tavaly a Nemzetközi Torna Szövetséghez köthető etikai testület vizsgálatot indított, amelynek keretében több érintettet is meghallgattak.
Deutsch-Lazsányi idén március 24-én nyújtotta be a lemondását, amely május 14-én, a várnai Európa-bajnokság nevezési határidejének napján lépett hatályba. A szövetség közgyűlése öt nappal később, kedden szerzett tudomást a döntésről.
Via Telex