KÉK HÍREK
A Rovatból

„Csontokat dobáltak ki a sírkamrából” - Feltörték egy nógrádi vállalkozó sírját, de arany helyett csak egy pakli kártyát találtak

Két helyi férfi a temető korlátjával zúzta be a sírt, milliós kárt okozva. Az elhunyt fia sokkot kapott a látványtól.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. január 17.



Ékszerek és más értéktárgyak helyett csupán egy pakli kártyát találtak a sírrablók abban a kriptában, amit december végén törtek fel a Nógrád vármegyei Endrefalván – számolt be róla az RTL Híradó. A család szerint nem volt más érték a 2019-ben elhunyt helyi vállalkozó koporsójában. Az ügyben két helyi férfit letartóztattak.

A brutális bűncselekményt december 29-én este követték el. A két 32 éves férfi a temető lépcsőjének fémkorlátját törte le, majd a betonlábbal együtt szerszámként használva bezúzta a családi kripta fedlapját. Ezután lemásztak a sírkamrába, felnyitották a koporsót, és a holttestet kiemelték a földfelszínre, vélhetően ékszereket és más értékeket keresve. A rongálással mintegy 1,2 millió forintos kárt okoztak.

A rendőrség nyomozói január 12-én fogták el a két helyi férfit, akiket rongálással és kegyeletsértéssel gyanúsítanak. A bíróság a bűnismétlés veszélye miatt február 14-ig elrendelte a letartóztatásukat. Az egyik gyanúsítottnál kábítószergyanús anyagot is találtak, amit szakértő vizsgál.

Az elhunyt fiát a polgármester értesítette a történtekről. A férfi a helyszínre sietve szörnyű látvánnyal szembesült.

„Azt hittem, valami fadarab vagy farönk. Ahogy közeledtem a sír felé, láttam, hogy csontokat dobáltak ki a sírkamrából, testrészek hevertek mindenhol. Szörnyű látvány fogadott. Szinte sokkot kaptunk”

– nyilatkozta az elhunyt fia, aki azóta sem mert visszamenni a sírhoz. „Én már meg sem néztem, mennyire rongálták meg a sírkamrát, egyszerűen nem volt erőm felmenni. A temetkezési vállalattól tájékoztattak: azt mondták, minden szét van verve, a koporsó és a csontok szanaszét – minden.”

A faluban óriási a felháborodás, az emberek értetlenül állnak azelőtt, hogy helybeliek követték el a kegyeletsértést.

„Hatvanéves ember vagyok, voltam én is sok zűrben, de ilyesmi soha eszembe nem jutott. Ráadásul falubeliek, ismerik is – a saját falubelijükkel tették ezt” – mondta egy helyi lakos. Egy másik férfi hozzátette: „Elég szégyen, amit csináltak, mert ez a szegény ember másoknak adott munkát, kenyeret tett a szánkba. Jó ember volt, tisztelték a dolgozói és az egész falu.”

A nyomozás jelenleg is tart. A hatóságok vizsgálják, hogy a két férfinak köze lehet-e más, a környéken a közelmúltban elkövetett bűncselekményekhez.

Az RTL beszámolója a történtekről:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Rollerrel szenvedett súlyos balesetet a férfi, aki Aston Martinnal gázolt halálra egy idős asszonyt egy győri buszmegállóban
A 30 év körüli férfit a győri Szigethy Attila úton érte a baleset, súlyos sérülésekkel szállították kórházba. A rendőrség szabálysértési eljárásban vizsgálja az esetet, amelyben más nem sérült meg.
F. O. - szmo.hu
2026. június 19.



Balesetet szenvedett és súlyosan megsérült az a férfi, aki február 14-én egy Aston Martinnal halálra gázolt egy idős asszonyt Győrben. A sofőr jogosítványát a tragédia után bevonták, most elektromos rollerrel bukott hatalmasat a városban.

A Blikk információi szerint a férfi április 17-én a győri Szigethy Attila úton esett el a rollerrel. Bár viselt védőfelszerelést, így is súlyosan megsérült. Az esetnek nem volt más résztvevője.

Az Országos Mentőszolgálat megerősítette, hogy a helyszínről egy 30 év körüli férfit szállítottak kórházba súlyos sérülésekkel, stabil állapotban.

A Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság közölte, hogy az április 17-i esetet szabálysértésként vizsgálják, mivel abban más érintett személy vagy jármű nem volt.

A lapnak a férfi egyik közeli ismerőse további részleteket árult el az állapotáról:

„Azt mondta, nem sokkal az autóbalesete után elektromos rollerrel is sikerült felborulnia, ráadásul megsérült az arca.”

Az ismerős szerint a férfi egy magánklinikán próbálta kezeltetni a sebet, de komplikációk léptek fel.

„Nem lesz egyszerű a gyógyulása, maszkot is kell viselnie” – tette hozzá.

A férfit a februári halálos baleset után őrizetbe vették, de a bíróság nem rendelte el a letartóztatását. Azzal a feltétellel engedték szabadon, hogy nem hagyhatja el Győr közigazgatási területét, a vezetői engedélyét pedig bevonták.

Az ügyészség április végén emelt vádat a férfi ellen halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt. Indítványuk szerint, ha beismeri a bűnösségét, két év letöltendő fogházbüntetésre és négy év járművezetéstől való eltiltásra számíthat. A győri gázolás ügyében az első tárgyalást július 6-ra tűzték ki.

A tragédiában elhunyt asszony fia korábban arról beszélt, hogy ezt a büntetést kevesli. „Én örökre eltiltanám, egy életre felejtse el a vezetést” – nyilatkozta, hozzátéve, hogy bízik az igazságos ítéletben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Megfogta a fenekemet, és alám nyúlt” - Éjszaka, egy budapesti aluljáróban támadták meg Felföldi Lilla bloggert
Részletes posztban írta le Felföldi Lilla, hogyan támadta meg és fogdosta egy férfi a Szentlélek téri aluljáróban. A nő dulakodni kezdett a támadójával, aki végül elfutott a helyszínről.


Felföldi Lilla blogger azzal kezdi a történetet, hogy takarítóként dolgozik egy irodaházban, és éjjel 1 órakor fejezte be a munkát. A Puskás Ferenc Stadionnál szállt buszra, és már a megállóban felfigyelt a későbbi támadóra. A férfi vele együtt szállt le a Szentlélek téren, majd szorosan követte az aluljáróba vezető lépcsőn.

A blogger leírta, hogy rossz megérzése támadt, és bár először paranoiásnak gondolta magát, ösztönösen áttette a szatyrot a jobb kezéből a balba, hogy domináns keze szabadon maradjon. „És milyen jó volt a megérzésem! Rögtön ezután a férfi elkapott. Megfogta a fenekemet, és alám nyúlt. A csípőmet magához szorította” – írta.

„Egy századmásodperc alatt annyira elborult az agyam ettől, hogy azt éreztem: én ezt a férfit most meg akarom ölni azért, amit tett”

Felföldi azonnal reagált: a szabad jobb kezével megragadta a férfit, és miközben a fal felé lökte, trágár szavakkal kérte számon. „Mit csinálsz?! Neked mi bajod van, baszd meg?! Te rohadék fasz!!!” – idézte fel a kiabálását.

„Látom magam előtt, ahogy meg sem nyikkan, csak ilyen kibaszott undorító féreg módjára szélesen vigyorog, mert felsőbbrendűnek érzi magát.”

A dulakodás csak pár másodpercig tartott. A férfi végül kiszabadította magát a nő szorításából, és futásnak eredt. Felföldi utána iramodott, és a lépcső aljáról kiabált utána: „Elmenekülsz, mert egy undorító gyáva féreg vagy!!! Félsz!!!” A férfi a lépcső tetejéről még bemutatott neki, majd eltűnt.

A blogger a hazafelé vezető úton felhívott egy barátot, hogy elmesélje a történteket. Otthon az adrenalin lecsengése után sírógörcsöt kapott. „Remegtem és kiábrándultam. Az undorodás és az igazságtalanság érzése volt akkor a leghangosabb, miután végre elmúlt a düh” – fogalmazott.

„És közben azon is tépelődöm, mi lett volna, ha visszaütök? Esetleg ahelyett, hogy elfut, csak agresszívebbé válik?”

Reggel, amikor felébredt, tudatosult benne, hogy nem álmodta az esetet, és újra elsírta magát. A posztban felteszi a kérdést, mi lett volna, ha a támadónál fegyver van, vagy ha többen vannak. Jelenleg, ahogy az utcán közlekedik, undort és félelmet érez a férfiak láttán, bár tudja, hogy ez igazságtalan.

„Tudom, hogy a legtöbb férfi békés és normális ember. De most egyszerűen felfordul a gyomrom, ha rájuk gondolok.”

„Lányok, nagyon vigyázzatok magatokra, és hallgassatok a megérzéseitekre! Ha kell, vegyétek át azt a szatyrot a másik kezetekbe, ha veszélyt éreztek. Én megtettem. És csak emiatt volt szabad a jobb kezem, amivel azonnal védekezni tudtam” – zárta bejegyzését.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Begyógyszerezte magát egy nagykőrösi nő, és a gyerekével kétszer beleesett a csónakázó tóba
Kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat a Ceglédi Járási Ügyészség a nővel szemben. A vádirat szerint vényköteles gyógyszer hatása alatt állt, amikor a Csónakázó-tónál a vízbe esett.


Kétszer is a tóba rántotta a babakocsit – vádat emeltek a nagykőrösi anya ellen, miután a vádirat szerint vényköteles nyugtatóból több szemet bevéve tudatzavaros állapotban veszélyeztette alig egyéves gyermekét.

A Ceglédi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat a nővel szemben – közölte a Pest Vármegyei Főügyészség. A vádirat szerint a nő júliusban ment ki alig egyéves gyermekével a nagykőrösi Csónakázó-tóhoz, ahol találkozott egy férfi ismerősével. Rossz hangulatára hivatkozva kedélyjavítót kért tőle, mire a férfi egy levél, kizárólag orvosi rendelvényre kapható Xanaxot adott neki.

Az ismerős figyelmeztette a nőt, hogy egyszerre csak egy tablettát vegyen be, ő azonban azonnal több szemet is lenyelt, amitől tudatzavaros állapotba került.

A nő a part melletti padon ült, előtte a babakocsiban pihent a gyermeke. Amikor hirtelen felállt,

a gyógyszerektől elvesztette az egyensúlyát, és a tóba esett, magával rántva a babakocsit a gyermekkel együtt.

A közelben tartózkodó ismerőse mindkettőjüket kihúzta a vízből, majd telefonon értesítette a nő élettársát, és megkérte, hogy a padon ülve várja meg.

A nő azonban rövid idő után ismét felállt, de a gyógyszer hatása miatt újra egyensúlyát vesztette, és a babakocsit magával rántva megint a tóba zuhant.

Az alig egyéves gyermek ekkor már elmerült a vízben, és a testhőmérséklete csökkenni kezdett.

A tragédiát egy arra járó férfi akadályozta meg, aki kimentette a kisbabát a tóból és értesítette a mentőket.

Az ügyészség szerint a nő ezzel „súlyosan megszegte” szülői kötelességét, mivel a gyógyszerekkel önhibájából került olyan állapotba, hogy képtelen volt ellátni a gyermekét, akinek így az életét és testi épségét veszélyeztette.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Kiborult a budapesti taxis: előbb pofon vágták, majd bosszúból nekihajtott a motorosnak
A bíróság felfüggesztett börtönre ítélte azt a 44 éves taxisofőrt, aki a Bajcsy-Zsilinszky úton szándékosan nekihajtott egy motorosnak. A sofőrt a járművezetéstől is eltiltották, miután egy pofon miatt ütközött a járműnek, amelyen utas is ült.


A bíróság egy év, két év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre és egy év két hónapra a járművezetéstől való eltiltásra ítélte azt a 44 éves taxisofőrt, aki szándékosan nekihajtott egy motorosnak Budapesten, a Bajcsy-Zsilinszky úton. A bíróság tárgyalás mellőzésével, büntetővégzésben hozta meg a döntést, amelyet az ügyészség tudomásul vett, így nem került sor tárgyalásra – közölte az Ügyészség.

A vádirat szerint az eset 2024. július 18-án, kora délután történt, amikor egy motoros szabálytalanul vágott be a taxis elé. A taxisofőr erre rádudált, mire a motoros lelassított. A taxis ekkor még nem szándékosan, de érintőlegesen hozzáért a motorhoz.

A motoros annyira indulatba jött, hogy megállt, odalépett a taxihoz, majd benyúlt és pofon ütötte a sofőrt. A motoros ezután visszaült a járművére, hogy elhajtson, de a pofon miatt felháborodott taxis elindult, és szándékosan, hátulról nekiütközött a motorkerékpárnak, amin ekkor egy utas is ült.

A motorkerékpárban több mint 80 ezer forintos kár keletkezett. A taxisofőr ellen közúti veszélyeztetés bűntette és rongálás vétsége miatt emeltek vádat. A konfliktus másik résztvevője sem ússza meg a felelősségre vonást: a motoros ellen garázdaság miatt külön büntetőeljárás folyik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk