KÉK HÍREK
A Rovatból

Blikk: tolvajok buktatták le a pátyi boncmestert, aki a malacait etethette az emberi maradványokkal

Az ingatlanról egy időben elviselhetetlen bűz terjedt, az egész környéken érezhető volt a helyiek szerint.


Mint azt tegnap mi is megírtuk, a rendőrség előállított egy 60 év körüli pátyi férfit, akinek a házánál emberi maradványokat találtak.

A boncmesterként dolgozó férfi a gyanú szerint munkahelyéről hazahordta a halottak testrészeit, és kisebb hordókban tárolta azokat a udvar végében.

A Blikk az ügy folytatásában arról ír, hogy

a patológust besurranó tolvajok leplezték le. A betörők azután számoltak be a pátyi ingatlanon látott gyomorforgató részletekről, miután lebuktak és elkapták őket a rendőrök.

A családi házhoz nagy erőkkel érkeztek meg a rendőrök, akik két napig helyszíneltek. A kert hátsó részében talált hordókat lezárták és egyenként megszámozták őket.

A boncmester szomszédai szerint több furcsaság is zajlott a gazos kertben. Bár úgy tudták, hogy a férfi nappal dolgozik, a pátyi házhoz az utóbbi időben mindig csak éjszakánként járt, ekkor is tevékenykedett az udvarban. Többen azt állítják, hogy

látták hajnali kettőkor hullatepsiket mosni, de azért nem tulajdonítottak ennek különösebb jelentőséget mert úgy tudták, hogy a férfi hullaszállítóként dolgozik.

Egy időben az ingatlanról irdatlan bűz terjedt el a környéken, de aztán ez is elmúlt.

A meglehetősen goromba ember hírében álló férfit ráadásul már fel is jelentették egyszer, mert az állatait rossz körülmények között tartotta.

A lap megemlíti, hogy a szomszédok közül néhányan azt gondolják,

a férfi a malacait etethette a maradványokkal.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megtalálták az egy hónapja Budapesten eltűnt fiú holttestét a Dunában
A januárban eltűnt 18 fiú teste a Rákóczi hídtól délre került elő a folyóból. A rendőrség szerint bűncselekményre utaló körülmény nem merült fel.


Egy hónapnyi bizonytalanság után véget ért a keresés: a rendőrség megerősítette, hogy a Dunában február 21-én talált holttest azé a 18 éves fiúé, aki január 17-én tűnt el Budapesten.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság a Facebookon közölte, a helyszíni szemle és az azonosítási eljárás után kétséget kizáróan megállapították, hogy az eltűntként keresett fiút találták meg.

A fiú január 17-én hajnalban távozott az Ötkert nevű belvárosi szórakozóhelyről, de nem tért haza, ezt követően indult meg a keresése. A dunai vízirendészek a bejelentés után folyamatosan kutatták a folyót és annak környezetét, a munkájukat azonban a téli időjárás és a jégzajlás is nehezítette.

A holttestet végül február 21-én találták meg a Duna XI. kerületi szakaszán, a Rákóczi hídtól mintegy három kilométerrel délre.

A rendőrség kegyeleti és eljárási okokból a nyilvánosságot csak az azonosítás és a család értesítése után tájékoztatta.Közleményük szerint

bűncselekményre utaló körülmény nem merült fel, a rendőrség közigazgatási hatósági eljárás keretében, szakértők bevonásával vizsgálja a haláleset körülményeit.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„A doktornő nyíltan vállalta mindenhol az oltásellenességét” - Bilincsben a dunavarsányi gyermekorvos, 40 ezer forintért hagyta oltatlanul a gyerekeket
A Pest vármegyei orvost és asszisztensét vesztegetéssel gyanúsítják, mert pénzért hamis oltási igazolásokat adtak ki. A rajtaütés után mindkettőjüket letartóztatták közokirat-hamisítás miatt is.


Bilincsben vezették el a Pest vármegyei Dunavarsány ismert gyermekorvosát és asszisztensét, akiket azzal gyanúsítanak, hogy pénzért hamis oltási igazolásokat állítottak ki. A súlyos bűncselekményekkel összefüggésbe hozott dr. Cz. Ildikót és V.-M. Jolánt február 19-én, csütörtökön le is tartóztatták.

A nyomozók február 16-án, hétfőn csaptak le a rendelőben, amikor egy Somogy vármegyei nő és a barátnője érkezett a 67 éves orvoshoz, hogy gyermekük csak papíron kapja meg a kötelező védőoltást. A rajtaütéskor az orvost, az asszisztensét és az egyik anyát is elfogták.

A gyanú szerint a doktornő a szülők kérésére nem adta be a gyerekeknek a kötelező vakcinákat, de az oltási könyvbe és az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térbe valótlanul mégis azt rögzítette, hogy az oltás megtörtént

írta a Blikk. A szolgáltatásért alkalmanként 20 és 40 ezer forint közötti összeget kért, amin megosztozott az 54 éves asszisztensével, de ajándékokat is elfogadtak. A doktornő praxisába az ország több pontjáról, ajánlás útján érkeztek a szülők.

A nyomozók eddig 16 ilyen esetet tártak fel. Az érintett gyerekek között van 2 hónapos csecsemő és 8 éves kisiskolás is. Az akció során a rendelőben különböző borítékokban közel 700 ezer forintot, valamint előjegyzési naplókat, nyilvántartásokat, oltásikönyv-másolatokat és egy telefont foglaltak le.

„A doktornő még arra is gondolt, amennyiben a védőnő esetleg érdeklődne a gyerekeknél az oltásról, akkor hitelesen tudjanak beszélni róla, ezért valóban megszúrta őket, oltóanyag azonban nem volt a fecskendőben”

– mondta el a lapnak egy, az ügyre rálátó forrás.

Egy közeli ismerős szerint az orvos nem rejtette véka alá a nézeteit.

„Ildikó doktornő nyíltan vállalta mindenhol a rendszer- és oltásellenességét, ami végül a vesztéhez vezetett.

Több mint tíz éve dolgozott mellette az asszisztense, akit egyébként mindenki szeretett. Mint kiderült, a Nemzeti Védelmi Szolgálat titokban kamerákat szerelt fel a rendelőbe, így bizonyíték is van mindenre” – magyarázta.

Meghallgatásukkor az orvos csak a személyi körülményeire vonatkozó kérdésekre válaszolt, míg az asszisztense beismerte a tettét, de részletes vallomást nem tett. Úgy tudni, azt elmondta, hogy többször figyelmeztette a doktornőt, hogy fejezze be, de nem hallgatott rá. Az orvost és az asszisztensét üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásával és közokirat-hamisítással, az anyukát pedig vesztegetéssel és közokirat-hamisítással gyanúsítják.

A dunavarsányi Egészségház ajtaján még mindig látható a letartóztatott orvos rendelési ideje, a helyettesítéséről az önkormányzat már intézkedett. A lap szerint a helyiek közül többen is örülnek, hogy véget vetettek a doktornő tevékenységének.

Magyarországon jogszabály írja elő, mely védőoltásokat kötelező életkorhoz kötötten beadni a gyermekeknek. Számos szülő azonban – az oltások esetleges káros hatásaitól tartva – megpróbálja elkerülni, hogy gyermeke megkapja a vakcinákat, de szeretne mentesülni az ezzel járó szankciók alól. Ennek érdekében keresnek fel olyan orvosokat, akik igazolást állítanak ki az oltás beadásáról anélkül, hogy az valóban megtörténne.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megkéseltek két embert verekedés közben a MOL Campuson lévő Virtu étteremben, egyikük életveszélyesen megsérült
Két vendégtársaság balhézott össze, ami aztán késelésbe torkollott. A rendőrség emberölés kísérlete miatt nyomoz, egy 19 éves fiút már őrizetbe is vettek.


Késelésig fajult egy verekedés a MOL Campus 28. emeletén lévő Virtu étteremben február 21-én, szombat éjjel. Az összecsapásban egy ember életveszélyesen, egy másik pedig könnyebben sérült meg – értesült a Telex.

A Budapesti Rendőr-főkapitányság arról tájékoztatta a lapot, hogy az étteremben két társaság keveredett szóváltásba, ami verekedésbe torkollott. Az egyik férfi ekkor két másik embert megszúrt. A rendőrség emberölés kísérletének gyanúja miatt nyomoz.

A feltételezett elkövetőt, egy 19 éves fiút egy napon belül elfogták, majd gyanúsítottként kihallgatták és őrizetbe vették. Rajta kívül egy másik embert is kihallgattak, őt csoportos garázdasággal gyanúsítják.

A Virtu étterem a MOL Campus 28. emeletén található, közvetlenül a 29. emeleti kilátóterasz alatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
1500 család fűtéséért küzdenek az Őrségben, miután a 36 centis hó letarolta az áramhálózatot
Az E.ON, az MVM és a katasztrófavédelem is a helyszínen dolgozik a hálózat újjáépítésén. Hat nagyteljesítményű aggregátort szállítottak a térségbe, hogy mielőbb legyen ideiglenes áram.


Egyetlen éjszaka alatt 36 centiméteres hóréteg bénította meg Kőszeg környékét, a szombatra virradó rendkívüli havazás pedig tömeges áramkimaradásokat okozott Nyugat-Magyarország több településén is. Már pénteken jelezte az Operatív Törzs, hogy hat megye 38 településén nincs áram. Vasárnapra több ezer háztartás maradt áram nélkül, miközben a szolgáltató és a katasztrófavédelem szakemberei versenyt futottak az idővel.

Szentgotthárd belvárosának jelentős részén, Rábatótfaluban és Zsidán a háztartások többségében vasárnapra helyreállt a szolgáltatás, de Farkasfán és Zsidahegyen még folyamatosan dolgoznak,

tájékoztatott Szentgotthárd Város Önkormányzata. A helyzet az Őrségben a legsúlyosabb, ahol a hálózat egy része megsemmisült, és több szakaszt gyakorlatilag újjá kell építeni. A havazás okozta károk mértékét jól mutatja, hogy „a vezetékekre rakódó hó és jég súlya akár a vezeték saját tömegének többszöröse is lehet”.

A helyreállítást rendkívül nehéz terepviszonyok, csúszós, jeges utak és elzárt erdős területek hátráltatják; sok helyszínt csak gyalogosan vagy speciális járművekkel tudnak megközelíteni a szakemberek.

A biztonságos munkavégzéshez elengedhetetlen a vezetékekre dőlt fák eltávolítása, a gallyazás és a nyiladéktisztítás. Az E.ON szerelői mellett a katasztrófavédelem, az erdészet és a nemzeti park munkatársai is a helyszínen dolgoznak, a hibák pontos behatárolását pedig drónos felméréssel segítik.

A végleges javításig nagy teljesítményű aggregátorokkal biztosítják az ellátást

Szakonyfalun, Felsőszölnökön, Kétvölgyön és több környező településen. Az MVM rendkívüli segítséget nyújtva mintegy 2 MW kapacitást biztosít, amellyel Orfaluban, Apátistvánfalván és Kétvölgykúton közel 1500 család ideiglenes ellátását és fűtését tudják szavatolni. Ehhez az MVM Hálózat szakemberei egy 630, egy 400 és négy 250 kVA nagyteljesítményű aggregátort szállítottak az Őrségbe Miskolcról, Szegedről, Bajáról, Egerből, Gyöngyösről és Salgótarjánból.

A szolgáltató arra törekszik, hogy a középfeszültségű hibák lépésről lépésre történő elhárításával és az aggregátorok üzembe helyezésével az érintett ügyfelek jelentős részénél vasárnap estére helyreálljon az áramszolgáltatás.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk