HÍREK
A Rovatból

„Az 5G technológia rákkeltő” – digitális kamuhír-háborút indított egy orosz tulajdonú tévécsatorna Amerikában



Egy példa az RT America csúsztatásaira: minden mobiltelefon rádióhullámokat használ. Az RT ezekről úgy beszél, mint „sugárzásokról”, asszociálva őket az elektromágneses spektrum legvégén lévő erős sugarakkal, mint a röntgen- vagy az ibolyántúli sugarak, amelyek nagy dózisban károsíthatják az emberi DNS-t, akár rákot is okozhatnak.

Csakhogy az 5G rádióhullámai, amelyek a legmagasabb frekvenciák közelében működnek, e spektrum másik végén találhatók. Az eddigieknél magasabb frekvenciák több információ gyorsabb terjedését teszik lehetővé. Számos hasonló eszköz készül a jövőben ezzel a rendszerrel, köztük robotok, drónok, és gépkocsik, amelyek közlekedési információkat küldenek egymásnak.

A vezeték nélküli, nagy sebességű kommunikáció átalakíthatja a hírközlést, a sportot, a vásárlást, a szórakozást, a szállítást, az egészségügyet, a városok igazgatását és a kormányzás több szintjét is. Januárban a New York Times bejelentette, hogy közös vállalatot hoz létre a Verizonnal, hogy létrehozzanak egy 5G-os újságírói laboratóriumot.

Az elmúlt években számtalan egészségügyi tanulmány készült a vezeték nélküli technológia potenciális egészségügyi kockázatairól. E tanulmányok adatai mind ellentmondanak a vészjelzéseknek a hivatalos szervek, köztük az Egészségügyi Világszervezet (WHO) szerint.

Nemrégiben az RT riportere azt állította, hogy a magasabb frekvenciák a legveszélyesebbek az élő organizmusokra. Tudósok szerint viszont éppen az ellenkezője igaz. Minél magasabb egy rádiófrekvencia, annál kevésbé hatol be az emberi bőrbe, és ezáltal csökkenti hatását a belső szervekre, így az agyra is.

„Az 5G kibocsátásai biztonságosabbak lesznek, mint a korábbi generációkéi” – mondta Marvin C. Ziskin, a Temple egyetem orvoskarának radiológus professzora.

Mindazonáltal az RT bibliai dörgelmeket zúdított a nézőkre. Egy januári műsor főcíme ez volt: 5G Apokalipszis. A műsorvezető azt állította, hogy orvosok, tudósok és környezetvédő csoportok összefogtak, hogy az 5G betiltását követeljék. A hálózat kampányába bevont olyan szélsőséges aktivistákat, akik évtizedek óta harcolnak a mobiltelefonok, elektromos vonalak és az elektromágneses hullámok egyéb, mindennapi forrásai ellen.

Az ő írásaik nem jelentek meg tekintélyes tudományos lapokban, legfeljebb szűk körben terjesztett kiadványokban vagy röplapokon.

Nem lehet tudni, hogy hány RT-szakértő fogja fel, hogy egy orosz hálózatot segít, és hogy az Putyin szócsöve. Időként az RT egyszerűen előszed létező videófelvételeket, vagy nyomtatott anyagot, és saját nézőpontja szerint vágja meg azokat.

„Az RT sikeresen táplálja az összeesküvés-orientált ökoszisztémát. Erőfeszítéseinek komoly hatása van ” – mondta John Kell, a Graphika médiaelemző cég vezetője.

A hálózat tavaly indított el egy új show-műsort Vezeték nélküli rák (Wireless Cancer) címén. Ennek vendége volt David O. Carpenter, az 5G ismert kritikusa. A 82 éves orvos évtizedeken át írt arról, hogy rák fenyegeti azokat, akik magas feszültségű vezetékek közelében élnek, bár az ezzel kapcsolatos amerikai szövetségi tanulmányok nem találtak erre hiteles bizonyítékot. Carpenter doktor szerint „senki sem menekülhet el a sugárzás elől”. David Robert Grimes, oxfordi rákkutató azonban már hónapokkal az RT-program előtt egy cikkben „tudományosan hiteltelennek” nevezte amerikai kollégája állításait. Carpenter azonban a már említett "Veszélyes kísérletezés az emberiséggel" című műsorban is szerepelt.

Február 7-én egy műsor „nemzetközi jogba ütköző bűncselekménynek” nevezte az 5G-t. Itt a szakértő Arthur Firstenberg volt, aki másfél millió dollárra perelte szomszédját, azt állítva, hogy annak vezeték nélküli eszköze megkárosította az ő egészségét. Öt évi huzavona után azonban Firstenberg elvesztette a pert.

A tamtam-verés azért folytatódott. A március 14-i adás egyenesen a szülőket vette célba: „Nagyobb-e a gyermekrák kockázata az 5G-vel” címmel egy kaliforniai elemi iskolát mutattak be, amelynek közelében egy mobiltelefon átjátszó toronyt építettek, és a sugárzástól való félelmükben a szülők 200 diákot otthon tartottak.

Miközben az RT America mindent elkövetett annak érdekében, hogy az 5G rossz hírét keltse, az oroszországi tudományos élet éppen az ellenkezőjének bebizonyításán fáradozik. Azt hirdetik ugyanis, hogy az 5G magas frekvenciái kifejezetten hasznosak az emberi egészségnek, sőt, ajánlják sebek gyógyítására, az immunrendszer erősítésére, és a rák kezelésére is.

Állításaik szerint már több millió orosz páciens kapott ilyen magas frekvencia-terápiát, és moszkvai szépségszalonok is ezt használják bőr-regenerálás, ráncok eltüntetése és hajhullás ellen.

Bár az RT America irányítói szerint a hálózat „közhasznú riportokat” készít, Ryan Fox úgy véli: az 5G elleni agresszív támadás arra utal, hogy Moszkvát a közszolgálatnál jobban érdekli Washington lejáratása a digitális jövőért vívott globális versenyben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Lebontanák a zuglói buszpályaudvart: a NER-es cég 1,5 milliárdot és egy szakrendelőt ad, de két telket kér ingyen
A ZVK Development Kft. a Bosnyák téri beruházás vitáinak lezárására tett ajánlatot Zuglónak. A testület csütörtökön dönt a napi 32 ezer utast kiszolgáló végállomás sorsáról.


Lakóház a buszpályaudvar helyén, szakrendelő a földszinten – ezzel az ajánlattal próbálja peren kívül lezárni a vitát a zuglói önkormányzattal a kormányközeli ingatlanfejlesztő. Balázs Attila cége, a ZVK Development Kft. másfél milliárd forintot fizetne a kerületnek a megállapodástól számított 30 napon belül, és vállalná egy új szakrendelő teljes körű megépítését is. Ennek azonban komoly ára van: a cég két önkormányzati telket kér cserébe, ingyen - írja a Népszava.

Az ajánlat szerint a fejlesztő először az Örs vezér terén, az Ikea és a Sugár üzletház előtti, jelenleg buszpályaudvarként működő területet kapná meg. Ide építenének egy lakóházat, amelynek alsó szintjein alakítanák ki az új szakrendelőt, közvetlenül a nagy forgalmú Kerepesi és Nagy Lajos Király útja torkolatában.

Amikor az új intézmény elkészül és átköltözik, az önkormányzatnak át kellene adnia a jelenlegi szakrendelő ingatlanát is, amelynek helyére szintén lakóházat húzna fel a cég. A Népszava szerint a két lakóprojekt üzleti eredménye biztosítaná a szakrendelő létesítésének fedezetét.

Az érintett Örs vezér téri buszpályaudvarról jelenleg tucatnyi troli és busz indul, egy átlagos munkanapon csaknem 850 járat hagyja el a végállomást, és hozzávetőleg 32 ezer fel- és leszállás történik itt.

„Az ajánlat a két fél között fennálló viszony peren kívüli rendezésére tett javaslatként értékelhető, így kell mérlegelni” – idézte a lap Rózsa Andrást, Zugló momentumos polgármesterét. A kerületvezető szerint a döntés előtt az önkormányzatnak előbb arról kell határoznia, hogy a meglévő szakrendelő felújításával vagy egy új építésével oldja-e meg a kérdést. Ha az utóbbit választják, csak utána következhet a helyszín kijelölése. A javaslatról a zuglói képviselő-testület csütörtökön tárgyal.

A fejlesztő az idővel is sürgeti a kerületet: jelezte, hogy az év elején befejezik a Bosnyák téri beruházást és levonulnak a területről, így addig van reális esély az együttműködésre.

A vita hátterében a Bosnyák tér mögött felépült, az állam által 244 milliárd forintért felvásárolt irodakomplexum áll. A beruházó gyakorlatilag a projekt indulása óta vitatja a kerülettel kötött előzetes megállapodásban foglaltakat. A cég 2023-ban, még Horváth Csaba (MSZP) polgármestersége idején 2,9 milliárd forintot ajánlott, de azt a testület akkor nem fogadta el. A mostani, másfél milliárdos ajánlatot a cég azzal indokolja, hogy időközben 1,3 milliárdot költöttek 13 kerületi iskola udvarának felújítására, amit hivatalosan adományként végeztek.

Tavaly májusban a kerület határozatban erősítette meg, hogy a beruházást nem támogatják, mert az túlterjeszkedik a helyi építési szabályzat és a telekeladási szerződés keretein, továbbá további közlekedési fejlesztéseket is várnak a cégtől.

Rózsa András korábban azt is kilátásba helyezte, hogy beperlik a céget, ha nem sikerül aláírni a településrendezési szerződést.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Nyílt levélben üzent Magyar Péternek a Magyarországon menedékjogot kapott volt lengyel miniszter
A politikus szerint őt és minisztertársát politikai bosszúból üldözik, mert korábban Tusk emberei ellen nyomoztak. Most nyílt levélben intette óva a magyarokat Magyar Pétertől.


Nyílt levélben fordult Magyar Péterhez Zbigniew Ziobro, Lengyelország volt igazságügyi minisztere, aki a közelmúltban Magyarországon kapott menedékjogot. A politikus szerint Magyarország nem „körözött bűnözőket” rejteget, hanem a bűnözők által üldözött személyeket védi.

„Sem én, sem Marcin Romanowski miniszter úr soha nem követtünk el semmilyen bűncselekményt, és semmiért nem ítéltek el minket. Ehelyett mi vagyunk a Tusk-diktatúra bűnözői akcióinak célpontjai”

– írta a bejegyzésben Ziobro.

A volt miniszter azt állítja, hogy Donald Tusk egy „bűnözői struktúrát” hozott létre a barátaiból, akik szerinte pénzt sikkasztottak és kenőpénzt fogadtak el. Állítása szerint az általa irányított ügyészség pont ezeket az embereket üldözte és tartóztatta le, sőt, olyan ügyeket is felügyelt, amelyekben a kenőpénzek állítólag magához Tuskhoz jutottak volna. Ziobro szerint most bosszúból emelnek ellene hamis vádakat.

„Az én »bűnöm« állítólag az, hogy az általam felügyelt Igazságügyi Minisztérium, törvényesen eljárva, forrásokat juttatott modern felszerelésekre az állami kórházak és a tűzoltóság számára, a bűnüldözéshez használt modern elektronikus eszközökre, valamint az ügyészség felújítására. Az ő szemükben bűncselekmény az, hogy a pénz megszűnt kizárólag a kiváltságos, LGBT-ideológiát képviselő szervezetek felé áramlani, és jutott belőle a korábban mellőzött és diszkriminált keresztény, katolikus és konzervatív szervezeteknek is.”

A volt lengyel miniszter szerint Tusk az ügyészséget és a bíróságokat felhasználva simítja el párttársai korrupciós ügyeit. Levelében feltette a kérdést, hogy Magyar Péter elmondja-e a magyaroknak, mivel járt Lengyelországnak Tusk visszatérése.

„Segítek – például belenyugvást abba, hogy Németország mindenféle ellenőrzés nélkül, ezrével küld vissza illegális migránsokat Lengyelországba. Német rendőrautók az ő beleegyezésével, egyszerűen kitették a migránsokat a lengyel utcákra! Tusk két évnyi kormányzása alatt Lengyelország államadóssága több mint 600 milliárd złotyval (körülbelül 60 000 milliárd forinttal) ugrott meg. Ez példátlan eladósodás, amely arra a drámára emlékeztet, amelyet egykor Gyurcsány Ferenc okozott Magyarországnak.”

Ziobro azt is írta, hogy Tusk miatt a lengyelek fizetik a legmagasabb villanyszámlákat az EU-ban, be akarja vezetni a homoszexuális házasságot és az örökbefogadást, valamint összeomlást idézett elő az egészségügyben, ahol szerinte rákbetegek halnak meg a leállított kezelések miatt.

„Ezért, Magyar Úr, Magyarország számára nem én vagyok a probléma, hanem az olyan emberek, mint Ön és Donald Tusk – akik engednek a külső érdekeknek, és országaikat a Brüsszelnek való alávetettség állapota felé vezetik. Teljes szívemből intem óva a magyarokat Tusk utánzóitól, mert ez a katasztrófa útja, amit a magyar testvéreknek semmiképpen nem kívánok!”

– zárta gondolatait, majd köszönetet mondott Orbán Viktornak, aki szerinte „szembe szállt a jogtalansággal, a hazugsággal és a politikai üldöztetéssel”.

Zbigniew Ziobro január 12-én jelentette be, hogy a magyar kormány politikai menedékjogot adott neki. A lengyel ügyészség 26 bűncselekmény, köztük bűnszervezet létrehozása és az Igazságügyi Alap forrásainak politikai célú felhasználása miatt indítana eljárást ellene. Utóbbiak között szerepel a Pegasus kémszoftver megvásárlása is. A lengyel Szejm tavaly novemberben felfüggesztette a mentelmi jogát, útleveleit pedig decemberben érvénytelenítették. A magyar kormány hivatalosan annyit közölt, hogy „több” lengyel állampolgár kapott menedéket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor fenyegetést jelent a saját népére az ukrán külügyminiszter szerint, Szijjártó Péter visszavágott
Andrij Szibiha azt is kijelentette, hogy Magyarország jelenti az egyetlen akadályt Ukrajna európai uniós csatlakozása előtt, és Orbán Viktor politikája az Ukrajnában élő magyarokat is hátrányosan érinti. Szijjártó Péter szerint egy dologban igaza van az ukrán külügyminiszternek.


„Úgy vélem, Magyarország miniszterelnöke fenyegetést jelent a saját népére” – ezzel a diplomáciában ritkán hallott keménységű mondattal bírálta Orbán Viktort Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter a European Pravda ukrán hírportálnak adott interjújában.

A tárcavezető szerint Magyarország jelenti az egyetlen akadályt Ukrajna európai uniós csatlakozása előtt, és Orbán Viktor politikája az Ukrajnában élő magyarokat is hátrányosan érinti, mert „blokkolja, hogy a magyar nép egy része csatlakozzon a közös európai térhez”.

Szibiha hozzátette, Kijev több forgatókönyvvel is készül a magyarországi parlamenti választásokat követő időszakra, remélve, hogy a magyar vétó oldhatóvá válik.

A külügyminiszter az interjúban kitért arra is, hogy

szerinte a magyar kormány a kárpátaljai kisebbség védelmét csupán „cinikus ürügyként” használja a politikai zsaroláshoz,

miközben Kijev már minden releváns uniós ajánlást beépített a jogrendszerébe. Szibiha úgy fogalmazott:

Budapest magatartásával nemcsak a jószomszédi viszonyt ássa alá, hanem „túszul ejti” az egész európai biztonsági architektúrát, amivel végső soron Oroszország geopolitikai érdekeit szolgálja ki.

A tárcavezető egyúttal abszurdnak nevezte és határozottan visszautasította azokat a feltételezéseket, melyek szerint Ukrajna bármilyen módon beavatkozna a magyar belpolitikába.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Facebook-oldalán reagált az elhangzottakra, megjegyezve: bár az ellenséges hangnem nem újdonság, abban az egyben egyetért kollégájával, hogy Magyarország az akadálya Ukrajna EU-tagságának.

A miniszter leszögezte: amíg ők vannak kormányon, Ukrajna nem lesz az unió tagja, mert „az ukránok behoznák a háborút az EU-ba”.

Szijjártó szerint a csatlakozás elvinné a magyar emberek pénzét, a „silány gabonájukkal” tönkretennék a magyar gazdákat, az ukrán maffia pedig átjáróházként használná az országot. A tárcavezető a választási kampányra utalva hozzátette: az ukránok azért érdekeltek a Tisza Párt győzelmében, mert ők azonnal zöld utat adnának a csatlakozásnak, amivel „belevinnének minket az ukránok háborújába”. Szijjártó a reakcióját azzal a kérdéssel zárta: „Béke vagy háború? Magyarország vagy Ukrajna?”

A Külgazdasági és Külügyminisztérium kedden bekérette Ukrajna budapesti nagykövetét, miután ezt Orbán Viktor már hétfőn elrendelte. A lépést azzal indokolta, hogy a nemzetbiztonsági szervezetek „összehangolt beavatkozási kísérletet” állapítottak meg Ukrajna részéről a közeledő, április 12-i magyarországi választásokba. Szijjártóék Péterék kedden közölték az ukrán nagykövettel, nem tűrik, hogy „a baloldal oldalán beavatkozzanak a választásokba”.

A magyar-ukrán viszony az elmúlt napokban vált különösen élessé, miután Orbán Viktor kijelentette: „A következő száz évben nem lesz olyan parlament Magyarországon, amely az ukránok mellett szavazzon, hogy beüljenek az Európai Unióba.” Erre Szibiha a közösségi médiában egy személyeskedő üzenettel vágott vissza, amelyben azt írta a magyar kormányfőnek: „A moszkvai ura nem fogja megélni a 100 évet… És aznap, amikor Ukrajna csatlakozik az EU-hoz, az Ön mondatát bekeretezzük, hogy az elkövetkező 100 évben emlékezzünk a hazugságára.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter kókler fideszes bűnözőnek nevezte Takács Pétert, aki szerinte tönkretette a magyar egészségügyet
A Tisza Párt elnöke szerint az államtitkár hazudik a tervezett kórházbezárásokról. Úgy látja, hogy pont az Orbán-kormány tett tönkre 225 osztályt és hagyott 40 ezres ápolóhiányt maga után.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. január 27.



Magyar Péter a Facebookon bírálta Takács Pétert. A Tisza Párt elnöke szerint az egészségügyi államtitkár arról „hazudozik”, hogy egy kormányváltás után bezárásra kerülne egy-egy vidéki kórház, amiből állítása szerint „egy szó sem igaz”.

Magyar Péter úgy véli, felháborító, hogy

„pont egy olyan kókler fideszes bűnöző hazudja ezt, aki tönkretette a magyar állami egészségügyet”.

Posztjában azt írja: „Az Orbán-kormány 10 ezer kórházi ágyat szüntetett meg, bezárt 225 kórházi osztályt, köztük rengeteg szülészetet. 1010 betöltetlen háziorvosi praxist és 40 ezres ápolóhiányt, valamint tragikus egészségügyi adatokat hagynak maguk után Takácsék. Évente negyvenezer honfitársunk hal meg jelenleg megelőzhető és kezelhető betegségben, a magyarok öt évvel rövidebb ideig élnek, mint az uniós átlag.”

A Tisza Párt elnöke szerint „Orbán hazug janicsárjának” ezek után van képe a Tiszát vádolni. Ezzel szemben azt ígéri:

„A TISZA-kormány minden vidéki kórházat fejleszteni fog a hazahozott uniós forrásokból és minden régióban szuperkórházat fejlesztünk. Évente minimum 500 milliárd forinttal fogunk többet költeni az állami egészségügyre. Ennek a forrása pedig pont az Orbán-kormány propaganda költéseinek megszüntetése lesz.”

Bejegyzését azzal zárta, hogy Takács Péter „mehet nemsokára szakvizsgára készülni és egy hazugság elvonókúrára”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk