HÍREK
A Rovatból

A nyugdíja harmadát viszi a végrehajtó, havi 74 ezer forintból kéne megélnie az idős nőnek

Mária dolgozna, de jelenleg térdprotézis műtétre vár, amit csak májusra ígértek neki. A tartalékai elfogytak, attól fél, hogy egy hajléktalanszállón fog kikötni.


109 ezer forintos nyugdíjának a harmadát elviszi a végrehajtó egy idős nő számlájáról egy korábbi kezességvállalás és egy hitel miatt - írja a Blikk. Máriának így havi 74 ezer 500 forintból kell megélnie, de csak az albérlete 80 ezerbe kerül.

Koós Lászlóné Mária egy biztosítónál volt üzletkötő. A nő 18 évvel ezelőtt hitelből vett egy autót, hogy eljuthasson az ügyfeleihez.

„Nem is lett volna ezzel baj, ha a rokonok meg nem találnak azzal, hogy segítsek nekik egy banki kölcsönnél, s csak az aláírásomra volt szükségük. Hogyan is gondolhattam volna, hogy nem tudják majd fizetni a törlesztést?

Bíztam bennük... kiben bízzon az ember, ha nem a családjában?” - mondta Mária a Blikknek.

A rokonok azonban elmaradtak a fizetéssel, a végrehajtó pedig Máriát találta meg, és fedezetül elvitték az autóját. Így viszont a megélhetése is bizonytalanná vált, és mivel autója nem volt már, nem fizette tovább a részleteket.

„Felszólítás nem jött a banktól, egyszer rákérdeztem, van-e még tartozásom, azt mondták, nincs. Már el is feledkeztem róla, amikor másfél évvel ezelőtt jelentkezett a végrehajtó, hogy több mint 3 millió forint tartozásom van. Nem is értettem, hogyan lehet ennyi, a hitel 800 ezer forint körül volt annak idején”

- mondta. Mária próbált egyezkedni a bankkal, de nem járt sikerrel, ezt a tartozást is ráterhelték a nyugdíjára.

A nő ezután egy boltban vállalt munkát, de egy bokatörés majd egy térdízületi betegség miatt munkaképtelenné vált, csak járókerettel tud mozogni. Az orvos jővő májusra ígérte neki a trédprotézis műtétet, Máriának azonban fogalma sincs, addig hogy fog kijönni a pénzéből.

„Kisnyugdíjas vagyok, ám mivel a 109 ezer forintos nyugdíjam 33 százalékát viszi a végrehajtó, csak 74 ezer 500 forintot kapok kézhez, s ebből kellene 80 ezret fizetnem az albérletre, és akkor ott vannak még a gyógyszereim is” - mondta az idős asszony. Mária tartalékai már elfogytak, segítséget nem igazán tud honnan kérni. Próbálja rendbe tenni a pénzügyeit, de szerinte járókerettel ez képtelenség.

„Nem szeretnék hajléktalanszállón kikötni” - fogalmazott.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Akkor most nem fapadossal volt az utazás? Luxusgép érkezett egy napja Brac szigetére, ahol Orbán Viktor vízre szállt
A Tiszás politikus szerint a repülőgép Ungár Anna - Schmidt Mária lánya és Ungár Péter testvére - cégének tulajdonában van.


Egyre újabb információkat oszt meg Magyar Péter a közösségi oldalán Orbán Viktor nyaralásáról. Legutóbb arról számolt be a TISZA-politikus, hogy a miniszterelnök Horvátországban egy jachton volt látható.

Most pedig egy újabb bejegyzésben azt is megírta, hogy vélhetően egy magán luxusgéppel érkezett a kormányfő a nyaralása színhelyére.

A politikus azt írja a posztjában:

"Tegnap délután érkezett ez a luxusgép Brac szigetére, ahol Orbán Viktor vízre szállt. A gép Ungár Anna cégének tulajdonában van. Ungár Anna Schmidt Mária oligarcha lánya és egyben Ungár Péter testvére…

Orbán korábban az ő tengerparti villájukban nyaralt…akkor most nem fapadossal volt az utazás?"

Egy térképet is megosztott, melyen látható a repülőgép adatai mellett az útvonal is.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Elkészült, és Orbán Viktor meg is mutatta a Fidesz 2026-os győzelmi tervét
Igaz, hogy egyelőre csak egy magyar trikolórban pompázó oroszlán látszik a győzelmi tervből, de a fotó alapján kiderült, hogy kik állították össze.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 23.



Orbán Viktor péntek este Horvátországból osztott meg egy csapatfotót, vette észre a Telex. A kép egy étteremben készült, és a miniszterelnök mellett látható Orbán Balázs politikai igazgató, Kaminsky Fanny, a közösségi médiáért felelős munkatárs, valamint Máté János, a Miniszterelnöki Programiroda vezetője is.

Az asztal közepén egy tablet áll, rajta a „Győzelmi terv 2026” felirat egy nemzeti színekben díszített hímoroszlán fölött. A fotón Orbán Viktor jól ismert Nokia telefonja is feltűnik.

A miniszterelnök csütörtökön érkezett Horvátországba. Itt rendszerint a nyári vakációját tölti, most azonban úgy tűnik, hogy a pihenés kezdetére több kollégáját is magával vitte.

A horvátországi tartózkodásról pénteken már jachtos fotók is keringeni kezdtek a Facebookon, amelyeket Magyar Péter tett közzé. A lap megkereste a miniszterelnök hivatalát, hogy megtudja: munkaügyi vagy magánútról van-e szó, találkozott-e a Lady MRD nevű jachton tartózkodókkal, illetve valóban a Schmidt–Ungár család cégének magángépével repült-e Budapestről Brač szigetére.

A kérdésekre egyelőre nem kaptak választ, de péntek este Orbán Balázs arról posztolt, hogy a győzelmi terven dolgoznak Horvátországban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Nagy Feró Ajsa Luna Himnusz-énekléséről: Ez nem polgárpukkasztás, hanem provokáció
A Kossuth-díjas énekes élesen kritizálta Ajsa Luna Himnusz-előadását, amelyet augusztus 20-án adott elő saját dalára. Az ügyben korábban már több ismert művész is megszólalt.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 23.



ByeAlex és a Margaret Island idén nem léphetett fel a Szent István-napi Road Movie Live-on, helyettük több más zenekar és énekes kapott lehetőséget. Köztük volt Ajsa Luna is, akinek produkciója különösen nagy vitát váltott ki, írja a Blikk.

A 24 éves énekesnő augusztus 20-án, közvetlenül a tűzijáték előtt adta elő a Himnuszt, saját dalának alapjára építve, a színpad szélén ülve, cigivel a kezében. A közösségi médiában gyorsan terjedő felvétel sokaknál felháborodást keltett.

Ajsa Luna a kritikákra röviden reagált Instagram-sztorijában. Úgy fogalmazott, hogy pusztán hazaszeretetből énekelte el a Himnuszt, és a saját stílusában akarta közelebb hozni a közönséghez:

„Augusztus 20. alkalmából, némi rám jellemző spontaneitással, pusztán hazaszeretetből az egyik dalom (Aludj hófehérke) első verzéje helyett volt merszem elénekelni a Himnuszt. Mindössze azért, hogy közelebb legyek a közönségemhez (akik egyébként velem énekeltek), lecsücsültem a színpad szélére. Nem volt cigi a számban, nem vágtam unott fejet és nem felejtettem el a szöveget sem. Pusztán annyi történt, hogy a nemzeti ünnep alkalmából kissé átszellemülve a saját stílusomban a saját dalom zenei alapjára ráénekeltem egy Himnusz átdolgozást.”

A produkcióra több ismert művész is reagált. Nagy Feró szerint a Himnusz ilyen módon történő feldolgozása provokációnak számít:

„Ez nem polgárpukkasztás, hanem kimondottan provokáció. Az összes korábbi tanárának visszamenőleg be kellene írni egy egyest az ellenőrzőjébe, mert nem tanították meg neki, hogy ez egy szent dolog. A saját művébe ne tegye már bele a Himnusz sorait! Ezzel nem lehet viccelni...”

– mondta a Kossuth-díjas énekes.

Korábban több más zenész is megszólalt már az ügyben. Pataky Attila úgy érezte, Ajsa Luna rossz irányba indult el:

„Meggyőződésem, hogy a hölgy valami nagyon extrát, lazát és figyelemfelkeltőt akart összehozni, de ezzel rögtön önmagáról állított ki bizonyítványt – nyilatkozta a Blikknek. – Nagyon sajnálom őt és a művészetét is, ha ez az, amivel ki tud törni, és ez az, amivel próbál megmutatkozni a világ előtt. Valószínűleg ezt Szaúd-Arábiában nem merte volna megtenni, mert ott másnap lefejeznék az embert, ha ilyet csinálna.”

Osváth Zsolt szintén határozott véleményt fogalmazott meg:

„Ő itt Ajsa Luna vagy ki. Elénekelte a Himnuszt. Ülve, cigivel a kezében, 'átdolgozva'. Egy hang nem sok, annyit nem talált el. Ne jöjjön nekem senki azzal, hogy hát, ő külföldi. Erre nincs mentség! Mindezt az állami szervezésű Szent István-napok keretein belül, jó pénzért. Egy nagyon őszinte bocsánatkérés a minimum. Szeretném jelezni, hogy erről a koncertsorozatról mondták le a Margaret Islandet és ByeAlexet azért, mert nem összeegyeztethető a rendezvény szellemiségével. Szerintem jó döntés volt. Örülök, hogy nem álltak ezen a színpadon...” – írta közösségi oldalán.

Ókovács Szilveszter, az Operaház igazgatója nyílt levélben reagált. Ebben úgy fogalmazott: "Az előadás módja – feszessége, ünnepi hangütése, illetve ezek hiánya – értelmetlenné teszi épp ennek a versnek és dallamnak a megidézését, a Himnusz egyszerűen ledobja magáról ezt az előadást.” A levél végén meghívta Ajsa Lunát az Operaház szeptemberi nyitóelőadására, amelyet a Himnusszal kezdenek.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter: Én úgy hallom, Nagy Márton nemsokára távozik
A Tisza elnöke a Magyar Hangnak adott interjúban mesélt a párt programjáról és a terveikről. A gazdasági témák között említette meg, hogy információi szerint a nemzetgazdasági minisztert „távozásra kérték”.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. augusztus 23.



Magyar Péter hosszabb interjút adott a Magyar Hangnak, amelyben részletesen ismertette a Tisza párt nemrég bejelentett Szent István programját. Mint mondta, ennek egyik fő célja, hogy megállítsák a népesség csökkenését.

A beszélgetés során szóba kerültek gazdasági ügyek is. Itt fogalmazott úgy Magyar Péter:

Én úgy hallom, Nagy Márton nemsokára távozik.

Hozzátette azt is, hogy szerinte a nemzetgazdasági minisztert „távozásra kérték”. Ennél többet azonban nem árult el a témáról.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET: