17 koronavírusos beteg van lélegeztetőgépen Magyarországon
Az operatív törzs szerda délelőtti sajtótájékoztatóján elhangoztak a koronavírus helyzettel kapcsolatos legfőbb napi adatok, amiről korábban mi is írtunk.
Kiss Róbert alezredes elmondta, hogy a törzs folyamatosan monitorozza az intézkedések működését, a kijárási korlátozást, az üzletek nyitva-, illetve zárva tartását. Szerinte ezek az intézkedések hozzájárulnak a védekezés sikerességéhez. Mindeközben folyamatosan ellenőrzik a rendőrök a hatósági házi karantént, a rémhírek terjesztését, a kijárási korlátozást és az üzletek zárását is.
Müller Cecília országos tisztifőorvos elmondta, hogy a koronavírussal kapcsolatba hozható elhunytak átlagéletkora 73 év, de a megbetegedések minden korosztályt érintenek, „nincs kivétel”.
„Úgy kell viselkedni, mintha a járvány jelen lenne a szomszédomban”
- mondta el arról, hogyan lehet a járvány ugrásszerű terjedését megakadályozni.
Az 525 regisztrált fertőzött 25 százaléka tünetmentes, 35 százaléka enyhe tüneteket produkál, 17 fő, vagyis 5 százalékuk van lélegeztetőgépen és 6 százalék egyéb intenzív ellátásra szorul.
Újságírói kérdésekre válaszolva az operatív törzs elmondta, hogy azok, akik a kéthetes karantént elhagyják, nem jelentenek további veszélyt, ha az alapvető higiéniás szabályokat betartják. Szintén elhangzott, hogy folyamatosan érkeznek a szállítmányok maszkokból és egyéb védőfelszerelésekből, és „folyamatosan történik a kiszállítás.”
A törzs egyébként a néhány kedvező jel és adat ellenére a tömeges megbetegedések időszakára készül, enyhítések a korlátozásokon nem várhatóak.