UTAZZ
A Rovatból

Tavaszi feltöltődés - 7 varázslatos szálláshely, ahol ezt megteheted

A tavasz a megújulás és feltöltődés évszaka. Így nem is kereshetnénk jobb alkalmat arra, hogy odafigyeljünk önmagunkra és mentális jóllétünkre. Cikkünkben most bemutatunk pár olyan szálláslehetőséget hazánkban, ahol ezt most meg is teheted!


A sötét és zord téli hónapok után nincs olyan ember, akinek ne lenne szüksége egy kis feltöltődésre, egy kis vitamin utánpótlásra és megújulásra. Ehhez a napsütésben, a szabadban töltött idő az egyik legjobb mód, miközben festői túraútvonalak és szemet gyönyörködtető panorámák szegélyezik az utadat mindenfelé. Hódítsd meg a legszebb látnivalókat és utána pihenj meg kedvedre, ehhez ajánlunk most 7 varázslatos szálláshelyet!

Love and Dream Élményvilla - Zalakaros

Képzeld el, ahogy pihensz a pároddal lakosztályotok privát jacuzzijában pezsgőt kortyolgatva egy relaxáló masszázs után, miközben Zalakaros legcsodásabb panorámájában gyönyörködtök! Ez nem csak álom, a Love and Dream Élményvillában ezt valóra is válthatjátok!

Zalakaros egyetlen felnőttbarát szálláshelye fűtött medencével, jakuzzival, napozóterasszal, lélegzetelállító panorámával, 7 egyedi lakosztállyal vár. A romantikus hangulat alapvető a nyugalmat és harmóniát árasztó lakosztályokban, melyet olyan részletek tesznek teljessé, mint a kandalló, a csodás hangulatvilágítás, a nagy méretű franciaágy vagy körágy. A lakosztályok a wellness élményét is biztosítják, privát fényterápiás jacuzzi és infra szauna gondoskodik a felejthetetlen pillanatokról.

A szállásadók megálmodtak egy igazi paradicsomot azok számára, akik csak kettesben, egymásra hangolódva töltenének el néhány felejthetetlen napot. Szolgáltatásaik garantálják, hogy az Élményvillában töltött idő valóban testet-lelket felüdítően teljen.

Ha pedig picit kimozdulnátok a szállásról fedezzétek fel a gyönyörű Zalakarost és környékét, ami szinte hívja az aktív pihenés szerelmeseit. A zöldellő zalai dombok közötti séta, kirándulás, túrázás mellett érdemes megtekinteni a dombok között megbúvó gyönyörű kis falvakat, azok kincseit, de ha városi nyüzsgésre vágynátok, negyed óra alatt elérhetitek Nagykanizsát, és legfeljebb fél óra alatt Keszthelyt is.

Thermal Hotel Visegrád****superior - Visegrád

A Thermal Hotel Visegrád****superior 20 éve őrzi piacvezető szerepét a Dunakanyarban. A festői szépségű Dunakanyar egyik legszebb pontján elhelyezkedő komplexum nem véletlenül vendégkedvenc: az elmúlt években számtalan fejlesztés történt a vendégelégedettség növelésére. A megújult szobák és belső terek mellett a már megszokott magas minőségű wellness és spa szolgáltatások várják életkortól függetlenül a kikapcsolódni vágyókat.

Különlegességét a szobákból nyíló gyönyörű panoráma mellett termálvize is adja, hiszen Visegrád egyik természeti kincse az 1302 méter mélységből feltörő, 39,5 °C-os, ásványvíz minőségű forrás, mely gyógyhatású víz. A mintegy 3000m2 alapterületű fürdőközpontban 7 medence és óriási szaunapark található, melyek közül az egész család megtalálja a maga kedvencét!

A nemrég kialakított Visi Mókus Élménybirodalom az egyik legkülönlegesebb játszóház, amivel szállodában találkozhatunk: a háromszintes, 7 méter magas gyermekjátszó nem csupán a mérete miatt grandiózus: ügyességi pályát, az ország legnagyobb zárt beltéri csúszdáját, kézműves foglalkozásra alkalmas teret, valamint számtalan játékot rejt.

Hotel Európa Fit****superior - Hévíz

Hévíz szívében a Hotel Európa Fit****superior igazi háromgenerációs szálloda, a wellnessre vágyó párok, a gyermekes családok, és az idősebb korosztály is megtalálja a számítását. Medencék széles választékával (élményfürdő, úszómedencék, saját gyógyvízzel töltött medencék, pezsgőfürdő, gyermekmedencék), szaunával, kényeztető, szépészeti, egészségmegőrző és gyógykezelések színes kínálatával vár a Hévízi-gyógytótól néhány percnyi sétára.

A szálloda vadonatúj Egészségközpontja számos ambuláns szakrendelést, egynapos sebészeti műtőt, ultrahandiagnosztikát, laborszolgáltatást, és orvosi lézerkezeléseket nyújt, komplexszé téve a szolgáltatáskínálatot, és az Európafitet Magyarország No. 1 egészséghotelévé emelve.

A családok számára időjárásfüggetlen Roomli játszóbirodalom nyújt feledhetetlen felüdülést, a legkisebbek elkülönített kúszó-mászó kuckóban lelnek önfeledt szórakozásra, zsetonos játékgépek segítenek az energiák levezetésében a nagyobb gyerekek esetében, a kiskamaszok és tinik számára pedig GameRoom különterem biztosítja a legújabb XBOX és PS4 játékokat. A hosszú hétvégéken és iskolai szünetekben extra széles programkínálatot biztosít a szálloda a teljesség és interaktivitás jegyében, animátorok vezetésével.

Az elkövetkező időszakban számos extra kedvezménnyel és téli akciós árakkal várnak:

- a félpanziós ellátáson túl déli leves

- 1 ital a vacsorához

- üdvözlőital

- wellness kupon

- a tavaszi szünetben és a hosszú hétvégéken családi szobák felár nélkül foglalhatók

- akár 15+5% kedvezmény már az első foglalásra

- kedvezményes fizetési feltételek, és fizetés természetesen SZÉP-kártyával is

- törzsvendégprogramhoz történő csatlakozás esetén azonnali kedvezmény

További részletek ide kattintva!

Hotel Lövér***superior Sopron

Ha természetközeli pihenésre, családi kikapcsolódásra, wellness hétvégére vagy aktív feltöltődésre vágynál, jó helyen jársz! A Hotel Lövér***superior Sopron a Soproni Természetvédelmi Terület közepén fekszik. A Lőverek a város zöld szíve, amit az osztrák Alpok és a Soproni-hegység ölelésében találunk. Sopron szubalpin levegője, kellemes klímája messze földön híres, jótékony hatást fejt ki az üdülni, regenerálódni vágyó vendégekre.

Ha aktív kikapcsolódásra vágysz tehetsz egy sétát a jól kiépített túraösvényeken, biciklizhet a gyerekekkel a biztonságos kerékpárutakon, átruccanhatsz a szomszédos Ausztriába, felfedezheted Sopront és a Fertő tó varázslatos vidékét - mely számtalan látnivalót és programot kínál - utána pedig lazíthatsz náluk a jakuzziban, a szaunában, vagy úszhatsz a medencében. A vendégek ingyenesen használhatják a wellness- és fitneszrészleget, ahol pezsgőfürdő, úszómedence, szauna és modern fitneszközpont található. A kellemes időtöltést továbbá a futópályák, sportpályák, teniszpályák és a szálloda által kínál programlehetőségek széles választéka garantálja.

Hotel Gottwald ****

A Hotel Gottwald **** a Bécs-Budapest autópályától 1 km-re, Budapesttől, 65 km-re erdővel övezett csodálatos környezetben, a tatai Öreg-tó délnyugati partján található. A kényelmes kétágyas szobák és apartmanok saját fürdőszobával, minibárral, telefonnal, televízióval rendelkeznek. Wellness részlegünkben megtalálhatod az úszás örömét mind beltéri mind szabadtéri medencéikben, lazíthatsz szaunában, aromakabinban, valamint a lelki felfrissülés mellett megmozgathatod tested is fittness-termükben. Borospincéjükben pedig saját borászatuk és a neszmélyi régió boraival várnak.

Gyermekek számára a pancsolót alakítottak ki, de egy nagy parkkal és játszótérrel várják őket. Ezek mellett masszázs szolgáltatásokkal is várnak. Uszodájukban megtalálható, kellemes hangulatú bárban csillapíthatod szomjad hideg italokkal, valamint koktélokkal, ha pedig megéheznél akkor vár a szálloda családias hangulatú étterme, terasza változatos, házias ízekkel.

Thermal Park Egerszalók ****

Egerszalók egy közel 2000 lelket számláló kis község a Mátra és a Bükk között, a Laskó-patak völgyében. Természeti képződményeivel, finom boraival, vizeivel, kő emlékeivel illeszkedik az Egri Kistérség Kő-Túra útvonalába. A falu vonzereje a környék természeti szépségeiben rejlik. Igazi nevezetessége a község déli részén a föld mélyéből feltörő 27 000 éves hévízforrás.

Eme gyöngyszem közelében kaptak helyet a Thermál Park Hotel**** szálloda, apartman és kemping szolgáltatásai is. A szálloda több épületrészből tevődik össze egy csodálatosan parkosított zárt udvari területen. Egy olyan helyet álmodtak meg, ahol az ember kicsit elbújhat a város zajától, de a kényelemről sem kell lemondania. Csend, nyugalom és friss levegő.

Ehhez adja hozzá tágas, elegánsan berendezett apartmanjaikat, szobáikat és azt a családias hangulatot, amivel vendéglátók. Thermál vizes medencéik, selfness programjaik további élményt nyújtanak a táj és a vidék hangulatához. Három külső medencével rendelkeznek. Az ülőmedence fedett, 36-38 fokos gyógyvízzel, az úszómedence 28-32 fokos vízzel van töltve. Továbbá finn és infra szauna, gőz kabin, a kialakított pihenőtér is kellemes kikapcsolódást nyújtanak.

Velence Resort & SPA****

A Velencei-tó egyik legszebb részén helyezkedik el a Velence Resort & SPA****. Hazánkban egyedülálló, hogy egy természetes vizű tó partján álló wellness fürdő saját gyógyvízzel is rendelkezik. A nyári időszakban parkosított környezetben, közvetlenül a vízparton pihenhettek, ahol egyszerre adottak a természetes víz, illetve a medencék által nyújtott élmények.

A wellness fürdőben három beltéri – köztük egy tópanorámás gyógyvizes medence –, továbbá három kültéri medence – köztük egy tópanorámás jakuzzi – áll a vendégek rendelkezésére. A hangulatot számos élményelem – vízgomba, vízernyő, övzuhany, nyakzuhany, fekvő pezsgőágy, ülőpados hidro-masszázs, ülő pezsgőpad és talpmasszázs – fokozza. A gyermekeket két külön, élményelemekkel ellátott medence várja.

A Szaunaparkban finn, infra-, fényterápiával kombinált szauna, sókamra, gőzkabin, jégkút, merülő medence és Kneipp taposó áll a vendégek rendelkezésére. A kínálatban a legkülönlegesebb masszázsok is megtalálhatóak, hogy megszabadulhasson minden stressztől, fájdalomtól, és új energiákkal telve, teljes testi-lelki harmóniában, felfrissülve térhessen vissza a rohanó hétköznapokba.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Vácrátót: kihagyhatatlan élmény az indiai lótusz virágzása a meglepő történetű botanikus kertben
Vigyázó Sándor imádott, gyengélkedő feleségének szeretett volna egy békés otthont teremteni. A mára már az ország leggazdagabb botanikus kertjévé vált csodás hely azonban több szomorú történetet is őriz.
szs - szmo.hu
2026. július 23.



Vácrátót is egy olyan hely, ahova az év különböző időszakában is érdemes ellátogatni. A botanikus kert mindig tartogat csodás látványosságokat, július vége felé például az ázsiai eredetű indiai lótusz virágzása vonz ide sok látogatót - így minket is.

Képgaléria: Az indiai lótusz virágzása

Ennek a kertnek a története is meglepő, érdekes, néha szomorú, néha felemelő. Az ország leggazdagabb botanikus kertjét Vigyázó Sándornak köszönhetjük. Ez a jogász végzettségű, természetkedvelő, jómódú, hazáját szerető és hitvesét imádó gróf hozta létre a kertet, hogy a betegeskedő feleségének, Podmaniczky Zsuzsannának itt teremtsen nyugodt, csendes helyet. Egy kiránduláson ismerték meg egymást, de ekkor már túl voltak mindketten egy rossz házasságon. Hosszas levelezés, válás, majd hat év várakozás után kelhettek egybe.

Az asszonyt azonban az első házassága, majd az azt követő nehézségek nagyon megviselték, és a gyengélkedő nő nyugalomra vágyott. Ekkor vette meg férje 1871-ben az itteni birtokot azzal a céllal, hogy itt legyen az otthonuk.

Vigyázó Sándor a korabeli Magyarország egyik legvagyonosabb embere volt, Podmaniczky Zsuzsanna hozománya is növelte gazdagságukat. Három gyermekük született, lányuk Josefa, majd Sándor, aki fiatalon egy vakbélgyulladás következtében meghalt, és Ferenc. A legifjabb gyermek imádta anyját, soha nem nősült meg, és miután minden szeretett családtagját elvesztette, öngyilkos lett.

A kert kialakítása komoly munka volt. Számos különleges növényt ültettek, készült műrom, sziklaalagút és malom is, dombokat építettek és tavakat, vízeséseket, patakokat, rajtuk átívelő hidakat alakítottak ki. A kertben felépült egy kastély is, amit később elbontottak és egy új udvarházat építettek.

Képgaléria: A kert látványosságai

A kert növénygyűjteménye adta a mai botanikus kert alapját. A különleges gyüjtemény sorsáról - a 96 éves korában elhunyt - Vigyázó Sándor úgy rendelkezett, hogy a többi vagyonával együtt az majd a Magyar Tudományos Akadémia tulajdonába kerüljön. Halála után hét évvel fia is elhunyt, de ő is apjához hasonlóan rendelkezett. A második világháború alatt és után nagyon lepusztult a kert és az épületek is. Az orosz katonák elvonulása után, 1946-ban az Országos Természettudományi Múzeumhoz került az ingatlan, és megkezdődhetett a rendbetétele a kertnek. Végül komoly jogi harcokat követően megkaphatta az Akadémia a kertet, és 1952-ben megalakult az MTA Botanikai Kutatóintézete. Néhány évvel később - a kert és az épület felújítása, megtisztítása és a növények pótlása után - 1961-ben nyitották meg a kertet a közönség számára is.

Tudtad?

• Ez az ország leggazdagabb botanikus kertje. A 27 hektáron 13.000 növényfaj és fajta él.

• A fás szárú gyűjteményben 3300 fa és cserje található.

• Rendszertani gyűjteményében több mint 2000 virágos növényfaj látható.

• Az üvegházakban síksági esőerdő, sivatagi növények és hegyi esőerdők növényei élnek.

A kertben minden hónapban egy kis füzetet is adnak a belépéskor, amelyben a hónap virágait, növényeit mutatják be, a térképen láthatod azt is, hogy hol találhatók. (Júliusban többek között a bíbor kasvirág, cserjés hortenzia, réti füzény, vagy a liliomok találhatók a listában.)

A valóban csodás környezet vonzotta a filmeseket is, többek között A Pál utcai fiúk, a Csontváry, az Abigél, az Egri csillagok, a Halálos tavasz egy-egy jelenetét is itt vették fel.

Bővebb információk ITT


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
UTAZZ
A Rovatból
Egy új, titokzatos Sisi-portrét csodálhattok meg Gödöllőn – Az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének műve került a kastélyba
Georg Raab Magyarországon is alkotott, majd Bécsbe visszatérve az arisztokrácia és az udvar kedvenc portréfestőjévé vált. Több képet is festett Erzsébet királynéről és a gyerekeiről is. A most előkerült kép eddig a kutatók előtt is teljesen ismeretlen volt.
szs - szmo.hu
2026. július 22.



Bevallom, a Gödöllői Királyi Kastély az egyik olyan kedvenc helyem, ahova évente egy-két alkalommal biztos ellátogatok. Vonz az épület, és bár jó párszor láttam már az állandó kiállítást is benne, de mindig találok újabb érdekességeket a termeket járva. Emellett imádok a parkban sétálni és élvezni az évszakonként változó látványt, a Pálmaházban a virágok között nézelődni vagy - mint most is - nyári délután egy hűsítőt iszogatni a napernyő alatt.

Képgaléria: A kastély állandó kiállításából

A látogatásom oka most egy új festmény volt, hiszen

egy csodás portréval gazdagodott a kastély gyűjteménye. A különleges műalkotás Georg Raab, az osztrák császári udvar egyik legjelentősebb portréfestőjének munkája. A képen a magyar díszruhás Erzsébet királyné látható.

Festmény a bécsi Dorotheumból érkezett Gödöllőre. A híres aukciósház idei Kaiserhaus árverésén sikerült megvásárolni ezt az Erzsébet királyné-portrét, amely eddig a kutatók előtt is teljesen ismeretlen volt.

Képgaléria: Az Erzsébet-portré

(Fotók forrása: Gödöllői Királyi Kastély)

Georg Raab (1821–1885) a császári család egyik legismertebb portréfestője volt.

Raab Bécsben született. A tanulmányai befejezése után Pestre költözött, ahol a negyvenes évek első felében akvarellarcképeivel tűnt fel a Műegylet kiállításain. 1846-ban visszatért az osztrák fővárosba, ahol az arisztokrácia és az udvar kedvenc portréfestőjévé vált. Különösen ismertek voltak az elefántcsontra festett portréminiatűrjei és női tanulmányfejei.

A császári gyermekeket is megörökítette, ezek a Hofburgban Ferenc József íróasztalán álltak. Erzsébet királynéról több alkalommal készített portrékat, köztük a bécsi Sisi Múzeumban őrzött koronázási díszruhás ovális mellképet, valamint az 1873-ban smaragd ékszerekkel és báli ruhában ábrázolt festményt. Ez az uralkodó ágya fölött függött schönbrunni hálószobájában, ahol a császár 1916-ban örökre lehunyta szemét.

A festő halála után a bécsi Kunstverein emlékkiállítást rendezett, amelyhez az uralkodócsalád is 26 művet kölcsönzött – többek között Ferenc József, Erzsébet, Rudolf trónörökös és Mária Valéria személyes gyűjteményéből.

A most felfedezett festmény egy háromnegyed alakos, ovális kompozíció, amely Erzsébetet magyar díszruhában ábrázolja. A hagyomány szerint a különleges ruhát a párizsi Worth divatház készítette. A királyné ebben jelent meg az 1867-es koronázáson is. A festmény szignózott: „G. Raab 1867”, és a korabeli fényképész, Emil Rabending fotói alapján készült.

A festmény megtekinthető a Gödöllői Királyi Kastély állandó kiállításán. Bővebb információk ITT.

Képgaléria: A kastélypark


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
A Rovatból
A „magyar Versailles” Fertődön: hercegi pompa, rózsakert, zene – Időutazás az Esterházy-kastély barokk-rokokó világában
A fertődi Esterházy-kastély falai között bepillanthatsz 18. századi főúri pompába, ahol „Fényes” Miklós herceg udvarában egykor az európai elit gyűlt össze. Többek között Joseph Haydn miatt is, aki évtizedeket élt és alkotott a csodás kastélyban.
szs - szmo.hu
2026. augusztus 01.



Hazánk egyik legszebb és legérdekesebb kastélya a "magyar Versailles"-ként is emlegetett Fertődi kastély. Az impozáns főúri kastély, a hazai barokk építészet tán legjelentősebb alkotása Esterházy „Fényes” Miklós herceg nevéhez kötődik. Kora egyik legbefolyásosabb arisztokratája 1762-ben kezdte meg az építkezést, amit 1790-ig, halálig folytatott.

A császári pompát mintául vevő herceg egy 126 szobából álló, patkó alapú épületet álmodott meg, amelyben 400 férőhelyes operaház, kagylókkal és csigákkal díszített bábszínház, 110 ló részére készült lovarda, üvegház, vendégfogadó, kaszárnya is helyet kapott. Az impozáns parkba sugárutak, sétányok, virágok, szökőkutak és vízesés is készült.

Képgaléria: A kastélyban

Mivel a herceg támogatta a kultúrát és szerette a zenét, így zenekart is alkalmazott, ő kérte fel Joseph Haydn-t, aki évtizedekig itt élt, és alkotott, karnagya lett a kastély zenekarának, és vezette az operai társulatot is.

A pompázatos kastélyban megfordult többek között Mária Terézia és Goethe is, valamint a bécsi arisztokrácia krémje, diplomaták és külföldi követek.

Esterházy Miklós halála után fia Antal pénzügyi gondjai miatt inkább a kisebb kismartoni kastélyt használta, így a fertődi személyzet nagy részét elbocsátotta, az épület pedig üresen állt.

A 20. század elején a család rendbehozatta a főépületet és a kertet, egy rövid ideig lakták is a kastélyt, de az állagromlást nem tudták megakadályozni. A 2. világháború idején a berendezés szinte teljesen elpusztult, vagy a helyiek elhordták. A háború után az épületet katonai kórházként, traktoros iskolaként és magtárként is használták. Végül 1957-ben megkezdték a műemlékegyüttes felújítását.

Képgaléria: A kastélykert

(Képekért kattints a fotóra)

Aki szeretné felfedezni ezt a pompás kastélyt, és megismerni történetet, annak érdemes pár órát szánni az épület és a park bejárására.

A pompa már a főkapunál fogadja a látogatót, hiszen a hegesztés nélkül, tisztán kovácsolással és szegecseléssel készült hatalmas kovácsoltvas rokokó kapun belépve egy impozáns díszudvarba érkezünk, ahol szobrok, díszkutak, gondozott kert, és az elegáns kastélyépület fogad.

A termeket bejárva bepillanthatunk a főúri életbe, a hercegi és hercegnéi lakosztályokba, a "Mária Terézia szobába", ebédlőbe, kápolnába, zeneterembe, könyvtárba, megcsodálhatjuk a falakat díszítő különleges alkotásokat, festményeket, kályhákat, a korhű berendezési tárgyakat.

Érdemes vezetett sétára befizetni, mert sok izgalmas részletetet lehet megtudni. Például azt is, miért kapta a kínai mulatóház a Bagatelle nevet. Az is kiderül, miért halmoztak fel hatalmas adósságot Miklós utódai. És az unoka, II. Miklós herceg szenvedélyéről is szó lesz. Ő ugyanis komoly műgyűjtő volt, festményeket, rézkarcokat, szobrokat és könyveket is vásárolt. Ez a hatalmas gyűjtemény képezi a mai Szépművészeti Múzeum alapját. Így került a múzeumba például az Esterházy Madonna: Raffaello Santi világhírű festménye.

Az épületséta után pedig irány a park, amely ingyen is bejárható. A formára nyírt tiszafák, az árnyas fasorok mellett külön belépővel látogatható a Cziráky Margit Rózsakert is - és virágzáskor mindenképpen megéri bemenni, mert közel nyolcezer gyönyörű virágban lehet gyönyörködni. Külön érdekesség, hogy ez a magyar nemesítésű rózsák génbankja is. Itt található a világ legteljesebb magyar nemesítésű rózsagyűjteménye, benne a nemzetközi hírű Márk Gergely több mint 700 saját nemesítésű fajtájával.

Képgaléria: A rózsakert

Szintén a kertben van a hangulatos Esterházy-kávézó is, ahol régi fotókon idézik meg a múltat.

Jó tudni, hogy az állandó kiállítás mellett több időszaki kiállítást is meg lehet nézni, most például Zoób Katti Fashion & Museum divatkiállítása, az „Udvari pompa, kortárs ragyogás” – Herendi porcelánkiállítás vagy a „Porból lettünk…” szobrászati kiállítás látható.

Képgaléria: Az ideiglenes kiállítások

A kastélyban napjainkban rendszeresen tartanak kulturális eseményeket is, elsősorban komolyzenei koncerteket.

Bővebb információk ITT


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
A Rovatból
12 hektárnyi kaland és kikapcsolódás várja a családokat – elsők között próbálhattuk ki a megújult Zichy Élménybirtokot
Két napra mi is kiszakadtunk a hétköznapokból, és megtapasztaltuk, milyen az, amikor a gyerekek élményei mellett a felnőttek feltöltődésére is ugyanakkora figyelem jut.


Egy újságírókból álló sajtócsapat tagjaiként abban a szerencsés helyzetben voltunk, hogy a hivatalos nyitás előtt, szinte elsőként tesztelhettük a birtokot egy kétnapos sajtóút keretében. Bár a működését és szolgáltatásait elsősorban a csecsemővel, babával és gyermekkel érkező családok igényeihez igazították, az a két nap, amelyet ott töltöttünk, egyértelműen bebizonyította, hogy itt nemcsak a legkisebbek érzik jól magukat. A szülőknek, a nagyszülőknek, sőt még a gyerek nélkül érkező felnőtteknek is bőven akad lehetőségük kikapcsolódni, feltöltődni és lelassulni.

A koncepció ráadásul tudatosan épít a többgenerációs pihenésre, így a család minden tagja megtalálhatja a korosztályának megfelelő élményeket.

Már az első órákban érezhető volt, hogy a birtok hangulata egészen más, mint amit egy átlagos családi szállodától várna az ember. A csendes környezet, a tágas zöldterületek és a természet közelsége szinte magától lelassítja a vendéget.

Több mint kétmilliárdos, saját forrású megújulás

A 12 hektáros területen elterülő komplexum nem egy egyszerű esztétikai felújításon esett át, hanem egy teljes koncepcióváltáson. Az egykori Zichy Park Hotel még 2006-ban nyitotta meg kapuit, majd 2016-ban került az Eventrend Group tulajdonába. A drasztikusan megemelkedő energiaköltségek és a megváltozott gazdasági környezet miatt a szálloda 2022 októberében bezárt. A tulajdonosok azonban a bezárást lehetőségként fogták fel egy teljesen új és hiánypótló vízió megvalósítására.

A több mint 2 milliárd forintos beruházás hátterét Nagy Gábor, az Eventrend Group alapító tulajdonosa így foglalta össze a megnyitón:

„Ez a 12 hektáros terület hatalmas lehetőségeket rejt magában, és bár van még mit fejleszteni rajta a jövőben, nagy dolognak tartjuk, hogy ez a beruházás teljes egészében az Eventrend saját tulajdona, amelyet tisztán saját forrásból, állami támogatás igénybevétele nélkül valósítottunk meg. És egy ilyen projekt esetében a felelősség még nagyobb, hiszen gyerekeknek szeretnénk maradandó emlékeket teremteni.”

A cégcsoport holdingvezetője, Kusnyár Gábor részletesen is bemutatta a sajtó képviselőinek, milyen alapos és mélyreható munka zajlott a színfalak mögött az elmúlt időszakban:

„A falakon kívül gyakorlatilag majdnem minden megújult a birtokon. A wellness részleg, a recepció, a lobby, az étterem, a szobák és a közösségi terek is. Azok a régi törzsvendégek, akik korábban szerettek ide járni, komoly meglepetésekre számíthatnak, hiszen szinte egy teljesen új szálloda fogadja majd őket. Rendkívüli módon figyeltünk az egyediségre és a részletekre: a belső terekben még a szőnyegek és a függönyök is egyedileg, kifejezetten nekünk készültek.”

Ez a komoly fejlesztés nemcsak a pihenni vágyó családoknak jelent újdonságot, hanem jelentős gazdasági szerepet tölt be a mindössze 400–500 lakosú Tolna vármegyei Bikács és a környező települések életében is. A birtok működése közvetlenül 40–50 ember számára biztosít stabil, hosszú távú munkalehetőséget, miközben a helyi beszállítóknak is teljesen új távlatokat nyit meg a térségben.

A Zichy Családi Élménybirtok háttere: Az Eventrend Group

A több mint három évtizedes tapasztalattal rendelkező Eventrend Group a hazai vendéglátó-, kultúra- és rendezvényszervező piac egyik legmeghatározóbb szereplője, amely mintegy 1300 munkavállalót foglalkoztat. A közel 35 projektet összefogó cégcsoport egyedülálló, partneri modellben működik: a központi háttértámogatás mellett az egyes egységek élén tulajdonosi szemléletű szakmai partnerek állnak.

Portfóliójukba mintegy 25 gasztronómiai vállalkozás és 30 budapesti rendezvényhelyszín tartozik. Olyan ikonikus helyszínek kötődnek a nevükhöz, mint a Gundel Étterem, a New York Kávéház, a Centrál Kávéház, a Városliget Café, a Spoon, a Főőrség, a Séf Asztala, a Symbol, valamint a Müpa és a Groupama Aréna catering szolgáltatása. A cégcsoport alapvető hitvallása, hogy munkájukkal életre szóló pillanatokat és felejthetetlen élményeket teremtsenek, amelyek az emberek élettörténetének részévé válnak. A Zichy Családi Élménybirtok az Eventrend Group tulajdonában és üzemeltetésében működik.

Egyedi hangulatú virágszobák és átgondolt bababarát felszereltség

A belsőépítészeti tervezés során a természetközeliséget és a magyar vidék értékeinek bemutatását helyezték a középpontba. Összesen 48 szoba áll a vendégek rendelkezésére a főépületben, valamint három különálló, autentikus hangulatú épületben, amelyek összesen 161 férőhelyet biztosítanak.

Sok hotel egységes, sablonos kialakításával szemben itt minden szobának teljesen különálló, egyedi arculata van, ami a butikhotelek izgalmas világát idézi.

A szobák nemcsak a nevüket kapták Magyarországon őshonos növényekről és virágokról, hanem a teljes berendezésük és a belső terek hangulata is az adott virág világát idézi, a jelölésükre pedig szintén őshonos állatok képei szolgálnak.

Többet is megnéztünk a körbevezetés során, és érdekes volt látni, mennyire megoszlanak a vélemények: volt, aki a Búzavirág kékségéért rajongott, másoknak pedig kifejezetten a meleg hangulatú Napraforgó-szoba tetszett.

A szobák nevének és a kialakításnak a nevelő, edukációs hátterét Kőrössy Zoltán, az Eventrend Group alapító tulajdonosa így világította meg:

„Számunkra kiemelten fontos, hogy a hozzánk érkező gyermekek valódi edukációs tartalommal gazdagodjanak, és közelebbről megismerjék a környezetüket. Az, hogy a szobáinkat őshonos virágokról neveztük el, például remek lehetőséget ad arra, hogy a legkisebbek játékos formában ismerkedhessenek meg a növény- és állatvilággal, és kézzelfogható élményeket szerezzenek a természetben.”

Kusnyár Gábor kiemelte, hogy a különböző szobatípusok között kifejezetten a babás családok igényeire kialakított egységek is foglalhatók. Ezekben a szobákban mikrohullámú sütő, babaágy, pelenkázó, fürdetőkád és etetőszék is helyet kapott. A koncepció alapvető célja az, hogy a kisgyermekes szülőknek a lehető legkevesebb nehéz és terjedelmes felszerelést kelljen magukkal hozniuk az utazásra.

Harmonikus wellness és játék a szabadban

A közel 650 négyzetméteres Harmatliget Wellness részleg és a Herba Szaunavilág nagyon szép egyensúlyt teremt a gyerekek és a felnőttek igényei között. Bár a legkisebbek számára ott van a biztonságos vízi ismerkedést szolgáló Bori Bari Vízi Világa, a dizájn egyáltalán nem lett túlzóan csicsás vagy zavaróan gyerkőcös.

A nagy medence felett ízlésesen elhelyezett, a plafonról lelógó nagy szitakötő-motívumok kifejezetten hangulatossá teszik a teret.

A felnőttek számára teljes értékű, elegáns kikapcsolódást nyújtanak a finn-, aroma- és infraszaunák, a gőzkabin, a sószoba, valamint a beltéri és kültéri jakuzzik. 

A hatalmas, zöld udvaron található több szabadtéri fajátszótér és építmény is, mint a Lovasház, a Bölcsfa játszó vagy a Bertold kedvence játszótér. Ezek a stílusos fajátszóeszközök annyira szépek és hívogatóak lettek, hogy felnőttként is abszolút megjön az ember kedve ahhoz, hogy maga is kipróbálja őket. A birtok a kalandvágyóbb gyerekekre és a nagyobbakra is gondolt: a szabadtéri élményeket egy izgalmas kalandpark, valamint a környező természet felfedezését segítő, kiépített tanösvények teszik teljessé.

Az udvar másik nagy vonzereje az állatpark és az állatsimogató, ahol pónik, kecskék, baromfik és olyan őshonos magyar állatok kaptak helyet, mint a cikta juhok és a magyar kacsák.

Az, hogy az ember délutánonként egyszerűen odasétálhat a pónik és a kecskék mellé a zöldbe, kortól függetlenül bárkit képes megnyugtatni és teljesen kikapcsolni.

A kisebbek legnagyobb örömére az állatok megfigyelése mellett a pónilovaglás is a kínálat részét képezi, így közvetlen és életre szóló élményt szerezhetnek a négylábú kedvencek hátán.

 
De akkor sem kell aggódni, ha az időjárás borúsabbra fordul, hiszen a birtok rendkívül erős beltéri gyermekprogramokkal és infrastruktúrával büszkélkedhet.

A rossz idő esetére kialakított belső terekben egy minden igényt kielégítő gyermekjátszó, a nagyobbaknak szóló tinizóna, változatos kézműves foglalkozások, valamint szakképzett animátorok által vezetett, színes programok gondoskodnak a felhőtlen szórakozásról.

Bori Bari, a mesefigura és a természet tisztelete

A birtok élményvilágának és a gyerekek megszólításának központi karaktere Bori Bari, a kíváncsi kisbárány. Ő nem csupán egy egyszerű kabalafigura, hanem egy olyan erős érzelmi kötődési pont, amely képes szorosabbá fűzni a szálloda és a vendégek kapcsolatát.

Bori Bari kiemelt szerepet kap a mindennapokban: ő az a szerethető figura, aki játékosan kalauzolja végig a gyerekeket a természet csodáin, és segít nekik felfedezni a környező világ értékeit.

Gyebnár Krisztina, Bori Bari karakterének megálmodója mesélt a megnyitón erről a különleges mesevilágról:

„A legkisebbeket, a 3-7 év közötti korosztályt szeretnénk elsősorban megszólítani ezzel a figurával. Bori Bari szájából a gyerekek sokkal könnyebben és természetesebben fogadják be a környezettudatos szemléletet és a természet szeretetét. Bori Bari világát nagyon sokoldalúan kiterjesztjük a jövőben: minden hónapban egy vadonatúj mese jelenik meg a szálloda honlapján, amelyekhez különböző alkotói és rajzpályázatokat kapcsolunk. A gyerekek ráadásul puha plüssállat formájában már most hazavihetik magukkal a kisbárányt.”

Érdekesség, hogy a nyitás napján már meg is érkeztek azok a gyermekek és családok, akik a Mitől mosolyog Földanya? című első környezetvédelmi pályázaton szállodai pihenést nyertek.

A birtok fejlesztése jelenleg is folytatódik, hiszen a soft opening időszakban még több területen zajlanak az utolsó simítások.

A következő hónapok egyik legizgalmasabb fejlesztése egy új erdős park kialakítása lesz.

A területen korábban álló fák egy része már nem volt biztonságos állapotban, ezért a vendégek (különösen a kisgyermekes családok) védelme érdekében el kellett távolítani őket. A helyükön azonban nem beépítés készül, hanem egy új, kiépített sétánnyal átszőtt parkos terület, ahol a családok akár babakocsival is kényelmesen sétálhatnak majd a fák között. Az ősszel induló fásításba a vendégeket is szeretnék bevonni: a családok részt vehetnek a faültetésben, és az elültetett fáknak nevet is adhatnak, így személyes élménnyé válhat számukra a birtok fejlődésének egy darabja.

Gasztronómiai élmények: Juhász Dániel séf házias és modern konyhája

A szálloda bőséges félpanziós ellátást biztosít (a 7 év alatti gyermekeknek pedig all inclusive ellátás jár). A reggeli és a vacsora választéka olyan elképesztően kiadós és sokszínű, hogy az ember napközben már nem is igazán keres másik éttermet magának a környéken. Ez kifejezetten fontos és logikus döntés volt a birtok részéről, hiszen Bikács-Kistápé Liget közvetlen környezetében kevesebb külső étkezési lehetőség áll a vendégek rendelkezésére.

A kulináris koncepciót Juhász Dániel séf jegyzi, aki közel hat éve dolgozik az Eventrend Group csapatában vállalati séfként és kulináris igazgatóként. A tévénézők számára onnan lehet ismerős az arca, hogy a közelmúltban megnyerte az RTL-en futó Éttermek csatája című főzőműsort, ahol Sárközi Ákos versenyzőjeként szerepelt.

Dániel az itteni kínálatot kifejezetten a minőségi, házias magyar ízekre, a családi asztal meleg hangulatára építette fel, de mellette folyamatosan jelen vannak az izgalmas nemzetközi kikacsintások is.

A választékban tökéletesen megférnek egymás mellett azok a közkedvelt klasszikusok, amelyekhez a vendégek teljes biztonsággal nyúlhatnak: ilyen a szaftos csirkepaprikás nokedlivel, a ropogós cordon bleu, a házias levesek, a pörköltek, a friss saláták és a kiváló savanyúságok. Ugyanakkor az újdonságokat keresők is nagyszerű fogásokat találhatnak: az előételek közül az olaszos arancini egyszerűen kiváló volt, és a főételek között kínált vegán töltött paprika is nagy sikert aratott.

A reggeli szintén rendkívül széles választékra épít. Ugyanúgy összeállítható egy könnyed, egészségesebb gyümölcsös-joghurtos reggeli, mint ahogy a tartalmasabb meleg tojásételek, minőségi felvágottak és sajtok közül is bátran lehet válogatni.

Az étteremben tehát a válogatósabb vagy a hagyományosabb ízeket kereső vendégek és a különlegesebb újdonságokra fogékony ínyencek is könnyedén megtalálják a számításaikat.

A Zichy Családi Élménybirtok egy rendkívül átgondolt, szerethető hely benyomását keltette.

Itt valóban minden adott ahhoz, hogy a közösen eltöltött idő legyen a legfontosabb. Legyen szó kisgyermekes családokról, nagyszülőkről vagy egyszerűen csak a természetre és nyugalomra vágyó felnőttekről.

Cím: H-7043 Bikács-Kistápé Liget

info@zichyelmenybirtok.hu

zichyelmenybirtok.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk