KÉK HÍREK
A Rovatból

„Soha nem ajánlottam neki Gyurin keresztül pénzt” – vallotta a bíróságon Gazdi, a Schadl-Völner-ügy kulcsfigurája

Egy magániskola, Ukrajna és állítólagos csecsen emberrablók is felmerülnek az ügyben. Gazdi ugyanakkor minden vádat tagadott.


Korábbi cikkünkben is írtunk már "Gazdiról", azaz R. Róbertről, akinek kulcsszerepe van a Völner Pál egykori igazságügyi államtitkár és Schadl György, a Magyar Bírósági Végrehajtói Kar egykori elnöke elleni perben. Eredetileg őt figyelték meg a nyomozók, és rajta keresztül jutottak el Schadlhoz.

Gazdi állítása szerint legalább 18 éve ismeri Schadl Györgyöt. A bíróságra a börtönből megbilincselve érkezett férfi (aki ezúttal már nem vállalta az arcát) azt mondta: letartóztatása előtt tolmácsolásból élt, abból havonta 3-400 ezer forint bevétele volt, ezen kívül saját cége és néhány más céges érdekeltsége volt. A bíróságon minden ellene felhozott vádat tagadott.

A Telex szerint Schadl egyszer felhívta R.-t, hogy segítsen elkenni egy harmadik személy sok százmilliós áfacsalását, és a végrehajtói kar volt elnöke szerint ez a személy fizetett volna azért, hogy ne legyen belőle gyanúsított vagy vádlott: „egy százast rögtön letétbe tudunk rakatni”.

Ugyanakkor volt, hogy pont fordítva: R. kezdeményezett több olyan ügyet, amiben Schadl és a volt fideszes igazságügyi miniszterhelyettes és államtitkár Völner Pál megpróbáltak közbenjárni.

A vádirat szerint R.-t 2020 augusztusában kereste meg a szintén vádlott S. Etelka, aki egyrészt egy magániskolák üzemeltetésével foglalkozó alapítvány kuratóriumi elnöke, másrészt egy felnőttképzéseket szervező cég tulajdonosa volt. S. nagyon sokat keresett ezzel, ami R.-nek is feltűnt. S. Etelka eredetileg azért fordult R.-hez, mert a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal elutasította magániskolájuk nyilvántartásba vételét. R. megígérte, hogy kapcsolataival elintézi a nyilvántartásba vételt, amiért 8 millió forintot kért és kapott S. Etelkától, ezt a pénzt egy az egyben megtartotta. Menet közben még több tízmillió forintot kihúzott a nőből – írja a portál.

A vádirat szerint R. egy ponton azt is elhitette S. Etelkával, hogy csecsenek rabolták el Ukrajnában, és csak akkor engedik vissza Magyarországra, ha kifizet nekik 200 ezer dollárt. S. erre is adott pénzt.

R. azt állította, soha nem használta arra az S.-től kapott pénzt, hogy azzal hivatali személyt befolyásoljon. Csak annyit ígért, hogy megkeres embereket azért, hogy „a későbbi működés akadálymentes legyen, de ez egy esetben sem jelentett lefizetést”.

R. arról is beszélt, hogy

filozófiája szerint a vesztegetés nem működőképes eljárás.

Állítása szerint a felvett pénzek nem kenőpénzek voltak, hanem felkért szakértőket és jogászokat, és őket fizette belőle. Szerinte csak kölcsönről volt szó, és ez S. is tudta.

Beszélt arról is, hogy természetes volt, hogy a régóta ismert Schadl Györgyhöz fordult tanácsért, ahogy az is megfordult a fejében, hogy saját iskolát alapít, mert lehetőséget látott az oktatási szegmensben.

Gazdi elmondta:

Völner Pált nem ismeri személyesen, soha nem beszélt vele, de tudta, hogy Schadl és Völner jó kapcsolatban állnak.

Csütörtökön R. Róbert mellett Völner Pál és Schadl György is megjelent a bíróságon.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Tragédia Székesfehérváron: meghalt egy 30 év körüli nő az Alba Plázánál
Az Országos Mentőszolgálat megerősítette, hogy egy fiatal nő életét vesztette a bevásárlóközpontnál. A mentés idejére a környéket lezárták, a haláleset körülményeit a hatóságok vizsgálják.


Tragédia rázta meg Székesfehérvárt szombat délután: egy harminc év körüli nő életét vesztette az Alba Plázánál.

A FEOL azt írja, a helyszínre kiérkező mentők hiába próbálták újraéleszteni a nőt, már nem tudták megmenteni az életét. Az Országos Mentőszolgálat megerősítette a tragédia hírét:

„A helyszínen egy 30 év körüli nő bajtársaink újraélesztési kísérlete ellenére sajnos az életét vesztette.”

A rendőrség vizsgálja a haláleset körülményeit, de az első információk szerint nem merült fel idegenkezűség gyanúja, a tragédiát vélhetően hirtelen rosszullét okozta. A mentés idejére a környéket lezárták, a forgalomban ideiglenes korlátozások voltak érvényben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Megszólaltak a budakeszi háztűz túlélői – Az egyik áldozat a barátnőjét mentve halhatott meg, mások az égő házból ugrottak ki
Egy lakó elmondta, hogy álmából riadt fel egy nagy robbanásra. Próbálták oltani a tüzet, de hatalmas volt a füst és a lángok is gyorsan terjedtek. Ő is mezitláb, félmeztelenül rohant ki a házból.


Pénteken hajnalban kigyulladt egy munkásszállóként üzemelő ház Budakeszin, miután robbanás történt az egyik szobában. Négyen meghaltak, és több mint huszan megsérültek a tűzben. Negyvenheten éltek a házban, amikor valami felrobbant.

Az RTL Híradónek egy túlélő elmondta, hogy hangos zajra ébredt. A folyosón látta, hogy tűz van. Szerinte egy ott lakó azt mondta, hogy egy gázpalack robbant fel. Két porolójuk volt, de csak egy működött, azzal próbálták a lángokat oltani, majd vízzel is próbálkoztak. Közben ő telefonált segítségért.

A lángok gyorsan elterjedtek, így nem volt esélyük arra, hogy eloltsák a tüzet. A Híradónak a túlélő elmesélte, hogy a szomszédba ment és szólt, hogy meneküljenek. Ő is mezitláb, félmeztelenül rohant ki az utcára.

Egyik ismerőse, aki felette lakott, lement segíteni, majd felszaladt a párjáért, hogy kimentse, de már nem tudtak kimenekülni az ablakon. Szerinte a füst okozhatta a halálukat.

Egy másik túlélő azt mondta a stábnak, hogy többen úgy próbáltak menekülni, hogy kiugrottak az égő házból. Közülök volt akinek a lába, másnak a bordája törött el.

A rendőség közveszély okozása miatt nyomoz. A fedél nélkül maradt lakóknak a budakeszi önkormányzat keres átmeneti szállást.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
16 év bujkálás után a téli olimpián kapták el a szlovák bűnözőt, aki úgy bukott le, hogy meg akart nézni egy hokimeccset
Az olasz csendőrség egy 44 éves szlovák férfit vett őrizetbe Milánóban, aki egy lopássorozat miatt volt szökésben. A férfi most kezdi meg a 16 éve halogatott, 11 hónapos és egyhetes börtönbüntetését.


Tizenhat év bujkálás után a milánói-cortinai téli olimpián fogtak el egy 44 éves szlovák férfit, akit egy kemping automatikus riasztása buktatott le, mielőtt megnézhette volna a Szlovákia–Olaszország jégkorongmérkőzést – írja a unilad.com. A férfit az olasz csendőrség, a Carabinieri vette őrizetbe szerdán, majd egyenesen a milánói San Vittore börtönbe szállították.

A férfit 2010 óta körözték, miután nem vonult börtönbe, hogy letöltse a még 28 éves korában elkövetett lopássorozatért kiszabott 11 hónapos és egyhetes büntetését.

Akkor bukott le, amikor bejelentkezett egy kempingbe, a szálláshely rendszere ugyanis automatikus riasztást küldött a hatóságoknak.

A sors kegyetlen fintora, hogy a férfi éppen azért tért vissza Olaszországba, hogy a milánói Santagiulia Arénában szurkoljon a nemzeti csapatának a jégkorongtornán. Mielőtt azonban láthatta volna, ahogy Szlovákia 3–2-re legyőzi Olaszországot, elfogták és börtönbe vitték.

A szlovák csapat az olaszok legyőzése előtt 4–1-re verte Finnországot, majd szombaton 5–3-as vereséget szenvedett Svédországtól. Ennek ellenére a Finnország elleni nagy gólkülönbségüknek köszönhetően megnyerték a B-csoportot. A szlovák jégkorong-rajongóknak egyébként is izgalmas éveik voltak, miután a válogatott 2022-ben megszerezte első olimpiai bronzérmét.

A férfi most kezdi letölteni a rá kiszabott büntetést. Mivel a San Vittore börtön Milánó belvárosában található, minden esély megvan rá, hogy a rácsok mögül hallotta a tömeg zúgását, miközben lemaradt hazája kiemelkedő olimpiai teljesítményéről.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Irgalmatlan tömegverekedés alakult ki az utasok között a Jet2 gépén, kényszerleszállás lett a balhé vége
Az Antalya és Manchester között közlekedő járat útját Brüsszelben szakították meg a fedélzeten kitört dulakodás miatt. A belga rendőrség két utast eltávolított a gépről, akiket a légitársaság örökre kitiltott.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. február 15.



„Üljenek le! Gyerekek is vannak a fedélzeten!” – kiabálta a Jet2 egyik légiutas-kísérője, miközben csütörtökön verekedés tört ki az Antalya és Manchester között közlekedő LS896-os járaton. A gépnek Brüsszelben kellett kényszerleszállást végrehajtania, miután a dulakodás eldurvult.

Szemtanúk szerint a konfliktust rasszista megjegyzések előzték meg, amelyek kifejezetten a pakisztáni származású utasok ellen irányultak. Néhány beszámoló ittas állapotot és egy cigarettavita elmérgesedését is említi az előzmények között.

Bár a személyzet többször is közbelépett, a szóváltás hamar lökdösődésbe és dulakodásba torkollott a gép folyosóján.

A Storyful által közzétett videófelvételeken az látszik, ahogy a légiutas-kísérők próbálják szétválasztani a verekedő feleket, miközben a háttérben utasok kiabálnak.

„Úgysem tudnának elbánni velünk” – provokálta a többi utast az egyik férfi, miután a gép már földet ért Brüsszelben. Egy másik utas így írta le az eseményeket: „Ami egy egyenes, problémamentes út lett volna, életünk egyik legmegrázóbb élményévé vált.”

A brüsszeli repülőtéren a belga rendőrség fogadta a járatot. A rendőrök felszálltak a fedélzetre, és eltávolították a két legagresszívabb rendbontót, a gép pedig ezután folytathatta útját Manchesterbe, ahová késő este érkezett meg.

A Jet2 légitársaság szigorú lépéseket jelentett be. „Megerősíthetjük, hogy a két rendbontó utast életre szólóan kitiltjuk a légitársaságnál történő utazásból, és határozottan érvényesítjük velük szemben az eltérítésből fakadó költségeink megtérítését” – közölte a cég, hozzátéve, hogy családbarát légitársaságként zéró toleranciát tanúsítanak a rendbontó viselkedéssel szemben.

A fedélzeten kialakult balhéról az X-en is megjelentek felvételek:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk