HÍREK
A Rovatból

Minden tisztségéről lemondott az úszószövetségben a bántalmazásokkal vádolt Turi György

A szövetség már el is fogadta a visszalépést, hamarosan részletesen is kivizsgálják az ügyeket.
MTI - szmo.hu
2021. november 25.



Turi György lemondott a Magyar Úszó Szövetségben (MÚSZ) betöltött szakmai alelnöki, elnökségi tagsági, valamint edzőbizottsági elnöki posztjáról.

A Kőbánya SC úszóedzője Wladár Sándornak, a MÚSZ elnökének küldött – és az MTI-hez is eljuttatott – levelében döntését azzal indokolta, hogy a személyét érintő helyzet az elmúlt két hónapban tarthatatlanná vált, és már nemcsak róla van szó, hanem a magyar úszósport, a MÚSZ és a Kőbánya SC megítéléséről.

Az elmúlt hetekben Turi több korábbi tanítványa, köztük a négyszeres olimpiai ezüstérmes és kétszeres világbajnok Cseh László, úgy nyilatkozott a magyar sajtóban, hogy a tréner "lelki terrort" alkalmazott az edzések során és fizikailag is bántalmazta az úszókat.

A MÚSZ elnöksége Turi korábbi edzői munkájának kivizsgálására november 11-én öttagú bizottság felállításáról döntött, a tréner pedig akkor, a vizsgálat lezárultáig önként felfüggesztette tevékenységét mint a MÚSZ szakmai alelnöke, illetve az edzőbizottság elnöke.

Az edző csütörtöki bejelentésére reagálva Wladár Sándor azt írta: a Magyar Úszó Szövetség elfogadja Turi György lemondását a szakmai alelnöki pozícióról, valamint az edzőbizottság elnöki tisztéről.

„Ahogy azt megválasztásom napján is ígértem: a magyar úszósportban nincs helye a bántalmazás bármely formájának”

– közölte a MÚSZ elnöke. „Bár kétségtelen tény, hogy a Turi György vezette Kőbánya SC fantasztikus sikereket ért el a medencében az elmúlt években, sőt évtizedekben, az egykori versenyzők megnyilatkozásai komoly árnyat vetnek az eredményekre. Éppen ezért tartom az egyetlen elfogadható döntésnek, hogy – még a vizsgálóbizottság jelentését megelőzően – Turi György vállalta a felelősséget, és távozott a szövetség szakmai alelnöki pozíciójából” – tette hozzá. A bizottság ettől függetlenül folytatja a munkáját – jelezte Wladár Sándor.

„Semmiképp sem akarjuk azt a látszatot kelteni, hogy bármit is a szőnyeg alá kívánunk söpörni. A bizottságtól nem csupán az aktuális ügy kivizsgálását várjuk, de olyan ajánlások megtételét is, amelyek még komolyabb garanciákat adnak a felelősök megtalálására, a fiatal sportolók védelmére, illetve, ami szintén nagyon fontos, az áldozatok megsegítésére is" – fogalmazott az elnök.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter a paparazzo képeket készítőknek: A sziklaugrásra miért nem jöttetek? Tériszonyotok van? Vagy már indult a yachtotok?
A Tisza Párt vezetője összehasonlította, mit írtak róla korábban és most a gyerekeivel kapcsolatban.


Magyar Péter vasárnap már írt arról a közösségi oldalán, hogy az előre bejelentett olaszországi nyaralásáról paparazzo fotók jelentek meg több portálon is.

Később újra ebben a témában posztolt, bemutatva, mit írtak róla korábban és most.

„Propaganda pár hete: »Magyar Péterrel nem állnak szóba a gyerekei.« Propaganda ma: »A tiszás pártvezér, aki újdonsült barátnőjével és három gyermekével töltött néhány napot Lecce közelében...«

Vergődtök srácok. Mi lesz veletek így még 279 napig?!”

- fogalmazott a Tisza Párt vezetője.

„A sziklaugrásra miért nem jöttetek? Tériszonyotok van? Vagy már indult a yachtotok?”

- zárta rövid posztját Magyar, aki aztán a kommentekben még azt is megjegyezte: „de legalább számolni tudnak”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

HÍREK
A Rovatból
Hadházy Ákos információi szerint a rendőrség a Pride résztvevőinek tömeges megbírságolására készül
A független országgyűlési képviselő szerint már készül az az „összekötő” rendszer, ami „a kamerával rögzített és arcfelismerő mesterséges intelligenciával beazonosított képek alapján automatikusan ki is küldi a büntetéseket az ügyfélkapun keresztül a résztvevőknek.


Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő Facebook-oldalán számolt be róla hétfőn délelőtt, hogy számára megbízható forrásokból úgy értesült: a rendőrség tömeges bírságolásra készül. Úgy fogalmazott bejegyzésében:

„Nagyon durva és a jövő szempontjából kiemelten fontos információ jutott el hozzám: a rendőrség – nyilván orbáni parancsra – a Pride résztvevőinek tömeges megbírságolására készül.

A számomra egyértelműen megbízható forrás szerint a résztvevők azonosítására képes kamerarendszer és szoftver rendelkezésre áll, azonban az EDDIGI eljárás szerint emberi közreműködés is kellett a büntetések kiszabásához, emiatt valóban rengeteg időbe telne ennyi embert megbírságolni. Így volt ez EDDIG” - fogalmazott a képviselő.

Hadházy Ákos azt írja, hogy friss információi szerint

már készül az az „összekötő” rendszer, ami „a kamerával rögzített és arcfelismerő mesterséges intelligenciával beazonosított képek alapján automatikusan ki is küldi a büntetéseket az ügyfélkapun keresztül a résztvevőknek. Az informátor szerint azok, akiknek nem volt korábban szabálysértési eljárása, automatikusan és egységesen 80 ezer forintos büntetésre számíthatnak”.

Hangsúlyozta továbbá: bár mindenkinek érdemes kérnie a meghallgatást és bírósághoz fordulnia, a „technofasiszta” törvény óta ez nem akadályozza meg, hogy a jogerős ítélet előtt levonják a pénzt. Emlékeztet: más, valódi szabálysértésektől eltérően ebben az esetben nem lehet ledolgozni vagy leülni a büntetést.

„Az információt – bár számomra hiteles forrásból érkezett – eddig még nem tudtam megerősíttetni, de dolgozom rajta. Természetesen kérdéseket teszek fel a rendőrségnek, de tudom, hogy onnan csak az idióta »mi vizsgálódunk, de mindent törvényesen csinálunk« sablonválaszt kapom majd. Az is igaz, hogy néhány héten-hónapon kiderül a hatalom szándéka.

Mindenesetre többször elmondtam már: a tömeges büntetésekre azért érdemes felkészülni, mert nyilvánvaló, hogy a Pride tiltását a jövőbeni, betiltott, kormányellenes tüntetések résztvevőinek elrettentésére, az arcfelismerő rendszer bevezetésére és kipróbálására találták ki. Ha Orbán meghátrálna, akkor tényleg teljesen értelmetlen lett volna ekkora blamázst kockáztatnia. Ha viszont az ellenzéki társadalom némán eltűri a tömeges büntetéseket, akkor s hatalmas Pride-tüntetés volt felesleges”

– fogalmazott a politikus.

„Ki fog tehát derülni rövidesen, mit lép a hatalom, de fel kell készülnünk a lehetőségre, hogy az információ valós. Erről is beszélnünk kell kedden 17.30-tól, a Ferenciek terén!” – zárta bejegyzését Hadházy.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Meghalt Turcsányi Erzsébet
85 éves korában hunyt el a híres bábszínész. A Budapest Bábszínház közleményben tudatta a hírt, és egyben megható sorokkal búcsúzott tőle.


Életének 86. évében elhunyt Turcsányi Erzsébet bábművész – jelentette be a Budapest Bábszínház a közösségi oldalán. A teátrum megható sorokkal búcsúzott a művésztől.

„Egy különleges művésztől búcsúzunk ma, akinek hangja és szeretetre méltó egyénisége emlékezetünkben él tovább. Turcsányi Erzsébet nem csupán bábokat keltett életre: teljes lényével volt jelen a színpadon – pontos, érzékeny és felejthetetlen alakításai révén a magyar bábjátszás meghatározó egyéniségévé vált”

– olvasható a bejegyzésben.

Turcsányi Erzsébet az első diplomáját a Felsőfokú Óvónőképzőben szerezte, majd 1964-ben elvégezte az Állami Bábszínház bábszínész stúdióját. Szilágyi Dezső már 1962-ben szerződtette a színházhoz, miután felismerte tehetségét.

Pályája során számos emlékezetes szerepben láthatta őt a közönség. Játszotta többek között a Rókát A fajankó kalandjaiban (1972), Puckot a Szentivánéji álomban (1973), Fricit a Diótörőben (1978), a gonosz nyugati boszorkányt az Óz, a nagy varázslóban (1972), valamint Übü mamát Alfred Jarry Übü királyában (1985).

1976-ban Balajthy Andor-vándorgyűrűvel, 1988-ban pedig Jászai Mari-díjjal ismerték el munkáját. 1992-től a Budapest Bábszínház társulatának tagjaként dolgozott tovább, ahol olyan szerepeket formált meg, mint Anya-Banya A legkisebb boszorkányban (2000) vagy a Hétfejű tündér a Szegény Dzsoni és Árnikában (2005). Utolsó szerepét a Hamuban sült mese előadásában játszotta 2007-ben.

„Megrendüléssel búcsúzunk Turcsányi Erzsébettől, színházunk szeretett bábszínészétől, aki a mai napon az égi társulathoz csatlakozott. Emlékét mély szeretettel és tisztelettel őrizzük”

– írta a Budapest Bábszínház.

(via szinhaz.online)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Vitézy: Retró buszokkal pótolták a Kék Hullám InterCity-t és a késő Fenyves expresszvonatot is hétvégén
„A Közlekedési Múzeum Lázár álmai szerint eljutott vidékre, a klímás pótlóbuszok helyett a nosztalgia Ikarusok álltak helyt a hétvégén, nem is csak egyszer” - jegyezte meg a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője.


„A retróhétvége egész váratlan újdonságokat is hozott:

délutánra a Faros is beállt hivatalos vonatpótlóba a késő Fenyves expresszvonat helyett - nem a retróhétvége programjai keretében, hanem a távolsági vonat utasait szállítani. Mondjuk nem mindenki volt ettől elragadtatva, hisz azért egy Faros forró élmény tud lenni”

- közölte Facebook-oldalán Vitézy Dávid.

„Mindenesetre egy biztos: a Közlekedési Múzeum Lázár álmai szerint eljutott vidékre, a klímás pótlóbuszok helyett a nosztalgia Ikarusok álltak helyt a hétvégén, nem is csak egyszer”

- tette hozzá a Podmaniczky Mozgalom fővárosi frakcióvezetője.

De nem ez volt az egyetlen ilyen eset a hétvégén. Vitézy egy korábbi posztjában arról számolt be, hogy a Kék Hullám InterCity utasaiért is „retró mentesítőbusz” érkezett.

„Klímás pótlóbusznak picit erős, de legalább van rajta függöny, és kétségtelenül egy gyönyörű darab”

- jegyezte meg.

Igaz, a MÁV a július első hétvégéjén tartotta a Balatoni Retró Hétvége című eseményét, ugyanakkor a fent említett retró buszok nem voltak a program részei.


Link másolása
KÖVESS MINKET: