KÉK HÍREK
A Rovatból

Megszólalt a férfi, aki megmentette Jeszenszky Géza és felesége életét a súlyos támadás után

A 70 éves G. Ferenc maszkkal, kalapáccsal és benzinnel felszerelkezve vadászott áldozatára. A vérfagyasztó támadást egy bátor pincér akadályozta meg a fővárosban, aki a Blikknek mesélt a részletekről.


Maszkban, sapkában és kesztyűben jelent meg egy idős férfi Jeszenszky Géza otthona közelében a déli órákban. A rendőrség szerint előre eltervezte, hogy rátámad a volt külügyminiszterre. A 70 éves G. Ferencnél kőműveskalapács, csavarhúzó, gyújtó és benzin is volt.

A támadást egy közeli étterem munkatársa, Kézdi-Schlachta László akadályozta meg, aki épp a hátsó kijáraton keresztül távozott, amikor észrevette a dulakodást.

„Láttam, ahogy a támadó meglendít egy fekete zacskóba csomagolt tárgyat, amivel Jeszenszky úr fejének irányába célzott. Én gyorsan odaugrottam, és a bal kezemmel igyekeztem hárítani a csapást. A kalapács lecsúszott a kezemről, ami mégis eltalálta Jeszenszky úr fejét, amitől eleredt a vére, ő pedig megtántorodott. A jobb kezemmel éppen elértem a tarkóját, így sikerült lelassítani és megakadályozni, hogy az éles betonfalba csapódjon. Így alighanem megelőztem egy másik oldali koponyatörést” – idézte fel a történteket László.

Ezután a támadó Jeszenszky felesége, Edit felé fordult.

„Láttam, hogy lendíti a karját, ezért gyorsan ellöktem. Nem tudom, hogy ekkor eltalálta-e, de az asszony hátraesett, a férfi pedig megtorpant, kicsit hezitált, de aztán észrevehette, hogy már nincs fölényben, ezért sarkon fordult, és futva elindult kifelé.”

Jeszenszky Géza bár megsérült, felugrott, és odament Lászlóhoz. Azt kérte, fogja meg, és még ott elmondta, hogy ez a második alkalom, hogy megtámadták őket ugyanígy.

László nem tétlenkedett, azonnal hívta a segélyhívót, majd a támadó után eredt. A férfi a rakpart irányába menekült, a villamossíneken keresztül egészen a Fővám térig futott. Itt a rendőrök elfogták. Eleinte hallgatott, de végül megszólalt.

Azt állította, nem tudta, kikre támadt, véletlenszerűen választotta ki őket. A kezében egy kalapács és egy bökővé alakított csavarhúzó volt, a táskájában pedig gázgyújtót és benzinnel töltött befőttesüveget találtak. A felszerelést egy hosszú zsinórral a testéhez kötötte. Azt is elmondta, hogy miután megölte volna az áldozatokat, magával is végezni akart.

Az éttermi dolgozó hosszú órákat töltött a kórházban Jeszenszky Géza feleségével. Közben a saját kezén keletkezett mély sérülést is össze kellett varrni. Ezután a nyomozók kihallgatásra vitték, ami hajnali háromig tartott.

László elmondta, hogy jól tudta, kinek segített: édesapja annak idején ugyanabban a kormányban dolgozott, mint Jeszenszky Géza.

Nem ez volt az első eset, hogy közbeavatkozott. Öt évvel ezelőtt a Móricz Zsigmond körtéren is segített egy támadás áldozatán: akkor is hívta a segélyhívót, azonosította a támadókat, és az áldozatot biztonságos helyre húzta, miután a támadók talppal az arcára ugrottak.

A támadás után Jeszenszky Gézát az Üllői úti sebészetre vitték, ahol CT-vizsgálat mutatta ki a koponyatörést. Azonnal megoperálták. A politikus hétfőn a kórházi ágyán nyilatkozott a Blikknek.

„Szerintem két éve ugyanez a férfi támadt rám ugyanitt. Akkor az itt lakók azt mondták, órákon át várta, hogy hazaérjünk. Egy zsáknyi csavarral ütött meg, azt könnyebben megúsztam, ő pedig elmenekült.”

A rendőrség G. Ferencet előre kitervelten, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettének kísérletével és súlyos testi sértés kísérletével gyanúsítja. A nyomozás során azt is vizsgálják, van-e kapcsolat a mostani és a két évvel ezelőtti támadás között.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Tragédia Székesfehérváron: meghalt egy 30 év körüli nő az Alba Plázánál
Az Országos Mentőszolgálat megerősítette, hogy egy fiatal nő életét vesztette a bevásárlóközpontnál. A mentés idejére a környéket lezárták, a haláleset körülményeit a hatóságok vizsgálják.


Tragédia rázta meg Székesfehérvárt szombat délután: egy harminc év körüli nő életét vesztette az Alba Plázánál.

A FEOL azt írja, a helyszínre kiérkező mentők hiába próbálták újraéleszteni a nőt, már nem tudták megmenteni az életét. Az Országos Mentőszolgálat megerősítette a tragédia hírét:

„A helyszínen egy 30 év körüli nő bajtársaink újraélesztési kísérlete ellenére sajnos az életét vesztette.”

A rendőrség vizsgálja a haláleset körülményeit, de az első információk szerint nem merült fel idegenkezűség gyanúja, a tragédiát vélhetően hirtelen rosszullét okozta. A mentés idejére a környéket lezárták, a forgalomban ideiglenes korlátozások voltak érvényben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Gránátot dobtak egy nagyszőlősi rendőr otthonára, két kislánya is a házban volt
A 43 éves gyanúsított péntek éjjel hajtott végre robbantásos támadást a kárpátaljai városban. A férfit órákon belül elfogták, a nyomozás szerint bosszúból támadt a családra.


Kézigránát robbanása rázta meg a kárpátaljai Nagyszőlős egyik lakóövezetét február 13-án, péntekre virradó éjszaka. Egy elkövető robbanószerkezetet dobott egy rendőrségi alkalmazott otthonára – írta a Blikk.

A támadás idején az épületben a rendőr felesége, két kislánya és szülei is tartózkodtak, de a detonációban szerencsére senki sem sérült meg.

A robbanás megrongálta az épület homlokzatát és több ablakot is betört. A megyei rendőrség tájékoztatása szerint a helyszínelés során több tárgyi bizonyítékot is lefoglaltak.

A hatóságok a térfigyelő kamerák felvételei alapján órákon belül azonosították, majd el is fogták a gyanúsítottat: egy 43 éves, szőlősegresi férfit, aki egy ismerőse házának padlásán rejtőzött el.

A rendőrség szerint a támadás indítéka a bosszú lehetett. A gyanúsítottat ugyanis januárban metamfetamin-terjesztés miatt már őrizetbe vették, és az ügyében éppen az a rendőr járt el, akinek a házára a gránátot dobta.

A férfi akkor óvadék ellenében szabadult.

Az elkövető ellen rendvédelmi dolgozó vagyonának szándékos megrongálása, fegyverrel elkövetett garázdaság és fegyverrel való visszaélés miatt indult büntetőeljárás, amiért akár 15 év szabadságvesztést is kaphat - számolt be a helyi UNN.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Megszólaltak a budakeszi háztűz túlélői – Az egyik áldozat a barátnőjét mentve halhatott meg, mások az égő házból ugrottak ki
Egy lakó elmondta, hogy álmából riadt fel egy nagy robbanásra. Próbálták oltani a tüzet, de hatalmas volt a füst és a lángok is gyorsan terjedtek. Ő is mezitláb, félmeztelenül rohant ki a házból.


Pénteken hajnalban kigyulladt egy munkásszállóként üzemelő ház Budakeszin, miután robbanás történt az egyik szobában. Négyen meghaltak, és több mint huszan megsérültek a tűzben. Negyvenheten éltek a házban, amikor valami felrobbant.

Az RTL Híradónek egy túlélő elmondta, hogy hangos zajra ébredt. A folyosón látta, hogy tűz van. Szerinte egy ott lakó azt mondta, hogy egy gázpalack robbant fel. Két porolójuk volt, de csak egy működött, azzal próbálták a lángokat oltani, majd vízzel is próbálkoztak. Közben ő telefonált segítségért.

A lángok gyorsan elterjedtek, így nem volt esélyük arra, hogy eloltsák a tüzet. A Híradónak a túlélő elmesélte, hogy a szomszédba ment és szólt, hogy meneküljenek. Ő is mezitláb, félmeztelenül rohant ki az utcára.

Egyik ismerőse, aki felette lakott, lement segíteni, majd felszaladt a párjáért, hogy kimentse, de már nem tudtak kimenekülni az ablakon. Szerinte a füst okozhatta a halálukat.

Egy másik túlélő azt mondta a stábnak, hogy többen úgy próbáltak menekülni, hogy kiugrottak az égő házból. Közülök volt akinek a lába, másnak a bordája törött el.

A rendőség közveszély okozása miatt nyomoz. A fedél nélkül maradt lakóknak a budakeszi önkormányzat keres átmeneti szállást.

VIDEÓ: Az RTL Híradó beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
16 év bujkálás után a téli olimpián kapták el a szlovák bűnözőt, aki úgy bukott le, hogy meg akart nézni egy hokimeccset
Az olasz csendőrség egy 44 éves szlovák férfit vett őrizetbe Milánóban, aki egy lopássorozat miatt volt szökésben. A férfi most kezdi meg a 16 éve halogatott, 11 hónapos és egyhetes börtönbüntetését.


Tizenhat év bujkálás után a milánói-cortinai téli olimpián fogtak el egy 44 éves szlovák férfit, akit egy kemping automatikus riasztása buktatott le, mielőtt megnézhette volna a Szlovákia–Olaszország jégkorongmérkőzést – írja a unilad.com. A férfit az olasz csendőrség, a Carabinieri vette őrizetbe szerdán, majd egyenesen a milánói San Vittore börtönbe szállították.

A férfit 2010 óta körözték, miután nem vonult börtönbe, hogy letöltse a még 28 éves korában elkövetett lopássorozatért kiszabott 11 hónapos és egyhetes büntetését.

Akkor bukott le, amikor bejelentkezett egy kempingbe, a szálláshely rendszere ugyanis automatikus riasztást küldött a hatóságoknak.

A sors kegyetlen fintora, hogy a férfi éppen azért tért vissza Olaszországba, hogy a milánói Santagiulia Arénában szurkoljon a nemzeti csapatának a jégkorongtornán. Mielőtt azonban láthatta volna, ahogy Szlovákia 3–2-re legyőzi Olaszországot, elfogták és börtönbe vitték.

A szlovák csapat az olaszok legyőzése előtt 4–1-re verte Finnországot, majd szombaton 5–3-as vereséget szenvedett Svédországtól. Ennek ellenére a Finnország elleni nagy gólkülönbségüknek köszönhetően megnyerték a B-csoportot. A szlovák jégkorong-rajongóknak egyébként is izgalmas éveik voltak, miután a válogatott 2022-ben megszerezte első olimpiai bronzérmét.

A férfi most kezdi letölteni a rá kiszabott büntetést. Mivel a San Vittore börtön Milánó belvárosában található, minden esély megvan rá, hogy a rácsok mögül hallotta a tömeg zúgását, miközben lemaradt hazája kiemelkedő olimpiai teljesítményéről.


Link másolása
KÖVESS MINKET: