prcikk: Magyar Péter több fotót is mutatott a magánrepülőről, amivel Orbán Viktorék elrepültek Horvátországba | szmo.hu
HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter több fotót is mutatott a magánrepülőről, amivel Orbán Viktorék elrepültek Horvátországba

Szerinte furcsa, hogy a magyar miniszterelnök egy adriai luxushajón dolgozik a kormányzati stratégián. A legérdekesebb azonban, hogy mi is ez a stratégia.


Több képet is megosztott Magyar Péter arról a repülőgépről, amivel Orbán Viktor utazott az Adriára. A TISZA Párt elnöke szerint furcsa, hogy a magyar miniszterelnök egy adriai luxushajón „dolgozik” a kormányzati stratégián.

Szombaton az Átlátszó arról írt, hogy Orbán Viktor és csapata egy Schmidt Mária érdekeltségébe tartozó magángéppel repült Brac szigetére. A lap több képet is megosztott a miniszterelnökről és kíséretéről, ahogy csütörtökön a budaörsi repülőtéren beszállnak a repülőbe. A fotókon Orbán mellett látható Kaminsky Fanni kommunikációs szakember, a miniszterelnök Facebook-oldalának kezelője, Orbán Balázs, a miniszterelnök politikai igazgatója és Máté János, a miniszterelnök sajtófőnöke.

A csapatról maga Orbán Viktor is megosztott egy közös fotót pénteken a Facebook-oldalán.

Ez a kép egy étteremben készült, és az asztal közepén egy tablet áll, rajta a „Győzelmi terv 2026” felirat egy nemzeti színekben díszített hímoroszlán fölött.

Szombaton délután Magyar több fotót is megosztott a Facebook-oldalán a repülőgépről.

A bejegyzésében azt írta:

„Íme Schmidt Máriáék azon luxusrepülőgépe belülről, amelyen Orbán Viktor utazott az Adriára. Eddig nyaralásról beszéltek, de a lebukás után már munkáról és győzelmi tervről hazudik a kormány.

Önmagában furcsa, hogy a magyar miniszterelnök nem a munkahelyén, hanem egy adriai luxushajón “dolgozik” a kormányzati stratégián.”

Magyar szerint azonban az talán érdekesebb, hogy mi is ez a stratégia.

„Vajon igazak-e azok a hírek, hogy hamarosan menesztik Sulyok Tamás köztársasági elnököt és a helyére ültetik a felcsúti (orosz)lánt, hogy ezzel megmeneküljön a választók előtti megmérettetéstől és a totális kudarctól.”

A TISZA Párt elnöke a bejegyzés végén azt is hozzátette: még mindig várják a választ, hogy „mennyibe került a luxusrepülőút és a magyar adófizetők állták-e a számlát, vagy az oligarchák fizették azt, mintegy visszaosztásként Orbán Viktornak”.

Erre azóta viszont már érkezett válasz Kocsis Mátétól. A Fidesz frakcióvezetője ugyanis azt írta Magyar Péternek, hogy a miniszterelnök az általa igénybe vett szolgáltatásokért mindig fizet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Csaknem százmillió forint adomány gyűlt össze Szabó Bence századosnak néhány óra alatt
Pénteken a Partizán élője mellett indult a 4fund-gyűjtés Szabó Bence volt rendőr százados megsegítésére. A család ügyvédi költségekre, jövedelemkiesés pótlására és egy munkáltatói kölcsön rendezésére gyűjt.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. március 27.



Péntek este a Partizán élő adásával párhuzamosan indult el a közösségi adománygyűjtés Szabó Bence volt rendőr százados megsegítésére, amihez rövid idő alatt ezrek csatlakoztak.

A család egy adománygyűjtő oldalt indított a volt nyomozó számára, hogy fedezzék jogi költségeit, pótolják kieső jövedelmét, valamint segítsék egy korábbi munkáltatói kölcsönének egyösszegű visszafizetésében.

Alig egy óra alatt 8 millió forint gyűlt össze, és azóta is egymást érik a felajánlások. Pénteken 20 óra után már 60 millió forintnál járt a számláló, 22 óra körül pedig már a 95 millió forintot is sikerült elérni.

Az ügy előzménye, hogy szerdán a Direkt36 oknyomozó portál megírta: a Tisza Párt informatikusai ellen indított rendőrségi eljárásban a polgári titkosszolgálatok, elsősorban az Alkotmányvédelmi Hivatal, nyomást gyakoroltak a Nemzeti Nyomozó Irodára. A cikk megjelenése után Szabó Bencénél házkutatást tartottak, majd a Központi Nyomozó Főügyészségen hivatali visszaélés gyanújával hallgatták ki gyanúsítottként, de nem tett vallomást.

Szabó Bence a motivációiról egy korábbi interjúban beszélt, amit a gyűjtés oldala is idéz:

„Egy ideális rendszerben nekem nem kellene itt ülnöm. De mégis itt ülök, úgyhogy úgy tűnik, ez nem egy ideális rendszer. Számomra nem elfogadható az, hogy a törvény előtt nem mindenki egyenlő.

Hogy lehet az, hogy embereket, akik egyébként nem feltétlenül követtek el bűncselekményt, begyanúsítunk, és embereket, akik meg ténylegesen elkövettek bűncselekményt, nem is egyet, nem is nyomozzuk le?”

A gyűjtést szervező testvére szerint az ügy túlmutat egyetlen emberen, és arról szól, hogy kiállnak-e az emberek az igazságtalansággal szemben, és segítik-e azokat, akiket „a rendszer magára hagy”.

Az ügyet a kritikus hangok a titkosszolgálatok politikailag érzékeny ügybe való beavatkozásának gyanújaként értékelik. Ezzel szemben a kormányzati kommunikáció a Tisza Párt körül régóta hangoztatja a külső befolyás és az ukrán szál gyanúját, valamint adatvédelmi aggályokat fogalmaz meg.

Szabó Bence jogi helyzete a gyanúsítás és a házkutatás után bizonytalan, az eljárás a Központi Nyomozó Főügyészségen folytatódik. A péntek esti interjú és a gyorsan felépülő közösségi támogatás új lendületet adhat az ügy nyilvánosságának.

A gyűjtéshez itt lehet csatlakozni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Erre fütyüljetek, kedves tiszások, az ukránok szekerét toljátok” – Így üzent Orbán Viktor a győri tüntetőknek
A miniszterelnök pénteken a győri Széchenyi téren tartott kampánygyűlésen az ellentüntetőkhöz is beszélt, és a Tisza Pártot ukrán támogatással vádolta. Szijjártó Péter piros lapot kért a közönségtől.


Péntek este Győrben tartott kampánygyűlést Orbán Viktor, ahol ismét az ukrán befolyás vádja köré építette beszédét, miközben a helyszínen ellentüntetőkkel is üzengettek. A miniszterelnök előtt felszólaló Szijjártó Péter külügyminiszter arra buzdította a tömeget, hogy mutassanak piros lapot az ukrán titkosszolgálatnak és az ukrán ügynököknek. A színpad előtt állók ennek eleget is tettek, és azt kezdték skandálni, hogy „húzzatok haza”.

A miniszterelnök élesen szembeállította saját táborát az ellenzékkel.

„Ők ott mind a düh, a gyűlölet és a rombolás emberei, mi pedig a szeretet és az összefogás emberei vagyunk. Legyünk büszkék arra, hogy mi hiszünk a szeretet és összefogás erejében”

– mondta, majd hozzátette, azt kívánja a tiszásoknak, hogy egyszer legyen nekik is ilyen örömük. A kormányfő szerint a Tisza Pártot ukránok támogatják pénzügyileg és politikailag, hogy Magyarországon ukránbarát kormány alakuljon. Közvetlenül az ellentüntetőkhöz fordulva azt mondta:

„Erre fütyüljetek ott hátul, kedves tiszások, erre fütyüljetek. Az ukránok szekerét toljátok, és nem a magyarok mellett álltok.”

Orbán Viktor a beszéde során provokátoroknak nevezte az ellentüntetőket, akik szerinte azért jöttek, hogy elrontsák a rendezvényt. „Remélem, az egész ország látja őket. Szoktak ilyen provokátorok jönni más gyűlésekre. Meg is szoktuk őket mutatni utána az ország nyilvánosságának” – fogalmazott, hangsúlyozva, hogy ez a különbségek bemutatása miatt fontos. A kormányfő a bizonytalan szavazóknak is üzent: „És biztos vannak itt a tömeg szélén valahol, érdeklődők, akik még nem döntöttek, nem tudják melyik lábukra álljanak április 12-én, a bal vagy a jobb lábukra.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
176 milliónál tart a gyűjtés Szabó Bencének, akinek 5 millió forinot szerettek volna összegyűjteni
A pénz ügyvédre, a kieső jövedelem pótlására és egy kölcsön visszafizetésére kellett. Még egy nap sem telt el azóta, hogy közösségi adománygyűjtés indult a nyomozóért, aki azt állította, hogy kollégáival véletlenül felfedeztek egy titkosszolgálati műveletet, ami a Tisza Párt informatikai rendszerének bedöntésére irányult.


Korábban beszámoltunk arról, hogy péntek este a Partizán élő adásával párhuzamosan indult el a közösségi adománygyűjtés Szabó Bence volt rendőr százados megsegítésére, amihez rövid idő alatt ezrek csatlakoztak.

A család egy adománygyűjtő oldalt indított a volt nyomozó számára, hogy fedezzék jogi költségeit, pótolják kieső jövedelmét, valamint segítsék egy korábbi munkáltatói kölcsönének egyösszegű visszafizetésében. 5 millió forintra lett volna szükségük.

Azonban alig egy óra alatt 8 millió forint gyűlt össze, és azóta is egymást érik a felajánlások. Pénteken 20 óra után már 60 millió forintnál járt a számláló, 22 óra körül pedig már a 95 millió forintot is sikerült elérni.

Szombat reggelre az adományok teljes összege átlépte a 170 millió forintot, és ez az összeg is rohamtempóban emelkedik.

A gyűjtést szervező testvére szerint az ügy túlmutat egyetlen emberen, és arról szól, hogy kiállnak-e az emberek az igazságtalansággal szemben, és segítik-e azokat, akiket „a rendszer magára hagy”.

A gyűjtéshez itt lehet csatlakozni.

A sajtónak kitálaló korábbi századost az ellenzéki oldal hősnek tartja, a kormány kommunikációja szerint leleplezett egy titkosszolgálati műveletet, ami a Tisza Pártba beépült ukrán ügynököket akarta leleplezni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
Döbbenetes videókon, ahogy fekete ruhások állják el az emberek útját Győrben, miközben sehol egy rendőr
Orbán Viktor győri beszéde alatt a környező utcákon fekete ruhás, marcona férfiak álltak sorfalat, és csak azt engedték át, akiket ők akartak. Eközben sehol egyetlen rendőr sem bukkant fel, hogy megakadályozzák a nyilvánvaló törvénytelenséget.


Mint ahogy tegnap már mi is tudósítottunk róla, Győrben egészen szürreális jelenetek játszódtak le. Amíg Orbán Viktor a színpadon a szeretetről és az erőszakos tiszásokról beszélt, a környező utcákat fekete ruhába öltözött, kapucnis alakok zárták le.

Sorfalat alkottak, amin sem az újságírókat, sem a potenciális ellentüntetőket nem engedték át, de még a mentősök és a helyi lakók előtt is csak nagy nehezen nyitottak utat. Utána rögtön összezártak.

Egy férfi arról számolt be, hogy rúgdalták, ütögették, amikor ő is megpróbált átmenni. Amikor újságírók arról kérdezgették a fekete ruhásokat, kicsodák, és milyen jogon állják el az utat, azt válaszolták, ők se tudnak továbbmenni, és kikérték maguknak, hogy "lökdösik" őket. Olyan is előfordult, hogy egy újságírót igazoltattak, és csak amikor elővette a sajtóigazolványt, akkor voltak hajlandóak kiengedni. Hogy ezt milyen jogon teszik, arra ebben az esetben sem válaszoltak. Azt állították, ők senkit sem korlátoznak semmiben.

Amikor a hvg tudósítója megkérdezte, miért vannak feketében, azt mondták, "ez a divat", és ők csak "erre sétáltak."

Az Orbán beszédére igyekvők hiába próbáltak segítséget kérni, a Valton biztonsági szolgálat emberei azt mondták, ez nem az ő dolguk, hanem a rendőrök, csakhogy

rendőrök egyáltalán nem voltak a környéken.

Ez annál is furcsább, hogy a korábbi eseményeket mindig látványosan biztosították, azokra még a TEK emberei is kivonultak. Ezúttal viszont még sima járőrök sem voltak sehol, egyetlen rendőrautó sem állt a fekete ruhás sorfalt alkotó emberek közelében.

A hvg kamerája azt is rögzítette, ahogy egy mégiscsak a térre bejutó férfit a valtonos biztonsági őrök kivezetnek, majd később egy mellékutcában erővel visszatartva akadályozzák meg, hogy visszamenjen a miniszterelnök beszédére.

A valtonosokon és a fekete ruhásokon kívül fideszes tüntetők is álltak az ellentüntetők mellett, akik folyamatosam azt kiabálták, "hajrá Fidesz". Egyikük azt mondta, Szolnok megyéből érkeztek. Társa azonban gyorsan kijavította, hogy ők győruek.

Az esemény végén a Kontroll stábja követte egy darabig a fekete ruhásokat, akik sorra lepacsiztak a valtonosokkal.

A biztonsági cég emberei azonban nem árulták el, honnan ismerik a kapucnis alakokat.

A Kontroll beszámolója:

A hvg beszámolója:

A Gulyáságyú Média beszámolója:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk