Katar pénzvisszatérítést kínál azoknak a rajongóknak, akik átverve érzik magukat, amiért fémkonténerekből és a vékony sátrakból álló rajongói falvakban laknak, amik úgy néznek ki, mintha egy zenei fesztiválra érkeztek volna.
A világbajnokságra érkező legtöbb szurkolót nem nyűgözte le a látvány, amikor először meglátták a szurkolói falvakat.
Azoknak, akiknek a fémkonténerekben kell lakniuk éjszakánként közel 100 ezer forintot kellett kifizetniük.
A rajongók képeket és videókat osztanak meg a közösségi oldalakon, amik azt mutatják, hogy a szálláshelyüket nem sikerült időben befejezni.
A szurkolók arról is panaszkodtak, hogy a szállásfoglaláskor olyan létesítményeket is ígértek, amik meg sem épültek. Ilyen például a teniszpálya, a színház és edzőterem. Más rajongók olcsó műfüvet találtak felszakadva, de az sem ritka, hogy a törmelékeket sem szállították el az esemény kezdetéig.
Fans flying to tournament can expect Qatar fan village to be a £185-a-night unfinished shambles pic.twitter.com/sQoOaMIXc4
Legalább egy szurkolói falu még a világbajnokság kezdete után is építés alatt állt. De nem csak a kinézettel van probléma. Sok szurkoló arról panaszkodott, hogy hiába van lefoglalt szállásuk, órákba telik, mire sikerül bejelentkezniük.
Válaszul a katari szervezők teljes visszatérítést és ingyenes alternatív szállást ajánlottak fel a boldogtalan szurkolóknak, akiket a rossz körülmények és a hosszú várakozási idők „súlyosan érintenek”.
Arra is volt példa, hogy valakinek azt mondták a szurkolói faluban, hogy betelt az összes hely, pedig volt lefoglalt szálláshelye.
Flying for over 24hrs, waiting in line for over 4 hrs having booked and paid since july, only to be told there are not enough rooms because people are not checking out quickly.
A LADbible-nek nyilatkozva a szervezők a rengeteg probléma miatt a „tulajdonosokat és beruházók hanyagságát” tették felelőssé.
Az esemény szóvivője elmondta, hogy a szurkolói falvakat független cégek működtetik. Megerősítette, hogy a nehéz helyzetbe került szurkolóknak visszatérítést és ingyenes szállást kínálnak tartózkodásuk hátralevő idejére.
„Tisztában vagyunk vele, hogy számos focirajongó csak későn tudta elfoglalni szálláshelyét a tulajdonos és az üzemeltető hanyagsága miatt. Teljes visszatérítést, valamint alternatív szállást ajánlunk azoknak a szurkolóknak, akiket súlyosan érint ez a probléma, ami a tartózkodásuk ideje alatt ingyenes lesz"
- nyilatkozta a szóvivő.
Katar pénzvisszatérítést kínál azoknak a rajongóknak, akik átverve érzik magukat, amiért fémkonténerekből és a vékony sátrakból álló rajongói falvakban laknak, amik úgy néznek ki, mintha egy zenei fesztiválra érkeztek volna.
A világbajnokságra érkező legtöbb szurkolót nem nyűgözte le a látvány, amikor először meglátták a szurkolói falvakat.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
A múlt szombaton szivárványszínekbe öltözött Budapest. A főváros utcáin tartották meg a Pride felvonulást, amelyen a „Európa figyel” nevű civil szervezet három alapító tagja is részt vett. Őket elkísérte Andrian Kreye, egy német szabadúszó újságíró, aki az élményeiről később részletesen beszámolt a Süddeutsche Zeitung hasábjain.
Kreye szerint a menetet eleinte aggodalom övezte, sokan attól tartottak, hogy balhéba torkollik az esemény. Végül azonban nem ez történt: a nap az összetartozás és a békés együttállás ünnepe lett.
A felvonulást megelőző este Karácsony Gergely is megszólalt a Városháza udvarán rendezett fogadáson. Úgy fogalmazott: „sokat jelent, hogy ekkora a nemzetközi szolidaritás, mert ezzel is megmutathatjuk, hogy közösen állunk ki az európai értékekért.” A német újságíró szerint ez az üzenet célba talált, és igazi profi megnyilvánulás volt a főpolgármestertől.
A menet napján a városban szinte csak annyi rendőr volt, mint egy átlagos népünnepély alkalmával. A német újságíró szerint feltűnő volt viszont, hogy hiányoztak azok a szereplők, akik korábban gyakran a fotósok kedvencei voltak: a különleges, olykor alulöltözött pride-ozók. Kreye úgy véli, ők idén feltehetően jobbnak látták, ha kimaradnak a felvonulásból – a hírhedt „gyerekvédelmi törvény” miatt ugyanis tartani lehetett attól, hogy bajba kerülnek.
A „Európa figyel” küldöttségének vezetője, a tévésként is ismert Thomas Hermann azt mondta: Orbán mindig elmegy a falig, ezért az ember idegeire megy. Hozzátette, hogy a szombati esemény tétje jóval túlmutatott a melegjogokon – azt mutatta meg, vajon Európa továbbra is értékközösség-e, vagy már csupán gazdasági unió.
Bár a rendőrség nem lépett közbe, a háttérben komoly döntés születhetett.
A Süddeutsche Zeitung értesülése szerint Pintér Sándor belügyminiszter személyesen győzte meg a miniszterelnököt arról, hogy a demonstrációt nem szabad szétverni. „Mert ki tud 200 ezer embert őrizetbe venni egyetlen délután?” - írja a lap. Az nem derül ki a cikkből, hogy az újságíró mindezt mire alapozza.
Az esemény békésen zajlott le, de a német újságíró úgy tudja, hogy Orbán Viktor magán kívül volt.
A múlt szombaton szivárványszínekbe öltözött Budapest. A főváros utcáin tartották meg a Pride felvonulást, amelyen a „Európa figyel” nevű civil szervezet három alapító tagja is részt vett. Őket elkísérte Andrian Kreye, egy német szabadúszó újságíró, aki az élményeiről később részletesen beszámolt a Süddeutsche Zeitung hasábjain.
Kreye szerint a menetet eleinte aggodalom övezte, sokan attól tartottak, hogy balhéba torkollik az esemény. Végül azonban nem ez történt: a nap az összetartozás és a békés együttállás ünnepe lett.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Szombatig már 27 ember életét követelte a súlyos áradás Texas államban, köztük kilenc gyermek is meghalt. A halottak között négy kislány is van, akik a Camp Mystic nevű keresztény lánytáborban nyaraltak. Renee Smajstrla (8), Sarah Marsh (8), Janie Hunt (9) és Lila Bonner neve is szerepel az áldozatok között, akiket a megáradt Guadalupe folyó sodort el, írja a New York Post.
A Camp Mystic egy közel százéves tábor, ahol évente több száz, 7 és 17 év közötti lányt fogadnak. A létesítmény két helyszínen működik a Guadalupe folyó mentén. A tragédia péntek hajnalban történt, amikor a folyó 45 perc alatt több mint 8 métert emelkedett – ekkor sokan még aludtak.
A legtöbb gyereket csütörtökön evakuálták, a többieket pénteken mentették ki a texasi vadőrök. Az árvíz olyan erővel csapott le, hogy egyes gyerekeket a faházaikkal együtt sodorta el. Összesen 858 embert mentettek ki, közülük nyolcan megsérültek.
Az egyik kislány nagybátyja a közösségi médiában jelentette be a tragikus hírt: „Renee-t megtalálták – bár nem így reméltük, a közösségi médiás megosztások valószínűleg segítették a mentőket abban, hogy gyorsan azonosítsák.” A család egy korábbi fotót is megosztott a mosolygó kislányról, hozzátéve: „Örökké Camp Mysticben fogja élni az álmait.”
Debbie Ford Marsh szintén a Facebookon írt unokájáról:
„A mi drága Sarah-nk elment! Áldottnak érezzük magunkat, hogy életünk része volt ez a gyönyörű, energikus kislány. Örökre a szívünkben él majd tovább!”
Lila Bonner családja közleményt adott ki, amelyben „elképzelhetetlen fájdalomról” írtak. „Fájdalmunkat megosztjuk mindazokkal, akik szerették őt, és szüntelenül imádkozunk” – áll a nyilatkozatban.
Janie Hunt holttestét is megtalálták. Édesanyja pénteken még arról beszélt a CNN-nek, hogy nem tud semmit a lánya hollétéről, csak reménykednek.
Annie Flack, egy másik táborozó, szerencsésen megmenekült. Édesanyja elmondta, hogy lánya szombaton már otthon volt. „Sok család még mindig keresi a gyerekét vagy a barátait. A lányunk jól van, a fiunk is jól van. A lánytábor kiürítése jól megszervezett és hatékony volt” – nyilatkozta Ashley Flack, aki hozzátette: „Gondolatban és lélekben azokkal vagyunk, akik még mindig keresik a gyerekeiket. Szerintünk most rájuk kell irányulnia a figyelemnek.”
A Heart O’ The Hills nevű közeli tábor is érintett volt a tragédiában. Bár éppen zárva tartott, az igazgató, Jane Ragsdale a helyszínen tartózkodott, amikor jött az ár. A tábort működtető csapat megerősítette halálhírét. „Gyászolunk egy nőt, aki emberek ezreinek életére volt hatással, és aki maga volt az erő és a határozottság megtestesítője” – írták a Facebookon. Ragsdale 1976 óta volt társtulajdonos, korábban pedig maga is táborozott és segítőként dolgozott.
„Rengeteg nagyszerű ember van ebben a közösségben, akik gyorsan reagáltak, és életüket adták mások megmentéséért – köztük táborvezetők is.”
A környező táborok táborozóit is számba vették, senki nem tűnt el, de sokan elszigetelődtek az utakat elöntő víz miatt. „Tudjuk, hol vannak, és ellátjuk őket élelemmel, vízzel, egyéb szükséges dolgokkal. Most az a feladat, hogy biztonságosan átjuttassuk őket a megáradt patakokon és vízfolyásokon más menedékhelyekre” – tette hozzá Rice.
A Kerr megyei bíró, Rob Kelly megerősítette, hogy a táborhelyeken nincs riasztórendszer. A helyi hatóságok péntek reggel 4 órakor adtak ki figyelmeztetést.
Greg Abbott, Texas állam kormányzója péntek este közölte, hogy az áldozatok száma már 24, köztük gyerekek is voltak. Nem árulta el, hogy a Camp Mystic táborozói is köztük vannak-e. A keresés szombaton is folytatódott, miközben újabb esők érkeztek a térségbe. A hatóságok figyelmeztettek: újabb villámáradásokra is számítani kell San Antoniótól egészen Wacóig a következő 24–48 órában.
Donald Trump elnök a közösségi médiában reagált a történtekre. „Melaniával együtt imádkozunk minden családért, akit ez a borzalmas tragédia érintett. Hősies mentőegységeink a helyszínen vannak, és teszik a dolgukat. Isten áldja a családokat, és Isten áldja Texast!” – írta a Truth Socialon.
Szombatig már 27 ember életét követelte a súlyos áradás Texas államban, köztük kilenc gyermek is meghalt. A halottak között négy kislány is van, akik a Camp Mystic nevű keresztény lánytáborban nyaraltak. Renee Smajstrla (8), Sarah Marsh (8), Janie Hunt (9) és Lila Bonner neve is szerepel az áldozatok között, akiket a megáradt Guadalupe folyó sodort el, írja a New York Post.
A Camp Mystic egy közel százéves tábor, ahol évente több száz, 7 és 17 év közötti lányt fogadnak. A létesítmény két helyszínen működik a Guadalupe folyó mentén. A tragédia péntek hajnalban történt, amikor a folyó 45 perc alatt több mint 8 métert emelkedett – ekkor sokan még aludtak.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Meghalt Shrek, a Tankcsapda biztonsági csapatának fontos tagja
A zenekar közösségi oldalán búcsúzott a hosszú évek óta velük dolgozó Gyuritól. A férfiért nemrég irányított véradást is szerveztek, de már nem tudtak rajta segíteni.
Gyászba borult a Tankcsapda és a koncertjeik biztonságáért felelős csapat: elhunyt Gyuri, akit sokan Shrekként ismertek. A hírt a zenekar osztotta meg a közösségi oldalán, vette észre a Blikk.
„Köszönjük Gyuri, hogy sok éven keresztül mellettünk voltál és nem csak vigyáztad a rendet, de jó hangulatot is hoztál! Nyugodj békében Shrek! És 'tessík szípen pogózni'... ott fent...”
Gyuri hosszú éveken át biztosította a Tankcsapda koncertjeit, miközben a rajongók szerint nemcsak a rendre figyelt, hanem mindig jó kedvet is sugárzott maga körül. A zenekar és a stáb tagjai családtagnak tekintették őt.
A férfit foglalkoztató biztonsági cég is megható sorokkal emlékezett meg róla. Azt írták, Gyuri halálával nemcsak egy kollégát, hanem egy igaz barátot, szinte testvért veszítettek el.
„Hatalmas szíve volt és abba mindenki belefért. Nincsenek szavak... a csend, az űr a legrosszabb, amit maga után hagyott” – fogalmaztak a közösségi oldalon.
Júniusban irányított véradást is szerveztek számára, miután egyik ismerőse közölte, hogy egy komoly betegség miatt sürgősen vérre volt szüksége. A felhívásra rengetegen reagáltak, és sokan segítettek.
Gyuri személye sokak számára összeforrt a Tankcsapda koncertjeivel – a zenekar és rajongók egyaránt őrzik emlékét.
Gyászba borult a Tankcsapda és a koncertjeik biztonságáért felelős csapat: elhunyt Gyuri, akit sokan Shrekként ismertek. A hírt a zenekar osztotta meg a közösségi oldalán, vette észre a Blikk.
„Köszönjük Gyuri, hogy sok éven keresztül mellettünk voltál és nem csak vigyáztad a rendet, de jó hangulatot is hoztál! Nyugodj békében Shrek! És 'tessík szípen pogózni'... ott fent...”