Jeszenszky Zsolt szerint Magyar Péter a „metroszexualitás szimbólumát” hordja – de pont így öltözködik Rákay Philip és Bayer Zsolt is
A nyakba akasztott pulóver a kormány legújabb támadása Magyar Péter ellen. Ugyanakkor a Dj Jeszy által krifogásolt öltözet népszerű a NER berkein belül is.
A Magyar Péter elleni kormányzati kommunikációs gépezet erejét mutatja, hogy még Jeszenszky Zsolt is egy meglehetősen hosszú elemzésbe kezdett, amiben a politikusnak állt jogász hétvégi, kirándulós öltözetét pécézte ki.
Jeszenszky szerint ezen a képen „a patak tisztaságának szimbolikáját [...] ötvözi ez a Wishen rendelt, fröccsöntött paradicsommadár-imitátor a felső-borsodi szakmunkásképzőkben készülő szelfikre jellemző, megfeszített bicepszes pózolással”. (Külön érdekesség, hogy míg Magyar Péter budapesti, Vas megyei rokonokkal, addig volt felesége, a továbbra is a Fidesz védelmét és szimpátiáját élvező Varga Judit borsodi, miskolci születésű.)
Az Antall-kormány külügyminiszterének fia, külön kitér Magyar ruházatára is.
„További társadalmi látlelet a nyakba kötött pulóver. Ennél okádékabb metroszexuális szimbólumot keresve sem találni. A felső tízezer magamutogató, teniszezős, eltartott kisujjas státuszszimbóluma”
– írja. Csakhogy a Telex felhívja a figyelmet egy érdekességre: a nyakba kötött pulóver nemcsak Magyar Péter kedvelt laza viselete, hanem – többek között – Rákay Philipé, Bayer Zsolté vagy Orbán Balázsé is.
Bizonyíték 1.: Rákay Philip a kötcsei Polgári Pikniken 2014-ben (fotó: MTI/Varga György):
Bizonyíték 2.: Bayer Zsolt egy 2021-es békemeneten (fotó: MTI/Balogh Zoltán):
Korábban Orbán Balázs is jelent már meg az okádék, metroszexuális öltözetben, igaz, EZ még egy régi felvétel a mára Orbán Viktor politikai igazgatójává vált politikusról.
A Magyar Péter elleni kormányzati kommunikációs gépezet erejét mutatja, hogy még Jeszenszky Zsolt is egy meglehetősen hosszú elemzésbe kezdett, amiben a politikusnak állt jogász hétvégi, kirándulós öltözetét pécézte ki.
Jeszenszky szerint ezen a képen „a patak tisztaságának szimbolikáját [...] ötvözi ez a Wishen rendelt, fröccsöntött paradicsommadár-imitátor a felső-borsodi szakmunkásképzőkben készülő szelfikre jellemző, megfeszített bicepszes pózolással”. (Külön érdekesség, hogy míg Magyar Péter budapesti, Vas megyei rokonokkal, addig volt felesége, a továbbra is a Fidesz védelmét és szimpátiáját élvező Varga Judit borsodi, miskolci születésű.)
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Évek óta bevett szokás, hogy a fontos focimeccsek előtt különféle jósállatok tippelik meg sajátos módon a végeredményt. A szombati Bajnokok Ligája-döntő sem maradhatott ki a sorból, és mivel a meccset Budapesten rendezik, a magyar állatvilág jóslatai nyilván kétszer annyit érnek, mint a máshol élőké.
A Nyíregyháza Állatpark egy csapat pingvinnel futott neki a feladatnak, amiről videó is készült. Előbb néhány hallal melegítettek be a madarak, akik végül Günter nevű társukra bízták a nehéz döntést. A madár némi fejbillegetést követően végül egy határozott csőrmozdulattal koppintott a bal oldali borítékra, ami a friss angol bajnok nevét tartalmazta.
Vagyis a nyíregyházi pingvinek szerint hiába a címvédő Paris Saint-Germain a meccs favoritja, végül a londoni Arsenal örülhet majd története során először szombat este.
A meccsen egyébként Magyar Péter miniszterelnök mellett ott lesz Orbán Viktor korábbi kormányfő is. Az azonban gyakorlatilag kizárt, hogy a két politikus összefusson a VIP-páholyban:
Évek óta bevett szokás, hogy a fontos focimeccsek előtt különféle jósállatok tippelik meg sajátos módon a végeredményt. A szombati Bajnokok Ligája-döntő sem maradhatott ki a sorból, és mivel a meccset Budapesten rendezik, a magyar állatvilág jóslatai nyilván kétszer annyit érnek, mint a máshol élőké.
A Nyíregyháza Állatpark egy csapat pingvinnel futott neki a feladatnak, amiről videó is készült. Előbb néhány hallal melegítettek be a madarak, akik végül Günter nevű társukra bízták a nehéz döntést. A madár némi fejbillegetést követően végül egy határozott csőrmozdulattal koppintott a bal oldali borítékra, ami a friss angol bajnok nevét tartalmazta.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Éjjel-nappal világít a lámpa a világ egyik legkeményebb börtönében, az igazgatója elárulta, hogy miért
Belarmino García, a salvadori CECOT börtön igazgatója egy új dokumentumfilmben beszélt a 24 órás világításról. A 40 ezer fogvatartottat a nap 23 és fél órájában a cellájában tartják.
Egy új brit dokumentumfilm ritka betekintést enged a világ egyik legszigorúbb és legvitatottabb börtönébe, a salvadori CECOT falai mögé, ahol a villany a nap 24 órájában ég, a fegyelem pedig kíméletlen.
A szerdán bemutatott, Richard Madeley: Inside the World’s Mega Prison című filmben Belarmino García börtönigazgató részletesen beszélt a nonstop világításról: a folyamatos megfigyeléssel indokolta a szokatlan szabályt.
„Nálunk a világítás 0–24-ben működik. Ez egyszerűen az eljárás része, látnom kell, mit csinálnak” – magyarázta.
A riportból kiderül az is, hogy a rendbontó rabokat egy betonverembe zárhatják akár 30 napra is. A rabok a napból 23 és fél órát a cellájukban töltenek, a fennmaradó fél órában saját testsúlyos edzést végezhetnek, miközben a Bibliából olvasnak fel nekik. Naponta kétszer kapnak enni, minden nap ugyanazt: babot és rizst – írja a brit Unilad.
A cellákban többszintes fémágyakon, matrac, párna és takaró nélkül alszanak a fogvatartottak, akiknél egyetlen tárgy, a Biblia lehet.
A Richard Madeley brit újságíró nevével fémjelzett dokumentumfilm stábja ritka engedélyt kapott, hogy beléphessen a világ egyik legszigorúbb börtönébe. Az épületet egy „elektronikus kupola” védi, ami teljesen blokkolja a mobiljelet. A börtönben elsősorban a hírhedt MS-13 és Barrio 18 bandák tagjait, valamint El Salvador legveszélyesebb bűnözőit tartják fogva, akik közül sokan több száz éves, halmazati büntetésüket töltik.
A CECOT megabörtön 2023 elején nyílt meg, és Nayib Bukele elnök bandák elleni kíméletlen hadjáratának szimbólumává vált. A kormány azután hirdetett rendkívüli állapotot 2022 márciusában, hogy egyetlen hétvégén több mint 80 gyilkosság történt az országban, amely korábban a világ egyik legveszélyesebb országaként volt ismert.
A kormányzati kommunikáció szerint a zéró tolerancia politikája drámaian csökkentette a gyilkosságok számát, és helyreállította a közbiztonságot. Ezzel szemben nemzetközi jogvédő szervezetek, köztük az Amnesty International és a Human Rights Watch, rendszeresen bírálják a salvadori kormányt. Jelentéseik szerint a tömeges letartóztatások során gyakoriak az önkényes fogva tartások, a rossz bánásmód és a kínzások.
Egy új brit dokumentumfilm ritka betekintést enged a világ egyik legszigorúbb és legvitatottabb börtönébe, a salvadori CECOT falai mögé, ahol a villany a nap 24 órájában ég, a fegyelem pedig kíméletlen.
A szerdán bemutatott, Richard Madeley: Inside the World’s Mega Prison című filmben Belarmino García börtönigazgató részletesen beszélt a nonstop világításról: a folyamatos megfigyeléssel indokolta a szokatlan szabályt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
649 millióért árulják a börtön elől szökött Fürst György luxusvilláját
Eladásra kínálják a III. kerületben azt az 526 négyzetméteres, medencés ingatlant, amely a börtönbüntetése elől külföldre menekült egykori MSZP-s politikushoz köthető. Fürst Györgyöt jogerősen hat és fél évre ítélték a „parkolási maffia” ügyében, a rendőrség nemzetközi elfogatóparancsot adott ki ellene.
649 millió forintért piacra dobták a körözött Fürst György III. kerületi, 526 négyzetméteres, beltéri medencés luxusvilláját – írja a 24.hu. A hirdetés egyebek mellett azoknak ajánlja az ingatlant, „akik keresik a különlegeset, keresik a luxust”.
Az ingatlan tulajdoni lapja szerint a villa korábban Fürst nevén volt, majd átkerült az ugyanerre a címre bejelentett Woodbottom Kft.-hez. A céget ma Fürst izraeli lakcímmel rendelkező felesége, Fürst Jelena vezeti.
A 24.hu munkatársai potenciális vevőként jelentkeztek a hirdetésre, így egy ingatlanügynök vezetésével megtekinthették a villát.
Az ingatlanos azzal indokolta az eladást, hogy a tulajdonosok hosszabb ideje külföldön élnek.
A bejáráson a volt politikus anyósa is jelen volt, aki felhívta a lányát, a tulajdonos társaság ügyvezetőjét. Fürst Jelena felajánlotta azt a lehetőséget is, hogy az ingatlan a tulajdonos céggel együtt is megvásárolható, aminek szerinte „vannak pozitívumai”. Így ugyanis nem kell vagyonszerzési illetéket fizetni, ami a 649 milliós vételárnál csaknem 26 millió forintos megtakarítást jelent.
Az anyós szerint a lánya, a cégvezető 24 órán belül haza tud jönni, hogy aláírja az adásvételi szerződést.
Az ötállásos garázs egyikében a lap munkatársa a bejárás során lefotózta a volt politikus hírhedt Rolls-Royce-át, amellyel Fürst rendszeresen parkolt tilosban Budapest utcáin.
Az ingatlanügynökség videója a villáról:
Fürst Györgyöt a „parkolási maffia” ügyében ítélték jogerősen hat és fél év letöltendő börtönre és 25 millió forint pénzbüntetésre. A volt terézvárosi alpolgármester azonban nem vonult be, a 444.hu szerint Izraelbe távozott, miután nem sokkal a másodfokú ítélet előtt letelepedési engedélyt kapott. A rendőrség nemzetközi elfogatóparancsot adott ki ellene, de azóta sem tudni, hogy a magyar kormány tett-e lépéseket a kiadatása érdekében.
Korábban már volt példa arra, hogy Izrael kiadott egy körözött magyar állampolgárt: 2022-ben Keserű Sándor Izraelt adták át a magyar hatóságoknak.
649 millió forintért piacra dobták a körözött Fürst György III. kerületi, 526 négyzetméteres, beltéri medencés luxusvilláját – írja a 24.hu. A hirdetés egyebek mellett azoknak ajánlja az ingatlant, „akik keresik a különlegeset, keresik a luxust”.
Az ingatlan tulajdoni lapja szerint a villa korábban Fürst nevén volt, majd átkerült az ugyanerre a címre bejelentett Woodbottom Kft.-hez. A céget ma Fürst izraeli lakcímmel rendelkező felesége, Fürst Jelena vezeti.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Fotógaléria: a GeekConon a Terrifier bohóca pózolt olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból
Ismét megnyílt a portál egy olyan univerzumba a Lurdy Házban, ahol a különféle szubkultúrák egy nagy közösséggé válnak. Nézd meg a GeekCon legmeghökkentőbb jelmezeit!
Mindig mosolyra fakaszt, amikor egy-egy számomra kedves rendezvényre megyek a Lurdy Házba, és áthaladva a gyorséttermi szekción, békésen falatozó extrém arcokat látok: hol madárpókok és kígyók társaságában hamburgerezőket, hol pedig fénykarddal vagy művérrel kiegészült gyrosozókat. Ezúttal az utóbbi látvány fogadott, hiszen ismét megnyitotta kapuit a GeekCon, amely már jócskán kinőtte magát.
Ezúttal több tematikus termet dedikáltak az érdeklődők számára, például volt fantasy és horror különterem is. Az előbbiben a lányom a Harry Potter kitelepülésen készített egy Szörnyek szörnyű könyvét, ragasztott négy szemmel, papírfogakkal és nyelvvel. Utóbbiban pedig az egyik kedvenc horrorkarakterem, a Terrifier bohóca pózolt nekem egy olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból.
Minden terem roskadozott a játékkonzoloktól, táblás társasoktól és egyéb interaktív progamoktól: mindenki talált magának kedvére való standot, legyen Star Wars-, Gyűrűk Ura-, Squid Game-, LEGO-, anime- vagy kalózmániás. A nagyterem programjai között akadtak YouTuberek és szinkronsztárok, kvízek, kerekasztal-beszélgetések, valamint cosplay és Mortal kombat verseny egyaránt.
Aztán végignéztünk a kislányommal egy profi K-pop műsort, csupa meglepően tehetséges fiatal táncossal, miközben a közönség üvöltötte a Blackpink dalszövegeket. Számos vásárfiát kínáltak az árusok a gyűjthető figuráktól a kézműves ékszereken és kaméleon-csontvázakon át az egyedi 3D-nyomtatott alkotásokig, csak győzze az ember pénztárcával.
A közönség zöme eleve be volt öltözve, amitől instant fesztiválhangulatom lett, és minden ötödik percben felhördültem egy-egy kiemelkedően kreatív jelmez láttán. Külön elismerésem, hogy sokaknak nem vásárolt kiegészítőik voltak, hanem saját kezűleg készítették az egész öltözéküket, láthatóan rengeteg munkaórával. Ezeken a conokon az azonos érdeklődésűek gyorsan köthetnek – akár egy toalettes újrasminkelés alkalmával is – új barátságokat, és jó volt látni ezt a sok egymásra mosolygást, elfogadást, jóindulatot.
De meséljenek inkább helyettem a képek, kattintsd végig te is a galériát!
Mindig mosolyra fakaszt, amikor egy-egy számomra kedves rendezvényre megyek a Lurdy Házba, és áthaladva a gyorséttermi szekción, békésen falatozó extrém arcokat látok: hol madárpókok és kígyók társaságában hamburgerezőket, hol pedig fénykarddal vagy művérrel kiegészült gyrosozókat. Ezúttal az utóbbi látvány fogadott, hiszen ismét megnyitotta kapuit a GeekCon, amely már jócskán kinőtte magát.
Ezúttal több tematikus termet dedikáltak az érdeklődők számára, például volt fantasy és horror különterem is. Az előbbiben a lányom a Harry Potter kitelepülésen készített egy Szörnyek szörnyű könyvét, ragasztott négy szemmel, papírfogakkal és nyelvvel. Utóbbiban pedig az egyik kedvenc horrorkarakterem, a Terrifier bohóca pózolt nekem egy olyan nasipult előtt, amelyen a sültkrumpli véres ujjakból állt, a popcorn pedig szemgolyókból.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!