Így juthat hozzá az ötös lottó nyertese a 6,6 milliárdos rekordnyereményhez
Harminchárom hét halmozódás után egy szerencsés játékos elvitte az Ötöslottó eddigi legnagyobb jackpotját, 6,613 milliárd forintot. A szerencsés nyertesnek a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál.
Március után ismét - idén már harmadszor - telitalálat született Magyarország legismertebb lottójátékán. A 2024. október 19-i sorsoláson az Ötöslottón 3, 10, 12, 13, 33-as számokat megjátszó szelvény tulajdonosa 6 613 905 020 forintot nyert. A Szerencse napján elvitt összeg minden idők legnagyobb nyereménye az Ötöslottó elmúlt 67 éve alatt, derül ki a Szerencsejáték Zrt. közleményéből.
Utoljára negyedévszázaddal ezelőtt fordult elő olyan, hogy egy éven belül kétszer volt TOP1 nyeremény az Ötöslottón, vagyis rendkívül ritka jelenség. A jackpot összege utoljára idén februárban volt hasonlóan magas, és mostanáig a február 24-i telitalálat volt a játék legnagyobb kifizetett nyereménye.
A szerencsés játékosnak a sorsolás másnapjától számított 90 napon belül kell jelentkeznie a nemzeti lottótársaságnál. A 300 millió forintot meghaladó nyeremények esetére a társaság külön telefonszámot, úgynevezett nagynyertes-vonalat tart fenn, amely a szerencsejatek.hu oldalon és az értékesítőhelyeken is megtalálható.
Miután a nyertes játékos telefonon jelentkezett, a lottótársaság feddhetetlen munkatársának az elsődleges feladata az, hogy a szelvényen lévő információk alapján meggyőződjön arról, valóban a nyertes van a vonal túloldalán.
Ezután kerülhet sor a személyes találkozásra, melynek keretében a nyertes leadja az eredeti szelvényt, és megvizsgálják annak érvényességét. Amennyiben a beazonosítás sikeres, a személyes adatok egyeztetését követően megkezdődhet a kifizetési eljárás. A nyertesnek Magyarországon nyitott folyószámlával kell rendelkeznie, mivel a nagy összegű nyeremények kifizetése minden esetben banki átutalással történik.
A Szerencsejáték Zrt. közleményében felhívja a figyelmet arra, hogy ekkora nyereményből számos dolgot megvásárolhat a nyertes, vagy akár új életet is kezdhet a családjával, illetve bebiztosíthatja, hogy még az unokái is biztonságban, jómódban nőjenek fel. Ennek azonban ellent mond, hogy a nagynyertesek - a nyeremény felvételekor anonim módon kitöltött kérdőíveken - úgy nyilatkoznak, hogy
nem terveznek komolyabb változást a mindennapjaikban a nyeremény miatt, legfeljebb szabadságot vesznek ki és aztán visszatérnek a megszokott kerékvágásba.
Arra a kérdésre, hogy mire költenék a pénzt, a legtöbb válasz az ingatlan felújítást, vagy -vásárlást, utazást, autót, jótékony célt adta meg. Fontos emellett, hogy a nagynyeremény után sem mondanak le a játékról, terveik szerint 1-2 szelvénnyel továbbra is lottóznak.
Március után ismét - idén már harmadszor - telitalálat született Magyarország legismertebb lottójátékán. A 2024. október 19-i sorsoláson az Ötöslottón 3, 10, 12, 13, 33-as számokat megjátszó szelvény tulajdonosa 6 613 905 020 forintot nyert. A Szerencse napján elvitt összeg minden idők legnagyobb nyereménye az Ötöslottó elmúlt 67 éve alatt, derül ki a Szerencsejáték Zrt. közleményéből.
Utoljára negyedévszázaddal ezelőtt fordult elő olyan, hogy egy éven belül kétszer volt TOP1 nyeremény az Ötöslottón, vagyis rendkívül ritka jelenség. A jackpot összege utoljára idén februárban volt hasonlóan magas, és mostanáig a február 24-i telitalálat volt a játék legnagyobb kifizetett nyereménye.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Mint azt mi is megírtuk: Magyar Péter kedd délután a Facebook-oldalára tett ki egy posztot, amelyben elárulta, hogy új párja van. A Tisza Párt elnöke egy közös fotót is posztolt szerelmével.
Azóta pedig az is kiderült, hogy ki a Tisza Párt elnökének új szerelme. A Telex szerint ugyanis
a fotón Magyar Péter asszisztense látható.
A hölggyel korábban is posztolt közös fotót. Júniusban például egy közös fotóhoz azt írta: „Ili, aki nélkül megállna az élet. A legjobb asszisztens a világon”.
Novemberben pedig a „a világ legjobb munkatársaként” hivatkozott rá:
Mint azt mi is megírtuk: Magyar Péter kedd délután a Facebook-oldalára tett ki egy posztot, amelyben elárulta, hogy új párja van. A Tisza Párt elnöke egy közös fotót is posztolt szerelmével.
Mi Az Idő Kereke? Röviden: Robert Jordan könyvfolyamából készült Amazon Prime Video-os fantasy sorozat.
Robert Jordan könnyen olvasható, szórakoztató fantasykat írt, nem csoda, hogy majdnem 23 év alatt, 15 regény készült ebben az univerzumban. A teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy halála után is megjelent három regény a neve alatt, de ezeket már nem ő fejezte be, csak az ő tervei alapján végezték az utolsó simításokat. Csak nehogy ez történjen a Trónok harcával is…
Tehát az Amazonnak volt alapanyaga bőséggel.
Rafe Judkins nem túl termékeny, de veterán sorozat producernek minősül, amikor kézbe vette Az Idő Kerekét, tudhattuk, hogy jó kezekben lesz.
Első szériája a Netflix első saját gyártású vámpíros-vérfarkasos sorozata volt, a Hemlock Grove aminek érdekessége, hogy a streaming szolgáltató már azóta levette a kínálatából, szerver felszabadítás címszóval. De dolgozott A SHIELD ügynökein, a Chuckon és az Uncharted-filmen is.
Az alkotónak nem volt könnyű dolga, fontos, hogy Az Idő Kereke világát jól felépítse és hogy honnan indítja meg a történetet. Ugyanis bármennyire is olvasmányosan írt Jordan, mégiscsak majdnem 12 000 oldalnyi anyagot kell adaptálni. Szerintem egyszerre jól és rosszul fogták meg a témát. Jól, mert érdekes helyzetből indulunk. Egy távoli jövőben kezdünk, szinte utópisztikus sci-fi világban, modern technológiával, ám egy apokalipszisnek köszönhetően visszatér az emberiség egy középkori szintre.
A világvégét pedig a fény és sötétség folyamatos harca okozta. Nagyon leegyszerűsítve, bizonyos időközönként, amikor a sötétség erőre kap, a fény varázserőt ad egy férfinek, akinek a segítségével, vagy legyőzik a gonoszt, vagy a férfi elpusztítja a világot és kezdődik minden elölről.
Ezt a különleges egyént sárkánynak nevezik, és van egy nagy gond ezzel a varázserővel. Csak a nők képesek kordában tartani, ha férfiakhoz kerül rendre megőrülnek, és akkor tönkreteszik a világot, mert a gonosz megfertőzte a férfimágia forrását. És akkor itt említeném meg, hogy miért indították rosszul: nagyon sok az információ, amit át akarnak adni és ez már az elején sokakat elidegeníthet a sorozattól.
A széria kezdetén megszületik a sárkány, és az első évad arra a kérdésköre épül, hogy az öt főszereplőnk közül ki is az. Érdekes felvetés, ügyes, hogy az öt karakterre koncentrálnak – vagyis négyre, de erről majd később –, itt el is térnek a könyvtől, mert ott ki lett mondva, hogy a Sárkány csak férfi lehet. A második évad pedig tovább tágította a világot. Rand al'Thor (Josha Stradowski) megpróbálta elpusztítani a sötétet, ám nem sikerült neki, csak kiszabadította az egyik legnagyobb erejű szolgáját, Ishmaelt (Fares Fares).
Az figyelhető meg, hogy az évadok mindig egy „nagy boommal” indítanak, majd picit veszítenek a lendületéből, és kisebb momentumokra koncentrálnak, hogy fejlődjenek a karakterek.
Ez nagyon erős a második évadban is: remek szálakat kaptunk, még kevésnek is éreztem a nyolc részt egy ekkora horderejű sorozatnak, de megértem, nagyon sokba került a megvalósítás. A második szezonról annyit, hogy nagyon ügyesen mozgatta a szálakat, és végül a nagy összecsapás remekül sikerült. Csak úgy éreztem, mire rendesen beindult a sorozat, véget is ért.
És ezzel el is jutottunk a harmadik évadig. A Prime Video most tűzte műsorra az első három részt. Hogy sikerült? Nagyon hasonlóan, mint eddig. Egy igazán hatalmas, látványos varázslócsatával indulunk. Szinte háború tör ki a női varázslók között és megszületik a Fekete ajah, a gonoszt szolgáló Aes Sedai rend.
Elég véres, kellően kemény és sokkoló indítás.
Majd ismét szétválik az ötfős főszereplőcsapat, és mindenki elindul útjára. Rand, az előző szezon végén kikiáltotta magát a Sárkánynak, így most sereget akar magának toborozni a nagy összecsapásra. Vele tart Moiraine (Rosamund Pike) a varázslónő, aki mindig is támogatta Randet és csapatát, az ő harcostársa, Lan (Daniel Henney) és Rand barátnője, az előző szezonban nagyon megkínzott hatalmas hatalmú varázslónő Egwene (Madeleine Madden).
Egy másik szálon Perrin (Marcus Rutherford) hazautazik a Két folyóhoz egy csapattal, ahol azt találja, hogy szülőföldje nagyon megváltozott és a nagy háború előjelei már mutatkoznak.
A harmadik szál pedig a varázslónők fehér tornyából indul, ahol Nynaeve (Zoë Robins), Mat (Dónal Finn) és a trónörökös varázslótanonc Elayne (Ceara Coveney) elindulnak megkeresni a Fekete ajah-kat vezető kegyetlen boszorkányt, Liandrint (Kate Fleetwood).
Ebből a leírásból is két dolog látszik. Ha valaki nem ismeri az előzményeket, vagy már nem emlékszik annyira az előző évadokra, akkor nagyon nehéz dolga lesz a rengeteg szereplővel. Főleg úgy, hogy még a színészeket is cserélgetik. A Matet játszó Dónal Finn-t például az első évad után hozták be, mert elődje mentális problémákra hivatkozva otthagyta az első szezon forgatását egy COVID-szünet után.
Úgyhogy a készítőknek Mat karaktere esetében is erősen el kellett térniük a könyvtől.
Azt ki lehet jelenteni, hogy azoknak, akik nem olvasták Jordan könyveit, valószínűleg nehezebb dolga lesz. Nem is beszéltem az új antagonistákról. Az előző szezonban kis csapatunk legyőzte a sötétség egyik legnagyobb szolgáját, Ishmaelt (Fares Fares), de ő halála előtt a kiszabadította a sötét úr többi szolgáját, ami remek felvetés volt a harmadik eresztésre.
Eddig a legújabb évad legjobb része ezeknek a hatalmas erővel megáldott démoni lényeknek a folyamatos belső rivalizálásai és belharcai. Ugyanis mindenki máshogy gondolkodik a Sötét nagyúrról, csak ketten voltak igazán a Sárkány gonosz oldalra állítása mellett, Lanfear és Ishmael.
A többi tizenegy démon egyszerűen csak meg akarja ölni Randet és társait.
Már így is kaptunk bőséggel közönségkedvenc karaktereket, de nagyon kíváncsi vagyok azokra, akiket még nem láttunk. Az új szereplők között megismerjük még Andor királyságának az uralkodó családját és személyzetét. Tehát még tovább bonyolódik a helyzet, és bőségesen nő a karakterszám is. Egyébként eddig nagyobb hangsúlyt talán a fekete rend utáni nyomozás és Rand sztorija kapta, szegény Perrin története kicsit háttérbe szorult.
Az egész megvalósítás továbbra is figyelemre méltó. Gyönyörű képek, remek effektek, kellő brutalitás, jó zene. Minden a helyén van. A technikai háttérbe egyszerűen nem lehet belekötni. A színészek jók, sőt egyre jobbak. Rand karaktere az első évadban és a második elején néha zavaró volt, de valahogy az előző szezon közepe felé a színész megtalálta a karakterét.
Rosemund Pike és Daniel Hanney kettőse már szinte reflexből hozzák a szerepeiket, minden megerőltetés nélkül adják át a varázslónőt és a védelmezőjét.
Nagy kedvencem volt az előző szezonban Ceara Coveney, Andor birodalmának trónörököse szerepében, akit beírattak a varázslóiskolába, hogy ő legyen az első Aes Sedai-erejével bíró uralkodó. A céltudatos és okos nő, gyorsan közönségkedvenccé vált.
Én eddig is szerettem Az Idő Kerekét, és ez az első három szezonindító rész csak tovább erősítette az érzést. Tovább bővítették a világot, több misztikumot adtak az amúgy is összetett sorozatnak és még remek új szereplőket is behoztak. Kíváncsi leszek mikor jutnak el a régi kedvencek kiirtásához, olyan Trónok harca módjára.
Nem hinném, hogy sokáig tud majd folytatódni ilyen színvonalon a produkció, mert láthatóan nagyon sok pénzt öl bele az Amazon és a nézettsége annyira nem kimagasló, de meglátjuk.
Mindenesetre sokkal jobb, mint A hatalom gyűrűi, vagy a konkurens fantasy streaming sorozatok.
Mi Az Idő Kereke? Röviden: Robert Jordan könyvfolyamából készült Amazon Prime Video-os fantasy sorozat.
Robert Jordan könnyen olvasható, szórakoztató fantasykat írt, nem csoda, hogy majdnem 23 év alatt, 15 regény készült ebben az univerzumban. A teljes igazsághoz az is hozzátartozik, hogy halála után is megjelent három regény a neve alatt, de ezeket már nem ő fejezte be, csak az ő tervei alapján végezték az utolsó simításokat. Csak nehogy ez történjen a Trónok harcával is…
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Balul sikerült a magyar cég csapatépítője: az egyik kollégának eltört a karja, a másik agyrázkódást szenvedett
Az egyik feladat az volt, hogy a dolgozóknak párban, összekötött cipőfűzővel kellett versenyt futniuk. A könyvelő és az informatikus azonban hatalmasat esett.
Emlékezetes csapatépítőt eszelt ki egy Pest megyei cég vezetője, amire végül a mentőket is „meghívták” múlt vasárnap – írja keddi Facebook-bejegyzésében az Országos Mentőszolgálat.
A poszt alapján az eseményen az egyik feladat az volt, hogy
a munkatársak párba állva, összekötözött cipőfűzővel próbáltak versenyt futni a célig.
Ez sokaknak sikerült is, és mindenki jól szórakozott, amíg az egyik páros hatalmasat nem esett.
A vállalat könyvelőnője és az informatikus nem tudták kellően összehangolni a lépéseiket, ezért ahogy a 30 év körüli nő elesett, az 50 körüli férfit is magára rántotta. Először úgy tűnt, egyedül az asszony sérült meg, de a helyszínre érkező mentősök mindkettőjüket megvizsgálták.
Kiderült, hogy a nő felkartörést, kollégája pedig agyrázkódást szenvedett.
Helyszíni ellátást követően végül mindkettőjüket stabil állapotban szállíthatták kórházba a mentők – írta a Mentőszolgálat.
Emlékezetes csapatépítőt eszelt ki egy Pest megyei cég vezetője, amire végül a mentőket is „meghívták” múlt vasárnap – írja keddi Facebook-bejegyzésében az Országos Mentőszolgálat.
A poszt alapján az eseményen az egyik feladat az volt, hogy
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter kedd délután a Facebook-oldalára tett ki egy posztot, amelyben elárulta, hogy új párja van. A Tisza Párt elnöke egy közös fotót is posztolt szerelmével. A bejegyzésben azt írta:
„Kedves propagandisták! Nem kell éjszaka a kocsi mögött fagyoskodni és a szomszédokat zaklatni. Igen, ő+én=mi”
Azóta már az is kiderült, hogy a fotón Magyar Péter asszisztense látható.
A hölggyel Magyar már korábban is posztolt közös fotót. Júniusban például az egyik ilyen képhez azt írta:
„Ili, aki nélkül megállna az élet. A legjobb asszisztens a világon”.
A hölgy neve azonban már egy tavaly júliusban közzétett Tiktok-videóban is előkerült. Magyar Péter abban a videóban öt személyes kérdésre válaszolt, ezek közül pedig az egyik így szólt:
„Ili az asszisztensed, a munkahelyi crushod?”
A TISZA Párt elnöke pedig úgy reagált: „erre inkább nem válaszolok”.
Magyar Péter kedd délután a Facebook-oldalára tett ki egy posztot, amelyben elárulta, hogy új párja van. A Tisza Párt elnöke egy közös fotót is posztolt szerelmével. A bejegyzésben azt írta:
„Kedves propagandisták! Nem kell éjszaka a kocsi mögött fagyoskodni és a szomszédokat zaklatni. Igen, ő+én=mi”
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!