FELFEDEZŐ
A Rovatból

Hírességek, akikről nem gondolnád, hogy tetkót varrattak a testükre

Edison, Sissi, Horthy, Széchenyi, II. Miklós, Roosevelt és Churchill – előkelő lista, ugye? Pedig egyetlen közös vonásuk van azon kívül, hogy méltán híres és elismert személyek: mindannyian varrattak a testükre.
Kovács-Tóth Noémi - szmo.hu
2017. augusztus 22.



Sokak szemében a tetoválás csak egy divat, amit suttyó suhancok készíttetnek maguknak, miután kifogytak a Turbó rágó felnyálazható változatából. Azonban nem múló hóbortról van szó – hiszen már Ötzi, a jégember is tetoválva volt –, és nem is feltétlenül a deviáns fiatalság bélyegéről. Komoly történelmi személyek és méltóságteljes uralkodók is ékesítették a testüket különféle motívumokkal.

Edison

A sokrétű feltalálóról, Thomas Edisonról kevesen tudják, hogy az egyik ötlete a sok százból egy elektromos toll volt, amelyet ráadásul a saját testén is kipróbált. Ez az 1876-os szabadalom tulajdonképpen a máig használt tetoválógép őse. A folyadékos akkumulátorból, huzalokból, öntöttvas súlyból és egy festékes golyóból álló szerkezetet még nem tetoválásra használta – azt egy Samuel F. O’Reilly nevű férfi fejlesztette tovább kifejezetten erre a célra –, hanem arra, hogy papírformákat perforáljon vele. Edison karján ugyanakkor öt kis pötty árulkodott arról, hogy megfordult a fejében ez a felhasználási mód is.

edison

Sissi

A magyarok kedvenc uralkodója, Erzsébet királyné, ismertebb nevén Sissi igazán különc nőnek számított a 19. században. Például ő vetette le először magáról az alsószoknyát annak érdekében, hogy még karcsúbbnak látszódjon, miközben imádott édességet zabálni (inkább nem is evett nagyon mást, csak a csokoládéról ne kelljen lemondania, pedig híresen rossz fogai voltak).

Az pedig különösen felháborítónak számított annak idején, hogy a bal lapockájára titokban készíttetett egy vasmacskát a hozzá illő kötéllel, mivel imádta a tengert. A kor egyik legismertebb tetoválóművésze, Tom Riley készítette a mintát, aki büszke volt rá, hogy karrierje során számos európai uralkodócsalád tagjára tetovált. Akkoriban nem voltak bulvármagazinok és lesifotósok, úgyhogy csak Sissi férje, Ferenc József csodálhatta meg z alkotást, a pletyka azért így is elterjedt.

sissi

Azonban nem ő volt a család egyetlen renitenskedője: Ferenc Ferdinánd főherceg és Rudolf koronaherceg bőrét is tarkította némi festék. A történet morbiditása, hogy a trónörökösök egyaránt védelmező kígyót varrattak a mellkasukra, ehhez képest Ferdinánd a szarajevói merényletben hunyt el, Rudolf pedig a mayerlingi vadászkastélyban, ahol szeretője után önmagával is végzett.

Horthy

Horthy Miklós kormányzó sosem rejtette véka alá hatalmas tetoválását, amelyről több felvétel is készült. Még fiatal tengerésztisztként készíttette a bal mellétől egészen a bal karjáig terjedő, hatalmas sárkányt. Az ázsiai stílusú rajzot egy átmulatott éjszaka után szúratta magára Angliában. Egy ismert cseh riporter, Egon Erwin Kisch így lelkendezett róla: „Életem legszebb tetoválását Horthy admirálison láttam. A zöldben-aranyban pompázó sárkány beborította mellkasa bal felét. Horthy naponta megjelent a polai tengerészfürdőben, és a trikója bal pántját leengedte, hadd lássa mindenki a csodás rajzolatot; körül is vették mindig, fiatal tengerésztiszteknek és fürdővendégeknek magyarázta – megannyiszor csaknem ugyanazokkal a szavakkal – a részleteket”.

horthy

Széchenyi

Gróf Széchenyi Istvánról nem sokan tudják, hogy igazi nőcsábász volt. Szerencsétlenségére először pont sógornőjébe, Caroline Meade-be habarodott bele igazán, idővel pedig annak testvéréért, Selináért kezdett rajongani. Vele szívesen megállapodott volna, de a lány családja meghiúsította a házasságot. Széchenyi azonban perzselő szerelme tanúbizonyágaként felvarratta bal alkarjára Selina nevét, méghozzá egy szívvel bekeretezve. Igazi tőrdöfés lehetett a grófnak, hogy választottja végül egy régi párbajtársához, Clam Martinitz-hoz ment hozzá.

stefi

II. Miklós

Nyikolaj Alekszandrovics Romanov orosz cárnak, azaz II. Miklósnak minden értelemben maradandó emlékeket okozott az ötvenegyezer kilométeres, 1890-től 1891-ig tartó európai és kelet-ázsiai körútja. Az uralkodó őszintén csodálta a japán mesterségeket, ezért nem csupán egy tradicionális hajtűt vásárolt egy helyi hölgytől, hanem egy színes sárkányt is tetováltatott a jobb kezére. Sajnos a japánok iránt érzett szimpátiája némiképp alábbhagyott, amikor ugyanezen út során egy helyi őrült rendőr szablyával akarta lemészárolni az Orosz Birodalom utolsó cárját.

miki

Amerikai elnökök

Meglepő tény, hogy a legtöbb amerikai elnöknek bizony volt tetoválása. Lássuk a legérdekesebbeket: az Egyesült Államok hetedik elnöke, Andrew Jackson volt az első a sorban, neki egy óriási tomahawk díszelgett a combján. James Knox Polk, a tizenegyedik, addigi legfiatalabb elnök az első ismert fehér ember volt, aki kínai betűket üttetett a testére. Neki köszönheti egyébként Texas, hogy az USA részévé vált. A huszonhatodik ikonikus elnök, Theodore Roosevelt pedig a családi címert mintáztatta meg a mellkasára, méghozzá igen grandiózus méretben.

roose

Theodore Roosevelt

Churchill

A legendás brit miniszterelnököt az anyukája vitte bele a rosszba, hiszen Lady Randolph Churchill kezdte a vagánykodást. A kiemelkedő szépségű mamának egy kígyó díszelgett a csuklóján, amelyet elegáns események alkalmával egy nagyobb karpereccel próbált takargatni. Winston, a jeles államférfi is követte a példáját: ő egy horgonyt kért az alkarjára. Olyan verzió is napvilágot látott, miszerint Churchillnek nem is volt tetoválása, csak egy hegje, miután bőrtranszplantáción esett át, hogy ezzel segítsen egy omdurmáni csatában megsérült katonát.

A kékvérű kalandban összeérnek a szálak és a tinták, ugyanis Churchill anyja, leánykori nevén Jennie szeretője volt többek között VII. Eduárd király is, aki szintén viselt tetkót (és aki élete során olyan tisztségeket töltött be, mint Nagy-Britannia és Írország Egyesült Királyságának és a Brit Domíniumok királya, továbbá India császára és Wales hercege). Eduárd Jeruzsálemben mintáztatott a karjára egy keresztet, később pedig fiát, V.Györgyöt is kivarratta, méghozzá kétszer.

churchill

Érdekes belegondolni, ahogyan a talpig selyembe öltözött urak és hölgyek esténként levetették ruháikat, felfedve oda nem illő motívumaikat. Mennyit kuncoghattak magukban, mint egy gyerekes csínytevésen, hogy áthágták a szigorú protokollt. Ki tudja, milyen úri huncutságok rejtőzhettek még a drága kelmék alatt…


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Forró ősz az Auchanban: nyerj hetente autót, izgalmas ajándékokat és élményt!
Bármelyik áruházukban vagy benzinkútjukon vásárolsz, októberben nagy eséllyel valóra válthatod álmaidat!


Szereted Magyarországot és szeretnél egyet utazni az őszi szünetben, esetleg szívesen mennél új autóval? Kipróbálnád azt is, milyen extrém körülmények között vezetni, vagy a kalandokat inkább csak mozivászonról élnéd át? Ehhez mind az első lépés az Auchan. Bármelyik áruházukban vagy benzinkútjukon vásárolsz, októberben nagy eséllyel valóra válthatod álmaidat!

Egyedülálló promóciót indítanak ugyanis a hazai piacon, hiszen az Auchan Nyereménypiramis kaparós játékán nem egy autót sorsolnak ki fődíjként, hanem összesen négy Omoda 5 autó vár gazdára. Ilyen nagyságrendű fődíj-sorozatra nem nagyon van példa! Emellett számtalan azonnali nyeremény és élmény várja a játékosokat.

Az Auchan – ahogy a vásárlásoknál is – a játékban is az élményre helyezte a hangsúlyt. Az autókon kívül utazások, adrenalin-fokozó nyeremények – köztük akár élményvezetés –, valamint tabletek is gazdára találnak majd. A játék lényege, hogy minél többször játszol, annál nagyobb az esélyed, hiszen minden hét új sorsolást és új lehetőséget jelent a fődíjakra.

És hogy hogyan működik a játék?

Nagyon egyszerűen! Jelentkezz be rá az OkAuchan applikációban, tehát töltsd le, regisztrálj a játékra, fogadd el a feltételeket és iratkozz fel a hírlevélre! Aki egyszer bejelentkezett, végig részt vehet a játékban.

A sorsjegyeket a vásárlásaiddal tudod megszerezni, hiszen minden 5000 forint feletti költésed után kapsz egyet. 5000 forintonként tehát 1 sorsjegy jár, viszont egy vásárlás során maximum 10 tízet vihetsz el. Egyetlen feltétel van még, a vásárlásoknál használd a Bizalomkártyád! Ha még nem rendelkezel vele, váltsd ki, és a játéktól függetlenül is vedd igénybe azt a sok kedvezményt, amit nyújt!

A kaparós sorsjegyek nem csak az áruházi vásárlás után járnak, hanem gyűjtheted az Auchan benzinkutakon is. A sorsjegyeket kézzel vagy digitálisan is lekaparhatod, és azonnal kiderül, nyertél-e. Azonnali nyereményként levásárolható kuponokat kaphatsz különböző értékben.

És most jön a plusz csavar, amivel megsokszorozódnak az esélyeid! Minden lekapart jegy – még az is, amelyikkel azonnali nyereményt kaptál – bekerül a nagy sorsolásba is, amelyből hetente kézzel húzzák ki a szerencsés nyerteseket, köztük az Omoda 5 autók új tulajdonosait is.

Szóval könnyen megtörténhet, hogy ha nem is autóval mentél ki az Auchanba, októberben egy új kocsival távozol tőlük! Négy vásárló biztosan egy új Omoda slusszkulcsának boldog tulajdonosa lesz. A többi nyertes pedig utazást, élményvezetést, páros mozijegyet, egyéb izgalmas ajándékokat kap, illetve technikai eszközöket, például tableteket, visszanyerheted vásárlásod értékét is!

És nincs várakozás, a vásárlás után azonnal kiderül, nyertél-e valamit a sorsjegyeddel! A további nyerési esély pedig ráadás!

Ez a játék minden eddiginél izgalmasabb, hiszen egyszerre ad lehetőséget azonnali örömre és nagy értékű, életre szóló nyeremények megszerzésére, miközben persze a bevásárlást is elintézed. Hát kell ennél több?

A játék október 2-án indul és október 29-ig tart tart, szóval a madarak is azt csiripelik, hogy irány az Auchan!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Lebuktam” - Molnár Áront egy két éve vásárolt táska miatt vette elő a NAV
A színész azt állítja, hogy felszólítást kapott, amelyben a 2023-as táskavásárlás igazolását kérik tőle öt napon belül. Ironikusan az MI6-et említi, és hasonló alaposságot kér több, általa megnevezett ügy vizsgálatánál is.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. október 09.



Molnár Áron friss videójában arról beszélt, hogy a NAV felszólította: igazolja egy 2023-ban Angliából vásárolt táskája eredetét, vette észre a 24.hu.

„Ezt igazolnom kell banki kivonattal, számlával, bármivel. Öt napon belül meg kell tennem, ellenkező esetben pénzbírsággal sújtanak. Gondolom, Kocsis Máté és brigádja most őrülten hajtja ezt a külföldi szálat, hogy vajon hogy kapcsolódhatunk az MI6-hez. Fiúk, megvagyok! Igen, vettem egy táskát, lebuktam!”

A színész azt hangsúlyozta, hogy örül a hatósági vizsgálat alapos voltának, és ironikusan megjegyezte, hogy a NAV „2023-ig képes visszamenni egy táska miatt”.

Molnár azt kérte, vizsgálják meg ugyanolyan alaposan más közéleti ügyeket is.

„Matolcsy Ádám Görögországban hogy vásárolhatott 2 milliárdért egy luxusingatlant, Matolcsy György hogy lophatott el több száz milliárd adófizetői forintot a Magyar Nemzeti Bankon keresztül, és hogy lehetséges az, hogy Orbán Viktor strómanja, Mészáros Lőrinc besegített a hatvanpusztai birtok felépülésében.”

Hozzátette, boldogan látná, „ha ezeket a NER-es tolvajokat ugyanilyen intenzitással vizsgálná”.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Viccesnek találta az őt megállító magyar rendőr káromkodását a Dunán utazó német turista
A 26 éves férfi egy 950 eurós felfújható csónakkal evezett Bécstől Budapest felé. A BRFK szerint fürdőeszközzel közlekedett a Dunán, méghozzá minőségi tanúsítvány nélkül. Büntetést végül nem kapott.


Augusztusban a Dunán igazoltattak egy 26 éves német kajakost, mert a rendőrök úgy ítélték meg, hogy a felfújható hajója nem alkalmas folyami közlekedésre – számolt be róla az RTL Híradó. A találkozásról készült felvétel a rendőr szóhasználata miatt gyorsan terjedni kezdett a közösségi médiában.

A férfi az RTL Híradónak azt mondta, korábban sokat keresgélt, milyen hajóval utazzon.

„Nem hiszem, hogy teljesen tisztában voltak vele, hogy pontosan milyen hajóm volt. Nagyon sokat keresgéltem korábban. Szerintem azt hitték, hogy egy olcsó gyerekhajó lehetett, pedig ez egy profi csónak, amin biztonságos utazni”

– fogalmazott a 950 eurós (nagyjából 360 ezer forint) vízijárművéről. Hozzátette, öt napja gond nélkül vízen volt: Bécsből indult, Budapestet célozta, és már csak néhány kilométerre járt tőle.

A videót a német utazó csak pár napja tette közzé. A felvételen látható és hallható, hogy az igazoltató rendőr a csónakon végigmutatva azt kérdezi:

„Mi a lófasz ez?”.

A férfi elmondta, ChatGPT-vel fordította le, mit mondott a rendőr, és az esetet viccesnek tartja.

Az RTL-nek

a Budapesti Rendőr-főkapitányság azt közölte, a férfi nem vízijárművel, hanem fürdőeszközzel közlekedett, amelynek nem volt minőségi tanúsítványa, ezért állították meg.

A Mahart korábbi igazgatója, Szalma Botond szerint bármivel lehet a Dunán közlekedni, és első ránézésre meg lehet állapítani, hogy egy jármű alkalmas-e a vízi közlekedésre. Hozzátette, a rendőrök bárkit igazoltathatnak, majd el kell engedni, ha „volt rajta mentőmellény és a vízijárműve úszott, és még egyebeknek is megfelelt”. A 26 éves német végül büntetés nélkül tovább evezett, és elérte a Margit-szigetet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Napokon belül nyit az új budapesti pláza - ilyen üzletek lesznek a Zenit Corsóban
A 6,7 hektáros területet városi sétánynak is kialakították. 11 ezer m² kiskereskedelmi tér, az üzletek 85%-a már tavasszal bérlőre talált.


A jövő héten megnyitja kapuit Zugló új bevásárlóközpontja, a Bayer Construct Zrt. kivitelezésében megépített Zenit Corso – írja a vg.hu. A Bosnyák tér mögötti, 6,7 hektáros területre tervezett pláza bevásárlóközpontként és modern városi sétányként is funkcionál.

A XIV. kerület új városközpontjának szánt létesítmény hivatalos megnyitója október 16-án lesz. A kerület Budapest negyedik legnépesebb része, több mint 118 ezer lakossal.

A bevásárlóközpont körülbelül 11 ezer négyzetméter bérelhető kiskereskedelmi teret kínál, az üzlethelyiségek 85 százaléka már tavasszal bérlőre talált. A földszinten kisebb szolgáltatók és teraszos vendéglátóhelyek működnek, az első emeleten a nagyobb alapterületű üzletek kapnak helyet.

Az október 16–22. közötti nyitóhéten programokkal, gasztronómiai meglepetésekkel és akciókkal várják a látogatókat. A bevásárlóközpontban több ismert márka jelenik meg, köztük az Aldi, a Barber Shop Budapest, a Bortársaság, a Libri, a Flying Tiger, a Pepco, az OTP, a Kik, a K&H, a Sinsay és a Rossmann.


Link másolása
KÖVESS MINKET: