HÍREK
A Rovatból

Egyelőre úgy néz ki, hogy megtartják az esti tűzijátékot

Az operatív törzs úgy döntött, hogy óránként értékelik az előrejelzéseket, és az alapján fogják eldönteni, megtartják-e az esti látványosságot. Kovács Zoltán szerint a rendőrség és a szervezők is fel vannak készülve arra, hogy az időjárási viszonyokat figyelembe véve alkalmazkodjanak.


„Úgy készülünk, hogy megtartjuk a tűzijátékot”

– mondta az operatív törzs nevében Kovács Zoltán az M1-nek. Kovács arról is beszélt, hogy látják a bizonytalanságot a légkörben, sok előrejelzés is erre utal, de közben süt a nap.

„Nem látjuk még pontosan előre az estét, ezért úgy döntöttünk, hogy óránként értékeljük a helyzetet. A rendőrség és a szervezők fel vannak készülve arra, hogy az időjárási viszonyokat figyelembe véve alkalmazkodjanak” – tette hozzá.

Délutántól záporokra és zivatarokra készülhetünk, ezért a HungaroMet elsőfokú, citromsárga riasztást adott ki. Az előrejelzések szerint a rossz idő főként az ország északnyugati és nyugati részét, beleértve Pest megyét is, érinti majd.
A zivatarokat átmeneti viharos széllökések, intenzív csapadék, sőt akár jégeső is kísérheti – nem éppen ideális időjárás egy augusztus 20-i tűzijátékhoz.

Az augusztus 20-i rendezvények lebonyolítását felügyelő operatív törzs már reggel 7-kor összeült Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár vezetésével. Kovács szerint az operatív törzs egész nap figyeli az időjárási előrejelzéseket, és ha az időjárás kedvezőtlenül alakul, akkor kora délutánig meghozzák a szükséges döntéseket az esti tűzijáték biztonságos megtartásáról.

„A legfontosabb a biztonságos körülmények megteremtése, magyarán, ha a legkisebb esélye is van annak, hogy valami megzavarná az esti, több mint félórás tűzijátékot, akkor meg fogjuk hozni a szükséges döntéseket”

– mondta az MTI-nek az államtitkár.

Két évvel ezelőtt az előrejelzések alapján az operatív törzs úgy döntött, elmarad az ünnepi látványosság. 2022-ben végül hiába maradt el a tűzijáték, a vihar nem érkezett meg. Az akkori OMSZ előrejelzései alapján 75-80 százalékos esély volt az esti esőre vagy felhőszakadásra, de biztosat nem mondtak. A kormány mégis az OMSZ-t tette felelőssé, és gyorsan menesztette a teljes vezetést.

2006-ban viszont az lett a baj, hogy az akkori vezetés nem vette komolyan az OMSZ figyelmeztetését, miszerint vihar közeleg. Az ítéletidő meg is érkezett, augusztus 20-án hatalmas szél és eső csapott le a fővárosra és az egész országra. Akkor közel másfél millió ember nézte a budapesti tűzijátékot a helyszínen, és amikor kitört a vihar, mindenki egyszerre próbált menekülni. A káoszban több mint háromszázan megsérültek, öten pedig életüket vesztették.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Kovács Gergely SMS-ben kereste Magyar Pétert a Kutyapárt 686 milliós tartozása miatt
A Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke a miniszterelnökhöz fordult a párt kampánytámogatásának ügyében. Kovács elmondása szerint Magyar Péter gyorsan visszahívta, de érdemi egyeztetés nem történt a több mint félmilliárdos tartozásról.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 17.



SMS-ben kereste Magyar Péter miniszterelnököt Kovács Gergely, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt társelnöke a párt 686 millió forintos kampánypénztartozása miatt. Az ATV Egyenes Beszéd című műsorában számolt be arról, hogy a kormányfő rendkívül gyorsan reagált a megkeresésére, de érdemi egyeztetés nem történt közöttük.

A pártvezető a gyors visszajelzést méltatta:

„Ez nagyon menő, hogy felhív 20 perc után a miniszterelnök úr”

A pártnak azért kell visszafizetnie a kampánytámogatást, mert az április 12-i országgyűlési választáson a listás eredménye nem érte el az 1 százalékot. Kovács közölte, a teljes tartozásból eddig 150 millió forintot sikerült adományokból rendezniük.

A fennmaradó több mint félmilliárdos összegre azonban jelenleg nincs reális tervük.

A társelnök hangsúlyozta, nem gondolja, hogy el lehetne engedni a tartozást, hiszen jelentős összegről van szó.

Kovács Gergely a műsorban arról is beszélt, hogy hétfőn bejelentett döntése, miszerint nem indul újra a párt társelnöki pozíciójáért, nincs összefüggésben a tartozás kezelésével. Távozását azzal indokolta, hogy a hegyvidéki polgármesteri teendői mellett nem jut ideje a párttal foglalkozni, de továbbra is segíteni kíván a pénzügyi helyzet megoldásában.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktor elárulta, mikor megy a foci-vb-re, és azt is, hogy meddig marad az Egyesült Államokban
A Fidesz elnöke hat napot marad az Egyesült Államokban a tervei szerint. Ez alatt a három legfontosabb meccset tekinti meg a labdarúgó-világbajnokságon.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 17.



Nemzetközi sajtótájékoztatót tartott szerdán Brüsszelben Orbán Viktor. A Fidesz elnöke először állt külföldi újságírók elé az április választási vereség óta. A politikai témákat követően a 24.hu arról kérdezte, hogy mikor utazik az Egyesült Államokba, ahol már lassan egy hete tart a labdarúgó-világbajnokság.

„Van jegyem, igen. Megyek” – felelte a volt miniszterelnök. Azt is elárulta, hogy a két elődöntőre és a döntőre van belépője.

Ez azt jelenti, hogy július 14-én Dallasban, majd másnap Atlantában nézi meg az elődöntőt. A döntőt július 19-én rendezik New Yorkban.

Amikor az újságíró arról kérdezte Orbánt, hogy a meccsek után marad-e még pihenni az Egyesült Államokban, azt mondta, hogy „hat nap alatt megjárom”.

„Mind a két kezem tele van munkával”

-– zárta a témát Orbán Viktor.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Új korszak jön a rendőrségnél: több rendőrt az utcára és kevesebb bírságot ígér az új főkapitány
Mecser Tamás, a Heves Vármegyei Rendőr-főkapitányság korábbi vezetője egy teljesen új szemléletet ígért a parlamenti meghallgatásán. A célja egy olyan testület, ahová a fiatalok toborzás nélkül is szívesen jelentkeznek.


„Nem beszédre van szükség, hanem intézkedésekre” – ezzel a mondattal vázolta fel programját Mecser Tamás országos rendőrfőkapitány-jelölt a szerdai parlamenti meghallgatásán, ahol a Honvédelmi és Rendvédelmi Bizottság 7 igen szavazattal és 1 tartózkodás mellett támogatta a kinevezését, számolt be róla a Telex.

A korábbi kormánypártok képviselői egyértelműen a jelölt mellett álltak ki: Simicskó István (KDNP) szerint Mecser „egy nagyon jó választás a főkapitányi posztra”, míg Takács Árpád (Fidesz) úgy fogalmazott: „Tamás egy vérbeli zsaru”. A bizottság tiszás tagjai sem ellenezték a kinevezést, egyedül Novák Előd, a Mi Hazánk képviselője tartózkodott a szavazáson.

Mecser Tamás egy emberközpontú, a modern világhoz alkalmazkodó és decentralizáltan működő rendőrség képét vázolta fel. Kiemelte a helyi kapitányságok szerepének megerősítését, mivel szerinte „a legtöbb állampolgár a kapitányságokkal találkozik”.

Vidéki tapasztalataira hivatkozva arról beszélt, hogy az aprófalvakban és a városokban is nagyobb rendőri jelenlétre van igény.

Mecser szerint a vezetésnek közelebb kell kerülnie az állományhoz, és véget kell vetni annak a korszaknak, amikor az Országos Rendőr-főkapitányság egyfajta „távoli galaxis volt”.

A konkrét tervei között szerepel a rendőrségi járművek állapotának javítása, egy új képzési rendszer kialakítása, valamint a tömeges bírságolás gyakorlatának felülvizsgálata. Ezzel kapcsolatban megjegyezte:

„Számomra mindig volt egy furcsa üzenete annak, hogy mennyit bírságoltunk”.

A főkapitány kitért a Terrorelhárítási Központ jövőjére is, elmondva, hogy már voltak egyeztetések a szervezet átalakításáról, és a maga részéről nagyra becsüli a TEK-esek képességeit, akikre valamilyen formában szükség van. A határvédelemmel kapcsolatban jelezte, több határvadászt szeretne a rendőrök között látni.

„Ha valami igazán fájt a munka során, ha hatalmi gőggel találkoztam vezető részéről” – mondta a vezetői kultúráról.

Mecser Tamás az állomány helyzetével kapcsolatban kritikusan fogalmazott, mondván, a humánerőforrás-kérdés sokáig nem volt előtérben, ami oda vezetett, hogy „kiöregedett, megöregedett a csapat”, az átlagéletkor pedig megközelítette az ötven évet.

A bűnözéssel szembeni fellépésről pedig kijelentette: „Odacsapni, ahova oda kell”,

amit nemcsak fokozott rendőri jelenléttel, hanem a jogszabályok módosításával is el kell érni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Europion: Csak minden második fideszes hiszi el Orbán Viktornak, hogy egy év múlva távozik
A friss felmérés szerint a Fidesz-szavazók mindössze 49 százaléka hiszi el, hogy Orbán Viktor egy év múlva valóban átadja a párt vezetését. A teljes népességen belül még nagyobb a szkepticizmus.


A Fidesz-szavazók kevesebb mint fele hiszi csak el Orbán Viktornak, hogy egy év múlva valóban átadja a párt vezetését, és a többség a beígért megújulás jeleit sem látja – derül ki az Europion kedden felvett reprezentatív felméréséből. A HVG számára készült kutatás szerint a párt hétvégi kongresszusa nem győzte meg az embereket arról, hogy a Fidesz valóban a változás útjára lépett.

A megkérdezettek 42 százaléka szerint a Fidesznek egyáltalán nem sikerült a megújulás útjára lépnie, és további 15 százalék szerint is inkább kudarc volt a próbálkozás.

A pártpreferenciák alapján mély a szakadék: míg a Tisza Párt áprilisi szavazóinak 78 százaléka szerint a Fidesznek egyáltalán nem sikerült a megújulás, addig a Fidesz akkori támogatóinak csupán 6 százaléka vélekedik így. Ugyanakkor a fideszeseknek is mindössze 16 százaléka érzi úgy, hogy a párt teljes mértékben elindult a változás felé.

A kongresszuson Orbán Viktor egy évre kért és kapott elnöki felhatalmazást, amit azzal indokolt, hogy jövőre átadná a vezetést a fiatalabb generációnak. A teljes népesség 49 százaléka azonban nem számít arra, hogy ez valóban megtörténik, és csupán 27 százalék hisz az ígéretben. A Fidesz-szavazók körében is alig magasabb, 49 százalékos azok aránya, akik elhiszik neki, hogy egy év múlva hátrébb lép a fiatalok javára.

„Nem ezek az első olyan ügyek a választások óta, amikor azt lehet látni, hogy az áprilisban még a Fideszre szavazók sokkal kritikusabban állnak a volt kormánypárthoz, mint azt a választást megelőző időszakban tapasztalni lehetett” – kommentálta az adatokat Bojár Ábel, az Europion kutatási igazgatója.

A kongresszus alaphangját Magyar Péter adta meg, aki szombaton dokumentumokat mutatott be arról, hogy az Orbán-kormány Vitnyéd közelében tervezett menekülttábort létrehozni, noha ezt a nyilvánosság előtt következetesen tagadta. A felmérés szerint a válaszadók 47 százaléka tartja jelentősnek az ügyet, míg Orbánék magyarázatát, miszerint ez csak egy trükk volt az Európai Unió megtévesztésére, a társadalom relatív többsége (48 százalék) nem tartja hihetőnek. A Fidesz-szavazók 56 százaléka tartja hihetőnek a magyarázatot.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk