A Daily Mailnek ugyanakkor azt is elmondta, hogy eleinte tartott attól, hogy mit szólnak majd az emberek ahhoz, hogy izmosra gyúrja magát, hiszen Kínában a karcsú hölgyeket tartják szépnek, de később ez már nem érdekelte.
"Ki mondja azt, hogy mi nem tehetünk férfias dolgokat? Mulán is ezt csinálta már az ősidőkben"
- véli Cheng Lu.
Ennek ellenére számos kritikát kap, például azt mondják neki, hogy így nem fog találni magának férjet, és nem értik, miért akar ilyen fiatalon izmos lenni.
A lány viszont úgy gondolja, mindenkinek más a szépségideálja, ő pedig csak egészséges testet akar magának,
és arra motiválni másokat, hogy ők is mozogjanak. Célja az is, hogy sikeres legyen a testépítő versenyeken - eddigi legjobb eredménye egy negyedik hely az országos bajnokságon.
Íme egy videó arról, hogyan edz:
Elképesztő teste van egy alig 155 centiméteres kínai lánynak. Cseng Lu korábban egy félénk, kislányos bájjal és babaarccal rendelkező kamasz volt, ám most már inkább egy harcos amazonra hasonlít.
A 21 éves diáklány még középiskolás volt, amikor egy osztálytársával elmentek megnézni egy testépítő versenyt. Ekkor kezdte el érdekelni ez a sport, azóta pedig keményen edz.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter chillben van: Balaton. Az örök szerelem – posztolta a miniszterelnök
Az amúgy örökmozgó, és az elmúlt hetekben szinte megállás nélkül dolgozó kormányfő szakíthatott egy kis időt a pihenésre, és a Balatonról posztolt egyet vasárnap. Egy hajón ül, és egy Churchillről szóló könyvet tart a kezében.
Magyar Péternek juthatott ideje a hétvégén egy kis pihenésre is, egy Facebook-poszttal jelentkezett a magyar tengerről.
A miniszterelnök a Balatonon volt vasárnap, egy kis hajón ülve írta ki ezt a szöveget:
"Balaton. Az örök szerelem."
Magyar egyébként egy másik miniszterelnök, a volt brit kormányfő, Boris Johnson könyvét tartja a kezében, Johnson ugyanis újságíró alapvetően, és írt egy Churchill-monográfiát, amit magyarul is kiadtak. Ezek szerint ezt olvassa most Magyar.
Magyar Péternek juthatott ideje a hétvégén egy kis pihenésre is, egy Facebook-poszttal jelentkezett a magyar tengerről.
A miniszterelnök a Balatonon volt vasárnap, egy kis hajón ülve írta ki ezt a szöveget:
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Videó: Ilyen volt a gyereknap a Karmelitában, ahol Magyar Péter is táncra perdült
A miniszterelnök beszámolója szerint ötszáz gyereket láttak vendégül a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban. Voltak köztük gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetű és kárpátaljai családokból érkezők, és speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élő gyerekek is.
Megnyílt a Karmelita kolostor a gyerekek előtt is a gyermeknapon. A gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetűek és kárpátaljai családokból érkezők, valamint a speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élők számára a kormány és a Tisza Párt is szervezett programokat a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban.
A résztvevők számára múzeumpedagógusok tartottak vezetést az épületben, a vendégek megnézhették a teraszt, valamint orgonabemutatón és táncos programokon, arcfestésen, bábelőadáson is részt vehettek.
VIDEÓ: A miniszterelnök is táncra perdült a gyerekekkel
Később Magyar Péter egy videójában elmondta, hogy 500 gyereket láttak vendégül, és szeretnék, ha ez a rendezvény hagyománnyá válhatna.
Megnyílt a Karmelita kolostor a gyerekek előtt is a gyermeknapon. A gyermekvédelemben élők, hátrányos helyzetűek és kárpátaljai családokból érkezők, valamint a speciális nevelésű igényűek, fogyatékossággal élők számára a kormány és a Tisza Párt is szervezett programokat a Karmelitában és a Szociális és Családügyi Minisztériumban.
A résztvevők számára múzeumpedagógusok tartottak vezetést az épületben, a vendégek megnézhették a teraszt, valamint orgonabemutatón és táncos programokon, arcfestésen, bábelőadáson is részt vehettek.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Igazi örömhír érkezett a hétvégére: a debreceni állatkertben három kapibara kölyök született, akik anyukájuk társaságában már kíváncsian fedezik fel a körülöttük lévő világot.
„Újabb kis lábak kopognak a Dél-Amerika kifutóban! Nagy örömmel jelentjük, hogy állatkertünkben kapibara kölykök születtek! A kicsik már most tele vannak energiával, hol a szárazföldi pihenőhelyet fedezik fel, hol a pancsolóba ugranak be anyukájuk nyomában”
– írta az állatkert a Facebookon.
A három kis kölyök már látogatható is, így aki szeretne egy kis boldogsághormont termelni, az nézze is meg gyorsan. Akinek túl messze van az állatkert, azoknak mutatjuk a videót róluk:
A kapibara a világ legnagyobb rágcsálója, Dél-Amerika vizes élőhelyein őshonos. Barátságos, nyugodt természetéről ismert, gyakran más állatokkal is békésen megfér, ezért az internet egyik kedvenc „jófej” állata lett. Félvízi életmódot folytat, remek úszó, és a vízben érzi igazán otthon magát. Társas lény, általában kisebb csapatokban él, és különleges hangokkal kommunikál a társaival.
Igazi örömhír érkezett a hétvégére: a debreceni állatkertben három kapibara kölyök született, akik anyukájuk társaságában már kíváncsian fedezik fel a körülöttük lévő világot.
„Újabb kis lábak kopognak a Dél-Amerika kifutóban! Nagy örömmel jelentjük, hogy állatkertünkben kapibara kölykök születtek! A kicsik már most tele vannak energiával, hol a szárazföldi pihenőhelyet fedezik fel, hol a pancsolóba ugranak be anyukájuk nyomában”
– írta az állatkert a Facebookon.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust” - Pallas-macska kölyök született a Fővárosi Állatkertben
A Fővárosi Állat- és Növénykertben megszületett Lucy és Bohus Pallas-macskák első közös kölyke, aki hím lett. Az apróságot és anyját hamarosan a látogatók is láthatják az India-ház melletti kifutóban.
A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentése szerint, bár a romantikázáshoz sokaknak a nyári naplementék hozzák meg a kedvét, „a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki.” A közlemény szerint az év eleji mínuszok és havazás „remek miliőként szolgált a manul-nászhoz”.
A fiatal nőstény, Lucy 2025 decemberében érkezett az állatkertbe, és gyorsan megtalálta a közös hangot Bohussal, aminek eredményeként májusban megszületett első közös kölykük.
A poszt szerint a pusztai macskák kapcsolata nem a kedvességre épül.
„Lucy az undok személyiségével szédítette meg Bohust. Manuljaink méltó társra találtak a világuralomra törő tervek szövögetéséhez.”
Bár Lucy érkezésének célja a tenyészprogram folytatása volt, az állatkert munkatársait is meglepte, milyen hamar összehangolódott a pár. A vemhesség a nőstény dús bundája miatt egy ideig rejtve maradt, de a gondozóknak idővel feltűntek az árulkodó jelek. Lucyt néhány hete egy, a látogatók elől elzárt, nyugodt helyre költöztették, ahol a közelmúltban világra is hozta a kölyköt.
Az állatkert viccesen figyelmeztetett mindenkit, hogy a látszat csal.
„Tudjuk, mit gondoltok, a kölyök ártatlan, bolyhos kis gombócnak tűnik, de senkit ne tévesszen meg a látszat, manuléknál az ítélkezés és a rossz modor családi vonás, csak ez éppen még nem ült ki az arcára.”
Az első állatorvosi vizsgálat során kiderült, hogy a kicsi hím, egészséges, jó étvágyú és egyre bátrabb. Lucy első alkalommal lett anya, és a bejegyzés szerint szuperül gondoskodik utódjáról.
A névadás hamarosan következik, és az állatkert a hagyományok folytatását javasolja. „Először és azóta utoljára 2022-ben születtek nálunk Pallas-macska kölykök, akiknek akkor A betűs neveket adtunk. [...] Szerintünk adná magát, hogy Lucy és Bohus fiának neve B betűvel kezdődjön, ti mit gondoltok?”
A látogatók hamarosan találkozhatnak az új jövevénnyel az India-ház melletti kifutóban, ahol Lucyt a kölyökkel, valamint Bohust felváltva láthatják majd, mivel a faj a természetben sem neveli közösen az utódokat.
A fiatal nőstény, Lucy, 2025 végén érkezett a budapesti állatkertbe. A 444 akkoriban egy emlékezetes című cikkben arról írt, hogy „Bohus becsajozott”, majd pár nappal később egy másik cikkben azt is felvetették, hogy az új pár közeli rokonságban állhat egymással.
A Fővárosi Állat- és Növénykert bejelentése szerint, bár a romantikázáshoz sokaknak a nyári naplementék hozzák meg a kedvét, „a Pallas-macskák szerelmei élete általában a zord, téli időjárásban bontakozik ki.” A közlemény szerint az év eleji mínuszok és havazás „remek miliőként szolgált a manul-nászhoz”.
A fiatal nőstény, Lucy 2025 decemberében érkezett az állatkertbe, és gyorsan megtalálta a közös hangot Bohussal, aminek eredményeként májusban megszületett első közös kölykük.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!