ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Praktikus tanácsok repülőút előtt

Utazás előtt, a sok teendő között, talán elsikkadnak azok az apró, de fontos dolgok, amelyekre most felhívjuk a figyelmeteket.

Link másolása

Mivel a közeljövőben a YourDecor és a YourStyle oldalak szerkesztői, hosszú-hosszú repülőútra készülünk (egymástól függetlenül, de ugyanabba az országba), ezért úgy döntöttünk összeszedünk egy cikket tele hasznos tippekkel és tanácsokkal azoknak, akik szintén egy nagyobb útra vállalkoznak, méghozzá repülővel. Bár nem sokszor utaztunk eddig ilyen nagy távolságokra, azért mindkettőnknek vannak tapasztalatai már, amit most szeretnénk veletek is megosztani, hiszen manapság szinte mindenki számára elérhető közlekedési eszköz a repülő.

Nyilvánvalóan vannak kisebb különbségek egy fapados, rövidebb (1-2 órás) repülőút, és egy hosszabb lélegzetvételű, átszállásos (16-20-24! órás) utak között, de azt hiszem, a következőek mindenki számára hasznosak lehetnek. Gondolom, mindenki a lehetőségekhez képest a legfittebben és legfrissebben szeretne megérkezni!

airport1

airport4

airport3

Sajnos elég szigorú szabályok vannak arra vonatkozóan, hogy mit, és miből mennyit lehet felvinni a repülőre, ezért nagyon fontos, hogy ezekről az információkról időben tájékozódjunk! A repülőterek, és légitársaságok honlapjain minden fontos tudnivaló megtalálható. Folyadékot csak nagyon kis mennyiségben lehet magunkkal vinni (maximum 1 dl-es kiszerelésekben) pedig az utazás során fokozottan figyelnünk kell a folyadékpótlásra!

Egy megoldás lehet, ha a benti váróban vásárolunk magunknak innivalót, de ezek - általában kihasználva a szükséget -, meglehetősen drágák. Nagyon jó szolgálatot tehet egy üres műanyag flakon, amit a benti mosdóban megtölthetünk magunknak.

bottles_plastic_bottle_bottle

Emellett jól jöhet pár darab alma vagy valamilyen más, lédús gyümölcs is. Személy szerint én sokkal jobban érzem magam az egészségesebb, táplálóbb nassolnivalóktól, mintha valami agyonsózott, tartósítószerekkel teli csipszet vagy más "műkaját" ennék.

Pakolhatunk egy kevés aszalt gyümölcsöt vagy magvakat (mogyorót, mandulát) ami megfelel egy kis tűzoltásra két étkezés között, és tele van idegnyugtató B-vitaminnal. A nagyon sok sót tartalmazó ételeket és szénsavas italokat, valamint a koffeint, és az alkoholt amúgy is ajánlatos kerülni repüléskor, mivel a gépen uralkodó megváltozott nyomásviszonyoktól felpuffadhatunk tőlük.

magok

apple_fruit

Az utastérben uralkodó száraz, és sokszor hűvös levegőtől a bőrünk, ajkunk, kezünk nagyon kiszárad, ezért egy kis ajakápoló és kézkrém is legyen a táskában. A jobb repülőtársaságok kis csomagokban általában készítenek ki mini szépségápolási szereket (ajakápoló, mini fogkefe, mini fogkrém), de lehet benne meleg zokni, szemtakaró, füldugó is). Egy felfújható nyakpárna pedig segíthet a kényelmesebb, ülő helyzetben való alvásban.

Sok sminket viselni nem ajánlatos, de egy kis neszeszerben a legszükségesebb dolgokat beletehetjük (spirál, egy kis púder vagy korrektor, pirosító). Kaphatóak drogériákban mini műanyag tégelyek, amikben általában csillámport árulnak, ebbe nyomhatunk egy keveset a kedvenc alapozónkból, így nem kell az egész tubust felvinni a gépre. Nagyon jó szolgálatot tehetnek ilyenkor a kozmetikai minták, amiket újságokhoz szoktak adni! Egy kis kiszerelésű nedves törlőkendővel pedig könnyedén felfrissíthetjük magunkat.

makeup1

alvas

Ami az öltözéket illeti, törekedjünk a kényelmes viseletre, lehetőleg egyik ruhadarabunk se szorítson! Utazás közben érdemes párszor felállni, járkálni, megmozgatni végtagjainkat, hogy megelőzzük a zsibbadást, és a későbbi esetleges trombózisveszélyt.

A gépeken nagyrészt vannak az ülés háttámlájába szerelt kis monitorok, amelyeken filmeket nézhetünk, zenét hallgathatunk. Érdemes egy jó könyvet, újságokat, keresztrejtvényt vinni, hogy az a röpke 8-10 óra gyorsabban elteljen!

Ha hasznos volt a cikk, nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Az első babavárósok negyedénél nem született meg a gyerek, és mindjárt lejár a határidő
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet, vagy akár el is engedhetik a tartozás egy részét.

Link másolása

Remekül kezdett a csok plusz a legfrissebb, márciusi adatok alapján, mondta az Indexnek Hornung Ágnes. A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint március végéig több mint 3100 igénylést adtak be, vagyis ennyi fiatal házaspár élt a lehetőséggel már az első három hónapban.

A befogadott kérelmek összege 83 milliárd forint, azaz a családok átlagosan 26 millió forint hitelt igényeltek

- mondta az államtitkár. Az interjúból az is kiderül, hogy az egy gyereket tervezők átlagosan 23 millió, a két gyereket tervezők 29 millió, a nagycsaládra vágyók pedig 44 millió forint összegű kölcsönt igényelnek. A családok mintegy háromnegyede első közös otthonának megszerzésére, negyedük pedig másik otthonba való költözéshez igényli a kölcsönt.

Hornung Ágnes az elmaradt gyerekvállalásokkal kapcsolatban elmondta, eddig csak a csok támogatás kapcsán állnak rendelkezésre részleges adatok, hiszen ott az előre vállalt gyermekek esetében a támogatást akkor kell visszafizetni, ha az első gyermek 4 éven belül nem érkezik meg.

Ám még nem tudnak teljes körű adatokkal szolgálni, hiszen ugyan az első gyermek vállalására vonatkozó négyéves határidők az első években igénylőknél elvileg már lejártak, de építkezés vagy bővítés esetén ez a határidő csak a munkák befejezésétől, vagyis akár több évvel később indul; a második gyermekek születésére előírt 8 éves határidők és különösen a három gyermeknél irányadó 10 éves határidők pedig értelemszerűen még nem esedékesek.

Az államtitkár kitért a babaváró hitelre is, ami 2019 júliusában indult. Ott az első gyermek születésére 5 éves intervallumot biztosítottak, így most még senkinek sem járt le ténylegesen, de 2024 második félévében, júliustól már lehetnek ilyenek. A Magyar Államkincstárnál lévő legfrissebb összevetés szerint

a 2019-ben igényelt babavárók esetében az igénylők kevesebb mint negyedénél nem volt igazolva az, hogy megszületett az első gyerek.

Bizonyosan nincs remény a gyermekvállalásra, ahol a gyermeket vállaló pár elvált. Ilyenkor a kamattámogatást a jegybanki alapkamat +5 százalékos büntetőkamattal kell visszafizetni.

Hornung hangsúlyozta: a kormányhivatal méltányossági eljárás keretében a fizetési kötelezettség teljesítésére részletfizetést, vagy legfeljebb 5 évre fizetési halasztást engedélyezhet, illetve a fizetési kötelezettséget részben vagy teljesen el is engedheti.

Link másolása
KÖVESS MINKET: