ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Miért jó, ha kisfiunk születik?

Amikor Mádai Vivien megtudta, hogy kisfia fog születni, már el is tervezte, milyen lesz, ha felnő.
Mádai Vivien írása a La Môme blogon - szmo.hu
2015. február 12.



Valahányszor megkérdezték tőlem, hány babát szeretnék, magabiztosan vágtam rá, hármat, három lányt. Biztos voltam benne, hogy nekem csak lányom lehet. Egy fiú az arcomba pisil, és mindenféle döglött vackokat dugdos a cipőmbe. Nekem lányom lesz. Szőke hajú, kék szemű. Hanna, Lili, vagy Anna. Vagy barna hajú, barna szemű. Zoé, Zorka, vagy Szofi. Persze az is lehet, hogy vörös hajú lesz, Léna, Mila, vagy Liza.

Dönteni kellett volna, de én még mindig nem tudtam, mert az apjának is sok minden tetszett, de ezzel csak összezavart. Így arra jutottam, hogy előbb megvárom, hogy néz ki, és csak azután lesz Flóra, Fanni, vagy Dorka. Aztán eljött a nagy nap, 16. hét, amikor nagyjából már biztosra tudták mondani, kisfiú vagy kislány. Gratulálok anyuka, KISFIÚ!

La Môme - bemutatkoznak a mamik

Mádai Vivien, tévés műsorvezető

Attól hogy valaki kisbabát vállal, mint nő, nem áll meg az élete. A blogunk Esztivel azért indult, hogy megosszuk Veletek, hogyan tudunk a kislurkók mellett is teljesértékű barátok feleségek és elsősorban Nők lenni. Higgyétek el, mi is csak kísérletezünk, így vágjunk bele együtt, és legyetek ti is részesei a vicces történeteinknek, hasznos vagy haszontalan tanácsainknak, sírós kudarcainknak, és felhőtlen boldogságunknak. Jó kalandozást!

eszter_vivien

Eszter és Vivien

Wolf Eszter egyetemista és kétgyermekes, 23 éves anyuka:

Huszonévesen még csak fiatal felnőttként titulálják az embert, de azt hiszem, az a bizonyos hajszál, ami engem elválasztott a felnövéstől, a picik érkezése volt. Már-már missziómnak mondhatom, hogy szeretném megmutatni, milyen az élet fiatal kismamaként. Nincs számomra jobb érzés, mint amikor átadhatom a tapasztalataimat a leendő kismamáknak.

Dejó, Ez csodálatos! Kislányunk lesz!... Nem, rosszul tetszett hallani, Kisfiú. Hogy mi? Sokkot kaptam. Nekem fiam? Az kizárt, legyen szíves megnézni mégegyszer. Aztán „rávilágítottak” a részletekre és tagadhatatlanul, ott volt, aminek a számításaim szerint nem kellett volna ott lennie...

Megköszöntem a vizsgálatot, és útnak indultam, de akkor már potyogtak a könnyeim. Fiú? Fiú... Biztosra kellett mennem, így bejelentkeztem még aznap, egy másik ultrahangra, ahova teljesen felesleges volt elmennem, mert csak megerősítették, hogy kezdhetek kékben gondolkodni. Nem értettem, hogy csalhat ennyire az anyai megérzésem. Zokogtam, és már nem azért, mert becsapva éreztem magam, hanem, hogy hogy lehetek ennyire buta és felületes. Nem számít, fiú vagy kislány csak egészséges legyen.

kisfiu2

KISFIÚ. Gyönyörű, puha bőrű, porcukor illatú kisfiú. Amikor felsírt tudtam, hogy csak a mi gyerekünk lehet. Hogy is lett volna lány, mikor kisfiú. A Mi kisfiunk. És amikor megkérdezte a nővérke, mi lesz a neve, gondolkodás nélkül vágtam rá. Aztán mellém fektették, és már eszembe se jutott, hogy én valaha kislányt akartam.

Hogy örült az apja! Sosem mondta, hogy fiút szeretne, de boldogan újságolta a telefonban, hogy Fiam, Fiam született, amíg fel nem világosítottam, hogy nekem is. Akkor még nem is gondoltam, hogy egy fiú sokkal jobb, mint egy lány, aztán szépen lassan rávilágítottak.

Örülj, hogy fiú, mondta az anyukám, egy fiúnak mindig könnyebb, és ő már csak tudja, hiszen lánynak született.

Örülj, hogy fiú, mondta az apukám, egy lánnyal sokkal több baj van, ő már csak tudja, hiszen neki lányai vannak.

Örülj, hogy fiú, mondta az öcsém, legalább nem lesz olyan, hisztis mint te. Persze, hogy hisztis vagyok, ha állandóan kiborít a videójátékaival.

A lányok kényesek, nyafkák, és állandóan körülöttük forog a világ. A fiúk erősek, okosak, és bátrak. Micsoda szerencse, hogy fiam született!

Ahogy elnézem a fiamat, már most látszik rajta, hogy milyen bátor. Úgy rázza a csörgőt, mintha mindig ezt csinálta volna, és azt sem bánja, ha olykor jó alaposan fejbe kólintja magát.

Ha felnő, biztosan hazavisz majd a munkából, mert tudja, hogy veszélyes egy nőnek a sötétben egyedül. Ahogy elnézem a fiamat, már most látszik rajta, hogy milyen erős. Ha nagy lesz, biztosan segít majd a csomagok cipelésében a piacról hazafelé, és udvarias megkérdezi a mellettünk haladó nénit is, hogy tud e valamiben segíteni. Igazán nem azért, mert az én fiam, de ritkaság, hogy egy gyerek kéthetes korban forgassa a fejét, arról nem is beszélve, hogy már szinte ül. Nem vagyok egy álmodozó természet, de a minap elkalandoztam.

Ha felnő, majd megjavítja a mosogatógépet, kicseréli a villanykörtét, összeszereli az IKEA-s bútort, lemossa az autót, és kiviszi a szemetet, hisz egy fiú mindenhez ért. És ennek az apja is nagyon örül, mert legalább végre nem őt fogom zargatni ezekkel a dolgokkal. Én meg a nagyfiam, majd végigmegyünk az utcán, és mindenki utánunk fordul. A lányok, azért, hogy megcsodálják a jóképű fiamat, az idősebbek meg azért, hogy megnézzék, ki ez az igazán fiatalos anyuka.

Az én fiam olyan kedves lesz, hogy türelmesen végigvárja majd, amíg a boltban felpróbálom az összes ruhát, és végén illedelmesen megjegyzi, hogy drága Anyukám, rajtad igazán minden jól áll. És ha születésnapom lesz, nem fogja megkérdezni minek örülnék, mert tudni fogja, milyen régóta vágyom arra a mintás blúzra.

Az én fiam olyan jólnevelt lesz, hogy mindenkit előre enged majd a sorban, és sosem felejt el borravalót adni a pincérnek, vagy kihúzni a széket a szíve választottja előtt. Mindig segít majd a rászorulóknak, és nem felejt el hazalátogatni anyák napján. Elnézem a fiamat, aki még pici, és csak az anyukájára van szüksége, de eljön majd idő, hogy talál egy kislányt, és feleségül veszi. Olyat, akit ő szeretne.

Most még csak ülök a kiságya mellett és csodálom. Én és a kisfiam olyan jóban leszünk, hogy mindig nekem mutatja majd meg, a sebeit, ha elesik biciklivel, az első falevelet, amit az oviban rajzolt, vagy a diplomáját, amit az egyetemen szerzett. Örülök, hogy fiú, mert legalább az apjával együtt tudják nézni a teniszt, meg tudják építeni a legújabb legó várat, aminek aztán a darabjait én fogom összeszedni, de nem fogok haragudni, mert tudom, hogy jól mulattak. Elmennek majd focimeccsre, és megvitatják, milyen olajat érdemes venni a kocsiba, hogy ne menjen tönkre a motor.

kisfiu3

Örülök, hogy fiú, mert egy fiúból minden lehet. Szakács, doktor, vagy építész. Mondjuk az apja, annak örülne, ha fogorvos lenne, de mondtam neki, hogy Ő majd eldönti mihez van kedve. Én azt sem bánnám, ha tudós lenne, és amikor majd megkapja a Nobel-díjat, büszkén mesélheti, hogy tulajdonképpen mindent a szüleinek köszönhet, de főleg az anyukájának.

Elnézem a fiamat és arra gondolok, milyen büszke leszek az első születésnapján, amikor először megy iskolába, megszerzi a jogosítványát, vagy átveszi az orvosi diplomáját. Az esküvőjén, amikor oltárhoz vezeti a menyasszonyát, vagy, amikor felhív, hogy Anyukám megszületett a kisfiam.

Elnézem a fiamat, Ő pedig visszamosolyog rám. Örülök, hogy fiam van, mondtam neki, bár kislányt szerettem volna, de akkor még nem ismertelek Téged.

Oszd meg a barátaiddal is, ha tetszett!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
5 hasznos tanács, hogy a pihenés valóban gondtalan legyen - Így óvd meg a pénzügyeidet nyaralás közben
Egy gyanús telefonhívás a bankod nevében, egy hamis fizetési oldal vagy akár egy zsebtolvajlás. Elmondjuk, mit tehetsz, hogy mindezek ne árnyékolják be az utazásodat és felkészülten indulhass útnak.


A nyári utazások idején nemcsak az útvonalat, a szállást és a programokat érdemes előre megtervezni, hanem a pénzügyeink biztonságát is.

Egy óvatlan kattintás vagy egy figyelmetlen pillanat elég ahhoz, hogy illetéktelenek hozzáférjenek érzékeny adatainkhoz, és ez komoly kellemetlenséget okozhat – akár még a pihenésünket is tönkreteheti.

Az OTP Bank és a Visa segítségével most összegyűjtöttünk öt hasznos tanácsot, amelyekkel elkerülheted a leggyakoribb pénzügyi buktatókat a nyaralás alatt. Ezeket nemcsak itt olvashatod, hanem egy videóban is megnézheted, hogy felkészülten, biztonságban élvezhesd a nyári élményeket.

KATTINTS ÉS NÉZD MEG VIDEÓNKAT A TIKTOKON!

@szeretlekmagyarorszag.hu 5 hasznos tanács, hogy a pihenés valóban gondtalan legyen - Így óvd meg a pénzügyeidet nyaralás közben #otpbank #visahun #biztonsagosfizetes #penzugyitippek #reklam ♬ eredeti hang - Szeretlek Magyarország.hu

Lássuk, hogy mi is az öt legfontosabb tanács, amit érdemes szem előtt tartanod!

1. Ne kattints gyanús linkekre!

Előfordulhat, hogy akár egy jól ismert szállásfoglaló oldal nevében kapsz üzenetet, amelyben arra kérnek, hogy egy külön linken keresztül intézd a fizetést.

Ez könnyen lehet egy hamis felület, amelyen illetéktelenek megszerezhetik az adataidat.

A biztonság érdekében a szállást mindig az eredeti, hivatalos foglalási felületen vagy a helyszínen fizesd ki és semmiképp ne kattints ismeretlen linkekre.

2. Ellenőrizd, kivel beszélsz telefonon!

Biztos te is hallottál már olyan esetről, amikor valakit telefonon hívtak azzal, hogy most azonnal cselekedniük kell, menekíteni a pénzt a számlájukról. A csalók gyakran a bank nevében telefonálnak, hogy érzékeny adatokat csaljanak ki. Tartsd észben, hogy a bankod soha nem fogja megkérdezni a bankkártyád adatait vagy a netbanki belépésed jelszavát – bárki ilyesmit kér tőled, legjobb, ha nem válaszolsz. Ha gyanús hívást kapsz, ellenőrizheted valós időben az OTP Mobilbank alkalmazásban, hogy valóban ügyintézővel beszélsz-e. Amennyiben kiderül, hogy nem, azonnal szakítsd meg a hívást.

3. Használd a push-értesítéseket és kezeld tudatosan a limiteket!

A MobilBankban bekapcsolt push-értesítések segítségével azonnal értesülhetsz minden tranzakcióról, így a gyanús pénzmozgásokat is gyorsabban kiszűrheted. Érdemes alacsonyabb vásárlási és készpénzfelvételi limiteket beállítani, majd szükség esetén – például egy nagyobb értékű foglalásnál – ideiglenesen megemelni, és utána visszaállítani az eredeti értékeket.

4. Óvatosan a nyaralási fotókkal!

Bár a legszebb pillanatokat sokan szeretnénk megosztani, fontos óvatosnak lenni: egy beszállókártyán, belépőjegyen vagy okmányon megjelenő adat az adathalászok számára is érték lehet. Mielőtt közzéteszel egy képet, gondold át, nem tartalmaz-e ilyen információt.

5. Digitális fizetés: praktikus és biztonságos

Zsúfolt turistalátványosságoknál vagy a strandon jobb elkerülni, hogy a pénztárcánkat magunkkal vigyük. Helyette fizess digitálisan – kártyával, mobiltelefonnal vagy okosórával.

Ha a Visa kártyádat hozzáadod a telefonodhoz, a kártyaadatokat a Visa egy egyedi számsorral helyettesíti, ami csak az adott eszközön érvényes.

Ez pedig a biometrikus azonosítással kiegészítve, extra védelmet nyújt. Ha a telefonod netán eltűnik, elég csak a digitalizált kártyát letiltani – a fizikai kártyád továbbra is használható marad.

Ha ezeket a tanácsokat szem előtt tartod, sokat tehetsz azért, hogy biztonságban tudd a pénzedet, és a nyaralás valóban a feltöltődésről szóljon.

A cikk az OTP Bank és a Visa támogatásával készült.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Jön a nyár leglátványosabb meteorraja, mutatjuk, mikor érdemes az eget kémlelni
A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát. Ebben az időben óránként akár 100 hullócsillagot is láthatunk.


A Perseidák meteorraj augusztus 12-én hajnalban éri el maximumát, óránként 50-70 hullócsillaggal - tájékoztatta a Svábhegyi Csillagvizsgáló csütörtökön az MTI-t; az obszervatórium augusztus 9-től több napon át különleges csillagászati programokkal várja a látogatókat.

A közleményben úgy fogalmaztak, hogy bár a telihold fénye idén zavarni fogja a "meteorlest", a meteorzápor megfigyelése így is szép élménynek ígérkezik.

A Perseidák meteorraj a maximum idején óránként akár 100 hullócsillagot is produkál. A rajból származó csillaghullás várhatóan augusztus 12-én hajnalban lesz a legsűrűbb. Hajnali 4-kor a raj radiánsa, azaz a hullócsillagok kisugárzási pontja a Perseus csillagképben, kb. 65 fok magasan helyezkedik majd el, így ideális pozícióban lesz a megfigyeléshez

- írták a szakemberek, hozzátéve, hogy

a Perseidák radiánsa már este 22 órakor is 25 fok magasan jár, így egész éjszaka láthatóak lesznek hullócsillagok.

A sajtóanyag szerint a Perseidák aktivitása július 17-től augusztus 24-ig tart, így az érdeklődők a maximum előtt és után is megfigyelhetnek Perseida meteorokat.

Mivel a hullócsillagok szabad szemmel látszanak, nem szükséges távcső a megfigyelésükhöz. Különösen sötét, fényszennyezéstől mentes helyről nézve szépek. A meteorok az égbolt bármelyik részén feltűnhetnek - olvasható a tájékoztatóban, amelyben arra is kitértek, hogy a Svábhegyi Csillagvizsgáló augusztus 9-től több napon át különleges csillagászati programokkal várja a látogatókat. Az érdeklődők nemcsak hullócsillagokat láthatnak, de távcsővel a nyári este legszebb csillaghalmazait és a hold sugárkrátereit is megfigyelhetik - olvasható a tájékoztatóban.

A szakemberek hozzátették, hogy augusztus 12-én hajnalban a Vénusz és a Jupiter is egészen közel, alig egy fok távolságra kerülnek majd egymástól, az év leglátványosabb bolygóegyüttállását rajzolva az égre. Úgy fogalmaztak, hogy "a két legfényesebb bolygó egy erőteljes fénnyel világító "csillagpárost" formáz majd, közel 15 fokkal a látóhatár felett". Mint írták, a jelenség augusztus 11-én és 13-án is látványos közelségből lesz megfigyelhető.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ez hogy lehetséges? Kétszer született meg egy csecsemő Texasban
A szükségszerű beavatkozás miatt a babát 23 hetesen kiemelték az anyaméhből, majd a műtétet követően visszahelyezték. Három hónappal később a baba újra megszületett.


A texasi Margaret Boemer ikreket várt, de a terhesség első trimeszterében elvesztette az egyik babát, írja cikkében a CNN. Egy későbbi vizsgálaton az orvosok észrevették, hogy a másik magzat, Lynlee, egy sacrococcygealis teratoma nevű ritka daganatot növesztett. Ez a daganat a magzat vérét vonta el, ami súlyos szívproblémákat okozhatott volna.

A daganat majdnem akkora volt, mint maga a baba, és az orvosok szerint mindössze egy a 30–70 ezer élve születésből fordul elő ilyen eset. Lynlee túlélési esélyét 50 százalékra becsülték.

Margaret a CNN-nek így mesélte a döntést: „A 23. héten a daganat leállította a szívét, és szívelégtelenséget okozott, így választanunk kellett, hogy hagyjuk a daganatot átvenni az uralmat a teste felett, vagy esélyt adunk neki az életre. Könnyű döntés volt számunkra: életet akartunk neki adni.”

A terhesség 23. hetében tehát, amikor Lynlee mindössze 0,53 kilogrammot nyomott, az orvosok kiemelték az anyaméhből, hogy eltávolítsák a daganatot. A műtét közben a szíve majdnem leállt, miközben a levegőben tartották. A daganat nagy részét sikerült eltávolítani. A beavatkozást követően a babát visszahelyezték az anyaméhbe, és a méhet összevarrták.

Margaret a terhesség hátralévő részét ágyban fekve töltötte. Lynlee 13 héttel később, június 6-án, császármetszéssel született meg, 2,4 kilogrammos súllyal. Nyolcnapos korában újabb műtétet végeztek rajta, hogy eltávolítsák a daganat maradékát a keresztcsont környékéről.

Ma, kilenc évvel később, Lynlee egészségesen él.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Kétszer érkezik a családi pótlék augusztusban, és az is kiderült, hogy miért
A júliusi összeget augusztus elején, az augusztusit a hónap végén utalják. Szeptemberben ennek okán már nem lesz újabb kifizetés.


Augusztusban kétszer érkezik a családi pótlék. A júliusi hónapra járó összeget augusztus elején, várhatóan 2–4. között utalja a Magyar Államkincstár, míg az augusztusi juttatást már a hónap végén, várhatóan 23–27. között kapják meg a jogosultak – számolt be róla az atv.hu.

Az iskolakezdés sok család számára jelentős kiadással jár a tanszerek és az iskolatáska megvásárlása miatt, ezért a szeptemberre járó családi pótlékot előrehozzák augusztusra.

Az előrehozott utalás következtében szeptemberben már nem érkezik újabb családi pótlék.


Link másolása
KÖVESS MINKET: