ÉLET-STÍLUS
A Rovatból

Ilyen könnyen csalják lépre Facebookon a gyerekeket a pedofilok

Döbbenetes kísérlettel tesztelték a gyerekek hiszékenységét. Durva lecke a szülőknek és a tiniknek is. Mutatjuk a videót!

Link másolása

Beszédes és elgondolkodtató videóba botlottam. Egy amerikai tévéműsorról van szó, ahol a riporter egy 15 éves srácnak adta ki magát a Facebook-on, felvette a kapcsolatot kamasz lányokkal, majd chatelés, sms-ezés és elegendő smúzolás után randira hívta őket.

facebook_veszely_ck

Az egész folyamatot dokumentálták, sőt, a szülőket is beavatták.

Persze úgy, hogy a tini lányok ne tudjanak róla. A megbeszélt randi helyszínére a szülők is eljöttek, ahol takarásban várták, vajon tényleg felbukkan-e a lányuk.

12, 13 és 14 éves lányokról van szó!

Mit gondoltok, eljöttek?

VIDEÓ: A döbbenetes kísérlet eredménye:

Igen, ilyen baromi egyszerű alkalmat teremteni az erőszakra, a “bele sem merek gondolni, mi lett volna ha…” helyzetekre. És igen, ez BÁRKIVEL, akár a te gyerekeddel is megtörténhet! Ne legyünk annyira álszentek, hogy azt mondjuk, ez csak Amerikában fordulhat elő.

Persze azt tudjuk, mennyire baromi fontos, hogy ezekről a helyzetekről, az internet veszélyeiről beszéljünk a gyerekeinkkel. Hogy tudatosítsuk bennük, nem minden feltétlenül igaz, amit az emberek írnak magukról. Hogy vannak abnormális, beteg emberek, akik ilyeneket csinálnak a neten. Nagyon vékony az a jég, amin ilyenkor mi, szülők táncolunk, mert mindennél fontosabb a gyerekeink biztonsága, de közben az sem jó, ha a világtól félő, gyanakvó, másokban meg nem bízó embert faragunk belőlük. Az internet nagyszerű dolog, csak tudni kell megfelelően használni. És ezt a megfelelő használatot kell tudnunk átadni a gyerekeinknek.

facebook_veszely5

Mi az a Csupa Szív Magazin?

A gyereknevelés nagyon összetett dolog. Nem az Igazságot akarjuk megmondani, hiszen ahogy nincs két egyforma gyerek, éppúgy nincsen egyetlen tökéletes megoldás sem, hogy hogyan kell gyereket nevelni. Csak szélesíteni szeretnénk a szülők, nevelők látókörét, hogy így is lehet. Máshogy.

Lelkes kis csapatunkkal szívből adjuk nektek/Önöknek a tudásunkat, tapasztalatainkat, jó szándékú gondolatainkat. Csupa Szívből.

Én azt gondolom, hogy ez a folyamat is a gyerek születésével kezdődik.

Mert ha szoros a viszonyom a gyerekemmel, ha mindig komolyan vettem a félelmeit, kérdéseit, véleményét, még akkor is, ha azok egy felnőtt számára bagatellnek tűnnek, akkor lesz bizodalma hozzám fordulni akkor is, ha már tényleg komoly dolgokról van szó.

Olyan komoly dolgokról, mint ami a videóban látható. Kamasz korban már hiába várom el, hogy megossza a gondolatait, vágyait velem, ha óvodás korában lepisszegtem vagy meg sem hallottam, ha az akkori gondjait, gondolatait mondta volna el nekem. Akkor, igen, olyan kicsi korban kell megalapozni azt a bizalmat, ami odáig vezet, hogy ne akarjon kamaszként titokban idegenekkel találkozni. Még akkor is, ha ez baromi fárasztó és idegőrlő, még akkor is, ha kialvatlan vagy és még meg kell hallgatnod az ovis, kis iskolás “óriási nagy” problémákat. Igen, azok a problémák az ovis, kis iskolás gyereked világában óriásiak. Csak a te világodban nem. De kinek az érzelmeiről, bizalmáról van szó?

facebook_veszely4

A legtöbb ember azt gondolja, az én gyerekem akkor sem csinálna ilyet. Ha jól figyeltetek, a videóban is ezt mondták a szülők, aztán mégis... Normális emberi reakció a tagadás – velem sose történhet baleset, nem lehetek rákos, az én gyerekem nem tenne ilyet. Pedig, ha nem készülünk föl rá, nagyot koppanhatunk. Olyan jó lenne még kicsinek látni a gyerekünket, akit meg tudunk védeni, aki tündéri, ártatlan, nagy szemekkel tekint a világba. Pedig bontogatják a szárnyaikat, próbálgatják a határokat – előbb, mint azt mi szeretnének.

Nem hiszem, hogy a megoldás az lenne, hogy kalitkába zárjuk őket. Nem hiszem, hogy a vasszigor és a tekintélyelvűség a legcélravezetőbb megoldás. Persze szabályok, határok kellennek, ó de még mennyire! De én hiszek a (szülő-gyerek) bizalomban, a kötődésben, az őszinteségben, a támogatásban, abban, hogy mindig ott vagyok és meghallgatom a gyerekemet – ítélkezés nélkül. Abban, hogy tiszteletben tartom őt, még akkor is, ha csak pár éves. Ez a fajta hozzáállás, a sok együtt töltött idő és beszélgetés vezethet el odáig, hogy ne történhessen meg az, ami a videón látható.

facebook_veszely6

(Ahogyan a szülők a videóban reagáltak, az számomra nem a kötődő kapcsolatról szól. Persze, érthető, hogy megijedtek és emiatt kiabáltak és viselkedtek úgy, ahogy. De egyiküknek sem az volt az első reakciója, hogy magához húzta volna a gyerekét, átölelte volna. Nem ítélkezni akarok, mert annak egyrészt semmi értelme, másrészt nem tudom, én ilyen helyzetben mit tettem volna. De a szülői testbeszéd, magatartás, viselkedés mindig sokat elárul a szülő-gyerek kapcsolatról.)

Figyeljetek a gyerekeitekre – nyitott szívvel és nyitott fülekkel.

Mindig.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


ÉLET-STÍLUS
Nagyon a zsebedbe kell nyúlnod, ha a budapesti agglomerációban akarsz ingatlant – mutatjuk, hol a legdrágábbak
Majdnem 20 százalékkal nőtt a négyzetméterár, nincs nagy meglepetés a települések listáján.
MTI/Máthé Zoltán - szmo.hu
2024. április 26.


Link másolása


A Duna House csütörtökön közölte adatait az MTI-vel, amikből kiderül, hogy 2023-hoz képest nőtt az adásvételek száma, az otthonteremtés költsége pedig 10 millió forinttal nőtt a Budapest környéki területek ingatlanpiacán.

Tavaly a gazdasági nehézségek és magas hitelkamatok miatt országosan csökkent az ingatlanvásárlási kedv, ami az agglomerációban is éreztette hatását, 2022-hez képest 18 százalékkal esett vissza a forgalom.

Az ingatlanközvetítő adatai alapján idén is a nyugati szektorba vágyók (Biatorbágy, Budajenő, Budakeszi, Budaörs, Páty, Törökbálint, Zsámbék) fizetik meg a legmagasabb átlagos négyzetméterárat, ami jelenleg 19 százalékkal több, mint tavaly, 824 ezer forint.

12 százalékos emelkedést tapasztaltak a délkeleti szektorban is (Alsónémedi, Gyál, Gyömrő, Maglód, Ócsa, Üllő, Vecsés), ott jelenleg átlagosan 569 ezer fointba kerül egy négyzetméter.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Ezeket a dolgokat bánják meg a legtöbben a halálos ágyukon
Egy ápolónő összegyűjtött öt dolgot, amire a leggyakrabban gondolnak, ha közeleg a vég.

Link másolása

Bronnie Ware ápolónő palliatív ellátással foglalkozik, vagyis olyan betegeket gondoz, akik valamilyen súlyos, életet rövidítő betegségben (pl. végső stádiumú daganatos megbetegedés) szenved – írja az UNILAD.

Munkáját körbeveszi tehát a halál, s éppen ezért összegyűjtött 5 dolgot, amit az emberek többsége az utolsó pillanataiban sajnálni kezdenek.

Bárcsak ne dolgoztam volna olyan sokat!

Bronnie az egyik leggyakoribb megbánást a munkával kapcsolatban hallotta.

Ugyanis a legtöbben - főként a férfiak - túl sok időt szenteltek a munkának, és jóval kevesebbet a szeretteiknek.

Bárcsak a saját életemet életem volna, ahelyett, amit mások elvártak.

Haláluk perceiben sokan úgy érzik, elnyomták valódi vágyaikat, és nagyon sajálják, hogy nem valósították meg az álmaikat.

Sajnálom, hogy nem ápoltam jobban a baráti kapcsolataimat!

Ahogy idősebb lesz az ember, annál elfoglaltabb, és egyre nehezebb fenntartani a barátságokat.

Egy tavaly készített felmérés szerint az Egyesült Államokban a válaszadók nyolc százaléka mondta azt, hogy nincsenek közeli barátai.

Ki kellett volna mutatnom az érzéseimet!

Bronnie szerint nagyon sok ember, aki elmondta neki az utolsó szavaival, mit érez, hozzátette azt is, hogy egész életében elfojtotta az érzéseit, hogy békében legyen másokkal.

Bárcsak boldogabb lettem volna!

Az ápolónő páciensei gyakran tették fel azt a kérdést: vajon tényleg tudjuk értékelni a boldog pillanatokat? A válaszuk pedig a halálos ágyukon érte őket: a boldogság egy választás lehet, amivel érdemes volna élnünk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


ÉLET-STÍLUS
A Rovatból
Az első babavárósok negyedénél nem született meg a gyerek, és mindjárt lejár a határidő
A kormányhivatal méltányosságból részletfizetést és halasztást is engedélyezhet, vagy akár el is engedhetik a tartozás egy részét.

Link másolása

Remekül kezdett a csok plusz a legfrissebb, márciusi adatok alapján, mondta az Indexnek Hornung Ágnes. A Kulturális és Innovációs Minisztérium családokért felelős államtitkára szerint március végéig több mint 3100 igénylést adtak be, vagyis ennyi fiatal házaspár élt a lehetőséggel már az első három hónapban.

A befogadott kérelmek összege 83 milliárd forint, azaz a családok átlagosan 26 millió forint hitelt igényeltek

- mondta az államtitkár. Az interjúból az is kiderül, hogy az egy gyereket tervezők átlagosan 23 millió, a két gyereket tervezők 29 millió, a nagycsaládra vágyók pedig 44 millió forint összegű kölcsönt igényelnek. A családok mintegy háromnegyede első közös otthonának megszerzésére, negyedük pedig másik otthonba való költözéshez igényli a kölcsönt.

Hornung Ágnes az elmaradt gyerekvállalásokkal kapcsolatban elmondta, eddig csak a csok támogatás kapcsán állnak rendelkezésre részleges adatok, hiszen ott az előre vállalt gyermekek esetében a támogatást akkor kell visszafizetni, ha az első gyermek 4 éven belül nem érkezik meg.

Ám még nem tudnak teljes körű adatokkal szolgálni, hiszen ugyan az első gyermek vállalására vonatkozó négyéves határidők az első években igénylőknél elvileg már lejártak, de építkezés vagy bővítés esetén ez a határidő csak a munkák befejezésétől, vagyis akár több évvel később indul; a második gyermekek születésére előírt 8 éves határidők és különösen a három gyermeknél irányadó 10 éves határidők pedig értelemszerűen még nem esedékesek.

Az államtitkár kitért a babaváró hitelre is, ami 2019 júliusában indult. Ott az első gyermek születésére 5 éves intervallumot biztosítottak, így most még senkinek sem járt le ténylegesen, de 2024 második félévében, júliustól már lehetnek ilyenek. A Magyar Államkincstárnál lévő legfrissebb összevetés szerint

a 2019-ben igényelt babavárók esetében az igénylők kevesebb mint negyedénél nem volt igazolva az, hogy megszületett az első gyerek.

Bizonyosan nincs remény a gyermekvállalásra, ahol a gyermeket vállaló pár elvált. Ilyenkor a kamattámogatást a jegybanki alapkamat +5 százalékos büntetőkamattal kell visszafizetni.

Hornung hangsúlyozta: a kormányhivatal méltányossági eljárás keretében a fizetési kötelezettség teljesítésére részletfizetést, vagy legfeljebb 5 évre fizetési halasztást engedélyezhet, illetve a fizetési kötelezettséget részben vagy teljesen el is engedheti.

Link másolása
KÖVESS MINKET: