HÍREK
A Rovatból

Már most várólistás az ingyenes influenza elleni oltás

A hazai gyártású 3Fluart oltóanyag átmenetileg elfogyott, a Vaxigrip Tetra vakcinából viszont már nem is lesz újabb szállítmány.


Olyannyira óriási az érdeklődés az ingyenes influenza elleni védőoltás iránt, hogy van olyan háziorvos, aki már csak várólistára tudja tenni a vakcina beadatását kérő betegeket - számolt be róla a Telex.

Ez a szakember azt mondta, most a korábbi évekhez képest ötször-hatszor több betege kéri az oltást, de mivel nem kapott elég oltóanyagot, hogy mindenkinek beadja, most kénytelen várólistára felvenni az igénylőket. Mint mondta,

"tömött sorokban jönnének oltatni", olyanok is, akiket évek óta nem is látott a rendelőben. Szerinte a népegészségügyi hivatal egyelőre nem meri kimondani, hogy nincs elég vakcina.

Egy másik orvos azonban kapott egy hivatalos választ a tisztiorvosi hivataltól, amiben

nem is tagadják, hogy átmenetileg elfogyott a 3Fluart oltóanyag (ez az a három víruzstörzset tartalmazó vakcina, amit a magyar kormány gyártatott le).

Azt írták, "plusz adagok megrendelése a Nemzeti Népegészségügyi Központ felé a múlt héten megtörtént", de még nem kaptak érdemi választ.

A háziorvos elmondása szerint november 6-tól heti elszámolást vezet be a népegészségügyi központ, ami azt jelenti, hogy az orvosoknak minden péntek délutánig le kell adniuk, hogy hány embert oltottak be, és hányan várnak még erre. A szakember szerint ezek alapján fognak majd sakkozni a meglévő készletekkel.

„Az elosztásakor első körben max. 200 db oltóanyagot igényelhetett minden háziorvos. Ezt a 200 db-ot az meg is kapta, aki az első nap délelőttjén ment az oltásokért, aki viszont aznap délután, annak már csak 100 db jutott, mondván, hogy 'nem gondoltuk, hogy minden háziorvos kérni fogja a 200 db-ot'"

- mondta el egy harmadik háziorvos.



Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Bayer Zsolt szerepében Vályi István, Szijjártóéban Molnár Áron – influenszerek indítottak kampányt a Fidesz ellen
Fekete-Győr András, a Momentum volt elnöke, „Félmillió fiatal a változásért” néven indított országos kampányt. A kezdeményezéshez Molnár Áron és Vályi István is csatlakozott.


Influenszerek tömegével indított kampányt Fekete-Győr András, a Momentum egykori vezetője, hogy a fiatalokat az urnákhoz vigye az április 12-i választáson. A március 2-án indult, „Félmillió fiatal a változásért” című kezdeményezésben olyan ismert tartalomgyártók vesznek részt, mint Molnár Áron, Bernáth Odett, Macsa és Vályi István – írja a Kontroll.hu.

A kampány célja, hogy a 18 és 24 év közötti, hagyományosan alacsony – 50 százalék körüli – részvételi arányú korosztályt mobilizálja. Fekete-Győr szerint ha a fiatalok részvétele elérné az országos átlagot, az „150-200 ezer új, a rendszerváltás szempontjából kritikus plusz szavazatot jelenthet”.

A szervezők szerint a két évvel ezelőtti, kegyelmi botrányt követő influenszertüntetés bizonyította, hogy a tartalomgyártókban komoly politikai potenciál rejlik. A kampány bejelentése a kormánypártok saját mozgósítási időszakában történt. A Fidesz–KDNP az elmúlt hetekben a Digitális Polgári Körök „háborúellenes” rendezvényein és országjárásán mozgósított, ahol Orbán Viktor miniszterelnök több mint 200 ezer digitális aktivistáról beszélt.

Egy, a kampányról szóló videóban több influenszer is megszólalt. Vályi István újságíró arról beszélt, hogy a kormány támadta meg az országot 16 éve, és hogy az ország semmilyen háborúban nem áll.

Jámbor András azt mondta, az ország a háborús riogatás ellenére sem felejti el a végrehajtó-maffia ügyét, a gyermekvédelem lerohasztását és a Szőlő utca ügyét sem. Mayday a kormány védelmi kommunikációját kérdőjelezte meg, Tapasztó Orsi pedig az Orbán-rendszer autoriter sajátosságait részletezte.

A kampányhoz már elkészült több videó is. Az egyik forgatásáról itt osztottak meg egy felvételt:

A kész filmet pedig itt lehet megnézni:

Fekete-Győr András a közösségi oldalán üzent a miniszterelnöknek:

„Miniszterelnök "úr", néhány hete arra kérte a választóit, hogy beszéljenek a fiatalokkal. Nos, jelentjük: mi pontosan ezt fogjuk tenni. És az a rossz hírünk van önnek, hogy nem lesz benne köszönet. Tisztában vagyunk azzal, hogy önök a Tónival miben reménykednek. Hogy a tízmilliárdokból ránk öntött háborús pánikkeltéssel végleg sikerül elvenniük a fiatalok kedvét a politikától.”

Hozzátette, a kormány azt reméli, a fiatalok április 12-én nem a szavazófülkékben mondanak véleményt, hanem a választás után „lábbal szavaznak, külföldre menekülve a kilátástalanság elől”.

„Ki kell, hogy ábrándítsuk önöket: a következő hetekben influenszerek, előadók és tartalomgyártók egész sorával fogunk mindent elkövetni annak érdekében, hogy ledöntsük az önök által emelt hazugságfalakat, és minél több magyar fiatalhoz eljuttassuk a változás üzenetét” – fogalmazott Fekete-Győr.

Vályi István a Kontrollnak azt mondta: „A fiatalok fogják eldönteni az ország jövőjét, ők azok, akik nemcsak a tányért látják maguk előtt, hanem az egész asztalt. A legutóbbi választás tapasztalataiból kiindulva a valódi tartalék az eddig passzivitásba menekülő fiatalokban van. Őket szeretnénk minél nagyobb arányban mobilizálni”.

Fekete-Győr András pedig így nyilatkozott a lapnak: „Ha április 12-én legalább félmillió fiatal úgy dönt, hogy nem marad otthon, annak a generációs erőnek a lendületébe beleremeg az egész ország! Ezért indítjuk el influenszerek egész sorával a Félmillió Fiatal a változásért kampányt.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
„Kérdését feljelentésként értékelem” – Lázár János kijelentése miatt a Központi Nyomozó Főügyészséghez fordult a legfőbb ügyész
A miniszter szavai nyomán az MSZP a legfőbb ügyészt kérdezte, aki feljelentésként kezelte a beadványt. A Központi Nyomozó Főügyészség bírálja el, hogy indítanak-e büntetőeljárást.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. március 04.



A legfőbb ügyész a Központi Nyomozó Főügyészséghez továbbította az ellenzék megkeresését Lázár János sokat vitatott kijelentései ügyében – írja a 24.hu.

Feljelentésként értékelte, és elbírálásra a Központi Nyomozó Főügyészséghez továbbította Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész az MSZP-s Tóth Bertalan írásbeli kérdését. A legfőbb ügyész tömören, írásban reagált a frakcióvezetőnek:

„Az írásbeli választ igénylő kérdését feljelentésként értékelem, és azt elbírálás végett a Központi Nyomozó Főügyészségnek továbbítottam.”

Az építési miniszter néhány hete egy Lázárinfón beszélt arról, hogy ő intézte el Varga Judit egykori igazságügyi miniszter kérésére, hogy Magyar Péter több millió forintos fizetést kapjon egy hozzá tartozó állami cégben.

„[Magyar Pétert] én fizettem korábban. Azoknál a vállalatoknál dolgozott, amik hozzám tartozott, a Közút, satöbbi, satöbbi. A felesége eljött hozzám, és azt mondta, az ő férjének minimum hárommillió forintot kell keresnie. Valaki így élt és így boldogult, hogy a felesége kijárt neki fizető állást. És, mivel a minisztertársam volt, és, miután kollégám volt, mit mondhattam volna mást? Mindig tanul az ember”

– fogalmazott Lázár János.

A kijelentésekre reagálva fordult Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője a legfőbb ügyészhez.

„Hogyan értékeli Lázár János kijelentéseit?”

– tette fel a kérdést levelében, amelyben kifejtette, hogy indokolt a miniszter által elmondottak alapos vizsgálata, mert azok felvethetik a hivatali vagy korrupciós bűncselekmény gyanúját.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Videón, ahogy az amerikai torpedó a levegőbe repíti az iráni hadihajót – 80 halottja van a támadásnak
Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter jelentette be az Irisz Dena iráni fregatt elsüllyesztését Srí Lanka mellett. A hatóságok 32 túlélőt mentettek ki, a Pentagon pedig videót tett közzé a torpedótalálatról.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. március 04.



Egy amerikai tengeralattjáró megtorpedózta az Irisz Dena nevű iráni fregattot Srí Lanka partjainál. A támadásról közzétett felvételen az látszik, ahogy

a hajó tatjába csapódó torpedó akkora robbanást okoz, hogy a detonáció szó szerint kiemeli a vízből az 1500 tonnás hadihajót.

Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter szerdán jelentette be, hogy egy amerikai tengeralattjáró süllyesztette el a hajót. Hegseth azt mondta, az iráni hadihajó „azt hitte, hogy biztonságban van a nemzetközi vizeken”.

„Ehelyett kapott egy torpedót” – tette hozzá.

Az amerikai álláspont szerint a második világháború óta nem süllyesztett el amerikai tengeralattjáró ellenséges hajót.

A Srí Lanka-i hatóságok közlése szerint 32 tengerészt mentettek ki a tengerből, és több holttestet is kiemeltek. A Sky News szerint legalább 80 ember halt meg a támadásban.

via hvg.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
„Elkaptam, mielőtt ő kapott volna el engem” – A Pentagon szerint meg akarták ölni Donald Trumpot, megszólalt az elnök is
Az amerikai hadügyminiszter bejelentette, hogy az iráni hadműveletek során „levadászták és megölték” azt a vezetőt, aki a Trump elleni merénylettervet irányította. Az amerikai elnök is reagált a hírre, miközben Irán tagadja a vádakat.


„Irán megpróbálta megölni Donald Trump elnököt, és Donald Trump elnök nevet a végén” – így jelentette be Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter szerdán, hogy

az iráni hadműveletek során „levadászták és megölték” azt az iráni vezetőt, aki a Donald Trump elleni merénylettervet irányította.

A bejelentés után maga Trump is megszólalt, személyes elégtételként értékelve a történteket.

„Elkaptam őt, mielőtt ő kapott volna el engem. Kétszer próbálkoztak, de én értem el előbb”

– mondta Donald Trump az ABC Newsnak, az iráni legfelsőbb vezető, Ali Hámenei likvidálását a saját maga ellen 2024-ben tervezett merényletekkel összekötve.

Teherán ezzel szemben következetesen tagadja a vádakat. Maszúd Peszeksján iráni elnök már 2025 januárjában kijelentette: „Soha nem kíséreltünk meg ilyet, és nem is fogunk.”

A 2024. júliusi, pennsylvaniai kampánygyűlésen történt merényletkísérlet után, ahol Trumpot a fülén sebesítették meg, a Szövetségi Nyomozó Iroda vizsgálata azt állapította meg, hogy a támadó, Thomas Crooks, vélhetően egyedül cselekedett, és nem találtak egyértelmű bizonyítékot külföldi irányításra. Ezzel párhuzamosan azonban New Yorkban jelenleg is zajlik egy per, amelyben a vád szerint az Iráni Forradalmi Gárdához köthető megbízói háttérrel próbáltak bérgyilkost fogadni egy meg nem nevezett amerikai politikus megölésére.

A hadügyminisztérium szerdai tájékoztatóján elhangzott, hogy a megölt iráni vezető likvidálása „nem volt a művelet fő célja”, de Hegseth és mások gondoskodtak róla, hogy az illető felkerüljön a célpontlistára.

A The Washington Post helyszíni tudósítása szerint a miniszter a megölt vezető nevét és a merénylettervet alátámasztó konkrét bizonyítékokat egyelőre nem hozott nyilvánosságra.

A Pentagon közölte azt is, hogy napokon belül teljes légifölényt terveznek elérni Irán felett, és újabb csapáshullám várható 227 és 907 kilogramm közötti bombákkal.

Washingtonban a demokraták egy „végtelen háború” veszélyére figyelmeztetnek. „Nem szabadna más törvényekről szavaznunk, amíg nincs vita és szavazás erről a mélyen népszerűtlen, erkölcstelen és illegális háborúról” – közölte Chris Murphy szenátor a The Guardian szerint. Ezzel szemben Markwayne Mullin republikánus szenátor úgy látja, Trump „levágta a kígyó fejét, pontosan ez kellett, hogy történjen.”


Link másolása
KÖVESS MINKET: