BUDAPEST

A legjobb szánkózóhelyek Budapesten és környékén

A Papás Mamás Magazin olvasói közvélemény-kutatás alapján összegyűjtötte a legjobbnak tartott budapesti és főváros-környéki szánkópályákat.
Forrás: Papás Mamás Magazin, Címkép: Pixabay - szmo.hu
2019. január 11.


Link másolása

A Papás Mamás Magazin segít szülőknek és nagyszülőknek a gyerekneveléssel és a család életével kapcsolatos kérdések megválaszolásában. Mindemellett remek családi programokat is javasolnak a szerzők és a jog útvesztőiben is utat mutatnak.

Olvasói közvélemény kutatás alapján mutatjuk a legjobbnak tartott budapesti és főváros környéki szánkópályákat. A sorrend semmiképpen nem jelent rangsort.

Budapesti szánkópályák

Vida-domb (Budapest, 17.)

A Vida-domb Rákoskert népszerű szánkódombja, amelynek magassága mindössze 200 m, tetejéről a pesti oldal egyik legszebb panorámája nyílik a védett Merzse-mocsár és a Ferihegyi repülőtér területére.

Cím: Budapest 1171, Pásztorfalva utca.

Fotó: Papás Mamás Magazin

Kacsóh Pongrác út-Tengerszem utca (Budapest 14.)

A Csáktornya parki gyerekek kedvenc szánkódombja - egy meredek, kevésbé meredek és egy mini csúszórésszel. Külön kitérőt ugyan nem ér meg, de aki a közelben lakik, annak kényelmes lehet a Zabszalma Lovarda mellett található szerény szánkóhelyszín.

Cím: Budapest 14., Tengerszem utca - Kacsóh Pongrác út (a Város-ligettől 2 perc autóval, a felüljáró mellett).

Fotó: Papás Mamás Magazin

Városliget-Királydomb (Budapest, 14.)

A városligeti szánkózást több más érdekes gyerekprogrammal is össze lehet kötni. Nincs külön szánkópálya, mindenki ott csúszik, ahol tud.

Gellért-hegy (Budapest 1.)

A Búsuló Juhász Étteremmel szembeni dombra jár a környék kisgyerekes lakossága szánkózni. Az Irka Firka játszótér feletti dombról is lehet csúszni, de ez rövidebb.

Fotó: Pixabay

Tabán (Budapest 1.)

A Tabán lankáin szintén találunk helyet szánkózásra, amely rövidebb csúszkálásra lehet alkalmas.

Hármashatár-hegyi reptér (Budapest 3.)

A reptér melletti lankás dombokon remek lehetőség nyílik csúszásra, többféle szánkópályát találhatunk itt nehézségnek, korosztálynak megfelelően. A Hidegkúti útról az Arad utcán át a Kővári útról lehet megközelíteni.

Fotó: Papás Mamás Magazin

Normafa és környéke (Budapest 12.)

A fővárosi családok egyik legkedveltebb, ha nem a legkedveltebb szánkóterepe. Jó levegőn nagyot lehet sétálni, mozogni, játszani, panorámában gyönyörködni a város zajától egészen távol.

Hajógyári-sziget (Budapest 3.)

Tavasztól-őszig a csúszdapark remek szórakozást nyújt az óriáscsúszdáival, amint viszont belepi a hó, a játszótér dombja átalakul remek szánkótereppé.

Újpalota (Budapest, 15.)

Az újpalotaiak kedvenc szánkóterepe az Ázsia Center melletti erdős terület. Csak akkor érdemes felkeresni, ha jó sok hó van. Cím: Budapest 15., Szentmihályi út környéke-Erdőkerülő utca környéke.

Játszóterek szánkódombbal kisebb gyerekeknek

Budapest, 3.: Huszti úti játszótér, Boglya utca 1.

Budapest, 4.: Gábor Ignác parki játszótér, Nyár utca 13.

Budapest, 9.: Kékvirág utcai játszótér, Kékvirág utca 2.

Budapest, 10.: Bihari utcai játszótér, Bihari utca 3–5.

Budapest, 12.: Szarvas Gábor úti játszótér, Szarvas Gábor út 57–63.

Budapest, 14.: Csicseri-dombos játszótér, Zsálya park

Budapest, 18.: Bókay játszótér, Bókay Árpád utca 94.

Budapest, 19.: Petőfi utcai játszótér, Petőfi utca 2.

Szánkópályák Budapesten kívül

Dobogókő

Szerencsére a síelőktől elkülönített szánkópályán szánkózhatunk, ami kezeletlen ugyan, de díjmentes. A sípályán mindenkor tilos a szánkózás.

Cím: Pilisszentkereszt 2098, Ady Endre u. 3.

Visegrád

A kezdő pálya mellett található a szánkópálya, illetve a bob pálya mellett is lehet szánkózni, ahol egészen kicsiknek bébi sípálya és szuper hófánk pálya lett kialakítva.

Cím: Visegrád 2025, Nagyvillám Sípálya

Zebegény

A zebegényi sípálya 2012 óta technikai okok miatt nem üzemel. A zebegényi sípálya lejtése azonban kiválóan alkalmas óriási szánkózásra.

Cím: Zebegény 2627, Márianosztrai út.

Kékestető

A Kékestetőn több helyen is le lehet parkolni, javasolt a TV-toronyig autózni, és a Kékesi-Vendégház Étteremnél megállni. A TV-torony mellett egy mini játszótér várja a gyerekeket. Hivatalosan a Veronika rét lett kijelölve a szánkósoknak. Ha itt járunk, akkor Magyarország legmagasabb pontját (1014 m) feltétlenül örökítsük meg. Élménybeszámoló, részletek itt.

Cím: Gyöngyös 3221, Mérges utca 22.

Fotó: Papás Mamás Magazin

Mátraszentistván

A mátraszentistváni Síparkban hócsúszdának örülhetünk, ahol 2500 Ft/5 csúszás, és varázsszőnyegen juthattok vissza a körülbelül 130m hosszú pálya tetejére.

Cím: Mátraszentistván 3235.

Ha programot keresel a családnak, vagy segítségre van szükséged a gyerekneveléssel illetve családjogi kérdésekkel kapcsolatban, jusson eszedbe a Papás Mamás Magazin!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


BUDAPEST
A Rovatból
Virágpompában a Tóth Árpád sétány, Budapest egyik legszebb japán díszcseresznye fasora
A történelem viharait is átvészelte a várfal, amelyen az öreg gesztenyefák elé 2009-ben ültették a lenyűgöző látványt nyújtó másik fasort.
Fotók: Nagy Bogi - szmo.hu
2024. április 04.


Link másolása

A tavasz egyik legszebben virágzó fája a japán díszcseresznye. A pár napig élvezhető látványosság sokakat vonz magához, gyönyörködni, fotózni. A rózsaszín virágözön a Budai Várban is minden évben elvarázsolja a látogatókat.

A Tóth Árpád sétány önmagában is egy különleges hely, hiszen egy régi középkori várfal tetején vezet végig, ahol a panorámát is érdemes kiélvezni.

A sétány jelenlegi formája 2009-ben készült el, a déli szakasz felújításával, ekkor ültették a fákat is Tihanyiné Tóth Mária tervei alapján. A ma már romantikus Várhegy várfalai korábban hadicélokra szolgáltak. A várfal romjaira 1720-ban telepítették az első fasorokat - ez volt Budapest első kettős fasora.

A sétány neve is többször változott, a 19. században Bastei Promenádnak hívták, majd 1879-től Bástya sétánynak, a 30-as években Horthy Miklós sétánynak és Gróf Bethlen István sétány is volt. 1946-ban nevezték el a nyugati részt Tóth Árpád sétánynak, mert a költő a közeli Táncsics Mihály utcában is élt. A második világháború után a fák is elpusztultak. A területet 1967-ben rendezték, ekkor ültettek gesztenyefákat, juharfákat. A díszcseresznyefák 2006-ban és 2009-ben kerültek a sétányra, míg a mögöttük álló gesztenyefák jóval idősebbek.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

BUDAPEST
A Rovatból
Szinte biztosan nem lesz klíma a 3-as metrón idén nyáron
Technikailag gyakorlatilag megoldhatatlan, hogy idén nyáron teljesüljön Karácsony Gergely egyik főpolgármesteri vállalása.

Link másolása

„A közbeszerzési eljárás jelenleg tárgyalási szakaszban van” – válaszolta a BKV a Népszavának, amikor a lap arról érdeklődött, hogy mikorra várható a hármas metró szerelvényeinek légkondicionálása. A lap szerint ez azt jelenti, hogy kivitelező híján aligha lesz nyárra klimatizálva a 3-as metró vonalán közlekedő 222 kocsi.

A budapesti M3 metróvonalon közlekedő járműveket 2016-ban 69 milliárd forintért gyártotta újra az orosz Metrowagonmash – rengeteg hibával. Tarlós István akkori főpolgármester 2017-ben még azt mondta: nem lesz gond azzal, hogy nincs klíma a hármas metró felújított szerelvényein, elvégre „az nem villamos, 25 méterrel a föld alatt nem tűzi a nap”, és „azt is lehetne követelni, hogy legyen büfékocsi is”.

Az őt váltó Karácsony Gergely még főpolgármester-jelöltként 2019 júniusában 34,8 fokot mért a vonal egyik kocsijában és megígérte, hogy utólagosan klimatizálják a hármas metró orosz szerelvényeit.

A BKV a városvezetés utasítására 2021 májusában feltételes közbeszerzési tendert írt ki az utólagos klimatizálásra, amelyre három ajánlat érkezett. Az egyiket érvénytelenítették, a Liberatus Hungary Kft. és a Knorr-Bremse Vasúti Jármű Rendszerek Hungária Kft. viszont versenyben maradt. Szerződést azonban egyikkel sem kötöttek a főváros nehéz pénzügyi helyzetére hivatkozva. Később felmerült, hogy az orosz gyártó ellen indított perben követelt kötbérből fedezik az utólagos klimatizálás költségét.

„A klimatizálás elsődlegesen nem pénz kérdés, szükség lenne hozzá az orosz gyártó hozzájárulására, amire kevés az esély. Ha enélkül nyúlunk a kocsikhoz, elvész a garancia. A helyzet tavaly óta nem változott, idén nyárra objektíve lehetetlen a légkondícináló berendezések felszerelése” – mondta a Népszavának Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes, aki megerősítette azt is, hogy a munkát a kötbér terhére rendelnék meg.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


BUDAPEST
Újabb Kolodko-miniszobor: ezúttal Chuck Norris került fel egy budapesti hídra
A helyszín nem véletlen... A gúzsba kötött akcióhős szobra emlékeztet rá, hogy a híd építésének idején sokan szavaztak rá, mint névadóra.

Link másolása

Húsvéthétfőn újabb miniszobrot helyezett ki Kolodko Mihály. Ezúttal Chuck Norrist készítette el, amint az akcióhős gúzsba kötve fekszik...

A helyszín sem lehet véletlen: a Megyeri hídnál, a pesti oldalon található, a gyalogosúton, a Pest felirat alatt.

A híd építésekor névpályázatot is hirdettek, és akkor sokan szavaztak Chuck Norrisra.

Mivel élő személyről nem lehet ilyen létesítményt elnevezni, így a filmsztár nem kapott hidat Budapesten.

Az alkotásról a szobrász képeket is posztolt:


Link másolása
KÖVESS MINKET:


BUDAPEST
A Rovatból
Megszólalt a vízművek a csőtörésről, ami megbénította Mátyásföldet: egy 75 éves vezeték tört el
Egy 1949-ben fektetett vezeték adta meg magát, de eltört mellette egy kisebb, lakossági ellátó vezeték is. A környéken lakók szükségkútról vihetnek vizet.

Link másolása

Egy 1949-ben fektetett, 60 centiméter átmérőjű vezeték törése miatt kellett hétfőn reggel lezárni a XVI. kerületi Veres Péter utcát – közölte a Fővárosi Vízművek. A csőtörésről mi is beszámoltunk már: a Sárgarózsa utca és a Thököly utca között az úttestet is elmosta a víz, a közlekedést pedig teljesen felborult.

A nagy átmérőjű vízvezeték törése nem okozott vízhiányt, ám eltört egy mellette futó kisebb, 150 mm-es lakossági ellátó vezeték is

– teszi hozzá a Vízművek. A kisebb vezeték javításáig a Veres Péter utca 1. és 29. között kell vízhiánnyal számolnia az ott élőknek. Kovács Péter polgármester erről azt írta Facebook-oldalán:

„Mintegy 100 fogyasztó maradt vízellátás nélkül, ezért számukra jelenleg a Farkashida utca 2-4. előtt szükségkút segíti a vízvételi lehetőséget.”

Jelenleg a víz szivattyúzása, a hiba feltárása és a munkagödör kialakítása folyik a Vízművek szerint. Ezt követően kerülhet sor a sérült vezetékek cseréjére, majd az útburkolat javítására. A munka akár a hétvégéig is elhúzódhat: a hibajavítást nehezítheti és lassíthatja, hogy több közművezeték is húzódok az út alatt, ami más közszolgáltatókkal való egyeztetést és együttműködést is szükségessé tehet.


Link másolása
KÖVESS MINKET: