Te tudod hol található a Magyar Toszkána?
Aki már járt Toszkánában, annak ismerősek lesznek a tájak, pedig Magyarországon, Villányban készültek a fotók. A napsütötte szőlőhegyek és a mediterrán táj meglepő hasonlóságot mutat a toszkán vidékkel. Persze a villányi borokról se feledkezzünk meg, hiszen a fekvés, és az éghajlat garantálja a fantasztikus ízeket.
Kardos Ildikó útikalauza
Ha Dél-Magyarországon, közelebbről is a Dél-Dunántúlon jártok ne hagyjátok ki semmiképpen sem a Villányi borvidék bebarangolását. Mesés, Toszkánához hasonló tájakon autózhattok sűrű szőlősorokkal beültetett dűlők, présházak és rengeteg történelmi műemlék között.
E táj értékéhez tartozik a Villánykövesdi kétszintes pincesor is. Villánykövesd festői szépségű település a fekete-hegy lábánál, egy úgynevezett pincefalu.
Villányi borvidéken biztos alapokat adott a fejlődéshez a hagyomány tisztelete. A táj értékéhez tartoznak a palkonyai, villánykövesdi, villányi, nagyharsányi, kisharsányi műemlék pincesorok, a siklósi körzet szórt dűlő pincéi, présházai, melyek több száz éve nagy technológiai jelentőséggel bírtak, ma a vendégvárás legfontosabb helyszínei.
Továbbgurulva a Villányi hegység végénél Palkonyába az egyutcás faluba érünk. A szőlőhegyre felsétálva Palkonya páratlan panorámáját élvezheti a látogató és megpihenhet a hegy tetején álló hófehéren világító aprócska Szent Bertalan kápolna tövében felállított fapadon.
Villánykövesd nevezetessége a turisták kedvenc helye, a festők és fotósok gyakori témája a háromszintes pincefalu. A védett, műemlék pincesor az ország egyik leglátványosabb műemlék együttese. Azt mutatja, hogy a múltban milyen jelentős szőlőtermesztés és borkészítés folyt a vidéken.
A pincék jellegzetes színes kapui egész évben nyitva állnak a látogatók előtt, a látogatók megtekinthetik a borfeldolgozás éppen aktuális munkafázisait, szerszámait, megízlelhetik a gazdák és a természet munkáját dicsérő bor zamatát.
Ha szereted a villányi borokat vagy a mediterrán tájakat, nyomj egy lájkot! :)
Hirdetések, KATT: