SZTÁRVILÁG
A Rovatból

„Állandóan szégyellem magam. Nem tudom miért. Jó színész voltam” – Kulka János őszintén vallott a sztrókja utáni állapotáról

A színész négy év kihagyás után újra filmet forgat, ennek kapcsán mesélt arról, hogy érzi magát most. Őszintén vallott az afáziával való küzdelméről és a betegsége utáni lelkiállapotáról.
F. O. - szmo.hu
2026. június 10.



Négy év kihagyás után újabb játékfilm forgatásába kezdett Kulka János, aki a Kontrollnak nyilatkozott a munkálatokról és egészségi állapotáról. A filmről a producer, Muhi András Pires egyelőre keveset árult el, de a színész szerint biztosan jó lesz.

Kulka János a forgatáson egy fürdőköpenyt viselt, amiről elmesélte, hogy egy személyes darab, és immár jelmezként funkcionál. A köpenyhez fűződő története egy több mint két évtizedes emlék. „22 éve nemzetiben voltam 10 évet, harmadik Richárd volt, főpróba, interjú volt. Ültem a színpadon, jelmezben, kértem öltöztetőt, legyél szíves, egy köpenyt adjál kölcsön” – emlékezett vissza, majd hozzátette, hogy az interjú után

annyira megszerette a ruhadarabot, hogy engedélyt kért az eltulajdonítására.

A készülő film címe Az utolsó betyár, rendezője Csuja László, a főszereplője pedig Kulka János. „Két fontos dolgot lehet tudni, az egyik az, hogy a főszereplője és egyáltalán akiről egy kicsit szól ez a film, az Kulka János, és ez egy iszonyatos nagy megtiszteltetés és boldogság, hogy vele dolgozhatunk” – mondta a producer, aki szerint a forgatókönyv és a főszereplő is nagyon jó. „A könyv nagyon jó, a János nagyon jó, de egy filmről kimondani ebben a fázisában, hogy jó lesz, azért az nagyon nagy bátorság lenne, de úgy kimondom, hogy remélem, hogy jó lesz” – fogalmazott Muhi András Pires.

Kulka János szerint a stábbal is nagy szerencséjük van, szerinte mindenki kedves és szerény. A producer arról is beszélt, hogy kiemelten figyelniük kell a színész állapotára.

„Arra nagyon kell vigyáznunk, hogy ne fárasszuk túl, és erre mindenki megpróbál odafigyelni a stábból. De hát sajnos ő a főszereplő, szóval ő mindig jelen van, minden képkockám ott van gyakorlatilag. Úgyhogy azért nagyon kímélni nem tudjuk”

– magyarázta.

A nap végén a színész elmondása szerint sörrel és hosszúlépéssel lazít. A riport során kiderült, hogy mindenhová elkíséri 15 éves kutyája, aki a betegsége óta különösen fontos társa.

A színész 2016-os sztrókja és az azt követő életmentő műtét után beszédkészsége nem állt helyre teljesen. Emiatt a színpadi szerepléstől visszavonult.

Saját bevallása szerint a betegség a humorérzékére is hatással volt. „Elment a humorom. Belül vicces vagyok, kívülről...” – fogalmazott. Állapotát az afáziával küzdő Bruce Williséhez hasonlította.

Arra a kérdésre, hogy milyen az élete a korábban lételemének számító beszédkészség nélkül, meglepő választ adott. „Jó, képzeld el. Megnyugodtam. Hogy lehet? Furcsa érzés” – mondta.

Majd hozzátette, hogy régen, színészként, még akkor is félt, ha tudta a szöveget. „Nagyon féltem itt belül. Tudom a szöveget. Én féltem nagyon-nagyon. Öreg színészek féltek. Tényleg. Furcsa érzés. De jó.”

Felidézte a hat évvel a sztrókja után forgatott A játszma című filmet is, amelyben sok szövege volt. Elmondása szerint egyeztetett a forgatókönyvíróval, Köbli Norberttel, hogy egyszerűbb mondatokat írjon neki. A szövegtanulás nehézségeiről azt mondta, egy monológgal meggyűlt a baja. Ezzel szemben a zene és az éneklés másként működik az agyában.

A betegségével kapcsolatban egy ponton kijelentette: „Megérdemeltem.” Arra a kérdésre, hogy miért gondolja így, azt válaszolta, nem tudja.

„Állandóan szégyellem magam. Nem tudom miért. Jó színész voltam” – tette hozzá múlt időben.

A most készülő film rendezője, Csuja László szerint a múlt idő indokolatlan. Elmondta, hogy a forgatókönyvet kifejezetten Kulka állapotára szabták. „A forgatókönyvet direkt úgy írtuk meg, hogy az ő súlyos betegségével, az ő afáziájával együtt el tudja ez tökéletesen játszani, hiszen olyan dialógusok vannak a filmben, amelyeket el tud mondani” – magyarázta a rendező.

„A sztrók utáni állapotát is figyelembe kell vennünk, hogy mik azok a mondatok, amiket jól tud mondani, amikről úgy érzi, hogy hiteles számára”

– részletezte a közös munkát.

A fizikai megterhelésről Kulka János azt mondta, jól bírja, de „állandóan fáradt”. A forgatás következő, augusztusi szakaszától kicsit tart, de bizakodóan annyit mondott: „Jó lesz! Jó lesz!”

A teljes riport:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Az emberek elbúcsúzni jöttek”– Phil Collins szervei leálltak az alkohol miatt, hét hónapig küzdöttek az életéért
A Genesis legendájának veséje és hasnyálmirigye is felmondta a szolgálatot a túlzott ivás miatt, ami hét hónapos kórházi kezelést tett szükségessé. Visszaesése azután történt, hogy abbahagyta az Antabuse nevű gyógyszer szedését.


„Az emberek elbúcsúzni jöttek” – ezzel a drámai kijelentéssel beszélt legújabb, életveszélyes alkoholproblémáiról a 75 éves Phil Collins. A Genesis legendája elmondta, hogy 2023 novemberétől hét hónapon át kórházban kezelték, miután a mértéktelen ivás miatt a szervei felmondták a szolgálatot.

A zenész a The Sunday Timesnak adott interjúban – amit a The Guardian is szemlézett – feltárta, hogy a visszaesése azután kezdődött, hogy abbahagyta az Antabuse nevű gyógyszer szedését, ami rosszullétet okoz alkoholfogyasztás esetén. Collins bevallotta, hogy a végén már reggelire is bort ivott.

A súlyos ivászat hasnyálmirigy- és vesekárosodáshoz vezetett, ami miatt 2023 novemberében kórházba került. Úgy írta le a helyzetet, hogy a kezelőorvosok előtt a legkeményebb opciók is az asztalon voltak.

„Döntéseket kellett hozni arról, hogy ‘tartsuk-e Philt életben gépekkel?’ efféle kérdésekről” – mondta.

A helyzet súlyosságát mutatja, hogy a családtagok és a barátok már a legrosszabbra készültek.

„A veséim felmondták a szolgálatot, a szerveim egyszerűen leálltak. Az emberek eljöttek, hogy elbúcsúzzanak. De én nem emlékszem rájuk, fogalmam sem volt róla, hogy ez történik.”

Collins hozzátette, hogy a kórházi kezelés óta egyáltalán nem iszik.

„Nagyon szerencsés voltam, hogy kijöttem ebből. Mondanom sem kell, azóta nem ittam.”

A zenésznek nem ez az első küzdelme az alkohollal. Harmadik feleségétől, Orianne Ceveytől való 2006-os válása után már volt egy mélypontja, bár 2015-ben a Rolling Stone magazinnak még arról beszélt, hogy akkor már három éve józan volt.

Collins általános egészségi állapota az elmúlt évtizedben folyamatosan romlott: több gerincműtétje volt, amelyek idegkárosodást okoztak, és 2017 elején nyilvánosan is beszélt 2-es típusú diabéteszéről. A zenészről már idén januárban, 75. születésnapja kapcsán megírták, hogy az állapota miatt 24 órás felügyeletre szorul.

A fizikai leépülés a karrierjére is rányomta a bélyegét. A Genesis 2022-ben befejeződött búcsúturnéján már csak ülve, énekesként tudott részt venni, a dobok mögött a fia, Nic Collins helyettesítette.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Tóth Ildikó a NER-feleségekről: Nem szeretők, hanem feleségek, és szültek már legalább egy túszt
A Cápák között befektetője egy szókimondó interjúban beszélt a NER-feleségek zárt világáról. Elmondása szerint a gyerekvállalás a pénzcsaphoz való hozzáférés biztosítéka, az alkalmazottakkal pedig szigorú titoktartási szerződéseket íratnak alá.
F. O. - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Tóth Ildikó, a Cápák között befektetője egy újabb, kifejezetten szókimondó interjúban vázolta fel a „NER-feleségek” zárt, szerinte ezer családot számláló világát. A milliárdos üzletasszony a Best magazinnakarról beszélt, hogy ebbe a körbe egyetlen szigorú belépési kód létezik. „Ebbe a körbe csak úgy kerülhetsz be, ha feleség vagy, és szültél már egy gyereket” – fogalmazott a Blikk szemléje szerint.

„A NER-feleségek ma a harmincas, negyvenes éveikben járó nők, akik nem szeretők, hanem feleségek, és szültek már legalább egy túszt. Gyereket. A jobbak háromig meg sem álltak.”

A mindennapok megszervezéséhez óriási apparátusra van szükség, a háztartásokban a csecsemők mellett egyszerre két bébiszitter dolgozik váltásban, a szakácsok a dietetikusokkal és a személyi edzőkkel egyeztetnek, a sofőrök pedig 24 órás szolgálatban állnak.

A hálózat legfontosabb láncszemei a személyi asszisztensek, akik a legváratlanabb kéréseket is teljesítik, a nicaraguai luxushotel-foglalástól a helikopter-rendelésig.

Tóth Ildikó szerint ezek az általában a szállodaiparból érkező, több nyelven beszélő szakemberek rendkívül magas fizetést kapnak.

„Alsó hangon havi ötmillióért. Készpénzben persze.”

Az üzletasszony szerint a végtelen pénz és a külföldi minták, például a milliárdosokról szóló Netflix-valóságshow-k teljesen eltorzították a kör valóságérzékelését. Felidézett egy esetet, amikor egy feleség egy egész fapados repülőgépet bérelt ki a barátnőinek egy olaszországi születésnapozásra, ahol 6000 eurós (több mint 2,3 millió forintos) éjszakai szobákban szálltak meg. Egy másik alkalommal egy szülői értekezleten veszett össze a férjével az egyik anyuka, mert az nem adta oda a magánrepülőt a párizsi bulijához.

Tóth arról is beszélt, hogy a szolgáltatók – a fodrászoktól a plasztikai sebészekig – egy szűk körből kerülnek ki, így a feleségek külsőre is szinte megszólalásig hasonlítanak egymásra. Az alkalmazottakkal való bánásmód azonban szerinte csapnivaló. „Nem az angol vagy a francia arisztokráciát majmolják, akik kedvesek a nekik dolgozókkal, hanem a realityben szereplőket.”

A szivárogtatásokat elkerülendő, a családok évek óta rendkívül szigorú, súlyos következményekkel járó titoktartási szerződéseket íratnak alá minden alkalmazottjukkal. Tóth Ildikó hangsúlyozta, hogy

az áprilisi választások óta gyökeres változások történtek: a nyilvános koccintások, a magánrepülős utak és a kirívó költések visszaszorultak, a NER-feleségek látványosan felhagytak a hivalkodással.

Az üzletasszony idén májusban fedte fel magát mint Hadházy Ákos volt országgyűlési képviselő egyik legfontosabb informátora. Másfél éven át küldött a politikusnak fotókat és információkat a NER-elit luxuséletéről, amit Hadházy később megerősített, hozzátéve, hogy a titoktartás miatt ő sem ismerte a forrása valódi nevét. Tóth Ildikó azzal indokolta a leleplezéseket, hogy a kézzelfogható rongyrázás, például egy szerinte 120 milliós krokodilbőr táska jobban felkorbácsolja az indulatokat, mint a bonyolult korrupciós ügyek.

Az ingatlanbefektető szerint a 2026-os választások után a NER köreiben a korábbi pezsgő társasági élet hirtelen leállt, a szereplők szinte gyászolnak, és alig mozdulnak ki otthonról.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Eldőlt Marsi Anikó és Gönczi Gábor további sorsa a TV2-nél
A TV2 Sajtóosztálya megerősítette, hogy a Tények korábbi műsorvezető-párosa a csatornánál marad, de háttérfeladatokat látnak el. A döntés azután született, hogy a Tények végleg megszűnt, és TV2 Híradó néven új műsor indult.
F. O. / Fotó: - szmo.hu
2026. augusztus 05.



Eldőlt Gönczi Gábor és Marsi Anikó sorsa: a TV2 Tények egykori műsorvezető-párosa a csatornánál marad, de a képernyőre egyelőre nem térnek vissza. A Blikk megkeresésére a TV2 Sajtóosztálya szerdán megerősítette, hogy a két televíziós a háttérben folytatja a munkát.

„Gönczi Gábor és Marsi Anikó több évtizedes képernyős és szerkesztőségi tapasztalatukkal a háttérből támogatják a magazinműsorunkat” – közölte a csatorna, ezzel pontot téve a hónapok óta tartó találgatások végére.

A döntés azután vált hivatalossá, hogy vasárnap este adásba került a Tények utolsó adása, hétfőn pedig TV2 Híradó néven, teljesen új csapattal indult újra a hírműsor. Az új gárdában Pachmann Péter és Szedmák Zita vezeti a hétköznap esti adásokat, míg a hétvégi műsorvezetők Ambrus István és Farkas Fanni lettek.

Marsi Anikó és Gönczi Gábor április végén tűntek el a képernyőről, a hivatalos indoklás szerint pihenőre vonultak.

„Anikóval közösen azt a döntést hoztuk, hogy a mögöttünk hagyott nagyon kemény időszakot ki kell pihennünk. Kérésünket a TV2 vezetése elfogadta, amiért nagyon hálásak vagyunk” – nyilatkozta akkor Gönczi Gábor.

A pihenő alatt Marsi Anikó a házfelújításba vetette bele magát, Gönczi Gábor pedig arról beszélt, harminc év után jólesik neki a szünet, bár a háttérben folyamatosan dolgozott.

A mostani helyzet egy tavasszal indult, teljes körű átalakítás eredménye, amely Szalai Vivien hírigazgató menesztésével kezdődött. Röviddel ezután jelentették be a műsorvezető-páros pihenőre vonulását, ami azonnal elindította a pletykákat a jövőjükről. Marsi Anikó akkor még optimistán nyilatkozott, és azt ígérte, mindenképpen visszatérnek a képernyőre.

A folyamat végül a Tények teljes megszüntetéséhez és a TV2 Híradó elindításához vezetett,

amelyben a korábbi fő műsorvezető-páros nem kapott képernyős szerepet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Életveszélyes fenyegetést kapott Majka, nem vállalja egy erdélyi koncertjét
A rapper a privát számára kapott SMS miatt nem vállalja a sepsiszentgyörgyi SIC Feszten való fellépését. A késő este érkezett üzenetben azt írták neki, hogy alig várják, hogy Erdélybe érkezzen, hogy revansot tudjanak venni rajta.


Életveszélyes fenyegetést kapott a privát telefonszámára Majka, ezért feljelentést tesz, és a helyzet tisztázásáig nem vállalja a mára tervezett sepsiszentgyörgyi fellépését.

A sepsiszentgyörgyieknek címzett Facebook-bejegyzésében a rapper azt írta,

este 11-kor olyan üzenetet kapott, amelyben azt írták, Erdélybe érkezzen, hogy „revansot tudjanak venni rajta az őket ért sérelemért”.

A szövegben az is szerepelt, hogy a fenyegetők tisztában vannak azzal, hogy Majkáék hol szállnak meg, ki a biztonsági cég, és milyen útvonalon halad majd a zenekar. Sőt még hazaárulónak is nevezték a rappert.

„Ugye nem kell mondanom, vajon honnan ered ez a gyűlölet…”

– tette hozzá.

Mint írta, bár hozzászokott a mocskolódáshoz, de ahhoz nem, hogy éjjel a privát számán zaklassák. A történtek után jogi lépéseket tesznek. „Az ügyvédünk azt tanácsolta, hogy vegyük ezt komolyan. A feljelentést megtesszük, és utánajárunk annak, kik akarnak/akartak bajt okozni” – közölte.

A koncertet, az utazást és a kétnapos erdélyi tartózkodást így nem tudják vállalni addig, amíg ez nem tisztázódik. így nem tudjuk bevállalni. A rajongóknak azt ígérte, kárpótolni fogják őket, megértést kért tőlük.

„Teljes döbbenettel veszem tudomásul, hogy hová zülleszti le az emberek gondolkodását a politika” – írta.

Hozzáfűzte, reméli, hogy „a magyar nép egyszer majd összefog a bajban”, és pártoktól, népcsoportoktól mentesen, közösen keresi a megoldást.

A fenyegetőknek azt üzente: „mindent megteszünk, hogy ezért feleljenek. Csak mi európai módon. A jogot érvényesítve.”

A koncertet mára, sepsiszentgyörgyi SIC Feszt nyitónapjára hirdették meg. A rendezvény szerdától vasárnapig tart, és Majka fellépése lett volna az egyik fő műsorszám.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk