KÉK HÍREK
A Rovatból

Jamie Oliver éttermet nyit Budapesten

Az étterem jövő tavasszal nyílik, ez lesz a sztárszakács 3. étterme az európai kontinensen.
Fotók: Wikipédia - szmo.hu
2015. szeptember 29.



Jamie Olivert legtöbben népszerű tévés főzőműsoraiból ismerhetitek, de hamarosan meg is kóstolhatjátok a hamisítatlan Jamie-s ízeket. A sztárszakácsnak Angliában csaknem 40 étterme van, és most - Isztanbul, Moszkva és Rotterdam után - a kontinensen harmadikként Budapesten is megnyílik egy Jamie's Italian. Az Index szerint

nem a fine dining kategóriájába tartozó csúcsétteremről van szó, ezért az árak is viszonylag barátságosak lesznek majd.

Egyébként Jamie olasz éttermei Angliában nagyon népszerűek, bár az étteremkritikusok sokszor fanyalognak, a vendégek nagyon szeretik a finom, jó minőségű ételeket megfizethető áron kínáló éttermeket. A magyar étteremnek is nagyon szigorú feltételeket kell majd betartania, ez elsősorban az alapanyagok megfelelő minőségére vonatkozik majd. Alapvető például a GMO-mentes alapanyag, ahogyan az is, hogy a csak olyan tenyésztőktől lehet húst venni, aki biztosan nem használ antibiotikumot.

jamie

Jamie Oliver; Következő kép: Jamie egyik londoni étterme

londoni-etterem

Ez persze nem azt jelenti, hogy Jamie áll majd a tűzhely mögött, de legapróbb részletekig beleszól az étterem kivitelezésébe és működésébe. Az étteremnek magyar séfje lesz, akinek egy 8 hetes londoni képzésen kell majd részt vennie, mielőtt munkába áll. Az étterem a várban lesz, a kiszemelt épület a volt Hadik étterem, amire ráfér a felújítás. De erre jövő tavaszig van idő, akkor majd a nyitásra a tervek szerint Jamie Oliver is hazánkba látogat.

A Jamie's Italian brandet, a Zsidai Group hozza be Magyarországra, és igen komoly előírásoknak kell ehhez megfelelniük. Zsidai Zoltán Roy, egy családi vállalkozás élén több étterem, többek között a Spíler és az ÉS tulajdonosa, és övé a Baltazár nevű szálloda és a hozzá tartozó étterem is.

Zsidai szerint gyakorlatilag nincs még egy olyan étterem, amelyik ár-érték arányban vetekedhetne a Jamie's Italiannel. Nálunk mennyiből is lehet majd kihozni az ételeket, még nem tudni, árakat nem sikerült kiszednie a portálnak a tulajdonosból.

belyeg

Lehet, hogy idővel a magyar iskolások is Jamie ételeit eszik

Zsidai Zoltán nem csak az éttermet, de Jamie Feed me Better nevű iskolaebéd-programját is szeretné Magyarországra átültetni, illetve reméli, itthon is beindulhat egy hasonló iskolai program, hosszú távú együttműködést tervez tehát az angol szakáccsal. Tény, hogy először Jamie Oliver reformebédjeinek sem volt sikere a diákok között, ezért találták ki, hogy beiktatják a tananyagba a táplálkozástudományt is, aminek segítségével viszont áttörő eredményeket értek el. Állítólag amikor Jamie lépésről-lépésre megmutatta a gyerekeknek, hogy mi kerül a csirkenuggetsbe, önként ették meg inkább a répát. A Jamie Oliver által vezetett programban résztvevő tanulók iskolai teljesítménye egy év elteltével mintegy 6-8 százalékkal nőtt.

via Index

Ha szívesen kipróbálnád majd Jamie budapesti éttermét, nyomj egy lájkot!


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Esztergomi robbantás: egy budai garázs áránál is kevesebbet ér a hősi halált halt TEK-es élete
A család szerint a parancs értelmetlen és jogellenes volt, fiuk halála elkerülhető lett volna. A bíróság azonban még egy szakértő kirendelését is elutasította az ügyben.


A Debreceni Törvényszék elutasította az esztergomi robbantásban meggyilkolt TEK-es, Kónya Gábor Lajos családjának kártérítési keresetét. A szülők esetében a döntés jogerős, míg az özvegy és a két kiskorú gyermek nevében fellebbezést nyújtottak be, így az ő ügyük a Fővárosi Ítélőtáblán folytatódik. „A bíróság az ítéletet és a fellebbezést 2025. szeptember 16. napján terjesztette fel a Fővárosi Ítélőtáblához, s az eljárás folyamatban van” – mondta el a Blikknek dr. Dobó Dénes, a Debreceni Törvényszék szóvivője.

A család nagyságrendileg 400 millió forintra perelte a Terrorelhárítási Központot, mert méltánytalannak tartották a szervezet által fizetett összeget. Álláspontjuk szerint a bevetésre nem volt szükség, a parancs pedig szakmailag megalapozatlan volt.

„Egy jogellenesen, értelmetlenül kiadott parancs következtében a parancsot teljesítő hősi halott után járó sérelemdíj olyan alacsony, hogy felháborító. Ezért az összegért jelenleg Budán egy nagyobb méretű garázst nem lehet vásárolni”

– magyarázta dr. Helmeczy Gábor, a család jogi képviselője, aki szerint a bíróság és a TEK is teljesen figyelmen kívül hagyta a tényeket, és elutasították azt az indítványukat is, hogy szakértő vizsgálja meg a parancs szakmai indokait.

A tragédia 2023. szeptember 20-án éjjel történt Esztergomban, amikor a körözés alatt álló J. László szándékosan felrobbantotta a saját házát, megölve ezzel önmagát és az őt elfogni készülő Kónya Gábor Lajost. A Központi Nyomozó Főügyészség megállapította, hogy a történtekért kizárólag a fenyegetőző ámokfutó a felelős.

Az áldozat egy 25 éves, kiválóan képzett családapa volt, aki feleségével két kiskorú gyermeket nevelt, és a család fő eltartójaként civilben burkolóként is dolgozott a jobb megélhetésért. Egyetlen gyermekként a szüleit is segítette. A család a mai napig nem tudta feldolgozni a történteket, az özvegy és az egyik gyermek is rendszeresen pszichológushoz jár.

„Ezt feldolgozni nem lehet, akkora veszteség. Pláne, amikor eljön az évforduló, a születésnapja vagy a mindenszentek. Ebbe belerokkan az ember előbb-utóbb” – csuklott el az édesanya, Ágnes hangja.

Az elkövető tudatosan készült a támadásra: egy 38 méter hosszú alagutat épített a házból, és nagy mennyiségű, engedély nélkül nem beszerezhető vegyi anyagot halmozott fel. A rendőrségi akció idején felnyitotta a vegyszert tartalmazó tartályt, ami a levegővel keveredve robbanóelegyet képzett. A férfi az akció alatt gázmaszkot viselt, amelyet csak akkor vett le, amikor a házból kilépve a rendőrökkel tárgyalt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Megfojtottam, és ott is hagytam" - mindent bevallott a 11 éves Kinga gyilkosa, felkavaró részletek derültek ki
A nyíregyházi gyerekgyilkosság vádlottja az előkészítő ülésen is beismerte a bűnösségét, és azt mondta, szíve szerint annak örülne, ha mihamarabb elítélnék – számolt be róla az RTL Híradó.


A 33 éves férfi ellen minősített emberölés és szexuális erőszak miatt folyik eljárás, akár életfogytiglant is kaphat. A tárgyaláson nem engedte, hogy felvétel készüljön róla.

A férfi korábban kijelentette, hogy megbánta a történteket. 

„Örökre a börtönrácsok mögött kell maradjak! Mert meg is érdemlem!”

– mondta a vádlott a tavaly szeptemberben.

Kinga eltűnését a nagymamája jelentette be, miután a 11 éves tiszarádi lány nem ért haza a sebkötözésről, ahová a férfi kísérte. A vádlott egy ideje a családnál lakott, a gyerek „fogadott nagybátyja” volt. Az orvosi kezelés után állítása szerint egymaga megivott egy üveg bort, majd részegen bement a kislánnyal az erdőbe, ahol közösültek, utána rátámadt.

„Min vesztek össze, arra nem emlékszik?” – kérdezte az RTL Híradó riportere. „Hát, hogy ő akarja a gyereket, én nem” – válaszolta a férfi. „Terhes volt a kislány?” – kérdezte a riporter. „Ő azt mondta!” – felelte a vádlott.

Az előkészítő ülésen új részlet is elhangzott: a férfi egy pulóverrel fojthatta meg a gyereket. A vádlott szerint minden úgy történt, ahogy az ügyészségi indítványban szerepel, de most részletes vallomást nem tett. A bíróságon elhangzott, hogy szerette a lányt, és mindent megbánt.

„Megfojtottam és ott is hagytam. Azt is megnéztem, hogy tényleg meghalt-e, de sajnos igen!” – hangzik a nyomozati vallomásban, amelyből a bíró idézett. A férfi a rendőröknek azt állította, hogy mindig a lány kezdeményezett. „Azt mondta nekem, hogy menjünk be oda szexelni. Mivel ittas voltam bele is mentem a dologba” – idézte a tárgyaláson Polyák Mónika bíró.

A gyilkosság után a férfi Gávavencsellőre buszozott a rokonaihoz. A nyomozók onnan vitték vissza az erdőbe, ekkor mutatta meg, hol hagyta a holttestet. A szakértői vizsgálatok később megállapították, hogy a lány nem várt gyermeket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
58 ovist kellett kimenekíteni, mert egy késsel felfegyverkezett férfi ment be a 15. kerületi óvoda udvarára
A gyerekeket és az óvodai dolgozókat egy közeli templomba menekítették át. A férfit végül sikerült lefegyvereznie a TEK-eseknek.


A BRFK-hoz pénteken dél után nem sokkal érkezett információ egy felfegyverkezett férfiról, ami után a hatóságok azonnal riasztották a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységeit, és megkezdték a férfi felkutatását – közölte a rendőrség a hivatalos honlapján.

A rendőrök délután fél egy körül ismerték fel a bejelentésben szereplő férfit, aki ekkor ment be késsel felfegyverkezve egy XV. kerületi óvoda udvarára.

A TEK és a BRFK egységei közösen intézkedtek az intézményben tartózkodó 58 gyermek és 13 felnőtt kimenekítéséről, akiket egy közeli templomba kísértek át. Az óvodában senki nem sérült meg, a rendőrség közleménye szerint a gyerekek egy percig sem voltak veszélyben. A kimenekítéssel párhuzamosan a rendőrök lezárták a területet.

A TEK tárgyalója felvette a kapcsolatot a férfival, és a folyamatos kommunikáció hatására a férfi együttműködővé vált, megadta magát, majd letette a nála lévő kést. A 41 éves férfit a műveleti egységek megbilincselték és átadták a rendőröknek, elszámoltatása folyamatban van. A hatóságok egyelőre nem közölték az érintett óvoda nevét és a férfi motivációját sem.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Ablakon adogatták ki a rémült ovisokat, van, akin még cipő sem volt – késes férfi miatt kellett menekülniük a XV. kerületben
A férfit rendőrök üldözték, ezért ugrott be az óvoda udvarára. A szemközti patika dolgozói segítettek a kicsiknek a menekülésben
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. november 07.



A drámai események akkor kezdődtek, amikor járókelők jelezték a hatóságoknak, hogy egy késsel felfegyverkezett embert láttak a környéken. Amikor meglátta a kiérkező járőröket, a férfi átugrott a közeli Forrás Református Óvoda kerítésén. A rendőrök a Terrorelhárítási Központ (TEK) segítségét kérték.

Az óvodával szemközti gyógyszertár dolgozói figyeltek fel a hatalmas rendőri készültségre. „Láttuk, ahogy elkezdenek kiszállni, beöltözni a TEK-esek, hozták a kutyusokat” – mondta Polczer Nóra Erzsébet, az egyik patikus az RTL Híradónak.

Az óvoda vezetője tőlük kért segítséget a gyerekek evakuálásához. Ahogy közeledtek az épülethez, furcsa zajra lettek figyelmesek. „Csak annyit lehetett hallani, hogy énekelnek; valószínűleg ezzel próbálták nyugtatni az óvónénik a kicsiket” – idézte fel a patikus.

A gyerekeket és a felnőtteket  egy ablakon keresztül menekítették ki.

„Ott annál az ablaknál, az oszlop mellett, ahol az a kis virágminta van, onnan adogatták ki a gyerkőcöket, és onnan másztak ki a dadus nénik meg az óvónénik is” – mutatta Polczer Nóra Erzsébet. Volt olyan gyerkőc, akin még cipő sem volt, mert alvásból ébresztették fel őket.

A kicsik érthető módon meg voltak ijedve. „Valaki sírt, valaki eleve úgy jött le, hogy nagyon fél; volt, aki kicsit viccesnek tartotta, inkább nem értették, mi ez a rengeteg rendőr. Én is beszélgettem az elsőként átvitt kisfiúval, hogy miért van itt ennyi rendőr” – tette hozzá. Összesen 58 gyereket és 13 felnőttet menekítettek ki az ablakon.

Mialatt a mentés zajlott, az épület másik felében a TEK túsztárgyalói vették fel a kapcsolatot a 41 éves férfival. „Megpróbálták megnyugtatni, és végül sikerült rávenni, hogy feladja magát. Sem a gyerekek, sem az óvoda alkalmazottai, sem a férfi nem sérült meg” – mondta Fülöp Gergely rendőrségi szóvivő.

A támadót az elfogása után mégis kórházba szállították, mert a bokáját fájlalta. Információk szerint a sérülést akkor szerezte, amikor átugrott az óvoda kerítésén. A mentők szóvivője, Győrfi Pál elmondta: „A mentők alaposan megvizsgálták a férfit, aki a bokáját fájlalta, könnyebb sérülésnek látszott. További vizsgálatok céljából, rendőri kísérettel, traumatológiai osztályra szállították.”

Úgy tudni, nem merült fel a gyanúja, hogy a késes férfi alkoholt vagy kábítószert fogyasztott volna, de ettől függetlenül vérvizsgálatra vitték. A támadó kihallgatása megkezdődött.

Az RTL riportját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk