"A jövő társadalmában egyre fontosabbá válnak az olyan tulajdonságok, amik csak az emberekre jellemzők"
- A Future Park ötlete Japánból származik. Te hogyan ismerted meg ezt az interaktív kiállítást, honnan jött az ötlet, hogy Magyarországon is nyissatok egy ilyet?
- Egy iparági konferencián jártunk Szingapúrban, ahol a Marina Bay Sand kiállítóközpontjában leltünk rá és rögtön beleszerettünk!
- Mennyire kellett átalakítani a játékokat, hazai „arculatra” szabni?
- A partnercégünk a TeamLab kollégáinak a segítségével a mi épületünkbe, a Párisi Nagy Áruház épületéhez szabtuk a kiállítást. A fantasztikus műemlék épület tereit töltjük meg azzal a 8 játékkal 1500 nm-en, amit a helyre specializálva fogunk bemutatni.


- Milyen játékok lesznek? Ezek milyen készségek fejlesztésében segítenek?
- Mind a 8 játék más készséget fejleszt, én azt hiszem kicsiknek és nagyoknak egyaránt nagy élmény. A gyerekek pedig ebben a rohanó világban újra egy olyan közösségi élmény során fejlődhetnek, érezhetik jól magukat, ahol közösségi élményben van részük. Személyes kedvencem azt hiszem a Megfestett természet nevű játékunk, ahol a gyerekek saját maguk által megrajzolt állatkáikat keltik életre és indítják el egy fényfestés alkalmával. De Az óriáslabdák zenekara volt Szingapúrban a kedvencem, ahol nagy labdák a társas reakciók hatására változtatják meg a színüket és a zenéjüket. És ha jövő héten kérdeznél biztos a Zsenik ugróiskolája nevű lenne. Szerintem mindegyik kihagyhatatlan. Én már első alkalommal mindet kipróbáltam.
- Manapság, amikor már tényleg azt látni, hogy a gyerekek táblagépeken és telefonokon játszanak valóban nagy kérdésnek tűnik, hogy hogyan lehet őket lefoglalni, fejleszteni a „hagyományos” eszközökkel pl. óvodákban, iskolákban. Szerinted amit a Future Park bemutat válhat később általánossá az oktatásban is?
- A technológia rohamos fejlődése a jövőben még jobban fel fog gyorsulni és a munkahelyek jelentős részén a gépek veszik majd át az ember szerepét. Napjainkban nehéz elképzelnünk, milyen munkákat fognak végezni a jövőben a mai gyerekek. Mára világossá vált, hogy a jövő társadalmában egyre fontosabbá válnak majd az olyan tulajdonságok, amelyek csak az emberekre jellemzők, mint például a kreatív gondolkodás és cselekvésre való képesség. Ezekre tanítja őket a Future Park az Andrássy Élményközpontban, és ha ezzel jó példával járunk a kötelező oktatási rendszer anyagainak kialakításában is örömmel segítünk.



-Milyen előkészületekre volt szükség, hogy itthon is megvalósulhasson ez a kiállítás?
- Először a Páris Nagy Áruház épületét kellett birtokba vennünk és berendeznünk, hogy kiállítások fogadására alkalmas kiállító térnek tudjon otthont adni. Azután a japán kollégák és amerikai munkatársak érkeztek hozzánk három különböző etapban, hogy segítsék a magyar kollégák munkáját. Így több hónapos munka után tudtuk június 1-jén megnyitni az Andrássy Élményközpontot.
- A kiállítás a patinás Párisi Nagyáruházban kapott helyet. Mennyire kellett hozzá átalakítani a teret?
-Az épület műemlék volta miatt és ezzel párban járó szépsége okán az épülethez nem nyúltunk, és célunk sem volt, hiszen nagyon szerencsésnek és kivételesnek érezzük magunkat, hogy itt valósíthatjuk meg az álmunk, és a világ vezető nagyvárosai után Budapest is kap egy állandó szórakoztató központot, ahol az egész család jól érzi magát. A belső tereket tagoltuk mobil installációkkal a kiállítóterek kialakításához.
-Kiknek ajánlod elsősorban? Bár családi kiállításként hirdetitek, azért a honlapon lévő ajánló alapján szerintem sokan felnőttként is kedvet kapnak a játékhoz. Nekik is tud élménnyel szolgálni a Future Park?
-Az Andrássy Élményközpont maga és így az első programja a Future Park is elsősorban a családoknak szól, de való igaz, hogy fiatal felnőttek, tinik számára sem utolsó program, ezt az is bizonyítja, hogy Szingapúrban remekül éreztem magam én is gyerkőc nélkül míg bebarangoltam a kiállítást.