UTAZZ
A Rovatból

Magyar tájak, ahogy még nem láttad őket

Felismered-e ezeket a csodás helyeket a magasból? Néhány nagyon jól ismert és pár ritkán látott helyre viszünk most el.

Link másolása

rinyaszentmihaly

Rinyaszentkirály

A község Somogy megyében, a Nagyatádi járásban található. A település az itt található horgásztóról nevezetes.

Hortobagy

Hortobágyi Kilenclyukú híd

A híressé vált híd 1827 és 1833 között épült fel egy korábbi fahíd helyén. Tervezője Povolny Ferenc volt. Az eredeti, 1697-ben épült fahíd a sok használat miatt elkopott, elhasználódott, a gyakori javítás egyre többe került. Ezért Debrecen 1825-ben elhatározta, hogy lebontják és egy új kőhidat építenek ide. Ez lett a történelmi Magyarország leghosszabb közúti kőhídja, a teljes hossza 167,3 méter.

hortobagy2

Hortobágyi gémeskút

oroszlany

Oroszlány

A város a Vértes északnyugati lábánál, Komárom-Esztergom megyében található. Nevének eredetéről több monda is kering. Az egyik szerint az itt élő várúrnak volt két rossz lánya, akiket bezárva tartotta az erődítmény börtönében. („Ó rossz lány” – mondogatta...). Egy hihetőbbnek tűnő magyarázat szerint a városnevet a Csák család címerállata, az oroszlán adta.

szabadegyhaza

Szabadegyháza

A község a Velencei-tótól délre, Fejér megyében található. Már őseink is lakták a vidéket, errefelé haladt el az Intercisa (Dunaújváros) – Gorsium (Tác) útvonal. Két avar kori sírt is találtak itt, mikor 1956-ban a szeszgyár szennyvíztárolóját bővítették. A honfoglalók is bejárták a környéket, ennek bizonyítékaként 1965-ben egy honfoglaláskori harcos sírját találták meg.

megyerhegy

Megyer-hegyi tengerszem

A tó Borsod-Abaúj-Zemplén megyében található, mélysége egyes helyeken a 6,5 métert is elérheti. Mesterséges módon keletkezett, hiszen régen malomkövekhez bányásztak ki köveket. A bánya gödrébe aztán összegyűlt az esővíz és így jött létre a tengerszem.

tiszato

Tiszató

A tó Magyarország legnagyobb mesterséges tava a Tiszán. Feladata, hogy a folyó áradása idején szabályozza a vizet és segítse az Alföld vízellátást. szabályozása és az Alföld jobb vízellátása végett. Feltöltése az 1990-es években fejeződött be. Területe 127 km², hossza 27 km, átlagos mélysége 1,3 méter, legmélyebb pontja 17 méter. 43 km²-nyi sziget található benne.

Fotók: legifoto.com

Ha tetszenek a képek, nyomj egy lájkot!

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


UTAZZ
A Rovatból
Jelentősen megnőtt a Velencei-tó vízszintje, majdnem háromszorosa a két évvel korábbinak
Volt ok az aggodalomra, mert a tó annyira leapadt korábban, hogy már csak 53 centiméternyi víz volt benne. Megmutatjuk milyen volt.

Link másolása

Csütörtök reggel Agárdnál 145 centimétert mutatott a vízmérce - írja az Időkép.

Már február elején újra a régi fényében pompázott a Velencei-tó, a 2022-es kritikusan alacsony vízállást követően ugyanis ekkorra 75 centiméterrel emelkedett a vízszint.

Az elmúlt időszakban ez az emelkedés tovább folytatódott, csütörtök reggel már 145 centimétert mutatott a vízmérce Agárdnál, vagyis az 53 centiméteres rekordalacsony vízállás óta mára közel egy méterrel (92 cm) emelkedett a Velencei-tó vízszintje.

Ez az érték már meghaladja a 140 centiméteres alsó szabályozási szintet, így a tó újra a régi fényében pompázik.

Ilyen állapotok volttak 2022-ben:

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
UTAZZ
A Rovatból
Itt a lista Európa legélhetőbb városairól – egy magyar is bekerült a száz legjobb közé
Élhetőség, szerethetőség és a gazdasági lehetőségek mentén írták össze Európa legjobb városait.

Link másolása

Megjelent a Resonance Consultancy legfrissebb listája Európa 100 legjobb városairól. 2024 első tíz helye így alakult:

1. London

2. Párizs

3. Berlin

4. Róma

5. Madrid

6. Prága

7. Barcelona

8. Amszetrdam

9. Isztanbul

10. Milánó.

A három fő szempontjuk az élhetőség, a szerethetőség és a gazdasági lehetőségek voltak. Ezek alapján mindössze egy magyar város, Budapest került be a száz legjobb közé. A magyar főváros a 20. helyet szerezte meg.

A teljes listát itt lehet böngészni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


UTAZZ
Lezárták az egyik legnépszerűbb magyar kirándulóhelyet – balesetveszélyes a Rám-szakadék
2024. április 24-től kezdődően további tájékoztatásig nem látogatható. Az ok a klímaváltozás, ami ronthatja a kőfalak állékonyságát.

Link másolása

A Telex írta meg a Pilisi Parkerdő felszólítására hivatkozva, hogy a klímaváltozás hatásai miatt a Rám-szakadék jelenlegi állapotában veszélyes.

A klímaváltozás miatti hosszú, aszályos időszakok és rendkívül nagy mennyiségű csapadékkal járó esőzések váltakozása a Rám-szakadék kőfalainak állékonyságára is negatívan hat, ezért a Pilisi Parkerdő a látogatók biztonsága érdekében a helyszínt a teljes körű geológiai és statikai vizsgálatok elvégzéséig és kiértékelésééig ideiglenesen teljes egészében lezárja

– olvasható a közleményben.

A túrázni vágyók így a Rám-szakadék elkerülő útvonalaként a Lukács-árokban futó sárga sávú jelzést tudják használni.

A Rám-szakadék természeti adottságai miatt hazánk egyik legnehezebben járható jelzett turista útvonala, ahol még kőgurulás vagy sziklaomlás is előfordulhat. A szakadékot emiatt csak saját felelősségére látogathatják az érdeklődők.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

UTAZZ
Drága lesz idén a családi nyaralás, akár 30 ezer is lehet csak a strandbelépő
Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23.700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen, ott még drágább lesz bejutnia egy családnak.

Link másolása

<

Drága lesz idén strandolni, egy család számára már a belépő is több tízezres kiadást jelent majd – derül ki a Blikk összeállításából. Azt írják:

Van olyan strand, ahol a családi jegy is 23 700 forintra jön ki naponta. Ahol pedig nincs ilyen összevont kedvezményes belépő és két gyerekjegyet is muszáj venni, a számla közelít a 30 ezer forinthoz.

Budapesten a legnépszerűbb a Palatinus a lap szerint, ahol június 15-től 5000-5500 forint lesz a belépő. Az előszezonban egy családi belépő 11 ezer forint, június közepétől már 13 900 illetve 15 300 forintot kell fizetniük, létszámtól és hétköznaptól, hétvégétől függően.

Kiemelkedik az áraival Hajdúszoboszló, ahol 8500-9000 a felnőtt jegy, a gyerekeknek pedig 5500 illetve 6000 forintot kell fizetni. Egy kétgyermekes családnál ez éppen 30 ezer forint, viszont a jegy érvényes lesz a csúszdaparkra is.

Szegeden a legdrágább a szimpla strandbelépő: a felnőtteknek 8300, a diákoknak 4600 forintot kell fizetniük. A családi jegy 23 700 forint.

Az olcsóbbak közé tartozik a Gyulai Várfürdő, felnőtteknek 4300, diákoknak 3900 forintért. Eger strandja pedig most 3800 forintos napi és 9700 illetve 12 100 forintos családi belépővel látogatható.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk