HÍREK
A Rovatból

Vettek egy autót hitelből négymillióért, most az otthonát is elveszíti a család

Csúnyán elbánt a végrehajtó a Pózsa-családdal. Az Opel Astra már sehol, de ők még mindig 22 millióval tartoznak.


Egy néhány milliós Opel Astra miatt veszíti el az otthonát a Pózsa-család - számolt be róla a Blikk. Az összes tartozásuk mára 12 millió forintra nőtt, küszöbön az árverés, a családfő minden hitét elvesztette.

Pózsa Imre és felesége még 2007-ben vettek fel egy svájci frank alapú hitelt, hogy felújítsák a régi családi házukat, és vegyenek egy autót.

2010-ben azonban a nő elveszítette a munkáját, így már nem boldogultak a törlesztőrészletekkel.

A házuk átkerült az eszközkezelőhöz, de végül sikerült velük megállapodni, így kötöttek egy 2045-ig tartó hitelszerződést, amit azóta is rendesen törlesztenek.

Az autó után is fizettek, volt hogy havonta több százezer forintot, de a járművet 2015-ben lefoglalta egy behajtó cég.

„A végrehajtót személyesen megkerestem az első levonás alkalmával még 2014-ben, aki biztosított róla, hogy a fele nyugdíjam bőven elég arra, hogy a levonások rendben megtörténjenek” - mondta Pózsa Imre a lapnak. A sokféle hitelt az autó lefoglalása után egyben törlesztette, ugyanis egyesítették azokat. Így azonban nem vette észre, hogy mintegy tíz éve egyetlen fillér sem ment az autó törlesztésére.

„Kiderült, hogy a volt végrehajtó a konkrét tartozásunkat – feltehetően a faktoring céggel megegyezve – parkolópályára tette, azaz egy fillért nem utaltatott a faktoringnak”

- vélekedett Imre. Az annak idején 4,5 millió forintért vett Astrára a lefoglalásig kifizetett 4 milliót, a faktoring cég, ami átvette a követelést tőkealap-tartozás címén újabb 4 milliót követel, valamint 8 milliót járulékként. Az összegre csak akkor derült fény, amikor az eredeti végrehajtót egy másik váltotta le.

„Azonnal tettem több fizetési ajánlatot a faktoringnak, vállaltam, hogy 3-5 év alatt részletekben a teljes tartozást kifizetem feléjük, de ezt szinte azonnal elutasították. Kétszer tettem 3-5 milliós egyszeri, nagy összegű befizetési vállalást, amit szintén elutasítottak” - mondta Imre a Blikknek.

A család házán most végrehajtási jog van. Imre fél áron akarja meghirdetni az ingatlant, így meg tudja előzni a végrehajtást. A férfi azonban úgy sejti, azért nem jött vevő, mert mindenki arra vár, hogy a kikiáltási árat levigyék 50, vagy akár 25 százalékra.

„Az árverési összegbe a végrehajtó bevonta az eszközkezelővel kötött, 2045-ben lejáró szerződésünket, valamint az elmaradt, addig vont más banki tartozásokat is, így közel 22 millió Ft-ra sikerült feltornásznia a tartozásunkat”

– mondta a férfi. Imre mostanra elveszítette minden hitét, sok ügyvéddel egyeztetett már, de senki nem talált megoldást az ügyre.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Lázár János nekiment Varga Juditnak: A kegyelmi ügy miatt kizárt, hogy vezető politikai szerepet vállaljon
Azt viszont Varga Judit javára írná a miniszter, ha fideszes színekben elindulna a XII. kerületben és eltakarítaná Magyar Pétert.


„Varga Judit két minőségben kerül az ember elé: az egyik nyilván egy nő, egy anya tragédiája, aki a férj által elkövetett erőszak és megaláztatás miatt éveket szenvedett minden valószínűség szerint, erről szóltak a hírek. Ezért nyilvánvalóan nagyon együttérzőek vagyunk, illetve sajnáljuk, ez kétségtelen. De a politikusi teljesítménye szerintem kételyeket hagy” - mondta Lázár János a volt igazságügyi miniszterről a kaposvári fórumán a 24.hu-nak.

„Én elég világosan és egyértelműen fogalmaztam: a kegyelmi ügyben betöltött szerepe szerintem kizárja annak a lehetőségét, hogy vezető politikai szerepet vállaljon Magyarországon most és a következő évtizedekben. Ha esetleg úgy dönt, hogy elindul a XII. kerületben fideszes színekben, és eltakarítja azt az embert, akit ő maga hozott a nyakunkra, azt a javára írnám”

- fogalmazott a közlekedési miniszter, aki aztán azt is elmondta, hogy szerinte a kegyelmi ügy nemcsak Magyar Péter előrelépését segítette, hanem a Fidesznek is nagyon sokat ártott.

„A kegyelmi ügyben szerintem még a köztársasági elnöknél is nagyobb hibát követett el az igazságügyi miniszter, aki a köztársasági elnök kegyelmi döntését ellenjegyezte, mondván, hogy a papírok összekeveredtek. Nekem magyar adófizetőként ne mondjon ilyet egy miniszter, hogy a papírok összekeveredtek, mert az full alkalmatlanság”

- mondta Lázár, aki azt is kiemelte, hogy szerinte az igazságügyi miniszter megmenthette volna a Fideszt ettől a bajtól.

„Azon túl, hogy a férjét rászabadította a Fideszre, másokkal együtt, ez a hiba együttesen az én szememben kizárja azt, hogy közbizalomra alkalmas és méltó legyen”

- jegyezte meg.

A miniszter azt is kifejtette, hogy szerinte „nem minden, ami rossz Magyar Péternek, jó a Fidesznek”, a párton belül ugyanakkor szinte mindenki máshogy gondolja ezt.

A minisztert azután kérdezték Varga Juditról, hogy az utóbbi időben a Fideszen belül egyre inkább felerősödtek azok a hangok, amelyek visszavárnák Varga Juditot a politika élvonalába.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
A Boráros téri hajléktalanok közt élhet a nagykőrösi gyermekotthonból megszökött, bántalmazott 11 éves fiú
A nagykőrösi gyermekotthonból eltűnt gyereket többen is felismerték a Boráros téri hajléktalanok közül. Állítólag a rendőrök is többször bevitték, de aztán mindig visszatért.


Nagy valószínűséggel Budapest belvárosában, a Petőfi híd pesti hídfője környékén, az utcán él az a tizenegy éves gyerek, akit a nagykőrösi gyermekotthonban súlyosan bántalmaztak - írja a 24.hu.

A lap még szeptember végén egy volt gondozott, Lakatos Ádám állításai alapján írt arról, hogy koldulásra kényszerítettek és bántalmaztak egy 11 éves kisfiút a nagykőrösi gyermekotthonban. A gyerek hetekkel ezelőtt eltűnt.

A rendőrség akkor azt közölte, hogy a bántalmazási ügyben a nyomozás lezárult, a vádemelés megtörtént, egyéb erőszakos cselekményről pedig nem érkezett bejelentés. Lakatos szerint azonban ez téves információ, hiszen őt például a napokban hallgatták ki a folyamatban levő nyomozás során.

A 24.hu szerint a rendőrség Pest vármegyei sajtóosztálya vélhetően összetévesztette az ügyet egy másik nagykőrösi esettel, de a helyzetet tisztázni próbáló kérdéseikre október 10. óta nem kaptak választ.

A kisfiú még szerdán is szerepelt az eltűnt személyek listáján.

„Szeptember 9-e óta körözött személy, itt van Budapesten a hajléktalanokkal, 11 évesen. Inkább csövezik a Borároson, minthogy visszamenjen abba a pokolba. A rendőrség nem találja. Kimentem a térre, vittem a fényképét, mutogattam. Az összes hajléktalan ismeri, van egy hamburgeres, ő is azt mondta, hogy sokszor látta, és a gyerek neki is azt mondta el, amit nekem: nem megy vissza a lakásotthonba, mert fél, hogy megint megverik”

– mondta a lap megkeresésére most Lakatos Ádám.

Azt is elmondta, hogy amikor a téren járkált, kijött egy rendőr, akinek szintén megmutatta a kisfiú képét.

„Azt mondta, hogy ismeri, háromszor meg is találta. Beviszi az Erzsébet királyné úti befogadóotthonba. Na most az úgy működik, hogy megkérdezik: itt szeretnél maradni? Nem? Akkor vidd ki a szemetet! Ez egy egyezményes jel. A gyerek kiviszi a szemetet és lelép”

- mesélte.

A Boráros térre a 24.hu munkatársai is kimentek a fiú képével. A lap cikkében azt írják: szinte mindenki felismerte a gyereket.

„Nem valami jó gyerek. Itt már többeket meglopott, a saját szememmel láttam. Egy nagydarab másik fiúval van, az tartja sakkban, az veszi rá mindenfélére. Annak olyan bűnözőképe van”

- mesélte az egyik hajléktalan férfi.

Azt is sokan állították, hogy a gyerek a közeli játszótér egyik kis faházában szokott aludni, azt viszont senki sem tudta megmondani pontosan, mikor látták utoljára

„Ez az a gyerek, aki a faházban szokott aludni. Én azt hiszem, tegnap vagy tegnapelőtt láttam itt utoljára. Vagy kicsit korábban. Összefolynak itt a napok. Ott alszik a faházban a játszótéren, körbetekeri magát rongyokkal, hogy kibírja. Már bevitte innen a rendőr többször is, de mindig visszajött.

Adunk neki enni pár falatot, mert nekünk is kevés van, de hát segítjük egymást, mi, hajléktalanok, tudja. Vasárnaponként jól lehet lakni, mert van ételosztás, arra mindig megjelenik ő is. Meg esténként. Ilyenkor nem tudom, merre jár. De mondom, már vagy három napja nem láttam, persze én se vagyok mindig itt” - mondta egy másik férfi.

A 24.hu megnézte a faházat is, de nem találtak ott senkit. A korábban említett hamburgeres is felismerte a fiú képét, ő is azt állította, hogy egy ideje már nem látta.

A Boráros téri látogatás után viszont a gyerek hirtelen lekerült az eltűnt személyek listájáról.

A lap megkereste a nagykőrösi Kossuth otthon vezetőjét az üggyel kapcsolatban, de nem nyilatkozott. Ehelyett Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatósághoz irányította őket, de válasz onnan sem érkezett. A kisfiú ügyében október 10-én felhívták a körözést kiadó Nagykőrösi Rendőrkapitányságot is, hogy tudnak-e arról, hogy a gyerek a Boráros téren tartózkodik. Az ügyeletes csak annyit közölt, hogy továbbítja az információt a budapesti kollégáinak. Mielőtt letette volna a telefont azt is hozzáfűzte, hogy a kisfiú folyton visszaszökik.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
A Rovatból
24 ezer pedagógus maradt ki a béremelésből a teljesítményértékelés miatt
De az sem járt olyan jól, aki kiválóan teljesített: a legtöbben csak bruttó 20-30 ezer forintos emelést kaptak.


Összesen 24 192 fő tankerületi iskolában dolgozó pedagógus maradt ki az idén őszi béremelésből, amely azt előző tanévben első alkalommal tartott teljesítményértékelés után járt – tudta meg a Népszava a tankerületi központok működéséért felelős Klebelsberg Központ (KK) adataiból.

A tankerületi fenntartású intézményekben 82 877 pedagógus dolgozott az előző tanévben. A KK tájékoztatása szerint

idén 58 685 pedagógus részesülhetett béremelésben a teljesítményük alapján.

A pedagógusok munkáját az iskolaigazgatók értékelték több szempont szerint. Mindenkinek három teljesítménycélt kellett kijelölnie a tanévre, ezek megvalósulását az igazgatók ellenőrizték. Összesen 100 pontot lehetett szerezni. Kiemelkedő teljesítményűnek a 80 pontot elérők számítottak, ők havi bruttó 20 és 60 ezer forint közötti összeget kaphattak. Az átlagos teljesítményűek (50–79 pont) maximum bruttó 20 ezer forintra számíthattak. Akik 50 százalék alatti eredményt értek el, azok a fejlesztendők közé kerültek.

A Népszava cikke szerint

3939 tanár kapott bruttó 10 ezer forint alatti, 9390 tanár bruttó 10–20 ezer forint közötti illetményemelést, 29 749-en bruttó 20–30 ezer forint közötti összeget, 8801 fő bruttó 30–40 ezer forintot, 3734 fő 40–50 ezer forintot, további 3063 fő 50–60 ezer forintot.

A fejlesztendő kategóriába 450 pedagógus került.

Vagyis a pedagógusok többsége csak alacsonyabb mértékű béremelést kapott, annak ellenére is, hogy a KK korábbi tájékoztatása szerint 45 357-en érték el a kiemelkedő teljesítményszintet.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


HÍREK
Tízmilliárdot is bukhat Matolcsy Ádám barátja, a jegybank lehívta a bankgaranciát a székházfelújítás hibái miatt
A ma már Varga Mihály által vezetett intézmény azután döntött így, hogy a cég elmulasztotta több garanciális javítási utófeladat elvégzését


A Magyar Nemzeti Bank lehívta a Szabadság téri székház felújításáért felelős fővállalkozó, a Raw Development Kft. bankgaranciáját, miután a cég elmulasztotta több garanciális javítási utófeladat elvégzését - írja a Telex.

A cég Somlai Bálint vállalkozása. Ő Matolcsy György volt jegybankelnök fiának, Matolcsy Ádámnak a barátja, a neve pedig többször előkerült az MNB-botrány kapcsán.

A felújításról 2021 májusában döntöttek. Előzetesen úgy számoltak, hogy 2024-re befejezik a munkát, igazodva az 1924. június 24-én megalapított intézmény századik évfordulójához. A kivitelezők ugyanakkor nem készültek el időre.

Közben a beruházás ára is emelkedett:

2023-ban a Raw Development Kft. kezdeményezte, hogy „az előre nem látható és nem kalkulálható extrém áremelkedések” miatt emeljék az összeget a bruttó 69,2 milliárd forintról bruttó 103,5 milliárd forintra.

Ezt akkor elfogadta az akkor még Matolcsy György által vezetett jegybank.

A ma már Varga Mihály által vezetett intézmény ugyanakkor nemrég lehívta a székházfelújításra kötött bankgaranciát, amelyet Somlai cégén hajtanának be.

A bankgarancia a megrendelőnek biztosíték: a fővállalkozóval együttműködő pénzintézet vállal garanciát arra, hogy szerződésszegés esetén a megrendelő lehívhatja a szerződésben meghatározott összeget.

A Telex megkeresésére az MNB Ingatlan Kft. megerősítette, hogy a jegybank él a lehetőséggel „a vállalkozó hibajavítási kötelezettségeinek határidőre történő nem teljesítése miatt”.

A lap forrásai szerint ez komoly zavart okozott Somlai Bálint köreiben, a banki garancia összege pedig 10 milliárd forint körüli lehet.


Link másolása
KÖVESS MINKET: