Ahogy arról korábban írtunk, szinte felfoghatatlan tragédia árnyékolja be Dudás Miki életét. 56 éves édesapja több mint egy hónapja kórházban fekszik éber kómában, miután brutális támadás érte egy benzinkúton. Hat támadó esett neki, és azóta az egész családja vigasztalhatatlan, hiszen bár az apukával nem tudnak beszélni, mindent megtesznek azért, hogy érezze: nincsen egyedül.
Dudás Miki meghatóan mesélt arról, hogy az édesapja mennyire megváltozott, amikor öt évvel ezelőtt nagypapa lett. Kislányát, Narát az első pillanattól kezdve csak „Gyönyörűségemnek” hívta, és minden percet kihasznált, hogy vele lehessen.
„Apukám képes volt arra, hogy a hajnali 4 órás munkakezdés után még délután hosszú órákon át játszóterezzen Narácskámmal. Imádták egymást. Az unokája volt számára minden”
A család most egy aprócska csodába kapaszkodik. Miközben az éber kómában lévő apa eddig semmire sem reagált, Nara egy hangfelvételt küldött neki, amely alatt végre mosolyra húzódott a szája.
„A kislányom ezt üzente neki: 'Szia, papa, itt a Gyönyörűséged! Kérlek, ébredj fel, és gyere haza!'”
– mondta Miki, könnyeivel küszködve.
Ahogy arról korábban írtunk, szinte felfoghatatlan tragédia árnyékolja be Dudás Miki életét. 56 éves édesapja több mint egy hónapja kórházban fekszik éber kómában, miután brutális támadás érte egy benzinkúton. Hat támadó esett neki, és azóta az egész családja vigasztalhatatlan, hiszen bár az apukával nem tudnak beszélni, mindent megtesznek azért, hogy érezze: nincsen egyedül.
Dudás Miki meghatóan mesélt arról, hogy az édesapja mennyire megváltozott, amikor öt évvel ezelőtt nagypapa lett. Kislányát, Narát az első pillanattól kezdve csak „Gyönyörűségemnek” hívta, és minden percet kihasznált, hogy vele lehessen.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Közös, nagypapázós fotókat osztott meg kisfiáról, Noelről Tornóczky Anita az Instagram-oldalán.
A családi pillanatok mellett a műsorvezető élete jelenleg a második babavárásról szól, a beültetés hátteréről pedig nemrég olyan részleteket is elárult, amelyek rávilágítanak a magyarországi meddőségi kezelések egy lehetséges hiányosságára.
A műsorvezető jelenleg a második gyermekét várja, aki a hírek szerint szeptember végén születik majd meg.
A család élete a kisfiuk, Noel körül forog, aki már nagyon készül a nagytesó szerepére.
Az újabb gyermekáldás, ahogy az első is, lombikprogramról indult, a beültetésre azonban ezúttal külföldön került sor.
A műsorvezető nemrég arról beszélt, hogy döntésük hátterében komplex immunológiai okok álltak. Szerinte bizonyos, a sikeres beágyazódáshoz elengedhetetlen vizsgálatokat itthon sokszor nem végeznek el.
„Mindenkinek más a problémája. Van, akinél a megtapadás a gond, van, akinél a sejtek minősége, másnál pedig az immunrendszer. Léteznek úgynevezett genetikai immunrendszeri vizsgálatok, amelyekkel meg lehet nézni, mennyi valóságalapja van ennek. Ha túl erős az immunválasz, akkor a szervezet idegen testként érzékelheti a beültetett embriót, megtámadhatja, és emiatt nem jön létre a terhesség.”
A műsorvezető és párja hosszú évekig várt az első gyermekre. Noel végül 2024 novemberében született meg, a szülés azonban nem volt zökkenőmentes.
Tornóczky Anita korábban őszintén beszélt a nehézségekről, egy interjúban drámai részletességgel számolt be az átéltekről.
„Hárman préselték ki a kisfiamat az izom alól, miközben deréktól érzéketlenül, a kezeimmel lekötözve feküdtem. Nagyon kiszolgáltatva éreztem magam, úgy éreztem, megfulladok.”
Az év elején derült ki, hogy a pár kistestvért szeretne Noelnek, ezért ismét belevágnak a folyamatba. Az ezzel járó újabb lombikkezelés és hormonális terhelés újabb kihívások elé állította, de a második várandósságot már jóval felkészültebben éli meg.
Közös, nagypapázós fotókat osztott meg kisfiáról, Noelről Tornóczky Anita az Instagram-oldalán.
A családi pillanatok mellett a műsorvezető élete jelenleg a második babavárásról szól, a beültetés hátteréről pedig nemrég olyan részleteket is elárult, amelyek rávilágítanak a magyarországi meddőségi kezelések egy lehetséges hiányosságára.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„A lábam járásra teljesen alkalmatlan” – vallotta be Horváth Éva, mozgássérült-igazolványt is kért
Horváth Éva az Ünnepi Könyvhéten beszélt arról, hogy orvosi papírjai szerint mozgássérült lett a motorbalesete miatt, a színpadon demonstrálta is, hogy bicegve tud mozogni. Jelenleg merevítőt hord, és rehabilitációs technikákkal próbál javítani a lába állapotán.
„Az én jelenlegi zárójelentésemben az található, hogy a lábam járásra teljesen alkalmatlan” – ezzel a mondattal írta le állapotát Horváth Éva az Ünnepi Könyvhéten a Blikk beszámolója szerint. A modell-műsorvezető egy pódiumbeszélgetésen arról is beszélt, hogy hivatalosan mozgássérültnek minősül, és emiatt már intézkednie is kellett.
„Visszamentem januárban, mert pont valamilyen papírra volt szükség... A mozgássérült kártyához kellett egy papír”
– jegyezte meg, majd bicegve tett néhány lépést a színpadon.
A beszélgetésen és a nemrég megjelent Bye, bye, tűsarok! című könyvében is részletezte, miért jutott el idáig. Egy kontrollröntgen után az orvosa közölte vele, hogy a bokája rögzítésének szöge nem megfelelő.
„Kiderül az, amit belül mindig éreztem, és többször mondtam is az orvosoknak. A bokám nem abban a szögben van rögzítve, hogy a talpam teljesen vízszintesen leérjen a földre”
– írja a könyvben.
Bár egy újabb műtét megoldhatná a problémát, ezt tudatosan nem vállalja.
„Nem akarom még egyszer végigcsinálni. Nem akarok újra hónapokra eltűnni az életemből”
– indokolta döntését. Jelenleg merevítőt hord, és rehabilitációs technikákkal próbál javítani a lába állapotán.
Az elmúlt hetekben Balira visszatérve újabb kérdések merültek fel benne a baleset körülményeivel kapcsolatban. Először látta újra a motort, amellyel a balesetet szenvedte, és egy ellentmondásra lett figyelmes.
„A bal lábammal történt ez az egész, de a motornak a jobb oldala volt összetörve. Ami az én fejemben először megfordult, az volt, hogy elcsaptak, hogy valaki nekem jött”
– idézte fel. Úgy gondolja, a pontos részletekre már sosem fog emlékezni, mert a trauma miatt az agya kitörölte ezeket az emlékeket.
A testi felépülés mellett a magánéletében is komoly változások történtek. A könyvbemutatón megerősítette, hogy a baleset óta tartó időszakot lezárja, és ez a párkapcsolatára is igaz.
„Ez az időszak nem csak arról szólt, hogy a tűsarkaimtól búcsúztam, hanem egy teljesen új életet fogok kezdeni, vagy fogunk kezdeni, és igen, már nem leszünk együtt a közeljövőben”
A hírre elmondása szerint rengeteg férfi kezdte ostromolni. „Mint egy társkereső, úgy működik az oldalam. Mindenki kávézni akar velem, mindenki szeretne engem elvinni sétálni, vacsorázni, ebédelni” – mesélte.
Horváth Éva 2024 novemberében szenvedett súlyos motorbalesetet Balin, amely után a lábának amputációja is felmerült. A felépülést folyamatos, megterhelő műtétekkel teli időszak nehezítette. Tavaly ősszel egy kontrollvizsgálaton kiderült, hogy a csontja műtét nélkül is elkezdett összeforrni. Karácsonyra már olyannyira javult az állapota, hogy egy videón megmutatta, újra tud járni.
„Az én jelenlegi zárójelentésemben az található, hogy a lábam járásra teljesen alkalmatlan” – ezzel a mondattal írta le állapotát Horváth Éva az Ünnepi Könyvhéten a Blikk beszámolója szerint. A modell-műsorvezető egy pódiumbeszélgetésen arról is beszélt, hogy hivatalosan mozgássérültnek minősül, és emiatt már intézkednie is kellett.
„Visszamentem januárban, mert pont valamilyen papírra volt szükség... A mozgássérült kártyához kellett egy papír”
– jegyezte meg, majd bicegve tett néhány lépést a színpadon.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
„Milliókat nem viszek haza” – Majka elárulta, mennyi pénz marad a zsebében egy-egy fellépés után
Majka egy interjúban beszélt arról, hogy a sajtóban keringő milliós fellépti díjak félrevezetők. A rapper szerint egy ekkora összegből mindössze 750 ezer forintot tesz el, a többi a 36 fős stábé.
Majka szerint nem igaz, hogy egy-egy koncert után milliókat vinne haza. Egy friss interjúban beszélt arról, hogy a sajtóban keringő, zenészek fellépti díjairól szóló listák félrevezetők. Az évenként visszatérő vita most új fordulatot vett, miután a rapper konkrét számokkal igyekezett tisztázni, hogyan oszlik meg egy-egy fellépés bevétele. A Park Reality Check YouTube-műsorában elmondta, a gázsi nagy részét a produkció és a stáb viszi el – írja a Story.hu.
Majka szerint a teljes bevételnek csupán egy töredéke marad nála, mivel egy harminchat fős csapattal dolgozik együtt.
„Tehát én kb. a tizenöt százalékát teszem el annak a pénznek, amiért megyünk fellépni.”
Egy példát is hozott: egy feltételezett ötmilliós gázsiból így hétszázötvenezer forint jutna neki.
A rapper arról is beszélt, hogy a magasabb árat a szakmai siker fokmérőjének tartja.
„Az egy elismerés, egy kifejezés, hogy te többet keresel” – fogalmazott.
Szerinte ez egy visszajelzés az élettől arról, hogy jól csinálja a dolgát, és ha a helyzet úgy hozza, alkudozni is szokott.
Úgy véli, a tengerentúlon más a hozzáállás a magas keresethez. „Egy földrésszel arrébb, mondjuk, az Egyesült Államokban, ha te sokat keresel, vagy sok pénzt kerestél, az nagyjából egy elismerés, hogy valami olyat tudsz az életben, amit más nem” – mondta, miközben szerinte itthon ez a téma gyakran vált ki negatív reakciókat.
Az énekesek és zenekarok fellépési díjai évről évre vitát gerjesztenek, különösen miután a sajtóban megjelennek a nem hivatalos listák. Ezek az összegek azonban jellemzően a teljes produkció bruttó költségét jelentik, nem az előadó nettó keresetét.
Majka szerint nem igaz, hogy egy-egy koncert után milliókat vinne haza. Egy friss interjúban beszélt arról, hogy a sajtóban keringő, zenészek fellépti díjairól szóló listák félrevezetők. Az évenként visszatérő vita most új fordulatot vett, miután a rapper konkrét számokkal igyekezett tisztázni, hogyan oszlik meg egy-egy fellépés bevétele. A Park Reality Check YouTube-műsorában elmondta, a gázsi nagy részét a produkció és a stáb viszi el – írja a Story.hu.
Majka szerint a teljes bevételnek csupán egy töredéke marad nála, mivel egy harminchat fős csapattal dolgozik együtt.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Kajdi Csaba Magyar Péternek: Ne rohangáljon videókamerával, viselkedjen miniszterelnökként
Kajdi Csaba az RTL Reggeliben értékelte a kormányfő nyilvános szerepléseit, és komoly kritikát fogalmazott meg. Az influenszer szerint a miniszterelnöki pozícióhoz méltóságteljesebb kommunikáció illene a kampányidőszak után.
Kajdi Csaba szerint Magyar Péternek fel kell hagynia a kampányban megszokott, harcias fellépéssel, és a pozíciójához méltóbb, államférfiúi viselkedést kellene tanúsítania. Az influenszer az RTL Reggeliben beszélt arról, hogy bár alapvetően megnyugtatja az ország új, Európa-barát iránya, a miniszterelnök kommunikációs stílusát problémásnak tartja – szemléz a Story.
„Hogy a kommunikációja mennyire agresszív, vagy kevésbé az... És hogy feladata-e egy videókamerával rohangálnia egy miniszterelnöknek…. Szerintem ennél ő magasabb pozícióban van. Most már úgy kell viselkedni mint egy miniszterelnöknek” – fejtette ki Kajdi, aki szerint a kormányfő viselkedése egyfajta feldolgozási folyamat eredménye lehet.
„Ez egy poszttraumás stressz lehet, amit ő átél, mert amit elszenvedett, azt kevesen éltük volna túl. Ő ezt most így hiperventillálja ki. De remélem, hogy meg fog nyugodni, és egészen más kommunikáció lesz.”
A bírálat mellett ugyanakkor elismerően beszélt a kormány külpolitikai irányváltásáról. Kifejezetten pozitívnak tartja, hogy Magyar Pétert az európai vezetők, köztük Emmanuel Macron is fogadják. „Az az irány, ahová Magyarország most tart, nagyon megnyugtat. Visszavezetett minket a nagy európai családba, ahová tartozunk. Engem ez megnyugtat, jó iránynak tartom” – fogalmazott.
Kajdi Csaba a saját közéleti szerepéről is beszélt, hangsúlyozva, hogy a jövőben is független és kritikus kíván maradni. „Nekünk, influenszereknek, akik hitelesek és nem megvehetők, ez a dolgunk” – mondta, majd kritikával illette azokat a celebeket, akik szerinte a kormányváltás után hiteltelenné váltak.
„Nagy csalódást jelentettek azok az emberek, akik beálltak a propaganda mögé, majd eltűntek. Tehát ha én április 12-e előtt rettegtem az ukrántól, akkor azt gondoltam, hogy én azután is rettegni fogok, és nem mint egy Kulcsár Edina vagy Vasvári Vivien, vagy bárki, aki lecserélte a fideszes pólót egy ocelotra...”
Az influenszer arról is beszélt, személyesen mekkora megkönnyebbülést jelentett számára a politikai változás.
A 16 évig tartó Orbán-kormány időszakát olyan élményként írta le, mintha végig a víz alatt lett volna.
„Olyan érzés, mintha feljöttem volna a víz alól, és nagy levegőt vehettem. Most fellélegzem” – mondta, hozzátéve, ha nem történt volna meg a kormányváltás, fontolóra vette volna, hogy elhagyja az országot. „Az európaiságomat féltettem volna, én azt választottam volna.”
Kajdi Csaba szerint Magyar Péternek fel kell hagynia a kampányban megszokott, harcias fellépéssel, és a pozíciójához méltóbb, államférfiúi viselkedést kellene tanúsítania. Az influenszer az RTL Reggeliben beszélt arról, hogy bár alapvetően megnyugtatja az ország új, Európa-barát iránya, a miniszterelnök kommunikációs stílusát problémásnak tartja – szemléz a Story.
„Hogy a kommunikációja mennyire agresszív, vagy kevésbé az... És hogy feladata-e egy videókamerával rohangálnia egy miniszterelnöknek…. Szerintem ennél ő magasabb pozícióban van. Most már úgy kell viselkedni mint egy miniszterelnöknek” – fejtette ki Kajdi, aki szerint a kormányfő viselkedése egyfajta feldolgozási folyamat eredménye lehet.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!