FELFEDEZŐ

Így vált börtönné a maldív-szigeteki luxushotel egy nászutas pár számára

Eredetileg hat napra érkeztek, de már harmadik hete vesztegel az egzotikus szigeten a dél-afrikai pár.
Képek: Google Maps - szmo.hu
2020. április 07.


Link másolása

"Bárcsak örökre itt ragadhatnánk" - hangozhatott már el sokunk szájából egy álomnyaralás alkalmával. Egy dél-afrikai pár mindezt át is élhette. Sőt, még éli is, ám azt üzenik: egyáltalán nem olyan nagy buli.

Olivia és Raul De Freitas történetét a The New York Times írta meg: a pár a dél-afrikai esküvőjük után érkezett a Maldív-szigetek egyikére, egy ötcsillagos szállodába, ahol hatnapos álomnászútjukat tervezték eltölteni. A pár hosszú ideje álmodozott a luxusnyaralásról, és az eredetileg tervezett hat nap tényleg felért mindennel, amit csak el tudtak képzelni.

Amiatt sem aggódtak, hogy az akkor már javában terjedő járvány miatt ne tudnának visszatérni, hiszen az utazási ügynökség biztosította őket, hogy a Dél-Afrikai Köztársaság mindenképp visszaengedi állampolgárait.

Az utazásuk vége felé azonban jött az intézkedés: anyaországuk az összes repteret lezárta. Ráadásul több átszállással kellett volna hazautazniuk, és a folyamatosan változó intézkedések miatt szinte biztos volt, hogy valahol ott ragadnak. Emiatt inkább a szállodában maradtak, ahonnan a többi vendég is menekült. Utolsóként egy amerikai pár hagyta el a szállodát, akiknek nagy nehezen sikerült engedélyt szerezni, hogy Oroszországon keresztül hazarepülhessenek.

A pár szintén mindent megpróbált: hajóra szálltak volna, hogy a szigetcsoport repterét elérjék, és ott próbáljanak személyesen szerencsét. Időközben azonban a szigetország is kijárási korlátozásokat vetett be, így ha elhagyták volna a szigetet, nem jöhettek volna vissza a szállodába. Emiatt úgy döntöttek, maradnak.

Ekkor még azzal nyugtatták magukat, hogy végül is a paradicsomban ragadtak, nem olyan vészes a helyzet.

Közben viszont megpróbáltak minden követ megmozgatni: felhívták a Maldív-szigetek és a közeli Srí-Lanka dél-afrikai nagykövetségét is. Azt a megoldást javasolták nekik, hogy a többi 40 dél-afrikai állampolgárral, akik a szigetországban szétszórva maradtak,

béreljenek egy repülőgépet saját költségen, amely 104 ezer dollárba, azaz átszámolva több mint 34 millió forintba került.

A tanácsadók szerint a 40 fő közt szétdobva nem olyan vészes ez az összeg, azonban a hatóságoknak csak a társaság felét sikerült elérniük, az elért 20-ból pedig az emberek nagy része nem tudott, vagy nem akart ekkora összeget kifizetni. Így viszont sokkal kevesebb ember között oszlik el a pénzösszeg, ennek megfelelően repülő egyelőre nem indult el a maldív külügyminisztérium közlése szerint.

Olivia és Raul a szigeten ragadt a Cinnamon Velifushi Maldives hotelben, amely jóformán az egész szigetet elfoglalja. Ők az utolsó vendégek az egész komplexumban, az ötcsillagos luxusszálloda rabjai lettek.

Elmondásuk szerint napjaik nagyon hosszúak és unalmasak: alszanak, úsznak, búvárkodnak, a medence partján napoznak.

A hotel egész személyzete a rendelkezésükre áll, az ország intézkedései alapján ugyanis a maldív személyzetnek addig el kell látnia a munkáját, amíg az utolsó vendég el nem hagyja a szállodát, és utána is két hét karantén vár rájuk. A személyzet is unott és frusztrált, de senki sem hagyhatja el a szigetet. A párt ellátják, a szálloda előadóművészei a kétfős közönség ellenére is minden este műsort adnak a vacsorához, amelyen kilenc pincér tálalja az ételeiket. A búvároktató jelezte, hogy amikor csak kedvük támad, szóljanak, és merül velük.

Hamarosan vége lehet a kényszerű karanténnak, a Maldív-szigeteken ugyanis alig két tucat fertőzött volt, és nagy részük meggyógyult. A napokban tervezik feloldani a repülési korlátozásokat. Más a helyzet viszont a Dél-Afrikai Köztársaságban, ahol jelenleg április 16-ig tart a rendkívüli állapot, ám a járványhelyzet gyors változása miatt ezt nehéz készpénznek venni. A pár április 5-én kapott felszólítást, hogy pakolhatnak, már szervezik a hazautat. Miután elbúcsúztak a személyzettől, akiknek további két hetet a hotelben kell maradniuk, hajóval egy másik ötcsillagos szállodába szállították őket, ahol a többi honfitársuk tartózkodik.

Jelenleg arra várnak, hogy a helyi hatóságok megszervezzék a hazautat, ám azt, hogy mikor, továbbra sem tudja senki.

Panaszkodni nem akarnak, hiszen álomvakációjuk helyszínén tölthetnek el plusz időt, ám nem mindent látnak ilyen pozitívan.

Pénztárcájukat igencsak megviseli a karantén, a szigeten ugyanis 750 dollárnál (kb. 250 ezer forint) kezdődik egy szoba ára egy éjszakára, és ugyan a helyzetre való tekintettel kaptak némi kedvezményt, rengeteg pénzt felemésztenek a plusz hetek.

Kénytelenek abból a megtakarításból finanszírozni mindezt, amelyet házvásárlásra tettek félre.

Az a félelem is felmerült, hogy miként fogják viselni az összezártságot a krízishelyzetben, hiszen az esküvőjük előtt sosem laktak még együtt.

"Mindenki azt mondja, milyen jó lenne egy egzotikus szigeten ragadni. De ez csak addig hangzik jól, amíg tudod, hogy elhagyhatod a szigetet"

- mondta az újdonsült férj.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
300 ezer egy éjszaka Mészáros Lőrinc borászának szállodájában, amelyet egy francia kastélyból csinált
Kalocsai László három évvel ezelőtt vette meg a bordeaux-i birtokot. 5-6 milliárd forintot költhetett el az ingatlan átalakítására.

Link másolása

A jelek szerint szálloda nyílt Mészáros Lőrinc borászának bordeaux-i birtokán, írja a 444. A Chateau de Clotte egykoron Castillon herceg tulajdona volt, története a XIII. századig nyúlik vissza.

Kalocsai László még három évvel ezelőtt alapított Franciaországban céget, és megvásárolt egy neves, díjnyertes borokat készítő bordeaux-i szőlőbirtokot. A XVIII. században létrehozott Chateau de Clotte vételára és finanszírozása nem volt ismert, de a szomszédos chateau tulajdonosa szerint korábban hatmillió euróért (akkori árfolyamon több mint kétmilliárd forintért) árulták a szőlőbirtokot. A csaknem 50 parcellát magába foglaló területhez pince és műemlék jellegű épületek is tartoznak.

A francia cégnyilvántartás szerint Kalocsai László tavaly egy újabb céget hozott létre Winemajor Receptif néven, írta meg elsőként a 24.hu. Ebben azonban már nem ő volt az egyedüli tulajdonos, mint a szőlőbirtokot megvásárló Winemajor SAS-ben; 50 százalékban társtulajdonosa lett a tokaji borász, Bai Edit. Ők ketten már jó ideje együttműködnek, hiszen közösen birtokolják a Winemajor Hungary Kft.-t is.

A birtokon elvégzett munkálatokban tervezőként részt vett a Tuoton Architect építésziroda, a projekten dolgozó Alliance Duplan főként épületgépészettel, napelemekkel foglalkozó cég, kivitelezőként pedig a lap megtalálta a Dune Construction építőipari céget is. Utóbbi két társaság a honlapján nemcsak a referenciák között tünteti fel a Chateau de Clotte-t, hanem a projekt költségét is szerepelteti.

Az Alliance Duplan adók nélkül 8,5 millió eurós beruházásról ír, ami az elmúlt évek átlagos euró árfolyamát tekintve 3,2-3,3 milliárd forintot jelent. A Dune Construction a borközpont felújításán és a szobák kialakításán dolgozott, a projekt értékeként pedig 856 ezer eurót tüntetett fel adók nélkül, ami átszámítva 320-330 millió forint.

Vagyis a nagyjából kétmilliárd forintos vételárral együtt feltételezhetően 5-6 milliárd közötti összeget biztosan elkölthetett Kalocsai László cége a szőlőbirtokra, miközben céges érdekeltségeinek bevétele és profitja alapján nem látható, hogy honnan volt tőkéje egy ilyen volumenű beruházásra.

A Chateau de Clotte már a Booking.com-on is elérhető, így bárki foglalhat szállást a birtokra. Az erkélyes junior lakosztályban 289 ezer forintba kerül egy éjszaka két főre (az árban benne van a reggeli is), míg a hagyományos lakosztályban 314 ezer forintot kell fizetni. Ugyanez a főszezonban, júliusban 324, illetve 362 ezer forintba kerül.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Orbán Viktor 3 év után lecserélte profilképét, mutatjuk, mire
A magyar kormányfő legutóbb 2021. december 23-án változtatta meg a profilképét a Facebookon.

Link másolása

Lecserélte a profilképét a Facebookon Orbán Viktor csütörtökön. A magyar kormányfőnek ezentúl ez a képe lesz a közösségi-oldalán:

Orbán legutóbb 2021. december 23-án cserélt profilképet a Facebookon.

via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Halott férfit tolt be a bankba, a nevében akart pénzt felvenni a nő
A brazil bank alkalmazottainak feltűnt, hogy valami nincs rendben, így értesítették a rendőrséget és a mentőket is. A nő váltig állította, hogy a halott él.

Link másolása

Hitelt szeretett volna felvenni egy nő egy bankban Rio de Janeiro nyugati részén Banguban. Ilyen mindennapos dolog nem kerülhetne be a hírekbe, pláne a világ másik felén, a hölgy azonban egy kerekesszékes férfival együtt érkezett, aki láthatóan nem volt jól.

Az idős férfi viszont gyanút keltett a bank alkalmazottaiban, akik meg szerettek volna győződni róla, hogy egyáltalán életben van-e még.

A nő váltig állította, hogy az ismerőse csak „így néz ki”. Időnként fel is emelte a fejét, és beszélt is hozzá, sőt arra biztatta, hogy írja alá a papírokat, mert ő nem teheti meg helyette.

„Ha nem vagy jól, bevihetlek a kórházba. Vissza akarsz menni a kórházba?”

– kérdezgette a férfit, aki el nem ítélhető módon nem válaszolt.

Ez már végképp gyanús lett a biztonsági alkalmazottaknak és a bankpénztárban dolgozóknak, akik kihívták a mentőket és a rendőrséget is.

A mentősök megerősítették a gyanút: kiderült, hogy a 68 éves Paulo Roberto Braga néhány órával korábban hunyt el.

A nőt a helyszínen letartóztatták, a rendőrségnek azt mondta, hogy a férfi unokahúga és gondozója. A hatóság egyelőre vizsgálja, hogy a nőnek voltak-e társai, mert azt gyanítják, hogy szervezett csalásról lehet szó.

A helyi sajtó jelentése szerint a felvenni kívánt összeg több mint 1,1 millió forintnak felelt meg.

via Daily Mail, 24.hu

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
Brutális, 53 milliós telefonszámlát kapott a svájci vakáció után egy floridai férfi
A 71 éves férfi ellátogatott abba a svájci városba, ahol felnőtt. Könnyen elképzelhető, hogy a világ legdrágább nyaralós képeit küldte haza az ismerőseinek.
Maier Vilmos - szmo.hu
2024. április 18.


Link másolása

143 ezer dolláros, vagyis közel 53 millió forintos telefonszámlát kapott egy floridai férfi, miután hazatért háromhetes európai vakációjáról, írja a Unilad. Rene Remund eredetileg Svájcból származik, ezért feleségével együtt úgy döntöttek, hogy felkeresik az a várost, ahol felnőtt.

Az utazás előtt a férfi elment a T-Mobile-hoz, ahol azt mondták neki, hogy minden rendben, biztosítva van - jelentsen ez bármit -, és kapcsolódjanak ki nyugodtan. A nyaralás ezek után pompásan sikerült, sok fotót készítettek a csodás helyeken, ahol jártak, csakhogy a képeket átküldték ismerőseiknek is. Ennek pedig utólag borsos ára lett.

A férfi az utazás alatt 9,5 gigabájtnyi adatot használt el, ami nem több, mint az átlagos havi adatforgalma, csakhogy a 71 éves férfi és 65 éves felesége mindezt roamingozva érték el, amire extra díjat számolt fel a szolgáltató. Remund nem hitt a szemének, amikor kézhez kapta a következő telefonszámlát.

Azonnal hívta a T-Mobile-t, hogy hátha valami tévedés történt, de kiderült, hogy semmit nem írtak el, a számla tökéletes. A férfi ezután ügyvédet fogadott, és még a telekommunikációs cég igazgatójának is írt levelet az ügyben, de választ egyelőre nem kapott.

Az ügyvéd végül eljuttatta a számlát és Remund történetét egy helyi lapnak, amire reagált a távközlési cég is. A válasz alapján úgy tűnik, hogy talán elengedik a férfi tartozását.

A T-Mobile felhívta a figyelmet arra, hogy utazás előtt mindenki ellenőrizze a mobiltelefonos csomagját, különös tekintettel a régi előfizetőkre, akiknek a díjcsomagja nem biztos, hogy tartalmazza a nemzetközi roaming adatforgalomra vonatkozó kitételeket. Ezen felül azt is javasolják, hogy amikor csak lehet az emberek használjanak egyszerre repülőgép-üzemmódot és wifit, amivel biztosan elkerülhetik a helyenként rendkívül drága mobilos adatforgalmat.

A férfi történetéről az ABC is beszámolt.


Link másolása
KÖVESS MINKET: