SZTÁRVILÁG
A Rovatból

Az öngyilkosságon is gondolkodott Meghan Markle - erről ő maga vallott egy interjúban

Arról is beszélt, hogy születendő gyermeke bőrszíne is téma volt a királyi családon belül.


Korábban mi is beszámoltunk róla, hogy egyes híresztelések szerint szörnyen, már-már zsarnoki módon viselkedett Harry herceg amerikai felesége a brit királyi palotában, mielőtt tavaly év elején a hercegi pár úgy döntött, hogy elhagyja az udvart.

Meghan Markle-nek a brit királyi család tagjaként érzett magány és intenzív ellenőrzés miatt ugyanakkor öngyilkossági gondolatai is voltak, miután összeházasodott Harry herceggel - erről maga a sussexi hercegné számolt be az Oprah Winfreynek adott vasárnapi interjújában.

Egyszerűen nem akartam tovább élni. És ez egy nagyon világos, valós és félelmetes, állandó gondolat volt a fejemben

- emelte ki Meghan a CBS amerikai televízió műsorában.

Kifejtette: a királyi család tagjainak elmondta, hogy segítségre van szüksége mentális állapota miatt, de nem kapott tőlük támogatást. Úgy vélekedtek, hogy ártana az uralkodóház hírnevének, ha kórházba kerülne.

Az afroamerikai anyától származó, volt színésznő azt is elárulta, hogy amikor terhes volt a most csaknem 2 éves fiával, Archie-val, a királyi családban téma volt, milyen sötét lesz a születendő gyermek bőrszíne.

Szerinte a faji kérdés is közrejátszhatott abban, hogy közölték velük: a gyerekük nem kapja meg a herceg címet.

Arra a kérdésre, hogy mire számít a brit királyi udvartól, miután elhangzik a mostani interjú, Meghan azt válaszolta: azok után, hogy az udvar „aktív szerepet vállalt a róluk szóló hamis híresztelések fenntartásában, nem várhatták, hogy továbbra is csöndben maradjanak”.

Sussex hercege és hercegnéje 2020 márciusában mondtak le királyi feladataikról, és jelenleg Kaliforniában élnek. Harry és Meghan távozását a királyi családból egy év után kellett volna felülvizsgálni. A Buckingham-palota már február 19-én megerősítette, hogy a pár nem tér vissza a királyi feladatokhoz, és Harry lemond tiszteletbeli katonai címeiről. Ez hivatalossá és véglegessé tette a házaspár elválását a királyi családtól.

Harry herceg az interjúban elmondta, hogy "csapdába esett" a királyi családban, amelyből Meghan segítségével tudott kiszabadulni. Hozzátette, egyedül nem lett volna képes lemondani királyi kötelezettségeiről. Szerinte feleségével mindent elkövettek annak érdekében, hogy jó kapcsolat alakuljon ki köztük és a királyi ház között. Úgy fogalmazott: soha nem hagytuk volna el a palotát, ha támogatták volna Meghant.

A Buckingham-palota a múlt héten bejelentette: vizsgálatot indítottak azzal kapcsolatban, hogy a sussexi hercegnő állítólag megalázóan bánt a királyi udvar személyzetével. A vizsgálat a The Times angol napilap cikke nyomán indult, amelyben azt írták, hogy a hercegnő ellen 2018 októberében - amikor Meghan és Harry herceg a Kensington-palotában lakott - panaszt tettek megalázó bánásmód miatt.

Ugyanakkor Meghan Markle barátnői közül többen is kiálltak az egykori színésznő mellett, mondván: ők mindig is okos, vicces, az emberekkel kedves személyiségnek ismerték meg.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Rubint Réka elárulta, miért nem vállalta az extrém kockázatokkal járó műtétet
Rubint Réka a Frizbi TV-ben beszélt arról a radikális beavatkozásról, amit orvosai javasoltak neki a daganatos betegsége miatt. A műtétet a rendkívüli kockázatok miatt utasította vissza.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 05.



Fél tüdejének eltávolítása, átvágott hangideg és egy percek alatt végzetessé váló kockázat – Rubint Réka most beszélt arról, miért utasította vissza azt a radikális műtétet, amelyet orvosai javasoltak neki a rákkal való küzdelme során. A részletekről férjével, Schobert Norbival a Frizbi TV YouTube-csatornáján pénteken este bemutatptt, Beköltözve Hajdú Péterhez című műsorban beszéltek – írta a Blikk.

Schobert Norbi vázolta fel a beavatkozás menetét, amely az onkológiai gyakorlat szerint a leghatékonyabb megoldás lehetett volna.

„Az onkológiában az a legjobb, ha egy daganatot műtéti úton ki tudnak venni. Agócs doktor úr azt mondta, ki lehet venni, de úgy, hogy Rékát hasra fektetik, elaltatják, végig felvágják a hátát, a bordákat a gerincnél kettévágják, majd végleg kiveszik a bal tüdejét, meg ezt a csomót.”

A fitneszedző ezt követően arról beszélt, milyen további, súlyos következményekkel és kockázatokkal járt volna az operáció.

„A hangideget is elvágták volna, hogy hozzáférjenek a daganathoz, és akkor még mindig nem biztos, hogy amikor ott vannak, ki tudják venni a daganatot, mert azt nem látják a felvételen, hogy mennyire van közel az artériához. Ha az megsérül, akkor 3–4 perc, és meghalsz... Azt mondta Agócsnak a sebésztársa, hogy erre a műtétre asszisztálni nem menne be, ezért úgy döntöttünk, nem vállaljuk be a műtétet” – mondta Rubint Réka.

A család a beavatkozás extrém kockázatai miatt végül a sugárkezelés mellett döntött. A terápia kezdetben biztató eredményeket hozott: a daganat 6 centiméterről 8 milliméterre csökkent.

A kezelést kemoterápiával folytatták, ám 2023 novemberében kiderült, hogy a daganat áttéteket képzett a tüdőben, ahol öt apró elváltozás jelent meg. A fitneszedző felidézte a tavaly őszi eseményeket és az azóta lezajlott beavatkozásokat.

„Elaltattak, a tüdőből kivette a két legnagyobb gócot, azt mondta, amit tud, kiszed. Kivette, elküldték szövettanra, a maradék háromra pedig kaptam erős sugarat, és azok el is tűntek.”

Rubint Réka április elején a TV2 Napló című műsorában beszélt először részletesen a 2022 óta tartó betegségéről. Akkor a kamerák előtt vette le a parókáját is, és azt mondta, a nyilvános szerepléssel az a célja, hogy erőt adjon másoknak a saját küzdelmükhöz. Férje, Schobert Norbi is többször hangsúlyozta, hogy a hagyományos orvosláson túlmutató megoldásokat is keresnek.

A teljes műsort itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Sharon Stone bevallotta: volt férje kibukott, amikor felmerült, hogy el kell távolítani a színésznő melleit
A színésznő szerint a férfi reakciója egyértelművé tette, hogy nem az ő egészsége miatt aggódik. Stone elismerte: ott már érezte, hogy véget ért a házasságuk.


„Ott ért véget a házasság. Kész. Akkor lemondott rólam. Vége volt” – ezekkel a szavakkal idézte fel Sharon Stone azt a pillanatot, amikor egy orvosi konzultáción eldőlt, hogy véget vet a házasságának. A színésznő egy podcast-interjúban beszélt arról, hogy volt férje dühödt reakciója a mellei eltávolításáról hozott döntésére vezetett a szakításhoz – számolt be róla az E! News.

A 68 éves színésznő David Begnaud műsorvezetőnek elmondta, a 2000-es évek elején orvosai daganatokat találtak a mellében, ami miatt komoly beavatkozást javasoltak.

„Az egyikük nagyobb volt, mint a teljes bal mellem”

– emlékezett vissza Stone, hozzátéve, hogy az orvos kétoldali masztektómiát javasolt, mert a daganatok mérete és elhelyezkedése alapján szinte biztosak voltak benne, hogy rákosak.

A színésznő először tiltakozott, hogy neki nincs rákja, majd a saját kezébe vette az irányítást, közölve: „Úgy döntöttem, hogy kétoldalit csináltatok, mert nem szórakozom.” Akkori férje azonban nem támogatta a döntését.

„A férjem azt mondta: »Ez nevetséges« – és felállt, kisétált a szobából” – mesélte a színésznő, aki szerint a férfi dühöngött a mellek eltávolításának gondolatától, nem pedig attól, hogy egy esetleges rákos betegség az életébe kerülhet.

Az orvos ekkor a férjhez fordult, hogy megvédje a páciensét.

„Ha több ilyen páciensem lenne, ma több nő élne. Üljön le” – hangzott el a színésznő elmondása szerint.

Stone számára ez a jelenet volt az utolsó csepp a pohárban. „Egyszerűen vége lett a szobában. Érezni lehetett. Vége volt.” A daganatokról később kiderült, hogy jóindulatúak voltak.

Bár Stone az interjúban nem nevezte meg, melyik férjéről van szó, a leírt időszakban Phil Bronstein amerikai újságíróval élt házasságban 1998 és 2004 között. Közös fiukat, Roant 2000-ben fogadták örökbe, a színésznő később még két fiút adoptált.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
Fotók: Arnold Schwarzenegger bringával ment kedvenc budapesti konditerméhez
Arnold Schwarzeneggert a budapesti Márvány utcán fotózták le kerékpározás közben. A színész a The Kelly's című filmet forgatja a fővárosban, a kép a kedvenc edzőterme előtt készült.


Arnold Schwarzeneggert kapták lencsevégre pénteken, amint Budapesten, a Márvány utcában kerékpározott – vette észre a hvg.hu. A fotók a színész kedvenc konditerme előtt készültek.

A hollywoodi sztár egy forgatás miatt tartózkodik a magyar fővárosban. A The Kelly's című akcióvígjátékban szerepel, amely egy terrorista-összeesküvésbe keveredő rendőrcsaládról szól.

A produkcióban játszik Liam Hemsworth is, aki csütörtökön edzett ugyanott.

Schwarzenegger és Hemsworth egyébként már korábban is dolgoztak együtt, A feláldozhatók második részében játszottak.

Az osztrák származású filmsztárról készült bringázós fotókat itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZTÁRVILÁG
A Rovatból
„Tanuljatok sokat” – Zimány Linda luxusórával a karján, Miamiból adott tanácsot a pályakezdőknek
Zimány Lindát egy amerikai videós állította meg Miamiban a drága karórája miatt, majd a munkájáról és a fiataloknak szóló tanácsáról kérdezte. A jogászként dolgozó híresség a tudás fontosságát hangsúlyozta, mint legfőbb értéket.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 05.



Miamiban szúrta ki egy amerikai órás TikTok-készítő Zimány Linda luxusóráját, a rögtönzött utcai interjúban pedig a korábbi modell immár jogászként mutatkozott be, és világos üzenetet küldött a pályakezdőknek.

A minap egy Ziv Tamir nevű, luxusórák és ékszerek értékesítésével foglalkozó férfi TikTok-oldalára került fel a videó, amelyben a modellből lett jogász Audemars Piguet órája tűnt fel.

A felvétel leírása szerint „ez az óra rendkívül népszerű és nagyon nehéz beszerezni, az emberek gyakran felárat is fizetnek azért, hogy minél hamarabb hozzájuthassanak”.

A 24.hu szerint a felvétel nagy valószínűséggel Miamiban készült, ahol Tamirnak üzlete van, és ahol a magyar híresség is a közelmúltban tartózkodott.

A videóban a készítő először megdicsérte Zimány óráját, majd a munkájáról kérdezte. A magyar híresség erre elmondta, hogy jogászként dolgozik az európai gyógyszeriparban.

Amikor Tamir a pályakezdőknek szóló legjobb tanácsáról érdeklődött, Zimány Linda a tudás értékét hangsúlyozta.

„Tanuljatok sokat, mert azt senki nem veheti el tőletek. Életem során folyton megtapasztalom, hogy a tudásomat mindenhol tudom használni. Szóval próbálok annyit tanulni, amennyit csak tudok, és a megszerzett tudást hasznosítom a munkám során” – felelte.

A beszélgetés végén a videós megkérte, mutassa meg a karkötőit is, majd búcsúzóul elmondta, hogy nagyon inspirálónak találja őt.

@itszivtamir BH!! What do you do for a living? Watch show! Kind lady is styling the Audemars Piguet “Mini” Frost in 18k Rose Gold! This watch is extremely desirable and very hard get, people often pay a premium to get it fast! #audemarspiguet #apmini #apminifrost #lawyerlife #luxurylife ♬ original sound - ItsZivTamir

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk