FELFEDEZŐ
A Rovatból

Játssz és nyerj a Magyarország Újratöltve kampány nyereményjátékán

A kampányban részvevő cégek által felajánlott termékcsomagokból egy nagyértékű ajándékcsomagot állítanak össze, amelyet egy szerencsés most megnyerhet!


A hagyományokhoz híven, idén is nyereményjátékkal kedveskednek a MAGYAR TERMÉK Nonprofit Kft. influencer kampányban részt vevő védjegyhasználó cégek. A nyertes nagyértékű nyereménycsomaggal lesz gazdagabb. A játék november 1 – november 7-ig tart. Aki játszani szeretne, nem kell mást tennie, mint Görbe Palkó facebook oldalára kattintani és követni a játék utasításait.

A MAGYAR TERMÉK Nonprofit Kft. 2021-ben is sikeresen zárta közösségi marketing kampányát. A kampány célja az volt, hogy a fiatalokkal megismertesse és megszerettesse a védjegyes magyar termékeket. Az idei influencer kampányban három cég képviseltette magát: Duna-Dráva Cement Kft., Ceres Zrt. és az Eisberg Magyarország Kft.

A kutatások azt mutatják, hogy a járvány hatására nőtt a hazai termékek népszerűsége, a legjobban éppen a fiatalok körében, akiknél eddig kevésbé volt fontos döntési szempont a vásárolt áruk eredete. Az idei kampányokkal sok olyan gyártót sikerült aktivizálni, melyek még nem voltak védjegyhasználók, de az együttműködés révén megismerhették a csatlakozás előnyeit. Ennek eredményeként 2021 végére elérte a 200-at a Magyar Termék védjegyeit használó cégek száma, ami két évvel ezelőtt még csak egy távolabbi célja lehetett a szervezetnek. A védjegyhasználók között a saját területük piacvezető gyártói ugyanúgy megtalálhatók, mint kisvállalkozások – tájékoztatott bennünket Benedek Eszter, a cég ügyvezetője.

2021-ben a Duna-Dráva Cement Kft. (DDC), hazánk meghatározó építőanyag-gyártója, már hagyományokhoz híven vett részt a programban. Meginvitálták Görbe Palkót az egyik betonüzemükbe, ahol Palkó megnézhette, hogyan is készül a transzportbeton, amit az új házának építkezésénél az alaphoz, illetve a teraszokhoz használtak. A cég stabil munkáltatóként működik két hazai cementgyárában: Beremenden és Vácott. Az elmúlt években a DDC – a cementgyártói piacon elért meghatározó szerepe mellett – tovább erősítette pozícióját a transzportbeton gyártás területén is, betonüzemei országszerte elérhetőek. A folyamat részeként egy új üzleti egységgel, térkőgyártással is bővült a vállalat kínálata. 2014 őszén 7 termékük megkapta a rangos Magyar Termék, 4 cementtermékük pedig a Hazai Termék minősítést.

Kiemelkedő szerepet kapott az idei kampányban a Ceres Zrt., NewLine termékcsaládja is. Palkó isteni finom szendvicseket készített New Line szénhidrátcsökkentett cipókból. A cipóban található magok extra texturát is adtak a szendvicseknek, nagy sikert arattak a barátok körében is. A NewLine termékcsalád az egészségtudatos fogyasztók és a diétázók számára készült ízletes termékekből áll, amelyek hozzájárulnak a kiegyensúlyozott és változatos étrend kialakításához. Januártól tovább bővül a szortiment. A Ceres évek óta a hazai sűtőipar meghatározó szereplője széles körű termékkínálatával.

Nagy sikert aratott a fogyasztók körében az Eisberg Magyarország terméke, a Pink Mix is. A rózsaszín csomagolású zacskóban édes frizé saláta, jégsaláta, radicchio, cékla és szív alakúsárgarépa is megtalálható. Október a mellrák elleni küzdelem hónapja volt világszerte és ebből az alkalomból új salátakeverékkel, és a mixhez kapcsolódó adománygyűjtő kampánnyal állt elő az Eisberg Hungary Kft., a cég ugyanis minden októberben eladott PINK MIX salátakeverék után 5 Ft-ot adományozott a mellrákos betegek gyógyulásáért.

A kampányban részt vevő cégek fontosnak tartják, hogy együtt hívják fel a figyelmet a magyar termékek vásárlásának és a magyar munkahelyek támogatásának a fontosságára, különösen ezekben a nehéz időkben.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


FELFEDEZŐ
A Rovatból
„Aki tud és teheti, kérjük, érkezzen hólapáttal” – annyi hó esett Kozármislenyben, hogy a szurkolóktól kért segítséget a meccshez a focicsapat
Nyolc centis hó fedi a kozármislenyi pályát, ahol a Békéscsabát fogadnák. A klub most a drukkerekben bízik, hogy segítenek megtisztítani a stadiont.


Nem a kezdőcsapatot, hanem a hólapátokat számolgatják vasárnap délelőtt Kozármislenyben, miután a másodosztályú futballcsapat stadionját vastag hótakaró borította be. A klub a szurkolók segítségét kérte, hogy egyáltalán megrendezhessék a Békéscsaba elleni, november 23-i bajnoki mérkőzést. A klub szombati közlése szerint nyolccentis hóréteg fedi a játékteret, a pálya letakarításához pedig a pályamunkások mellett önkéntesekre is szükség van.

„Ahogy tegnap jeleztük, az időjárás miatt több forgatókönyvre is készültünk – és most eljött az a helyzet, amikor szükségünk van rátok. A mérkőzés megtartásához segítenünk kell a pálya hómentesítésében. Pályamunkásaink már gőzerővel dolgoznak, de minden pluszkéz hatalmas segítséget jelent!”

– olvasható a klub Facebook-oldalán közzétett felhívásban a Rangadó szerint. A közlemény egyértelmű kéréssel fordul a drukkerekhez:

„Aki tud és teheti, kérjük, érkezzen hólapáttal a stadionhoz – mi már itt vagyunk. Köszönjük, hogy számíthatunk rátok – együtt megcsináljuk!”

– írták.

A helyzetet a meteorológiai előrejelzések is alátámasztják, a HungaroMet vasárnapra az ország nagy részére, így a Dél-Dunántúlra is havazást jelzett előre, helyenként több centiméter friss hóval. A Mecsek térsége a kora téli időjárásban amúgy is gyakran kap kiadós havat.

A Magyar Labdarúgó Szövetség hivatalos menetrendje szerint a HR-Rent Kozármisleny – Békéscsaba 1912 Előre mérkőzés 13 órakor kezdődik. A mérkőzés megrendezhetőségéről a végső szót a játékvezető mondja ki, miután a helyszínen felmérte a pálya állapotát.

A találkozónak komoly a tétje. A hazai Kozármisleny a 14. forduló előtt 14 pontjával a 10. helyen áll, míg a Békéscsaba 11 ponttal a 15., utolsó előtti. A vendégek győzelmükkel pontszámban utolérhetnék a baranyai csapatot.

Az NB II 14. fordulójában vasárnap játsszák még a BVSC-Zugló – Budafoki MTE, a Mezőkövesd Zsóry FC – Kecskeméti TE, a Videoton FC Fehérvár – Szentlőrinc SE, a Szeged-Csanád Grosics Akadémia – FC Ajka, a Soroksár SC – Aqvital FC Csákvár és a Tiszakécskei LC – Karcagi SC mérkőzéseket. A fordulót hétfő este a Vasas és a Budapest Honvéd rangadója zárja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
FELFEDEZŐ
A Rovatból
Meglepő fordulat a Házasság első látásra fináléjában: Becca és Zsolt a válás mellett döntött, aztán jött egy nagy csavar
Becca sírva küzdött a kapcsolatukért, de Zsolt a válást választotta. A férfi meglepő ajánlatára azonban a lány igent mondott, így a történetük a való életben folytatódhat.
Fotó: TV2 - szmo.hu
2025. november 24.



Egy igennel és egy nemmel dőlt el a Házasság első látásra egyik legviharosabb kapcsolatának sorsa, a történetük azonban mégsem ért véget a hétfő esti fináléban. Miközben Deák Rebeka, azaz Becca sírva olvasta fel levelét, amelyben a folytatás mellett tette le a voksát, férje, Zsolt a válást választotta – hogy aztán egyetlen kérdéssel mindent a feje tetejére állítson.

Becca reménykedve fogalmazott: „Arra a döntésre jutottam, hogy szeretném, ha te lennél a naptáromban minden nap az első és utolsó fejezet.”

Zsolt a házasság lezárása után feleségéhez fordult: „Van kedved egy válás utáni randihoz?” – kérdezte, majd hozzátette, hogy a kísérlet kettőjüknek folytatódik, csak már a való életben. Becca igent mondott az ajánlatra.

Becca és Zsolt drámai döntéséhez hetek óta tartó feszültség vezetett. Kapcsolatukban már november elején komoly törés következett be, amikor Becca úgy érezte, férje megváltozott. „Ő nem az a Zsolti, akivel én összeházasodtam...” – jelentette ki akkor az egyik adásban. A konfliktusok egyre sűrűsödtek, a vitáik pedig rendre a kommunikáció hiánya és az érzelmek kezelése körül forogtak.

Zsolt egy ponton erős hasonlattal írta le a kapcsolatuk dinamikáját, amivel azt érzékeltette, hogy hiányolja a kölcsönösséget. „Ez most lehet, hogy csúnyán fog hangzani, de ő egy királylány, akinek nem a herceg kell, hanem egy szolgáló az udvarba” – mondta korábban. A grafikus úgy érezte, amikor a saját határait és érzéseit próbálta megfogalmazni, azt Becca veszekedésként élte meg, nem pedig párbeszédként.

A helyzet annyira elmérgesedett, hogy a TV2 már a finálé előtt jelezte: a pár kapcsolata fordulóponthoz ért. A csatorna egyik sajtóközleménye szerint „Zsolt és Rebeka napok óta nem laknak együtt”, ami előrevetítette a döntésnapi drámát.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


FELFEDEZŐ
A Rovatból
Happy end: Dani megkérte Kármen kezét a Házasság első látásra fináléjában
A pár óriási hullámvölgyeket élt meg a kísérlet során, egy ponton úgy tűnt, már menthetetlen a kapcsolatuk. Végül mégis a folytatás mellett döntöttek, sőt, egy igazán romantikus pillanattal zárták a műsort.


Egy pár számára boldog véget ért a kísérlet a Házasság első látásra harmadik évadában: Dani és Kármen a durva vitáik után mégis úgy döntöttek, hogy folytatni szeretnék a kapcsolatukat.

A fiatalok között már az első találkozáskor, az esküvőn megvolt az összhang, a nászéjszakát is elhálálták, a nászút pedig úgy telt számunkra, mintha már régóta szerelmesek lennének. Az első konfliktus akkor kezdődött köztük, amikor összeköltöztek, Kármennek ugyanis nehéz volt otthagynia a budai albérletét és a jól megszokott környezetét. Azzal is vádolta Danit, hogy birtokolni akarja őt, és nemcsak kettesben, de a többi pár előtt is durván lehordta egy-egy vita alkalmával. Egy ideig úgy tűnt, hogy már a férj se kér ebből a kapcsolatból, ám az utolsó hetekben mégis újra egymásra találtak.

A végső döntés előtt mindketten nagyon izgultak. Először a feleség mondta el a beszédét, aki nagyon sok hullámvölgyet élt meg a kísérlet során, az utóbbi két hétben viszont újra beleszeretett Daniba.

„A döntésemet meghoztam. Nagyon szeretlek, de bolond lennék a szívemre hallgatni. Pont ezért hallgatok most az eszemre és a szívemre egyaránt. A válaszom igen”

– mondta végül, amit Dani meghatottan, mosolyogva fogadott.

Ezután a férj következett, aki szintén kiemelte, hogy milyen mélységeket éltek meg az elmúlt hetekben, és ez alaposan elgondolkodtatta a folytatást illetően.

„A kérdésem a következő: képesek vagyunk a további gödröket időben meglátni és elkerülni, vagy arra vagyunk hivatottak, hogy újra és újra átéljük ezt a hullámvasutat? Alaposan körüljártam ezt a kérdést az utóbbi napokban és a válaszom szembeötlően nyilvánvaló. Sajnálom, de ha rajtam múlik, akkor ez igen”

– mondta a férfi, majd egymásba nyakába borultak.

Kármen ezután bejelentette, hogy készen áll újra összeköltözni és Danival, illetve annak macskájával együtt egy családként élni tovább. A férfi ezt úgy hálálta meg, hogy letérdelt a lány elé és megkérte a kezét, amire a feleség természetesen igent mondott.

Így a hét párból egyedül ők döntöttek úgy, hogy folytatják a házasságukat – igaz, Rebeka és Zsolt még adnak egy esélyt maguknak.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

FELFEDEZŐ
A Rovatból
A szombati havazás győztese: Kaposvár - még el sem kezdődött az advent, máris karácsonyi a hangulat a városban
Már csak a karácsonyi fények hiányoznak a tökéletes hangulathoz. Kaposváron egy héttel előbb jött az adventi hangulat, köszönhetően a hóesésnek.


Jóformán egész nap havazott Kaposváron, aminek estére meg is lett az eredménye: a behavazott város annak ellenére karácsonyi hangulatot áraszt már most, hogy advent első vasárnapja csak egy hét múlva lesz.

Éppen ezért a város karácsonyfája, a vásári fények még nem égnek, de a szinte mindent beborító hó megtette hatását. Az előrejelzések alapján a havazás itt még nem ért véget, és az ország több pontján vasárnap is folytatódhat a hóesés. A jövő hét első napjaiban azonban eső váltja a hópelyheket.

Vasárnap hajnalra az Északi-középhegységben és környékén fog intenzívebben havazni. Síkvidéken 5 cm, vagy azt meghaladó hóréteg várható. A hegyekben pedig 15 cm feletti hó hullhat. Reggel, délelőtt távozik a csapadékzóna, így már csak kisebb területen lehet gyenge havazás északkeleten, közölte a HungaroMet.

A teljesen behavazott Kaposvárról egyik olvasónk küldött több fotót, amiket itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk