HÍREK
A Rovatból

Magyar Péter: az atombomba mi vagyunk, a magyar nép

Ma itt és egész Magyarországon elindult valami, amit már nem lehet megállítani. Nem hátrálunk, mert nincs hova. Lépésről lépésre, tégláról, téglára vesszük vissza hazánkat, és építünk egy új, modern, európai Magyarországot – mondta a politikus.
Fotó: Nagy Bogi - szmo.hu
2024. április 06.



Magyar Péter hatalmas tömeg előtt mondott beszédet szombaton délután a Kossuth téren. A politikus által összehívott Nemzeti menet és demonstráció egy új Magyarországért rendezvényre rengetegen érkeztek vidékről, de még külföldről is.

"Jó napot Magyarország, magyarok szervusztok!" - köszöntötte a résztvevőket Magyar Péter. Majd köszönetet mondott mindenkinek, aki eljött a világ minden részéről.

"Együtt vagyunk a magyar nemzet csodás főterén, többszázezren: idősek, fiatalok, családok, barátok, ismerősök. 2024 április 6. - jól jegyezzétek meg ezt a dátumot. Mostantól sohasem lesz semmi úgy, mint eddig volt"

- mondta. Szerinte ezzel is megüzente a magyar nemzet "a korrupt hatalomnak, hogy elég volt, eddig, és ne tovább".

"Visszavettük a több évtizede kisajátított nemzeti jelképeket - magasra a zászlókat" - kérte. "Nemzeti menettel érkeztünk, a nemzet csodás terére, az ország minden tájáról és a határon túlról is" - tette hozzá.

"Egy csoda részesei vagyunk. Február 10-én tele kétségekkel, egyedül léptem be egy stúdióba, egy hét múlva már több százan voltak mellettem, márciusban pedig 50 ezren voltunk, ma pedig több százezren vannak itt személyesen, és talán milliók vannak velünk az online térben és lélekben" - mondta.

Pár hét alatt eljutott a remény üzenete, hogy lehet egy másfajta Magyarországot építeni - mondta. Mikor először kiírta, hogy "ne féljetek", még magát is győzködni kellett, árulta el. Ma pedig olyan energia van a közösségben, amivel egy boldog hazát építeni sikerülni fog - vélte.

"Nélkületek nem lehetett volna összehozni az utóbbi évek legnagyobb politikai demonstrációját" - közölte a tömeggel. Ő itt volt 2022. március 15-én a békemeneten, de azon közel sem voltak ennyien - emlékeztetett rá.

Talán az egész hatalmi elit megrettent a példa nélküli összefogástól - vélte. Mindenféle támogatás nélkül nekiindulva megrengették az eddigi politikai status quót, és egyre többen vagyunk - mondta. Közben a propaganda milliárdokat költ a hazug, lejárató kampányokra, de a magyarok többségét azonban már nem tudja félrevezetni - tette hozzá.

A mai rendezvényt nem közpénzből hozták össze, mégis rengetegen jöttek el - hívta fel a figyelmet. Hiába hazudják, hogy csak egy belpesti tüntetés, az itt lévők bizonyítják, hogy sokfelől érkeztek és megmozdult az ország - vélte.

"Lépésről lépésre, tégláról, téglára vesszük vissza hazánkat és építünk egy új, modern, európai Magyarországot. Ezért az országért küzdöttek az őseink, csak akkor lehetünk méltóak az emlékükhöz, ha ma összekapaszkodunk és ismét kiállunk a szabad, demokratikus Magyarországért"

- mondta Magyar.

Megköszönte a támogatók és az önkéntesek segítségét, azoknak, akik online vannak jelen, vagy üzentek a távolból. És nem félünk! - tette hozzá.

"Ma rajtunk az egész nemzet és a világ szeme is" - mondta. "nem ismerem a jövőt, azért jöttem, hogy elmondjam hogyan kezdődik az. A magyarok érző emberek, akik békés, lehetőségekkel teli országban szeretnének élni. Most is győzni fogunk, lerázzuk a hatalmi elit béklyóját. A magyar egy szabadságszerető nép, de időről időre meg kell küzdeni érte" - folytatta.

Tényleg előre megyünk? Nem hátra? - kérdezte. Miért van az, hogy mindig van valami, vagy valaki, aki miatt ketté hasad a magyar nemzet. "A vezetés egymás ellen uszította az embereket, nem hagyták, hogy összefogjunk. Mi magyarok összefogunk a Talpra Magyarok közösségben, ahol nem számít, hogy milyen a nézete, milyen nemű, az számít, ha valaki tenni akar a hazáért, a nemzetért" - mondta Magyar Péter.

Eljutottunk 2024 elején oda, hogy elvesztettük a hitünket - folytatta. A közmédia nem a köznépet szolgálja, mert most sem közvetítik a megmozdulást. Őt sem hívták meg egyetlen közmédiumhoz. Felszólítja ezért a vezetőket, hogy hagyják abba a hazudozást, és hívják meg élő adásban, hogy elmondhassa, hogyan képzeli el az új Magyarországot. Az MTI miért nem számol be a közösség híreiről, a médiafelügyelet miért nem kéri számon az újságíróktól a legalapvetőbb szabályok betartását? - tette fel a kérdést.

Majd megkérdezte: Hisz valaki abban, hogy Polt Péter által vezetett Ügyészség politikai befolyástól mentesen végzi munkáját? A magyar nép várja a hatalom és az ügyészség válaszait: igaz-e, hogy Schadl György Rogán Antal embere volt? Igaz-e, hogy Völner Pál már fél évvel a gyanúsítások előtt kapott figyelmeztetést? Igaz-e, hogy Rogán és emberei kihúzatták a nyomozati anyagoból a rájuk hátrányos tartalmakat? Miért nem mondják el, hogy milyen ügyben hallgatták ki a volt igazságügyminisztert? Mikor hallgatják ki az érintett minisztereket és a kormányfőt? Igaz-e, hogy a kormány maga alá akarja rendelni az ügyészséget, hogy még inkább befolyása legyen? - tette fel a kérdéseket.

"Most többszázezren visszakérjük, követeljük az országunkat, ami őseink és gyermekeink földje" - mondta. Bárhogy menekül a hatalom, az utóbbi 30 év legnagyobb válságába vitték az országot. Azt követeljük, adják vissza a hatalmat a népnek, vállalják a következményeket, adják vissza a választás lehetőségét - követelte.

"Nem leszünk kiszolgálói a hatalomnak. Mikor összefogás van, akkor lehet egy sikeres, modern ország, amelyik saját kezébe veszi a sorsát. Nem alattvaló, hanem szabad ember, aki vállalja a felelősséget" - tette hozzá.

Ma még kér a nép, ma még ott lehet hagyni a bűnös hatalmat. Ma még lehet bocsánatot kérni, még át lehet állni a jó oldalra, a magyar ember oldalára. de lassan késő lesz - üzente.

Mi magyarok modern társadalmat akarunk, és meg fogjuk csinálni. A Talpra magyar közössége fogja össze azokat, akik csatlakozni szeretnének - mondta.

Majd Magyar Péter közölte, hogy

hamarosan bejelenti a pártot, aminek segítségével elindulnak az EU-választáson.

És az ott elért eredmény lesz az első szög a NER koporsójában. Hosszú és nehéz küzdelem előtt állnak, mindenkire szükség lesz itthon és külföldön egyaránt. Közösen szeretnék építeni a hazát. Várják a jelentkezéseket az eu-i parlamenti listára, hétfőtől lehet pályázni és szavazni a honlapjukon - mondta el.

"Az atombomba mi vagyunk, a magyar nép" - üzente. Mindenki gondolja meg, mit tehet a hazáért. A megoldást ne csak tőle várják, hanem ha mindenki megmozdul, akkor lesz változás - magyarázta. Nem egyedül akarja megdönteni a hatalmi elitet. Ő egy szikra, aki elindíthatja a motort. Nem lesz elég kommentelni, fel kell állni - üzente. "Ma miénk itt a tér, az utca. De vissza kell venni a falvakat és a vidéki városokat is. Mindenkinek az a kötelessége, hogy a környezetében hasson, ez egy közös ügy." - tette hozzá.

Holnaptól dolgozzuuk együtt, és ígéri, hogy közösen sikerülni fog - mondta. Aki 2010-ben Orbán Viktorra szavazott, attól kérdezi, hogy mi történt? Gyurcsány Ferenc még most is ott van, őt akarja mindig legyőzni, ez a páros mindig jelen van. A magyart a magyar ellenségéve tették - vidék és főváros, bal- és jobboldal szembenállásból ki kell gyógyulni, le kell győzni a megosztottságot. Nem árkokat kell ásni, hidakat kell építeni, tisztelni és érteni a másikat. Nem szabad engedni, hogy újra éket verjenek magyar és magyar közé - mondta Magyar.

Húsz éve megállították Magyarország óráját. De most meg kell mutatni, és indítani kell egy új időszámítást Magyarországon.

A gyerekekről is beszélt: ha ma bántalmazás éri őket, nem számíthatnak segítségre. Ha baj van, túlterhelt az egészségügy, az iskolai pedagógusok. Ha egy tanár kikezd egy diákkal, legfeljebb közös megegyezéssel távozik. A védőnői rendszer is összeomlott. A magyar gyerekekből csak az elit gyerekei vannak biztonságban, mert őket kimenekítik a családok. Itthon egy zsákfaluba született gyereknek nincs esélye kitörni. A problémák megoldását választják, valódi, szakmai és társadalmi egyeztetést akarnak ezért - sorolta.

Lesz valódi politikai felelősség - ígérte, mert aki nem teljesíti a feladat, az le fog mondani. Feloszlatják a Klikket, visszaveszik az iskolákat. Az adminisztratív terheket csökkentik, hogy helyette taníthassanak a pedagógusok, magas szinvonalú tananyagból. Okos, együttműködő gyerekeket szeretnének nevelni, mert belőlük lesznek a felkészült felnőttek. Ott kezdenek, akiknek a legnehezebb, az alsóbb rétegekkel. Nem alattvalókat látnak, hanem napra kész szabad emberek országát akarják. Az oktatási rendszer is olyan legyen, hogy minden gyerek hozzáférjen az oktatáshoz, tudáshoz.

A romáknak befogadó közegre van szüksége, oktatás és rendes megélhetést biztosító munkát adnak nekik.

Arra bíztatta a tömeget, hogy álljanak ki, emeljék fel szavukat a hatalom ellen. Ahogy ő is megtette, annak ellenére, hogy ellene is lejárató kampányt indítottak. Ha ő hatalmat akart volna, akkor egyszerűbb lett volna ott maradnia, ahol volt, ahol hatalom és pénz volt. Mi a hazánkat akarjuk vissza - tette hozzá.

A Fidesz adófizetők pénzén azt terjeszti, hogy ő áruló, az igazság az, hogy a hatalom a legelesettebbeket árulta el, ebben pedig ő nem lesz bűnrészes - tette hozzá.

"Tudjuk, hogy ez a hatalom nem polgári, nem keresztény, amit látunk az egy kétségbeesett próbálkozás a hatalom megtartására. Ők félnek a tanártól, a színésztől, a meggyalázott gyerektől, a pénzt arra költik, hogy megfélemlítsenek" - mondta.

"Kössünk Rogán Antallal egy alkut: a propagandára költött pénz összegével azonos pénzt adjanak a bicskei áldozatoknak. Azt Rogán és Orbán adja át személyesen, és kérjenek bocsánatot tőlük" - üzente.

Van humoruk, mondta: Deutsch Tamást tették listavezetőnek, aki szerint a legfontosabb, hogy le kell csapolni a brüsszeli korrupció mocsarát. Mondja ezt a legkorruptabb európai ország vezetése nevében - mondja Magyar.

Erős Magyarország és erős Unió a cél - mondta. Fontos a jogállamisági viták lezárása, az uniós források hazahozatala, ami szükséges a gazdaságnak. Az európai ügyészséghez való azonnali csatlakozást is megígérte. Konstruktív, de kritikus párbeszéd az uniós intézményekkel - mondta. A szuperállam elutasítása, a magyar gazdaság támogatása is fontos feladat szerinte.

Június 9. sorsdöntő nap lesz Magyarországnak. Van erő, amely fel tudja venni a harcot a NER-rel szemben - ígérte. Ha sikeres lesz a választási szereplés, akkor még többen csatlakozni fognak a mozgalomhoz. Ezért fontos minden szavazat, a külföldön élőké is.

"Beszéljetek minél több emberrel, és mindenki hozzon magával még két embert!" - kérte. Azt ígérte, hogy a következő hetekben bejárják az egész országot. A vidékiek és fővárosiak problémáit is meghallgatják.

"Ma itt és egész Magyarországon elindult valami, amit már nem lehet megállítani. Nem hátrálunk, mert nincs hova" - üzente.

Végül azt kérte, hogy mindenki fogja meg a mellette álló kezét - legyen ez a mi szerződésünk, hogy együtt végigmegyünk a kijelölt úton. A haza minden előtt! - zárta beszédét Magyar Péter.

A végén bejelentette, hogy anyák napján találkozunk.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
„Ma éjjel Orbán Viktor és a NER főbűnösei rosszabbul fognak aludni” – Fekete-Győr András keményen fogalmazott Ruff Bálint miniszteri jelölése után
A Momentum volt elnöke szerint Ruff személye a reményt jelenti, hogy az elszámoltatás ezúttal valóban megtörténik.


„Egy dolog egészen biztos: ma éjjel Orbán Viktor és a NER főbűnösei hatványozottan rosszabbul fognak aludni”

– ezzel a mondattal reagált Fekete-Győr András a közösségi oldalán Ruff Bálint miniszteri jelölésére.

A Momentum alapítója, volt pártelnök ezzel arra a szerdai bejelentésre reagált, miszerint Magyar Péter a megalakuló TISZA-kormány Miniszterelnökséget vezető miniszterének a Partizán Vétó című műsorából ismert jogászt, Ruff Bálintot kérte fel.

Fekete-Győr a posztjában azt írta, a döntés sokak számára hordozza a reményt, hogy „a régóta áhított rendszerváltás és a NER bűnöseinek kíméletlen felelősségre vonása ezúttal remélhetőleg nem silányul olcsó kampányígéretté”.

Fekete-Győr szerint: "Reménykeltő látni, hogy egy olyan ember tölti majd be az új kormány egyik legfontosabb kulcspozícióját, aki a Vétó adásaiban hosszú időn át, megalkuvás nélkül képviselte a politikai kultúraváltás és az elszámoltathatóság gondolatát. Aki még az utolsó adásban is kérlelhetetlenül érvelt amellett, hogy a felelősségre vonás soha nem képezheti politikai alku tárgyát, valódi rendszerváltás ugyanis csakis kőkemény igazságtételre épülhet!"

A leendő miniszter első intézkedései között említette az ügynökakták mielőbbi megnyitását, a lehető legkevesebb kitakarással, valamint egy Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatal felállítását.

Fekete-Győr András ehhez kívánt a leendő miniszternek „rendíthetetlenséget, a rendszerváltó reformokhoz és egy új, tisztességes választási rendszer megalkotásához államférfiúi bölcsességet, az elmúlt tizenhat év romjainak és mocskának eltakarításához pedig fáradhatatlan kitartást!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a férfi, akinek Takács Péter azt mondta, „Az anyádba”, szerinte már előtte is kapott egy furcsa választ
A leköszönő egészségügyi államtitkár egy budapesti plázában szólt vissza egy férfinek. Szabolcsi Róbert most feljelentést fontolgat, mert Takács törvénytelenül kirakta az ő arcképét a saját, jóval nagyobb elérésű Facebook-oldalára.


Durva szóváltásba torkollott egy találkozó a leköszönő egészségügyi államtitkár és egy férfi között egy budapesti plázában. Takács Pétert a lélegeztetőgép-botrányban érintett cégből kivett milliárdokról kérdezte Szabolcsi Róbert, mire az államtitkár trágár kirohanással és feljelentéssel fenyegetőzött – számolt be az esetről az RTL Híradó.

A kamerával rögzített párbeszéd így szólt: "Hé, Takács, hol a 8 milliárd?", majd a válasz: "Az anyádban!” Majd a felvétel szerint Takács fenyegetése után a kérdező egy „Mentek a börtönbe mind!” felkiáltással zárt le a vitát.

A videón látottaknak azonban volt egy előzménye is az ételudvarban - erről Szabolcsi Róbert számolt be a Híradónak. Elmondta, már a felvétel készítése előtt megpróbálta szóra bírni az államtitkárt.

„Annyit szóltam neki, hogy: hé, Takács, mi lett a lélegeztetőgépekkel? Erre valami olyasmit válaszolt, hogy: mit gondolsz, ha milliárdos lennék, itt ennék kínait?”.

– idézte fel a férfi.

A botrányos videó megjelenése után Takács Péter a közösségi oldalán reagált. „Feljelentve!” – írta a bejegyzésében, amelyben arról is beszámolt, hogy már másfél éve hallgatja ezeket a mocsok korrupciós vádakat a lélegeztetőgépekről. Minden vizsgálatnak áll elébe, mert nincs általa vagy családja által elkövetett jogsértés.

A Szabolcsi Róbert által emlegetett 8 milliárd forint arra az osztalékra utal, amit a Válasz Online cikke szerint 2021-ben vettek ki a tulajdonosok abból a cégből, amely a Covid-járvány alatt 17 milliárd forintért szerzett be kínai lélegeztetőgépeket. A vállalkozás ügyvezetője az államtitkár sógora volt. Élő Anita, a Válasz Online újságírója szerint „csak ebből 8 milliárd forintot vettek ki, egy olyan egészségügyben, amely – hát – mindenki látja, milyen elképesztő pénzhiánnyal küzd.” Bár Takács korábban azt állította, sógora csupán egy alkalmazott volt a cégnél, Élő szerint a papírok mást mutatnak. „A cégpapírokból annyi derül ki, hogy ők teljes, önálló aláírási joggal rendelkező vezetők voltak” – fogalmazott.

A koronavírus-járvány alatt a kormány összesen 300 milliárd forintért vásárolt csaknem 17 ezer lélegeztetőgépet, az akkori ellenzék szerint többszörösen túlárazva. A gépek nagy részét soha nem használták, azóta is raktárakban porosodnak. A Transparency International évekig pereskedett a Külügyminisztériummal a legtöbb gépet beszerző maláj cég szerződéseiért. Ligeti Miklós, a szervezet jogi igazgatója szerint „176–180 milliárd forint úgy került a magyar adófizetők pénzéből egy malajziai beszállítóval kötött ügylet után hongkongi és szingapúri bankszámlákra, hogy ennek az ügyletnek az indokoltsága és szabályossága finoman szólva is kétséges”.

Bár a pert 2022-ben jogerősen megnyerték, kiderült, hogy a minisztérium a vonatkozó iratokat már 2021-ben megsemmisítette.

Az ügynek azonban lehet egy újabb jogi szála is. Szabolcsi Róbert ugyanis azt fontolgatja, hogy feljelentést tesz az államtitkár ellen, amiért az kirakta az arcképét a saját, jóval nagyobb elérésű Facebook-oldalára. „Az törvénytelen, azért meg én tehetnék feljelentést, nemcsak bíróságon, hanem a rendőrségen is, ugyanis én nem vagyok közszereplő vele ellentétben” – jelentette ki a férfi.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Egy háborús világkorszak közeledik” – Szijjártó Péter válaszolt arra, hogy félti-e a fiait a besorozásától
A leköszönő külügyminiszter a Telexnek adott interjúban a háborús pszichózis magyarországi eluralkodásától tart.


„Ebbe a választási folyamatba nagyon durva külföldi beavatkozás történt” – mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a választási vereség után adott első hosszú interjújában. A tárcavezető a Telex-nek nyilatkozva Volodimir Zelenszkij ukrán elnököt, az ukrán kormányt és a brüsszeli intézményeket is megnevezte, mint akik a magyarországi kormányváltásban voltak érdekeltek.

Szijjártó szerint „továbbra is reális veszély az, hogy a Brüsszelben tapasztalható háborús pszichózis eluralkodik Magyarországon”.

Arra a kérdésre, hogy tart-e saját fiainak besorozásától, úgy felelt, „ez nem egy végletekig a valóságtól elrugaszkodott megközelítés. Egy háborús világkorszak közeledik, a világ számos pontján reális háborús veszély van. Nemcsak a saját családom miatt, hanem az egész ország miatt tartok attól, hogy a béke nem lesz mindig adott”

A kampány fő üzenetei között szerepelt, hogy a Tisza Párt győzelme háborúba sodorná az országot. A Fidesz a kampányban végig azzal érvelt, hogy a Tisza Párt győzelme háborúba sodorná az országot. Szijjártó ezt azzal indokolta, hogy „az Európai Néppárt durván háborúpárti, a Tisza pedig ennek a frakciónak a tagja”.

Via 24.hu


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Húszezer nyári járatát törli a Lufthansa a drága üzemanyag miatt
A német légitársaság a CityLine leányvállalatának leállítása miatt szünteti meg a járatok többségét. A döntés hátterében a Közel-Keleten dúló háború miatt duplájára emelkedett kerozinárak állnak.


A német Lufthansa a nyár folyamán 20 000 európai rövid távú járatot töröl, és ezzel a lépéssel nagyjából 40 000 tonna repülőgép-üzemanyagot takarít meg. A járatcsökkentések többsége a CityLine leányvállalat leállításához kötődik, amivel 27 repülőgépet vonnak ki a forgalomból.

A cég arra hivatkozott, hogy a megugró üzemanyagárak miatt sok útvonal „nem kifizetődővé” vált.

Az érintett utasoknak a vállalat vagy visszatéríti a jegy árát, vagy – ahol lehetséges – átfoglalja őket a csoporthoz tartozó más légitársaságok egyik járatára.

A drasztikus lépés hátterében az áll, hogy a repülőgép-üzemanyag ára a duplájára emelkedett az Egyesült Államok és Izrael Iránnal vívott háborújának kezdete óta, mivel a konfliktus lelassította a termelést és a szállítást a Közel-Keleten. Európa importjának mintegy fele az Öböl-térségből származik, a szállítások pedig nagyrészt a Hormuzi-szoroson keresztül érkeznek.

A döntés értelmében a cég több útvonalat más csomópontokon keresztül szolgál ki, ami ideiglenesen érinti a Heringsdorf, Cork, Gdańsk, Ljubljana, Rijeka, Sibiu, Stuttgart, Trondheim, Tivat és Wrocław felé közlekedő járatokat.

A probléma nemcsak a Lufthansát érinti. Más légitársaságok, köztük a KLM és a Delta, szintén töröltek járatokat, míg mások a jegyárak emelésével hárítják a költségeket az utasokra.

A Nemzetközi Energiaügynökség a múlt héten arra figyelmeztetett, hogy Európában hetek alatt kifogyhat a repülőgép-üzemanyag. Az Európai Unió szerdán bejelentette, hogy üzemanyag-megfigyelő rendszert hoz létre a lehetséges hiányok feltérképezésére. Ezzel szemben a brit kormány és a légitársaságok szerint ők egyelőre nem tapasztalnak ellátási zavarokat.

A Lufthansa közölte, hogy felülvizsgálja teljes európai menetrendjét, és áprilisban még további részleteket tesz közzé. A mostani járatcsökkentések egy része akár véglegessé is válhat.

Via BBC


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk