SZEMPONT
A Rovatból

„Elégtételt kaptam” – megverte Filemon Mihályt, de a híres lombkoronasétányon sosem járt Nyírmártonfalva régi-új polgármestere

Kövér Mihály Csaba azt mondja, a BBC-től kezdve a New York Times-on át rengeteg helyen foglalkoztak az elhíresült lombokorona-sétánnyal, neki viszont új polgármesterként nincs dolga vele.
Kiss András - szmo.hu
2024. június 25.



A tanárként dolgozó Kövér Mihály Csaba nyerte a polgármester-választást a lomb nélküli lombkoronasétányáról elhíresült településen. Korábban 14 évig vezette már a falut, 2019-ben azonban mindössze 19 szavazattal kapott ki az akkor még fideszes színekben induló Filemon Mihálytól.

Sokan győzködték, hogy idén induljon el újra a választáson, és végül úgy döntött, megpróbálja. A számítása be is jött, legyőzte az immár függetlenként induló Filemont. A megválasztott polgármestertől arról beszélgettünk, hogy mit akar kezdeni az országos ismertséget hozó látványossággal, és arról is, nem tart-e a Fidesz bosszújától, miután a térség erős embere és országgyűlési képviselője, Tasó László a Facebook-oldalán azt üzente: „ahogyan szavaztál, úgy bánjanak veled”.

– Nyírmártonfalva akaratlanul is a lombkoronasétányról lett ismert. Mit fog ezzel a furcsa látványosággal kezdeni polgármesterként?

– Ezt érdemes akkor most tisztázni: a sétány Filemon Mihály magánberuházása volt, az ő területén is van. Tehát az önkormányzatnak ehhez semmi köze nem volt, azon kívül, hogy akkor éppen Filemon Mihály volt a regnáló polgármester.

Jogilag sincs tehát lehetősége az önkormányzatnak, hogy ezzel kezdjen valamit, és én nem is terveztem, hogy ezzel foglalkozok.

– Helyi lakosként milyen érzés volt megélni, hogy erről a beruházásról lett ismert a településük?

– Érdekes. Én a mai napig nem jártam a sétánynál. Bár követtem az eseményeket, láttam fotókat, videókat róla, és messziről is láttam, soha nem mentem át ezen a sétányon.

– Érdekes, hogy ezt mondja, én budapestiként jártam a sétánynál.

– Tudom, sokan voltak itt, a BBC-től kezdve a New York Times-on át egészen a holland köztelevízióig. Valóban erről lett híres a település, de azért jobb lett volna, ha ez a látványosság be is tölti azt a funkciót, aminek a szánták.

– Korábban volt már polgármester a településen. Miért indult most újra?

– Mert elég sokan megkerestek azzal, hogy induljak. 2019-ben csak ketten indultunk Filemon Mihállyal, és

akkor nem éreztem, hogy nekem el kellett volna buknom a választást. Akkor az csalódás volt, de tudomásul vettem és kivonultam a közéletből. Úgy gondoltam, hogy akkor új polgármester van, lássuk, hogy mire, hova jutunk.

2006 előtt a helyi általános iskolában tanítottam, választás után a Medgyessy Ferenc Gimnáziumban. A választás előtt pedig már lehetett hallani, hogy ez is elindul, az is elindul, és sokan megkerestek, hogy vállaljam én is. Sokat lamentáltam rajta, ez tény. Végül úgy döntöttem, hogy újfent megpróbálom, és azt gondolom, be is jött a számításom. A választás után nagyon sok emberrel találkoztam, beszélgettem, és láthatóan örültek, hogy októbertől újra én leszek a polgármester.

– Pártok is megkeresték?

– Természetesen, ahogy 2019-ben és 2014-ben is. Nem titok, hogy én 2006-ban és 2010-ben az MSZP színekben indultam. Ezután viszont már függetlenként. Nekem viszont az

alapelvem, hogy a nagypolitikát a falun kívül kell tartani, mert csak békétlenséget szül.

Ezért mindig is tudatosan kívül tartottam a település életéből, amennyire lehetett. Volt idő, amikor kicsit aktívabb voltam a politikában, még a kilencvenes évek végén kétezres évek elején. Utána láttam, hogy ez nem való nekem, mert ugye ez a klasszikus fölfelé nyalunk, lefelé taposunk. Ez nem az én stílusom.

– 2019-ben konkrétan 19 szavazattal nyert Filemon Mihály. Úgy érzi revansot vett?

– Ön hogy érezné? Csak ez a revans kifejezés negatív felhanggal szokott lejönni. De igen, mintegy elégtételt kaptam.

– Gratulált Önnek Filemon Mihály a választás után?

– Nem. Azonban mi 2019 előtt sem sokat beszéltünk, csak amennyit a testületi üléseken kellett, és kölyökkorunkban sem voltunk kapcsolatban.

– Ön mellett egy hatfős képviselő-testület fog dolgozni: öt független és egy fideszes. Milyen együttműködésre számít?

– Azt gondolom, illetve remélem, hogy nem lesz gond. Lezárult a szavazás, innentől kezdve el kell felejtenünk, hogy ki milyen színekben indult. Innentől kezdve csak a településnek az érdeke számít, ahogy a polgármesteri eskü is mondja, a köz javára kell dolgoznunk. Én bárkivel tudok beszélni, bárkivel tudok együttműködni. Tasó László fideszes országgyűlési képviselővel is tudtam együttműködni, és nem vagyunk barátok, de korrekt együttműködés volt köztünk. Soha nem zavart, hogy valaki fideszes vagy valaki ez vagy az, mindenkinek szíve joga valamelyik pártot támogatni.

– A 24 tagú megyei közgyűlésben viszont 15 kormánypárti képviselő fog ülni. Velük milyen együttműködésre számít? Nem tart valamiféle bosszútól, attól, hogy forrásoktól fog elesni a település, mert leszavazták a korábban fideszes polgármestert?

– Azért nem minden forrásról a megyei közgyűlésben döntenek. De igen, valahol benne van a pakliban, hogy hogyan fogják ezt az új helyzetet lereagálni a megyei döntéshozók. Filemon Mihály 2019-ben a Fidesz színeiben indult, idén azonban már függetlenként. Vámospércsen és Nyíradonyban viszont valóban független jelölt nyert a fideszessel szemben. Nyíradony ráadásul Tasó László városa, ő itt volt polgármester korábban. Tehát van jó pár település itt a környéken, ahol megváltozott a helyzet, kérdés, hogy mi lesz ezekkel a településekkel októbertől.

– Ha már Tasó Lászlót említette: ő a választások után a Facebook-oldalán egy idézettel üzent. Konkrétan azt írta, hogy „ahogyan szavaztál, úgy bánjanak veled”. Ez azért nem sok jót ígér ...

– Láttam én is. Ezt a választások után közvetlenül, szerintem erősen felfokozott lelki állapotban írta. A saját választókörzetében azért ezek váratlan eredmények voltak.

Ha kicsit csitulnak majd a kedélyek, és megnyugszik majd mindenki, akkor szerintem tudomásul veszik majd a helyzetet,

és ezzel kell majd kalkulálni. Azt se felejtsük el, hogy 2026-ban országgyűlési választások lesznek, és ha most ezeket a településeket pellengérre állítják, az nem biztos, hogy jó hatással lenne a szavazókra.

– A TISZA párt EP-listája Nyírmártonfalván 27 százalékot kapott. Ön szerint a saját eredményében mennyire játszhatott szerepet az országos közhangulat?

– Közvetve biztos volt szerepe, de hogy milyen arányban, azt nem tudnám megmondani. Magyar Péter a választás előtt járt nálunk is, a lombkoronasétánynál. Én azonban szándékosan nem mentem oda, mert akkor már bőven kampányidőszakban voltunk, és ahogy mondtam: én kívül tartanám a nagypolitikát a településtől. Ebben is így gondolkoztam, ezért nem mentem el.

– A TISZA Párttól megkeresték?

– Nem.

– Mit tart a település legnagyobb problémájának?

– Hogy nagyon elmérgesedett a közhangulat. Ez a falu mindig is egy békés, csendes település volt, az emberek beszélgettek egymással, nem számított, hogy ki, mit gondol a politikáról. Az elmúlt években ez egy kicsit elcsúszott. Sokszor azt az elvet éreztem, hogy aki nincs velünk, az ellenünk van. Ez nagyon nem jó így. Vissza kell térnünk az előző állapothoz, hogy az emberek jól érezzék magukat. Ahogy mondani szokták: be kell temetni az árkokat.

– Október elején fog felállni az új önkormányzat. Mivel tölti addig az idejét?

– Tanár vagyok, tehát pihenni fogok, a nyári szünetet töltöm. Közben nyilván azt is végiggondolom, hogyan lehet majd októbertől csinálni a dolgokat, felveszem az elmúlt években el sem felejtett kapcsolatokat.

– A polgármesterség mellett megtartja a tanári állását is?

– Nem tarthatom meg, mert főállású polgármester leszek. Ugyanakkor emellett azért oktatási, kutatási tevékenységet lehet folytatni, és mivel egy tizenegyedikes osztálynak vagyok az osztályfőnöke, őket mindenképpen szeretném elvinni az érettségiig. Ez egyfajta szakmai becsület.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SZEMPONT
A Rovatból
„Kibasznám a válogatottból az összes mentálisan alkalmatlan sztárt” – Csernus Imre ezzel a feltétellel vállalná el a válogatott felkészítését
A lélekbúvár szerint a sztárjaink mentalitásával van a legnagyobb baj. A nagyképűségük a hajrában kishitűségbe és kapkodásba csapott át, fájó vereség lett a vége.
F. O. Fotó: - szmo.hu
2025. november 17.



Csernus Imre pszichiáter egyetlen, kőkemény feltétellel vállalná el a magyar labdarúgó-válogatott mentális felkészítését, miután a csapat drámai körülmények között bukta el a világbajnoki pótselejtezőt Írország ellen. A szakember az Indexnek adott interjújában nem rejtette véka alá a véleményét.

„Egy feltétellel: ha kib*szhatnám a válogatottból a mentálisan alkalmatlan sztárokat. Ha erre ön azt mondja, hogy ezzel lefejeznénk a csapatot, én azt felelem, meglehet, de máskülönben nem vállalnám el.”

Csernus szerint a magyar válogatott nem a 96. percben, hanem már a 40. perc környékén elvesztette a sorsdöntő vb-selejtezőt, amikor 2-1-es vezetésnél Szoboszlai Dominik vezérletével a csapat elkezdett alibifutballt játszani. „Ahelyett, hogy 2–1-es vezetésünk után kinyírtuk volna a padlóra került ellenfelet” – fogalmazott a pszichiáter, aki szerint

a csapat nem győzelemre, hanem a vereség elkerülésére játszott, amivel lényegében feltámasztotta az íreket.

A szakember a játékosok mentális hozzáállását is élesen kritizálta. „Sajnos az a benyomásom, hogy a sztárjainkra jellemző a nagyképűség. És ha szorul a hurok, a nagyképűség egy pillanat alatt átcsap önmaga ellentétébe: kapkodásba, kishitűségbe, kudarckerülésbe.”

Úgy látja, a csapatra ólomsúlyként nehezedett a négy évtizedes sikertelenség terhe és a közvélemény elvárása.

„A játékosokban a megfelelési kényszer görcsösségbe csapott át. Ahelyett, hogy folytatták volna a futballt, amit remekül kezdtek el a meccs elején, inkább már a tizedik, majd a negyvenedik percben hozzáfogtak a visszaszámláláshoz.”

A vasárnapi, Puskás Arénában rendezett mérkőzésen a magyar csapat Lukács Dániel és Varga Barnabás góljaival kétszer is vezetett, mégis Írország nyert 3–2-re Troy Parrott mesterhármasával, aki a győztes gólt a 96. percben szerezte. A vereséggel Magyarország sorozatban tizedik alkalommal maradt le a világbajnokságról, míg Írország pótselejtezőt játszhat.

Csernus a győztes mentalitás hiányát „magyar betegségnek” nevezte, párhuzamot vonva a 2000-es sydney-i olimpia női kézilabda-döntőjével,

ahol a válogatott hatgólos előnyről szenvedett vereséget. Ellenpéldaként hozta fel a portugálokat, akik aznap este 9–1-re kiütötték Örményországot, és a norvégokat, akik 4–1-re verték Olaszországot, jelezve, hogy más nemzetek nem bízzák a véletlenre a sorsdöntő meccseket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
SZEMPONT
A Rovatból
Deák Dániel: A Fidesznek nem érdeke támadni a tiszás jelölteket, mert akkor Magyar Péter le tudná cserélni őket
A kormánypárti politikai influenszer arról is írt, hogy a Tisza sok helyen belpesti jelöltekkel akar nyerni vidéki körzetekben. Szerinte többek között ez is bizonyítja, hogy a párt egyértelműen baloldali.


Deák Dániel politikai influenszer a Facebook-oldalán elemezte a Tisza Párt képviselőjelöltjeit. A posztban öt pontban foglalta össze véleményét a jelöltállítás folyamatáról és a jelöltek személyéről.

Az influenszer szerint a jelöltállítás folyamata kapkodó, miután a párt mobilalkalmazása csődöt mondott. Azt állítja, „több száz millió forintért fejlesztettek ukránokkal mobilalkalmazást Magyar Péterék, azon keresztül akarták kiválasztani a jelöltjeiket. Ez az alkalmazás azonban csődöt mondott, kétszázezer tiszás személyes adatai kerültek Ukrajnába.” Deák Dániel szerint Magyar Péter ezért egy honlapon keresztül mutatja be a jelöltjeit, és az „előválasztást” senki sem ellenőrzi, vélhetően már eldőlt, ki hol indul.

Második pontjában Deák arról ír, hogy a Tisza Párt jelöltjei helyben nem beágyazottak, „ejtőernyőztetettek”. Úgy fogalmaz: „Nemzetközi és hazai kutatások is bizonyítják, hogy főként a vidéki körzetekben kiemelten fontos, hogy az adott jelölt helyben beágyazott legyen. Ez a Tiszánál sok esetben nem érvényesül, jó példa erre Nagy Ervin baloldali színész, aki Fejér megye 4-es számú választókörzetében indul, úgy, hogy ugyan Dunaújvárosban született, de életvitelét tekintve ő egy újlipótvárosi baloldali ember. Ez hasonlít a 2022-es ellenzékre, ők is belpesti embereket indítottak el vidéki körzetekben, akik ki is kaptak.”

Az elemző szerint a jelöltek és a program is baloldali. Álláspontja szerint „Eddig, amikor például a genderaktivista Bódis Kriszta kiállt a bevándorlás vagy Nagy Ervin Ukrajna finanszírozása mellett, Magyar Péter azzal védekezett, hogy ők nem a Tisza politikusai, így nem a Tisza álláspontját képviselik. Innentől kezdve azonban ezek a túlságosan is baloldali emberek a Tisza jelöltjei, így amit ők képviselnek, az a Tisza álláspontja is egyben. Innentől kezdve még világosabb lesz, hogy a Tisza valójában egy baloldali párt.”

Deák Dániel úgy véli, a jelöltek „Brüsszelből könnyen irányítható emberek” lesznek, akik szerinte teljesíteni fogják a brüsszeli elvárásokat Ukrajna, a háború, az adóemelések vagy a migráció ügyében. Véleménye szerint ezt a Tisza eddigi politikusai is világossá tették, és felidézi Tarr Zoltán, a párt alelnökének kijelentését, miszerint ha mindent elmondanának a terveikből, abba belebuknának.

Végül Deák Dániel arról ír, hogy a Fidesznek nem érdeke most támadni a jelölteket. Állítása szerint ez értelmetlen lenne, mert így Magyar Péter még le tudná cserélni a népszerűtlen jelölteket. A Fidesznek szerinte majd akkor lesz érdeke rávilágítani a tiszás jelöltek gyenge pontjaira, ha már nem lehet őket lecserélni.

A Tisza Párt eredetileg a Tisza Világ mobilalkalmazáson keresztül tervezte a képviselőjelöltek kiválasztását, azonban a folyamatot később a nemzethangja.hu weboldalra helyezték át. Magyar Péter november 17-én ígérte a körzetenkénti jelölt-jelöltek bemutatását, a végleges névsor bejelentését pedig november 30-ra időzítették. Az alkalmazást érintő adatvédelmi ügyben a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) október 7-én hivatalból indított vizsgálatot, miután előbb egy körülbelül 18 ezer, majd egy 200 ezer fős lista is felbukkant az interneten. A hatóság jogellenesnek minősítette a kiszivárgott személyes adatok további közzétételét. Kormányközeli lapok ukrán fejlesztőkről írtak, a vizsgálat tényét pedig a független sajtó is megerősítette.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZEMPONT
A Rovatból
Török Gábor: A Tisza jelöltlistája legalább annyira kockázatos, mintha csupa kipróbált, rutinos pártkatona kérné a szavazók támogatását
A politológus megjegyezte, hogy általános vélemény szerint ez lesz a Tisza Párt számára a legnehezebben megugorható része a kampánynak. Azt is állítja: most szűnt meg a Tisza egyszemélyes párt lenni.


Kedd délelőtt Török Gábor is reagált arra, hogy hétfő éjjel nyilvánossá vált, kik a Tisza Párt képviselőjelölt-jelöltjei szűk 5 hónappal a 2026-os országgyűlési választás előtt.

A politológus Facebook-oldalán megjegyzi, hogy erről a folyamatról gondolta a legtöbb elemző azt, hogy „a választási kampány egyik legnehezebben megugorható része lesz az ellenzéki párt számára”. Szerinte az elmúlt választási kampányidőszakokhoz képest kuriózumnak számít, hogy „Orbán Viktor a saját hangján (vagyis oldalán) foglalkozott az ellenzéki jelöltekkel, mondván, hogy nincs itt semmi látnivaló, ez a régi baloldal.”

Hozzátette: „Magyar Péter ezzel szemben azt hangsúlyozza, hogy a jelöltek átlagemberek, civilek. Ha megnézzük a listát, az első benyomás inkább az utóbbi értelmezéshez áll közelebb,

és legalább annyira kockázatos, mintha csupa kipróbált, rutinos pártkatona kérné a szavazók támogatását: a többség érdemi politikai múlt nélküli embernek látszik, bár nyilván a kormánymédia hamar megtalálja majd az ő értelmezésükhöz fontos szálakat, kapcsolatokat.”

Török arra is kitért, mit tart a legfontosabbnak a jelöltállításban: „A lényeg azonban nem ez, hanem az a tény, hogy ettől a pillanattól kezdve megváltozik a Tisza helyzete: közel háromszáz ember hivatalosan is a párthoz tartozik, erősíti vagy gyengíti a szervezetet. A Tisza ezzel – a nyilvánosság felé is – megszűnt egyszemélyes vagy pár emberes politikai vállalkozásnak lenni, annak minden előnyével és hátrányával.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SZEMPONT
A Rovatból
A Fidesz teljesen átrajzolta Budapest választókerületi térképét - összegyűjtöttük, ki hová tartozik most
A Tisza választókerületenként közzétette a jelöltjeit, csakhogy sokan nem tudják, most melyik választókerületbe tartoznak, idén ugyanis minden a feje tetejére állt. Segítünk eligazodni.


Tavaly novemberben még csak döbbenten nézték a képviselők a térképeket, hogyan szabdalják fel a körzetüket, júliusra azonban a Nemzeti Választási Iroda közzétette a végleges utcalistát is a főváros új választókerületi beosztásáról. A tavaly december 31-én hatályba lépett törvénymódosítás értelmében Budapesten 18 helyett már csak 16 országgyűlési egyéni választókerület van, miközben az agglomerációt lefedő Pest vármegyében 12-ről 14-re nőtt a számuk.

A változás talán Dél-Pesten a leglátványosabb, ahol tíz év után szétválasztották az eddig egy körzetet alkotó Csepelt és Soroksárt. Az új, 9-es számú körzet központja Csepel lett, de a kerülethez olyan, korábban teljesen máshová tartozó területeket csatoltak, mint a XI. kerületi Budapart, a IX. kerületi ferencvárosi rendezőpályaudvar környéke és Pesterzsébet egy része.

De a belső pesti kerületeket sem kímélte az átrajzolás: a korábban egyben kezelt, erős ellenzéki bázisnak számító VI. és VII. kerületet gyakorlatilag több körzetre bontották, a VIII. és IX. kerületet pedig nagyrészt egybeolvasztották. Újpestet (IV. kerület) egyszerűen kettévágták, részeit pedig két, politikailag teljesen más hangulatú szomszédhoz, a XIII. és a XV. kerülethez csatolták.

A kormányoldal a módosítást a lakosságszám-változások miatti aránytalanságok megszüntetésével indokolta, mivel a törvény legfeljebb 20 százalékos eltérést enged a körzetek lélekszáma között.

„A helyzet egyszerű: Budapest lakosságszáma az elmúlt évtizedben jelentősen lecsökkent, míg a fővárosi agglomerációé nőtt” – áll a Fidesz-frakció közleményében. Független elemzések ugyanakkor úgy látják, hogy a határok ilyen mértékű átszabása és az ellenzéki, illetve kormánypárti szavazóbázisú területek „keverése” egy szoros országos választási eredmény esetén a kormánypártoknak kedvezhet.

A változásokat az érintett politikusok is döbbenten fogadták. „Ma arra ébredtem, hogy hirtelen négy körzet képviselője lettem” – mondta a Telexnek Kunhalmi Ágnes, a XVIII. kerület eddigi MSZP-s képviselője, miután régi körzetét négy új választókerület között osztották szét.

A Tisza hétfő éjjel közzétette, hogy az egyes válaszótkerületekben kik pályáznak az egyéni képviselőjelölti mandátumra. Csakhogy nem könnyű követni, egyáltalán ki hová tartozik. Ebben próbálunk most segíteni.

Melyik terület hová tartozik?

Budapest 1. OEVK (központ: V. kerület)

Mely kerületrészek tartoznak ide: az I. kerület teljes egésze, továbbá az V., VI., VII., XI. és XII. kerület egyes – belső – részei; a körzet átnyúlik a Dunán.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Tanács Zoltán (a Tisza programalkotásért felelős vezetője)

Budapest 2. OEVK (központ: VIII. kerület)

Mely kerületrészek: a VIII. és IX. kerület túlnyomó része, kiegészítve az V. kerület egy részével

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Bódis Kriszta (a Tisza szakértője)

Budapest 3. OEVK (központ: XII. kerület – Hegyvidék)

Mely kerületrészek: a XII. kerület és a XI. kerület egy része összevonva.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Magyar Péter 

Budapest 4. OEVK (központ: II. kerület)

Mely kerületrészek: a II. kerület egésze (a korábbi, III. kerületi átnyúlások megszűnnek)

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 5. OEVK (központ: VI. kerület – Terézváros)

Mely kerületrészek: a VI. kerület nagy része, Erzsébetváros (VII.) belső zónájának kiválása után a körzet a XIII. kerület bizonyos részeivel egészül ki.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 6. OEVK (központ: XIV. kerület – Zugló)

Mely kerületrészek: a XIV. kerület egésze a bázis, ehhez társul Külső‑Erzsébetváros (VII. külső része) és a XV. kerületből (Újpalota) egy kisebb szelet.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Velkey György László (Magyar Péter kabinetfőnöke)

Budapest 7. OEVK (központ: X. kerület – Kőbánya)

Mely kerületrészek: Kőbánya a mag, a körzethez csatlakoznak a szomszédos, kőbányai–zuglói–józsefvárosi határsáv egyes részei (Józsefvárosból is kerül át terület).

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 8. OEVK (központ: XIX. kerület – Kispest)

Mely kerületrészek: a XIX. kerület mellett átkerül ide a József Attila‑lakótelep (IX. ker.), valamint a XVIII. kerületből a Havanna‑, Lakatos‑, Szent Lőrinc‑lakótelep és Liptáktelep.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 9. OEVK (központ: XXI. kerület – Csepel)

Mely kerületrészek: Csepel az alap, ehhez csatolták a XI. kerületi BudaPartot, a IX. kerületi ferencvárosi rendezőpályaudvar környékét és a XX. kerület (Pesterzsébet) Gubacs–Erzsébetfalva részét. Soroksár (XXIII.) leválasztva átkerült a 16. OEVK‑ba

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 10. OEVK (központ: XXII. kerület – Budafok‑Tétény)

Mely kerületrészek: a XXII. kerület nagy része és a XI. kerület délnyugati sávja

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Kulcsár Krisztián (volt MOB‑elnök)

Budapest 11. OEVK (központ: III. kerület – Óbuda)

Mely kerületrészek: Óbuda–Békásmegyer (III.) túlnyomó része kerül ebbe a körzetbe (a korábbi IV–XIII. vegyes körzet helyett).

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 12. OEVK (központ: XIII. kerület)

Mely kerületrészek: a XIII. kerület döntő része; Újpestet (IV.) kettévágták, egyik fele ehhez a körzethez került.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 13. OEVK (központ: XV. kerület – Rákospalota–Pestújhely)

Mely kerületrészek: a XV. kerület bázisterülete, Újpest (IV.) másik fele ehhez a körzethez került

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 14. OEVK (központ: XVI. kerület)

Mely kerületrészek: a XVI. kerület mellett a X. kerület egy sávja, továbbá a XVIII. kerületből Erzsébet‑ és Bélatelep.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): nincs

Budapest 15. OEVK (központ: XVII. kerület – Rákosmente)

Mely kerületrészek: a XVII. kerület egésze (ez az egyetlen budapesti körzet, ahol 2022‑ben a Fidesz nyert; a mostani átrajzolás ezt a körzetet is érinti, de továbbra is rákosmenti központú).

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Porcher Áron (fővárosi képviselő).

Budapest 16. OEVK (központ: XXIII. kerület – Soroksár)

Mely kerületrészek: Soroksár (XXIII.) és Pesterzsébet (XX.) nagy része egy körzetbe került; Kispest felé a 8. OEVK vette át a kapcsolódó részterületeket.

Országosan ismert TISZA‑jelölt(ek): Tarr Zoltán (EP‑képviselő, a párt alelnöke).

Ha cím alapján szeretné ellenőrizni, hogy Ön melyik új OEVK‑ba tartozik, használja az NVI honlapján közzétett (2025. július 3‑án frissített) részletes, utcára lebontott listát és térképet, amit ITT TALÁL


Link másolása
KÖVESS MINKET: