prcikk: Elárasztották a felháborodott kommentek a KFC éttermének oldalát | szmo.hu
KÉK HÍREK
A Rovatból

Elárasztották a felháborodott kommentek a KFC éttermének oldalát

Tömegesen adnak egycsillagos értékelést a Király utcai gyorsétteremnek, miután véresre vertek egy újságírót, mert az reklamálni merészelt.


Teleírták a KFC egyik budapesti gyorséttermének oldalát a felháborodott kommentelők, mikor kiderült, hogy véresre vertek egy vásárlót. Szabó Zoltán újságíró írta meg, hogy mi történt vele.

Vasárnap este kedvenc csirkéjét szerette volna megvenni, ám a vacsora helyett verést kapott.

Mivel nem volt elégedett az információkkal, a vásárlók könyvét kérte, de közölték vele, hogy az nincs meg, és a boltvezető a biztonsági őrrel kidobatta. Az őr ezek után még megverte úgy, hogy a száját több öltéssel kellett összevarrni.

Az eset után kivizsgálást és egy jótékonysági számlára befizetendő kártérítést kért. A cég most vizsgálja az ügyet.

Íme, a videó, amit az újságíró készített:

A dolog nagyon felkorbácsolta az indulatokat. A KFC Király utcai éttermének értékeléshez több százan jelölték be az egy csillagot és sokan írtak felháborodott üzenetet is.

"Soha többé KFC, de még itt, az USA-ban sem. Sok száz amerikai barátom is tudni fogja, hogy mi történt Magyarországon. Egyébként is az az általános vélemény itt a KFC-ről, hogy a gyorséttermek legalja, még a Meki is jobb nála."

"Egy jó nagy szégyen vagytok. Ezzel az a legnagyobb gond, hogy az összes többi KFC-t is lehúztátok, pedig lehet, hogy nem is tehetnek róla..."

"Egyszer ettem itt, csöpögött az olajtól a csirke. Nem mentem többet.

Vendéget verni, mert panasszal él?

Így már nem is fogok"

"A sor nem halad és már a sarokig ér, mert özönlenek a mazochisták, akik mind a panaszkönyvet követelik a pénztárosoktól..."

"Ideggyenge személyzet. Ennyire frusztrált állapotban milyen extrák mehetnek az ételbe?"

"Fúj.

Rohadjon rátok az összes csirkecomb."

"Egyszerűen ilyen nem történhet meg!

Keressék meg a felelősöket!"

"Szeretném megkérdezni, hogy először a maflást kell kérni vagy az ételt?

Hogy van a diktatórikus sorrend?

Illetve van egy haverom, aki menne oda biztiboynak, és kérdezi, hogy mi a kvóta.

Hány vendéget kell napi szinten kiütni?"

"Eddig a kedvencem volt a KFC, de mától fogva soha többet nem megyek KFC-be."

"Gyerekek, nem az a gáz, hogy őt megverték azért, mert élni szeretett volna a törvények biztosította jogával, hanem az, hogy ez bárkivel (IGEN, VELETEK IS) bármikor megtörténhet! Ezért nem szabad sem tűrni, sem hallgatni. Főként az üzletvezető felelős ezért a gyalázatért, a biztonsági őr pedig nemhogy biztonsági őr ne legyen, de még közmunkás se! Minden jóérzésű embert bojkottra buzdítok ezek után, míg megnyugtató módon nem látjuk rendezve a történetet."

Az ilyen vélemények mellett olyanok is akadnak, akik az áldozatot, vagyis Szabó Zoltán felelősségét firtatják - főleg az újságíró saját Facebook-posztja alatt.

Szabó Zoltán bejegyzéséhez is már több százan írták meg a véleményüket. De a KFC Magyarország oldalán is özönlenek a hozzászólások.

Juhász Nándor, az Amrest Kft. marketingvezetője aggasztónak nevezte a történteket, az üzemeltető cég azonnali kivizsgálást és gyors eredményt ígért.

Megkérdeztük Szabó Zoltánt is, aki azt mondta, hogy felvette vele a kapcsolatot az Amrest Kft., és kedden várható megbeszélés a céggel, ugyanis az újságíró ma még nemigen tud beszélni az összevarrt sebei miatt.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Csak bántó csend és üresség maradt” – Zokogva szaladt ki a teremből a tatabányai gázoló
Az ítélethirdetés előtt, dr. Borbély Zoltán felszólalásakor hagyta el a termet a vádlott Tatabányán. A balesetben Attila, Marcell és Bálint meghalt, csak Barnabás élte túl.
F. O. / Fotó: SZMO - szmo.hu
2026. március 29.



A Tatabányai Járásbíróság március közepén első fokon hat és fél év fegyházra ítélte B. Szilviót, amiért tavaly januárban kábítószer hatása alatt autózva letarolta a zsámbéki néptáncosok autóját az 1-es főúton. A balesetben hárman haltak meg: az 59 éves Attila, a 22 éves Marcell és a 18 éves Bálint. Az idősebb férfi fia, Barnabás egyedüli túlélőként, súlyos sérülésekkel került kórházba.

A vádlott a vizsgálatok szerint nagyjából 130 km/órás sebességgel, THC befolyásoltsága alatt csapódott hátulról a vétlen autóba.

Hiába voltak bekötve, az áldozatoknak esélyük sem volt a túlélésre. A bíróság a szabadságvesztés mellett a járművezetéstől végleg eltiltotta B. Szilviót, és hat évre a közügyektől is. Az ítélet nem jogerős.

Az ítélethirdetés előtti tárgyaláson drámai jelenetek játszódtak le.

Amikor az áldozatok családjainak jogi képviselője, dr. Borbély Zoltán felszólalt, a gázoló zokogva hagyta el a termet, hogy a mosdóban összeszedje magát

– írta a Blikk. Az ügyvéd arról beszélt, milyen feldolgozhatatlan tragédiát okozott a sofőr. Először a 22 éves Marcell elvesztéséről beszélt.

„Marcell édesanyja, Szilvia, szintén egyetlen gyermekét veszítette el, mindezt olyan hirtelen és kegyetlen értelmetlenséggel, hogy azt a mai napig nem tudja felfogni. Fiát 5 éves kora óta egyedül nevelte, de fia életében Marci édesapja is maximálisan jelen volt. Édesanyja egy csendes, szorgalmas, tanulásban is kiemelkedő, udvarias személyiségként jellemezte, aki már gyermekként is sokkal érettebb volt a koránál, majd ahogy felnőtt, szülei néha úgy érezték, hogy fiatal felnőtt létére, még nálunk is bölcsebb tud lenni.

Marci csodálatos életútját azonban az egy évvel ezelőtt történt baleset szétrombolta, helyette csak bántó csend és üresség maradt.”

Ezután a balesetben elhunyt 59 éves Attiláról emlékezett meg.

„Attila nem csak édesapa, hanem férj is volt.

Feleségével, Tímeával 35 évet éltek házasságban, mely alatt 3 fiuk született.

Attila nem csak igazi férj, de remek édesapa is volt, a családja felé törődő, szerető, és gondoskodó személyiség. Mindenkiért tűzön-vízen át küzdött, mindenkinek segített, aki megkérte rá, olyan ember volt, akinek nem volt ellensége, csak barátja, úszott az emberek szeretetében. Nem véletlen, hogy feleségének a temetés után valaki azt mondta, hogy »ennyi embert még nem látott itt Zsámbékon temetésen«.”

Az áldozatok hozzátartozóit nem vigasztalja az elsőfokú ítélet, többen megalázónak tartják a büntetés mértékét.

Mivel az ítélet nem jogerős, az ügy a Tatabányai Törvényszéken folytatódik majd másodfokon.

 


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Újabb megrázó részletek: kiderült, hogyan ölhette meg 19 éves lányát az apa, mielőtt magával is végzett
Még januárban találtak holtan egy fiatal lányt és az apját az ausztriai Welsben, a tragédia körülményei körül azonban még mindig vannak kérdések. A lány anyja és ügyvédje tavaly feljelentették az apát bántalmazás miatt, de szerintük a hatóságok nem tettek semmit.


Hetekig feküdt észrevétlenül egy 19 éves magyar lány holtteste a felső-ausztriai Welsben, akit a hatóságok gyanúja szerint az apja ölt meg, mielőtt magával is végzett. Bár a holttesteket még januárban megtalálták, az ügy számos részlete még nem tisztázódott.

Az osztrák ügyészség szerint az apa és lánya december 25-én tért vissza Magyarországról Ausztriába. A holttestekre csak hetekkel később bukkantak rá a rendőrök. Az enyhén értelmi fogyatékos, 19 éves lány ruhátlanul feküdt, a holtteste már igen rossz állapotban volt. A Blikk most arról ír, hogy

a vizsgálatok szerint az apja megfojthatta a lányát.

Néhány utcányira onnan, a saját lakásában találták meg az 51 éves férfi holttestét is, aki a gyanú szerint felakasztotta magát.

Az áldozat édesanyja korábban a Blikknek arról beszélt, hogy a jobb iskolai lehetőségek miatt költöztek ki Ausztriába a beteg lányával, aki ott közösségbe járhatott. Később azonban az apa elperelte a gyermeket, és az osztrák hatóságok neki ítélték a felügyeletet, az anya állítása szerint anélkül, hogy az előzményeket vizsgálták volna. Az asszony ezután küzdött azért, hogy visszakaphassa a lányát, aki szintén menekült volna az apjától, de erre már nem volt lehetősége.

A lap szerint tavaly augusztusban az anya ügyvédje, dr. Unti Roland feljelentést tett az osztrák hatóságoknál, arra hivatkozva, hogy a férfi rejtegette és bántalmazta a lányát.

Az ügyvéd szerint érdemben nem történt semmi előrelépés a probléma megoldása érdekében. Pedig a lány még egy kétségbeesett üzenetet is küldött az édesanyjának arról, hogy az apja bántalmazza őt.

A Blikk úgy tudja, az asszony megkaphatta a lánya hamvait, így itthon vehetett tőle végső búcsút.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Palacsintasütővel vertek agyba-főbe a szekrénybe bújt gyerekeik előtt egy házaspárt a haragosaik Mezőcsáton
A mezőcsáti apa és fia arccsonttörést okozott a családfőnek, miközben a gyerekek a szekrényben rettegtek. Az ügyészség felfüggesztettet ajánlott, de a támadók inkább bíróság elé állnak.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. március 29.



Palacsintasütővel, a gyerekeik szeme láttára verték össze a szomszédban élő házaspárt Mezőcsáton, ahol egy apa és fia esett neki haragosainak – számolt be róla a Tények. A két család között évek óta feszült volt a viszony, a brutális támadás azonban mindent határon túlment.

A feldühödött apa és fia először a haragosuk testvérén állt bosszút az utcán, majd átmentek a szemben lévő házhoz, ahol berúgták a kaput, és rárontottak az ott élő házaspárra. A döbbenetes jelenetet a család biztonsági kamerája rögzítette, a kerítésen még az árnyékokból is kivehető volt, ahogy a családfőt ütik. A támadást a pár gyerekei is végignézték, akik félelmükben a szekrényben bújtak el.

Hiába kérlelte őket a megtámadott férfi, hogy hagyják békén, mert dolgozni indulna, a verést nem hagyták abba. A férj arccsonttörést szenvedett, felesége arcát pedig véraláfutások borították.

„Kiszaladtam, hogy védjem, de akkor megint kaptam egyet a palacsintasütővel a fejemre” – mondta az asszony.

A serpenyővel a férfit is ütötték, aki egy ponton egy kést vett magához, hogy elriassza a támadóit, de azt elvették tőle. „Kivette, és a gyerek szobájában a szekrénybe szúrta; benne állt a kés” – idézte fel a megtámadott férfi a döbbenetes pillanatot.

A 2024 októberében történt támadás után az ügyészség súlyos és könnyű testi sértés, valamint magánlaksértés miatt emelt vádat az apa és fia ellen. Az előkészítő ülésen az ügyész felfüggesztett börtönt ajánlott nekik: egy év hat hónapot kaptak volna, két évre felfüggesztve, ha mindent beismernek. Az Tények riportjából azonban kiderült, hogy a vádlottak ezt túl súlyosnak találták, ezért nem tettek vallomást.

A támadók most bizonyítani akarják, hogy a megvert család provokálta és fenyegette őket, ezért nem tudtak uralkodni magukon. Az ügy júniusban tárgyalással folytatódik.

A Tények beszámolóját a mezőcsáti családi bosszúról itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Évtizedekkel ezelőtt ellopott műkincs került elő, egy aukción kínálták eladásra a Kalapos hölgyet
Egry József Kalapos hölgy című grafikája több mint 20 éve tűnt el a keszthelyi Balatoni Múzeumból. Miután a kormány fülest kapott arról, hol lehet az alkotás, a rendőrök lefoglalták, szakértők igazolták, majd átadták a múzeumnak.


Hétfőn adta vissza a Nemzeti Nyomozó Iroda a keszthelyi Balatoni Múzeumnak Egry József évtizedekkel ezelőtt ellopott, Kalapos hölgy című grafikáját. Az esetről a rendőrség hivatalos oldala, a police.hu számolt be.

Az eljárás azután indult, hogy az Építési és Közlekedési Minisztérium Kulturális Javak Főosztálya tavaly év elején feljelentést tett.

A minisztériumhoz eljutott az információ, hogy egy online aukciós piactéren eladásra kínálják a több mint húsz éve eltűnt műtárgyat.

Mivel az eredeti lopási ügyben is a Nemzeti Nyomozó Iroda járt el, az információk alapján ismét a műkincsvédelmi nyomozóik kezdtek dolgozni. Gyorsan azonosították a grafikát meghirdető galériát, és le is foglalták tőlük az alkotást.

A nyomozás következő lépéseként szakértőket vontak be, hogy megállapítsák, a lefoglalt műtárgy valóban az a grafika-e, amit annak idején a Balatoni Múzeumból elloptak. Miután ezt egyértelműen igazolták, a kép visszakerülhetett eredeti helyére.

A műalkotást 1995 és 2009 között tulajdonította el valaki a keszthelyi múzeumból.

Az ügy a kép visszaszolgáltatásával nem zárult le. A műkincsvédelmi nyomozók most azt vizsgálják, hogyan kerülhetett a grafika a galériába, hogy ezen a szálon eljussanak ahhoz is, aki annak idején ellopta a múzeumból.


Link másolása
KÖVESS MINKET: