KÉK HÍREK
A Rovatból

Édesapja ölte meg a kisbabát, akit visszakértek az örökbefogadó szüleitől

3,25 millió dollár kártérítést kapott egy leszbikus pár, miután az adoptált kisfiukat visszakérték a biológiai szülei. A kisfiút nem sokkal később az édesapja megölte.


Jogellenesen járt el annak a párnak az ügyvédje, aki hanyagsága miatt az adoptálás során nem megfelelően rendezte el az örökbefogadási jogokat. A biológiai szülők nem írtak alá lemondó nyilatkozatot, így visszakérhették kisfiukat, akit viszont később az édesapja megölt.

A jogellenes eljárás miatt az örökbefogadó szülők pert indítottak, melynek végén közel 837 millió forintnyi kártérítést kaptak.

Rachel és Heidi McFarland azonos nemű szülőkként jelentkeztek adoptálásra, ami látszólag könnyen ment, hiszen a biológiai édesanyát nem zavarta, hogy azonos nemű szülei lesznek gyermekének. Markeya Atkins Rachel egyik kollégájának lánya volt, aki 2013. december 28-án hozta világra kisfiát, akit Heidi és Rachel Gabrielnek nevezett el.

Az adoptáló szülők mindketten végigkísérték a vajúdást és szülést, sőt még a köldökzsinórt is ők vágták el.

"
Egyszerűen csak túl jónak tűnt ahhoz, hogy igaz legyen

- mondta Rachel.

"78 napig volt velünk. Kezdettől fogva szerettük őt. (...) Minden, ami maradt nekünk, az a hajtincs, amit levágtunk. Sejtelmünk sem volt, hogy örökre ez lesz minden, ami marad belőle."

5 héttel azután, hogy az édesanyja visszakérte Gabrielt, a pár a híreket nézte, ahol döbbenten látták, hogy egy hozzá hasonló babát ölt meg az édesapja. Habár a hírekben nem mondtak nevet, visszakeresve a papírokat, ugyanaz a cím volt megadva, mint a tévében.

Rachel kollégája később megerősítette, hogy Gabriel halt meg. A kisfiú fejsérüléseket szenvedett, a 20 éves édesapát pedig 50 év börtönre ítélték.

"
Ez egy életfogytiglan mindannyiunk számára

- mondta Rachel, aki szerint sose fognak túljutni Gabriel elvesztésén.

Rachel és Heidi azóta örökbefogadott egy kislányt, Londont, valamint Heidi világra hozta Vienna nevű kislányukat is.

This sweet boy is the reason Rachel McFarland and I have fought so hard these last 4 years. We finally got some justice for you my angel.

Közzétette: Heidi McFarland – 2017. augusztus 15.

Forrás: People címkép: Heidi McFarland Facebook / People


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Lerágta, majd egy üvegdarabbal levágta magáról béklyóit” – döbbenetes részletek a dunaföldvári anya meneküléséről
Miután kiszabadult, a nő a legközelebbi pékségig rohant, ahol az alkalmazott azonnal hívta a 112-t. A támadó férj, aki öngyilkossággal fenyegetőzött, később felakasztotta magát.


A Rendészeti Államtitkárság számolt be arról a döbbenetes esetről, melynek során egy nő sokkos állapotban, csecsemőjével a karján kért segítséget szombat hajnalban, miután elmenekült a férjétől. A közlésük szerint a dunaföldvári pékség alkalmazottja hívta a 112-es segélyhívót.

A bejegyzés szerint az asszony elmondta: „közös kisfiukat péntek kora este vitte volna haza válófélben lévő férjétől, amikor az rátámadt. Késsel fenyegette, megerőszakolta, megkötözte, majd a nő telefonját magához véve és öngyilkossági szándékát hangoztatva sorsára hagyta.”

Az államtitkárság úgy folytatja, hogy az áldozat

„lerágta, majd egy üvegdarabbal levágta magáról béklyóit, magához ölelte gyermekét, kimászott az ablakon és futott. Futott, egészen a hajnalban már nyitva lévő pékségig, ahol segítséget kért.”

A posztból az is kiderül, hogy a 43 éves apát később holtan találták meg, miután felakasztotta magát. Az államtitkárság közlése szerint a Paksi Rendőrkapitányság a haláleset körülményeit közigazgatási hatósági-, az előzményeket pedig büntetőeljárás keretében vizsgálja.

Ha úgy érzed, segítségre lenne szükséged vagy rokonodért, ismerősödért aggódsz, hívd a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 vagy 06 80 820 111 telefonszámot, vagy látogass el ERRE AZ OLDALRA, ahol többféle segítséget kaphatsz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
„Voltak kisebb balhéi Norbinak, de senki nem gondolta, hogy egy ilyen eset megtörténhet” - Újabb részletek derültek ki a dunaföldvári tragédiáról
A 43 éves férfi otthonukban támadt válófélben lévő feleségére, megkötözte és megerőszakolta. A nő egy üvegdarabbal vágta el kötelékeit, és egy pékségbe menekült, a férfi eközben felakasztotta magát.


Újabb információk láttak napvilágot a dunaföldvári tragédiával kapcsolatban. Egy helybéli férfi a Blikknek elmondta, a válófélben lévő pár még együtt élt, és a lakók a kiérkező rendőrautók zajára ébredtek.

„Korábban voltak ugyan kisebb balhéi Norbinak, de senki nem gondolta, hogy egy ilyen eset megtörténhet. Ausztriából költözött haza, akkor megvett egy vendéglőt, amit később aztán eladott. Az egyik dolgozójától született a kisgyerek. Azt lehetett hallani egy ideje, hogy megromlott a kapcsolatuk, de hogy idáig fajuljanak a dolgok, arra senki nem számított.”

Horváth Zsolt, a település polgármestere úgy fogalmazott, minden segítséget megadnak az édesanyának és gyermekének. „Jelenleg is zajlik a rendőrségi vizsgálat, egyelőre kevés további részletet tudni. Az biztos, hogy az önkormányzat a törvény adta lehetőségeihez mérten mindenben támogatja majd az édesanyát. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy ebben a szörnyű esetben érintett egy kisgyermek is, így a helyi gyermekvédelmi ellátó rendszernek is lesz feladata az tragikus eseményekkel kapcsolatban” – emelte ki a polgármester.

Ahogy arról a Szeretlek Magyarország korábban beszámolt: karjában a csecsemőjével kért segítséget szombat hajnalban egy nő egy dunaföldvári pékségben, miután válófélben lévő férje bántalmazta és fenyegette.

A 43 éves férfi péntek este, a közös kisfiuk hazavitele közben támadt az asszonyra: késsel fenyegette, megkötözte, majd megerőszakolta. Ezután elvette a nő telefonját, és – öngyilkossági szándékát hangoztatva – magára hagyta.

A nő rendkívüli bátorsággal szabadította ki magát: lerágta, illetve egy üvegdarabbal levágta magáról a kötelékeket, magához ölelte gyermekét, majd az ablakon át menekült egészen a hajnalban nyitva tartó pékségig, amelynek a dolgozója azonnal hívta a 112-t.

Az édesanya azért éppen ide futott segítségért, mert korábban itt dolgozott.

A kiérkező rendőrök az Attila utcai ház hátsó kertjében találták meg a férfi holttestét, aki felakasztotta magát. A Paksi Rendőrkapitányság a halálesetet közigazgatási, a támadást pedig büntetőeljárás keretében vizsgálja.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megszólalt a győri luxusautós gázoló: Sajnálok mindent, ami történt
A bíróság négy hónapra bűnügyi felügyelet alá helyezte a 33 éves gyanúsítottat, aki halálra gázolt egy 76 éves nőt. A férfi nem hagyhatja el Győrt, mozgását nyomkövetővel ellenőrzik.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. február 17.



Vezetőszáron vitték a bíróságra, nyomkövetővel a lábán mehetett haza az a 33 éves férfi, akit azzal gyanúsítanak, hogy Győrben halálra gázolt egy 76 éves asszonyt. A Győri Járásbíróság kedd délelőtt helybenhagyta az ügyészség indítványát, és négy hónapra bűnügyi felügyelet alá helyezte a férfit, ami azt jelenti, hogy nem hagyhatja el Győr közigazgatási területét – írta a 24.hu. A döntés után a férfi rendőrautóval távozott az otthonába.

„Sajnálok mindent, ami történt, őszinte részvétem a családnak!” – mondta a bíróságra érkező férfi az őt kérdező újságíróknak.

A tragédia még szombaton történt Győr belvárosában, amikor a férfi egy Aston Martinnal nagy sebességgel áttért a szemközti sávba, majd halálra gázolt egy buszmegállóban várakozó 76 éves asszonyt. Az ütközésben a kocsi utasa, a sofőr várandós barátnője is megsérült. A rendőrség előállította a gázolót, majd halálos közúti baleset okozásának gyanúja miatt kihallgatták és őrizetbe vették.

A hatóság kezdeményezte a férfi letartóztatását is, ám az ügyészség végül bűnügyi felügyeletet indítványozott. A tragédiát okozó fiatalember büntetlen előéletű, és negatív lett a drog-, valamint az alkoholtesztje is.

Szemtanúk szerint a sofőr a baleset után kiszállt a luxuskabrióból, és az összetört telefonja miatt bosszankodott, miközben sem az áldozat, sem saját, szintén megsérült várandós párja nem érdekelte.

Az eset nagy felzúdulást keltett Győrben. Az internetre gyorsan kikerült az autó sofőrjének vélt neve és fotója is. A sofőrként emlegetett férfi a cégnyilvántartás szerint több ingatlanos cégben is érdekelt, de vendéglátós vállalkozás is van a nevén. Információk szerint jómódú családból származik, és mind őt, mind autózási szokásait sokan ismerték a városban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Videó: Védőruhában rohanták le a budakeszi droglabort, 16 kiló amfetamin és 2500 ecstasy tabletta került elő
A magyar és lengyel rendőrség közös akcióban számolt fel egy amfetamin-előállító hálózatot Budakeszin. Az összehangolt rajtaütés során 18 embert gyanúsítottak meg, közülük négyen letartóztatásban vannak.


A Terrorelhárítási Központot is bevetve, védőruhában és vegyvédelmi gázmaszkban csaptak le a rendőrök egy budakeszi droglaborra január 31-én. A magyar–lengyel közös akcióban egy egész, a budapesti éjszakai életet ellátó hálózatot számoltak fel, amelynek „amatőr vegyésze” egy családi házban, mindenféle higiéniai szabályt felrúgva főzte az amfetamint. A nyomozók összesen 16,2 kilogramm drogot és 2500 ecstasy tablettát foglaltak le, és 18 embert gyanúsítottak meg.

Az egész ügy még tavaly indult, amikor a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda pécsi osztálya olyan információhoz jutott, hogy a főváros egyik népszerű szórakozóhelyén drogot árulnak

– írja a police.hu. A felderítők operatív és nyílt módszerekkel kezdték felgöngyölíteni a szálakat, és hamarosan azonosították a bűnbandát, amelynek tagjai különböző szórakozóhelyeken terítették az anyagot.

A nyomozás során kiderült, hogy a kábítószer-alapanyag egy része Lengyelországból érkezik.

Ezért a magyar rendőrök az Európai Multidiszciplináris Platform a Bűnügyi Fenyegetések Ellen (EMPACT) rendszerén keresztül felvették a kapcsolatot a lengyel rendőrség kábítószer-bűnözés elleni osztályával. A folyamatos információcserének köszönhetően a hatóságok teljesen feltérképezték a hálózat működését és a drog útját is.

Az akciót mentők is biztosították, mivel a laborban ismeretlen eredetű, veszélyes gázokra és gőzökre számítottak.

A primitív laborban lombikokat, lepárlókat és különböző anyagmaradványokkal szennyezett edényeket találtak, valamint nagy mennyiségben már előállított amfetamint is.

A labor felszámolásával egy időben a nyomozók lengyel kollégáikkal összehangoltan összesen 16 embert fogtak el Budakeszin kívül Diósdon, Solymáron, Érden, Isaszegen, Erdőkertesen és Budapesten is.

A csapat 43 éves, budakeszi irányítóját a Terrorelhárítási Központ műveleti egysége fogta el, mert a gyanú szerint lőfegyvere lehetett. A férfira azután csaptak le, hogy a laborból magához vett másfél kilogramm amfetamint.

A gyanúsítottakhoz köthető ingatlanok és autók átkutatása során a rendőrök a drogok mellett vagyonvisszaszerzés keretében körülbelül 13 millió forintot, valutát, arany ékszereket és egy gépkocsit is lefoglaltak. A fogás a tavaly januárban épp a drogellenes küzdelem erősítésére létrehozott Kábítószer Bűnözés Elleni Hivatal komoly sikere. A lefoglalt adag a törvény szerint a különösen jelentős mennyiség sokszorosa, amiért akár életfogytig tartó szabadságvesztés is kiszabható.

Az akciót követően még további két embert fogtak el, így a gyanúsítottak száma 18-ra nőtt. Közülük négyet kábítószer-kereskedelemmel, 14 főt kábítószer birtoklásával gyanúsítanak. A bíróság négy gyanúsított letartóztatását rendelte el, a többiek szabadlábon védekeznek. A hálózathoz egy tragédia is köthető: tavaly december közepén egy fogyasztó öngyilkos lett. Búcsúlevelében megnevezte a dílerét, és azt is leírta, hogy a drog vezetett a végzetes döntéséhez.

A rendőrség fotókat is közzé tett az akcióról:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk