KÉK HÍREK
A Rovatból

56 ezren vesztették el állásukat márciusban Magyarországon a KSH szerint

Ebben még valószínűleg nincs benne az márciusban munkájukat vesztők jó része sem.


A január-márciusi időszakban a munkanélküliek átlagos létszáma 173 ezer, a munkanélküliségi ráta 3,7 százalék volt, 0,2 százalékponttal magasabb, mint egy évvel korábban.

Márciusban mintegy 56 ezren veszítették el az állásukat, közülük 54 ezren gazdaságilag inaktívvá és 2 ezren munkanélkülivé váltak

- írja az MTI a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) kedden közzétett jelentése alapján.

A koronavírus-járvány gazdasági következményei a vizsgált időszakot csak részben érintették, így hatásai a közölt munkanélküliségi adatokban kevésbé markánsan jelennek meg - írta a KSH. Vagyis a járvány miatt elbocsátottak a következő, júliusi adatsorban fognak megjelenni, akkorra láthatjuk pontosabban, hogy milyen hatásai voltak a koronavírusnak a munkaerőpiacra.

A 15-24 évesek munkanélküliségi rátája 11,4 százalék volt. A munkanélküliek több mint egyötöde ebből a korcsoportból került ki. A 25-54 éves legjobb munkavállalási korúak munkanélküliségi rátája 3,4 százalék, az 55-74 éveseké 2,2 százalék volt - közli az MTI.

Hozzáteszik, a munkanélküliség átlagos időtartama 10,4 hónap volt, a munkanélküliek 29,8 százaléka keresett legalább egy éve állást, vagyis tartósan munkanélkülinek számított. A 15-74 éves férfiak körében a munkanélküliek száma 92 ezer, a munkanélküliségi ráta 0,1 százalékponttal magasabb, 3,6 százalékos volt. A nők esetében a munkanélküliek száma 81 ezer főre, a munkanélküliségi ráta 0,3 százalékponttal 3,9 százalékra emelkedett.

Budapestet jellemezte a legkedvezőbb foglalkoztatási helyzet, ahol a foglalkoztatási ráta 74,3% volt, a legjelentősebben, 1,0 százalékponttal, 73,7%-ra Nyugat-Dunántúlon növekedett az értéke. A legnagyobb mérséklődés Dél-Dunántúlon volt, a foglalkoztatottak aránya 3,1 százalékponttal, 62,5%-ra csökkent, és ebben a régióban volt a legalacsonyabb az értéke - írja a KSH.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Borzasztó az, ami történt” – már négy halálos áldozata van a hajnali budakeszi háztűznek
A negyedik áldozat a kórházban hunyt el, miután életveszélyes sérüléseket szerzett az égő épületben. Budakeszi polgármestere szerint az egész települést megrázta a tragédia, a helyiek összefogtak a bajba jutottak megsegítéséért.


Négyen haltak meg, köztük egy 52 éves nő, valamint egy 47 és egy 66 éves férfi abban a robbanásban, amely február 13-án, péntek hajnalban történt Budakeszin, a Zichy Péter utcában. A negyedik áldozat a kórházban hunyt el, ahová életveszélyes állapotban szállították – értesült a 24.hu. Azt, hogy már négy halottja van a háztűznek, a rendőrség is megerősítette a lapnak.

„Sajnálatos módon négy ember elhunyt. Jelenlegi információink szerint négy ember súlyosan, huszonkettő pedig könnyebben sérült”

– mondta a 24.hu-nak a település polgármestere, Győri Ottilia.

Elmondása szerint hajnali 2 óra 16 perckor kapták a riasztást arról, hogy lángokban áll a Zichy Péter utcában található, munkásszállóként működő épület. Nagy erőkkel kivonult a tűzoltóság, a mentők és a rendőrség, az önkéntes tűzoltók, a polgárőrség és közterület-felügyelőség is.

A lángok az ingatlan tetején, mintegy kétszáz négyzetméteren csaptak fel, a tűzoltóság hivatalos tájékoztatása szerint gázpalackok robbantak. A helyszínre húsz mentőautó is érkezett. Az épületet összesen negyvenheten hagyták el.

„Borzasztó az, ami történt. Nagyon megrázta a településünket és az itt élő embereket ez a tragédia. Nagy megrázkódtatás volt ez. Minden elismerésem és köszönetem a tűzoltóké és a mentőké, hogy így helytálltak. Nagyon jól vizsgáztak ebben a nagyon nehéz helyzetben”

– tette hozzá Győri Ottilia.

A Sport hotelként ismert épületet az önkormányzat korábban bezáratta, a lakók – köztük az áldozatok is – albérlőként éltek ott.

Az önkormányzat azonnali segítséget nyújt a bajba jutottaknak: megnyitották a polgármesteri hivatalt, ahol melegedővel, reggelivel és tisztálkodási lehetőséggel várják őket, az anyakönyvvezetők pedig segítenek a tűzben megsemmisült okmányok pótlásában. A helyiek is összefogtak, sokan ajánlottak fel ruhákat és egyéb segítséget.

A katasztrófavédelem közlése szerint az épületben illegális gázvételezés történt. A rendőrség az ügyben büntetőeljárást indított.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KÉK HÍREK
A Rovatból
Többször is leitatta, majd szexre kényszerítette 15 éves nevelt lányát egy dorogi férfi, két év börtönre ítélték
A lány félt a nevelőapjától, mert az korábban többször megütötte és büntetésből térdeltette is. Ha megpróbálta visszautasítani a férfi közeledését, az megtiltotta neki, hogy a barátaival találkozzon, és elvette a mobiltelefonját.


Első fokon két év börtönre ítélte az Esztergomi Járásbíróság azt a dorogi férfit, aki többször is szexuálisan bántalmazta a 15 éves nevelt lányát. A férfi az élettársával és annak lányával élt együtt egy dorogi lakásban, és a bíróság szerint a családi, hatalmi viszonyát kihasználva követte el a bűncselekményeket – olvasható a Tatabányai Törvényszék közleményében.

Minden akkor kezdődött, amikor

a lány anyja hat napra kórházba került. A férfi ebben az időszakban, 2022. november 30-án, majd december 2-án is leitatta a lányt, majd szexuálisan bántalmazta. A következő fél évben ez még ötször megismétlődött.

A bíróságon kiderült, hogy a lány félt a nevelőapjától, mert a férfi korábban többször megütötte és büntetésből térdeltette is, ha valamit rosszul csinált.

Amikor a lány megpróbálta visszautasítani a férfi közeledését, az megtiltotta neki, hogy a barátaival találkozzon, és elvette a mobiltelefonját.

A két év börtönbüntetés mellett a férfit három évre eltiltották a közügyektől, és végleges hatállyal minden olyan foglalkozástól, amely során 18 éven aluliakkal kerülne kapcsolatba. A bíróság ezenkívül 954 607 forint bűnügyi költség megfizetésére is kötelezte. Az ügyész tudomásul vette az ítéletet, ami azonban nem jogerős, mivel a vádlott és védője fellebbezett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Nekem nincs apukám, meghalt” – Nem akar tudni a férfiról a kislány, akit macsétával tartotta fogva az apja, és végül kommandósok szabadították ki
A gyerekre a nagypapa vigyázott, de őt a férfi kizárta a lakásból. Majd azzal fenyegetőzött, hogy megöli a lányát és volt élettársát, ha valaki bemegy a lakásba.


Nem akar tudni az apjáról és soha többé nem akar találkozni vele - ezt mondta a kilencéves kislány, akit a férfi ejtett túszul, és egy macsétával tartotta sakkban Budapesten három éve.

A férfi élőben közvetítette a gyerek túszulejtését, miközben a kommandósok már az ajtó előtt álltak. A kislányra előzőleg a nagypapa vigyázott, de a férfi kizárta őt a házból. Majd azzal fenyegetőzött, hogyha bárki belépne a lakásba, akkor megöli a gyereket és volt élettársát is. A kommandósok végül gumilövedékkel meglőtték, és elvették tőle a kislányt.

A Tények úgy tudja, hogy azért ejtette túszul a gyereket, mert korábban eltiltották tőle.

A férfit börtönre ítélték, de fellebbezett. A másodfokú tárgyaláson kiderült, hogy a történtek nagyon megviselték a gyereket, aki nem akar tudni az apjáról. Azt mondta, hogy neki meghalt az apja.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
„Kenzie durva szexet szeretett volna” – Állítja az ír férfi, aki az aktus közben fojtotta meg alkalmi partnerét
A fiatal amerikai nővel egy szórakozóhelyen ismerkedtek meg, majd a férfi lakására mentek, ahol a tragédia történt. A gyilkossággal vádolt férfi családja 20 milliós óvadékot ajánlott fel.


Bűnügyi felügyeletbe kerülhet az az ír férfi, aki szex közben fojtotta meg alkalmi partnerét, egy amerikai nőt Budapesten.

A férfi a pénteki tárgyaláson elmondta, hogy egy szórakozóhelyen ismerkedtek meg, majd táncolt és csókolózott a lánnyal. Szerinte Kenzie azt mondta, hogy durva szexet akar.

A férfi két éve találkozott a fiatal nővel, majd aktus közben megfojtotta. A holttestet egy bőröndben egy erdős helyre vitte Szigliget külső részén.

A pénteki tárgyaláson kiderült, hogy egyikük sem volt drog hatása alatt. Mivel a férfit letartóztatták, a védője most azt kérte, hogy kerülhessen házi őrizetbe. Az ügyészség szerint azonben a szökés veszélye fennállna. A gyilkos szülei közölték, hogy akár 20 millió forintot is fizetnének óvadékként.

A tárgyalás áprilisban folytatódik.

VIDEÓ: A Tények beszámolója


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk