110 adag kínai vakcinát várt a háziorvos szerdára, de csak kedden tudta meg, hogy az oltóanyagot mégsem szállítják ki
Késmárky András ezzel az ismétlőoltásokat adta volna be, de ez most csúszni fog. A Magyar Orvosi Kamara győri elnöke szerint nem egyedi problémáról van szó.
Késmárky András háziorvos az RTL Híradónak beszélt arról, hogy a hétre több mint 100 páciensét hívta be ismétlőoltásra, azonban a vakcinák beadása csúszni fog. Arra számított, hogy összesen 130 adag AstreZeneca és kínai Sinopharm vakcina érkezik a rendelőjébe, délelőtt azonban még nem volt hír a vakcinákról.
"Most van nálam 11 óra 06 perc, nincsen semmilyen információm arról, hogy holnap rendben el tudom-e kezdeni az oltást. Nem merem őket felhívni, mert biztos vagyok benne, hogy lincshangulat lesz"
- mondta az RTL Híradónak a háziorvos.
Végül közölték vele, hogy csak AstraZenecát kap, így a 130-ból 20 embert be tud oltani. A többieknek viszont várniuk kell. Késmárky András szerint így nem lehet tervezni.
"Az a gond, hogy így annyira fel fog torlódni egy-egy napot követően az oltásra váróknak a száma, hogy egyszerűen képtelenek leszünk - ha új oltás is jön be - az új páciensekkel együtt oltani az ismétlőoltásokat"
- fogalmazott.
VIDEÓ: Az RTL Híradó interjúja Késmárky Andrással
A Magyar Orvosi Kamara győri elnöke szerint nem egyedi problémáról van szó. Szerinte az egyik legaktuálisabb probléma a covid elleni oltások szervezése. Szijjártó László erről a szervezet közösségi oldalán írt.
Az RTL Híradónak azt mondta, az oltások központi elosztása zavaros, és nem mindenhova jut elég oltóanyag.
"Egyébként a szervezés nem sikerült, tehát értesítettek embereket, aztán le kellett mondani az utolsó pillanatban, kevesebb oltást kapott a háziorvos, mint amit előtte beígértek"
- fogalmazott Szijjártó László.
A héten újabb adag kínai és orosz vakcinát osztanak szét, mert befejeződött a vizsgálatuk. Erről az országos tisztifőorvos beszélt az operatív törzs keddi tájékoztatóján. Ezekkel azokat oltják be, akik már megkapták az első adagot. Szerdán újabb 100 ezres szállítmány érkezik a kínai vakcinából. Ez az áprilisra várt oltóanyag egy része. Mielőtt azonban felhasználnák, ezt is bevizsgálják. Ezen a héten AstraZeneca is érkezik, de hogy pontosan mennyi, arról csak annyit tudni, hogy kevesebb, mint amennyit a cég korábban ígért.
VIDEÓ: Az RTL Híradó riportja
Késmárky András háziorvos az RTL Híradónak beszélt arról, hogy a hétre több mint 100 páciensét hívta be ismétlőoltásra, azonban a vakcinák beadása csúszni fog. Arra számított, hogy összesen 130 adag AstreZeneca és kínai Sinopharm vakcina érkezik a rendelőjébe, délelőtt azonban még nem volt hír a vakcinákról.
"Most van nálam 11 óra 06 perc, nincsen semmilyen információm arról, hogy holnap rendben el tudom-e kezdeni az oltást. Nem merem őket felhívni, mert biztos vagyok benne, hogy lincshangulat lesz"
- mondta az RTL Híradónak a háziorvos.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Magyar Péter a vásárhelyi rendőrkapitányról: Pintér Sándor még a részvétét sem fejezte ki nyilvánosan a családnak
A TISZA párt vezetője szerint a kormányfő egy nappal a rendőrkapitány tragédiája után „nyíltan felmagasztalta Lázár Jánost a közpénzégető gyűlölet dzsemborijukon”.
Magyar Péter a közösségi oldalán írta meg, hogy mit gondol a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány haláláról.
A TISZA Párt vezetője azt írta:
"Pénteken öngyilkos lett egy megyei jogú város rendőrfőkapitánya, aki ellen Lázár János propagandalapja gusztustalan lejáratást indított.
Vasárnap estig nem szólalt meg a belügyminiszter. Még a részvétét sem fejezte ki nyilvánosan a családnak, Hódmezővásárhely városának és a rendőri állománynak.
Orbán Viktor hallgat. Vagyis legalább hallgatna, de ő egy nappal a tragikus haláleset után inkább nyíltan felmagasztalta Lázár Jánost a közpénzégető gyűlölet dzsemborijukon. Egy perc néma csendet és egy szót sem érdemelt a digitális harcosok őrjöngésén a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány.
- írta bejegyzésében.
Majd hozzátette:
"Mit képzelnek ezek a maffiózók? Mindent lehet?
Óvónőt kirúgni, mert karácsonyi ajándékot fogadott el a nehézsorsú gyerekeknek? Gyermekvédelmi szakembereket ellehetetleníteni, mert felszólaltak a gyerekek irányított tönkretétele ellen? Tanárokat megalázni, mert kiálltak az oktatás szabadsága mellett? Mentős vezetőt eltávolítani, mert egy szalonnasütésen felvett egy politikai karikatúrát ábrázoló pólót? Gazdákat megfélemlíteni, mert kifejezték a politikai véleményüket?"
A politikus szerint:
"Azt gondolják Orbán Viktorék, hogy a magyar nép majd elnézi nekik, hogy a közpénzből folytatott aljas, hazug propagandagépezetük sorra teszi tönkre a jóérzésű embereket?
Azt gondolják, hogy elfelejtjük nekik, hogy megannyi család, férfi, nő és gyerek életét tették tönkre, nyomorították meg, vagy vették el?
Hát nem. Nem fogjuk elfelejteni. Hódmezővásárhely, Nikla, Miskolc, Ibrány, Balatonfüred, Zalabaksa, Battonya népe nem felejt. A magyarok nem felejtenek" - üzente.
Lánczi Tamás válasza Magyar Péternek: Aki jogász létére nem tud megkülönböztetni egy polgári kört egy politikai párttól, az még külföldi bábnak is silány
A Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetője a TISZA Párt vezetőjének korábbi megjegyzésére reagált. Majd Fekete-Győr Andrást is megemlítette. A két politikus kommentben válaszolt neki.
Magyar Péter vasárnap reagált arra, hogy Lánczi Tamás belépett egy polgárri körbe. Azt írta: „Tegnap Lánczi Tamás szuveNeritásvédelmi janicsár tulajdonképpen lemondott az orbáni ÁVH vezetéséről, amikor belépett a kaszinóminiszterrel és ifjabb Schobert Norberttel közös Digitális “Polgári” Körbe”.
Szerinte a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetőjére vonatkozó törvény szerint a Hivatal elnöke nem lehet párt, pártalapítvány tagja, tisztségviselője, a Hivatal elnöke pártpolitikai tevékenységet nem folytathat, párt nevében vagy érdekében közszereplést nem vállalhat.
Lánczi Tamás a közösségi oldalán szólt vissza Magyar Péternek. Azt írta, hogy
„aki jogász létére nem tud megkülönböztetni egy polgári kört egy politikai párttól, az még külföldi bábnak is silány”.
Hozzátette: Magyar Péter ezennel elhódította a legbutább politikus címet Fekete-Győr Andrástól.
A TISZA Párt vezetője kommentben annyit reagált:
"Most megtagadtad a Pártot? nem lesz ebből bajod? Hogy kapsz így Péter Gábor díjat Orbán Balázstól?"
A hozzászólásokban Fekete-Győr András is megszólalt, azt írta:
"Megnyugodtam. Havi bruttó 5,5 millióért a Szuverenitásvédelmi Hivatal elnöke úgy viselkedik a Facebookon, mint egy neveletlen kiskamasz, aki apuci pénzét szórja. Látom, jó helyre megy az adóm."
Magyar Péter vasárnap reagált arra, hogy Lánczi Tamás belépett egy polgárri körbe. Azt írta: „Tegnap Lánczi Tamás szuveNeritásvédelmi janicsár tulajdonképpen lemondott az orbáni ÁVH vezetéséről, amikor belépett a kaszinóminiszterrel és ifjabb Schobert Norberttel közös Digitális “Polgári” Körbe”.
Szerinte a Szuverenitásvédelmi Hivatal vezetőjére vonatkozó törvény szerint a Hivatal elnöke nem lehet párt, pártalapítvány tagja, tisztségviselője, a Hivatal elnöke pártpolitikai tevékenységet nem folytathat, párt nevében vagy érdekében közszereplést nem vállalhat.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Komoly tömeg előtt rendezte meg a Loupe Színházi Társulás a Levegőt! című demonstrációját a Hősök terén vasárnap este. A tüntetésen felszólalt többek között Pottyondy Edina, Rainer-Micsinyei Nóra, énekelt Bródy János, üzent Halász Judit is.
Az eseményről készült fotókat cikkeinkben lévő képgalériákban is megtaláljátok. A legérdekesebb pillanatokat pedig összegyűjtöttük. Fotókért kattints a képre!
Komoly tömeg előtt rendezte meg a Loupe Színházi Társulás a Levegőt! című demonstrációját a Hősök terén vasárnap este. A tüntetésen felszólalt többek között Pottyondy Edina, Rainer-Micsinyei Nóra, énekelt Bródy János, üzent Halász Judit is.
Pottyondy Edinát hatalmas taps és ujjongás fogadta, amikor a színpadra lépett. Beszédét a münchausen szindrómával kezdte, amelyben a szülő szándékosan betegíti meg a gyermekét, hogy gondoskodhasson róla. „Mert totális kontrollt akar” – mondta. Hozzátette, szerinte a magyar kormány ugyanígy bánik a társadalommal, mert egy kiszolgáltatott gyereket sokkal könnyebb irányítani, ráadásul a gyerek rajongva szereti a bántalmazóját, ami része a borzalomnak.
Arról beszélt, hogy
szerinte a rendszerben mindent elnéznek annak, aki lojális, viszont aki kilép, azonnal célponttá válik. Példaként említette, hogy a kormányhoz közel állóknak elnézik akár Dopeman nőverő szövegeit vagy Gáspár Győző adócsalásait, de ha valaki elfordul, olyan ügyek miatt is támadás érheti, amelyeket korábban figyelmen kívül hagytak – akár egy zsírleszívás miatt is.
Hangsúlyozta, hogy 15 év Fidesz-kormányzás után Magyarország Európa szegényházává vált, a kormány pedig nem mutat valódi szándékot a szegénység és az infláció kezelésére. Ehelyett a nemzeti színek mögé bújva gyárt ellenségeket, akikkel megküzdhet.
A propaganda különböző formáit is részletesen ismertette. Szerinte van, amelyik nyíltan támad, más szórakoztató formában hat, és olyan is van, amely észrevétlenül épül be - közölte. Úgy fogalmazott, hogy a propaganda olyan, mint az idegméreg, amelynek többféle vegyületét használják: van, ami mar és fáj, van, ami édeskés és bulváros, és olyan is, ami színtelen és szagtalan. Véleménye szerint mindegyik ugyanoda vezet: dühös, frusztrált emberekhez, akik gyűlölik azokat, akiket Orbán Viktor kijelöl. Arra is kitért, hogy ettől senki nem tudja teljesen függetleníteni magát, mert mindenhol jelen van. Azt mondta, még egy meccset sem lehet úgy megnézni a tévében, hogy ne találkozzunk propagandával.
Hozzátette, a propaganda nemcsak a kormány támogatóira hat, hanem az ellenzékiekre is, hiszen lehetetlen teljesen kizárni a mindennapi életből. Példaként felidézte a karaktergyilkosságokat, amikor politikusokat, közéleti szereplőket és civileket vádoltak hamisan. Megemlítette Juhász Pétert, Vona Gábort és Jámbor Andrást is. Szóba került a hódmezővásárhelyi rendőrkapitány tragédiája is, aki egy róla szóló cikk után lett öngyilkos. Úgy fogalmazott, hogy
a propaganda nemcsak tömegpusztító, hanem precíziós fegyver is, amely családokat és egzisztenciákat rombolhat szét. „Fortélyos félelem igazgat, észre sem veszed, és mindenhol cenzúrázod magad”
– mondta.
Élesen bírálta a kormányzati propagandát, amelyet idegméreghez hasonlított. Úgy fogalmazott: a rendszer szándékosan mérgezi az országot, hogy teljes kontroll alatt tarthassa az embereket.
Hangsúlyozta, hogy „nem a hergeléstől lesz sikeres Magyarország”. Szerinte egy élhető országhoz a liberális jogállam és annak vívmányai kellenek, nem pedig az olcsó indulatkeltés. Úgy vélte, a működő intézmények, mint a rendőrség és a bíróság biztosítják egy ország sikerét.
A beszéd végén szolidaritásra kérte a hallgatóságot a karaktergyilkosságok áldozataival, és arra biztatta őket, hogy háromig számolva, akár kommentelés közben is, őrizzék meg a higgadtságukat. Egyben arra buzdított mindenkit, hogy
jövő tavasszal küldjék el a kormányt. Zárásként hozzátette: elzavarjuk ezt a kormányt a fenébe, ahogy a nagyanyáink is mondták: „Ruszkik, haza!”.
Pottyondy Edinát hatalmas taps és ujjongás fogadta, amikor a színpadra lépett. Beszédét a münchausen szindrómával kezdte, amelyben a szülő szándékosan betegíti meg a gyermekét, hogy gondoskodhasson róla. „Mert totális kontrollt akar” – mondta. Hozzátette, szerinte a magyar kormány ugyanígy bánik a társadalommal, mert egy kiszolgáltatott gyereket sokkal könnyebb irányítani, ráadásul a gyerek rajongva szereti a bántalmazóját, ami része a borzalomnak.
Arról beszélt, hogy
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!