SPORT
A Rovatból

25 kilót hízott egy perui szurkoló, hogy fogyatékkal élőknek szóló vb-jegyet szerezzen

Lecsúszott a jegyvásárlásról, de úgy döntött: egészsége kockáztatásával is a helyszínen fogja biztatni kedvenceit.

Link másolása

A FIFA összesen 43 582 jegyet juttatott a vb-re a perui szövetségnek, ezeket természetesen pillanatok alatt elkapkodták, hiszen az inkák örökösei utoljára az 1982-es spanyolországi vb-re jutottak ki. A 24 éves Miguel azonban nem adta fel, ugyanis maradt még két kategória, amelyben maradt jegy: a fogyatékkal élőknek, köztük a kóros elhízásban szenvedőknek. Ez utóbbi utat választotta – írta a Sportbible .

Miguel a fehér-pirosok szuperdrukkerének tekinti magát, a válogatott még fontosabb számára, mint kedvenc klubcsapata, a limai Universitario.

Kint volt valamennyi dél-amerikai selejtező meccsen, és megesküdött, hogy ha törik, ha szakad, ott lesz Oroszországban is.

Elhatározta, hogy három hónap alatt 25 kilót fog felszedni, mindenekelőtt édességekből és egyéb szénhidrátokból álló étrenddel. Még édesanyja intelmére sem hallgatott, aki nehezményezte, hogy fiának a futball-válogatott fontosabb, mint az egészsége.

Miguel vállalkozása sikerrel járt, hirtelen meggyarapodott testsúlyával megkapta a FIFA-igazolást, és vele a túlsúlyosoknak járó „obese seat”-et. Egyelőre kitartása nem nyerte el méltó jutalmát, mert honfitársai Saranszkban az első mérkőzésen nagy küzdelemben ugyan, de számos gólhelyzet és egy 11-es kihagyásával 1-0-ra kikaptak a dán válogatottól.

KÖVESS MINKET:

Címlapról ajánljuk

SPORT
A Rovatból

Szégyenteljes vereség Albániától, ezzel úgy néz ki, búcsút inthetünk a vb-nek

Az albán csapat 1-0-ra győzött a nézők nélkül vívott mérkőzésen a Puskás Arénában. A magyar csapat már nagy valószínűséggel nem juthat ki a világbajnokságra.

A magyar labdarúgó-válogatott szombaton 1-0-ra kikapott a vendég albán csapattól világbajnoki selejtezőmérkőzésen, ezzel negyedik maradt a csoportjában, egyúttal csupán matematikai esélye maradt a részvétel kiharcolására.

Az angolok 5-0-ra verték Andorrát, csakúgy mint a lengyelek San Marinót.

A Puskás Stadionban rendezett zárt kapus találkozót a Southamptonban futballozó Armando Broja 80. percben szerzett gólja döntötte el.

A vereség nyomán a magyarok hátránya kilenc pontra nőtt a veretlenül éllovas angolokkal szemben, továbbá ötre a második albánok és négyre a harmadik lengyelek mögött.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese kedden az Eb-ezüstérmes Anglia vendége lesz a Wembley Stadionban.

SPORT

Rossi: az albánok elleni vereséget követően sokan idiótának gondoltak, most pedig hős lettem

Az angolok szövetségi kapitánya szerint tanítványai nem játszottak olyan jól, mint Budapesten, könnyen eladták a labdát, és kicsit megszeppenve futballoztak, ami kifejezetten szokatlan volt számára.

Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya szerint tanítványai bizonyítottak azzal, hogy kedden 1-1-es döntetlent értek el az Eb-ezüstérmes angolok vendégeként a Wembley Stadionban rendezett világbajnoki selejtezőmérkőzésen.

"A fiúk az elejétől a végéig követték a taktikai utasításokat. Ma egy olyan angol csapattal találkoztunk, amely nem volt a legjobb formában, és volt egy kis szerencsénk is" - nyilatkozta a mérkőzést követő online sajtótájékoztatón az olasz szakember.

Rossi megjegyezte, az albánok elleni vereséget követően sokan idiótának gondolták, most pedig hősök lettek. Hozzátette, a "hamis szurkolók" számára most talán megmutatták, hogy nem akkora "idióták".

"Sokkal bátrabban játszottunk ma este. Albánia ellen a támadó harmadban nem tudtunk érvényesülni. Ezúttal viszont más volt a helyzet, a csapatnak is más volt a hozzáállása. A játékosok minden mérkőzésen a lehető legtöbbet nyújtják - ez valamikor működik, valamikor nem"

- mondta Rossi, aki a sajtótájékoztatón is emlékeztetett arra, hogy a magyar válogatott az Évszázad mérkőzése, azaz a 68 évvel ezelőtti legendás, 6-3-as diadal óta először nem kapott ki Angliában.

Marco Rossi és kollégája, Gareth Southgate sem kívánta kommentálni a magyar szurkolók lelátói verekedését, amely a rendőrség közleménye szerint azért tört ki, mert egy rendezőt rasszista jelzőkkel szidalmazó drukkert előállítottak.

Az angolok szövetségi kapitánya arról beszélt, tisztában voltak vele, hogy a magyar egy erős csapat. Szerinte tanítványai nem játszottak olyan jól, mint Budapesten, könnyen eladták a labdát, és kicsit megszeppenve futballoztak, ami kifejezetten szokatlan volt számára.

A szakember kiemelte, nem tudtak elég helyzetet kidolgozni, ezért taktikát is változtattak a mérkőzés közben, de a magyarok remekül lezárták a területeket és a kontratámadásaikkal többször zavart okoztak.

Az MLSZ-nek Schön Szabolcs elmondta, a találkozó előtt rengeteget beszélgettek a társakkal, hogy min kell változtatniuk, ennek pedig meg is lett az eredménye, hiszen mindenki százszázalékosan "odatette magát" a mérkőzésen és az utolsó leheletéig küzdött.

Nego Loic szerint is elsősorban hozzáállásban változott a magyar csapat játéka, noha úgy vélte, az előző találkozókon sem voltak félénkek:

"Bizonyítani akartuk, hogy képesek vagyunk meglepni az ellenfelet. Követtük a taktikát és mindenki a képességei szerinti legtöbbet beleadta".

A magyar válogatott november 12-én San Marinót fogadja, majd három nappal később Lengyelországban zárja a kvalifikációs sorozatot.

SPORT

Zárt kapus lesz a magyar-albán meccs, 350-en mégis ott lehetnek a Puskás Arénában

A szeptember 2-i, angolok elleni mérkőzésen tapasztalt rasszista szurkolói megnyilvánulások miatt a FIFA úgy döntött, a következő hazai világbajnoki selejtező-mérkőzését zárt kapuk mögött kell megvívnia a magyar labdarúgó-válogatottnak.

Szombat este játszik a magyar válogatott Albánia ellen a Puskás Arénában. A világbajnoki selejtezőmérkőzést azonban zárt kapuk mögött rendezik meg.

A szeptember 2-án tartott, angolok elleni mérkőzésen tapasztalt rasszista szurkolói megnyilvánulások miatt a FIFA ugyanis úgy döntött, a következő hazai világbajnoki selejtező-mérkőzését zárt kapuk mögött kell megvívnia a magyar labdarúgó-válogatottnak. Emellett további egy zárt kapus büntetést pedig két évre felfüggesztve szabott ki a nemzetközi szövetség. A magyar szövetség (MLSZ) ezen kívül 200 ezer svájci frankos (65 millió forint) bírságot is kapott.

Az esti mérkőzésen azonban természetesen jelen lehetnek a stadionban dolgozók, a média képviselői, a labdaszedők, a mérkőzés lebonyolításához szükséges technikai személyzet, valamint a kirendelt orvosi stábok.

Ugyanakkor rajtuk kívül is lesznek még néhányan a helyszínen.

A csapatok ugyanis egyaránt 55 tagú sportdelegációt akkreditálhatnak, 20-20 VIP-taggal kiegészülve, emellett az albánok 200, első kategóriás tiszteletjegyet is kaptak, ez tehát azt jelenti, hogy 350-en így is a helyszínen láthatják a meccset

- írja a Nemzeti Sport.

SPORT

1-1-et játszott a magyar válogatott Angliával a vb-selejtezőn, de maradtunk negyedikek a csoportban

Váratlan meglepetés volt a döntetlen eredmény, ráadásul mi szereztünk vezetést a meccsen. Az 1953-as 6-3 óta most először nem kaptunk ki Angliában.

A magyar labdarúgó-válogatott 1-1-es döntetlent játszott kedden az Eb-ezüstérmes angol csapat vendégeként a világbajnoki selejtezősorozat nyolcadik fordulójában, de bravúrja ellenére negyedik maradt a csoportjában.

A Wembley Stadionban rendezett mérkőzésen Marco Rossi szövetségi kapitány együttese Sallai Roland büntetőjével a 24. percben került előnybe, a házigazdák pedig a 37. percben egy pontrúgást követően John Stones révén egyenlítettek.

A nemzeti együttes az Évszázad mérkőzése, azaz a 68 évvel ezelőtti legendás, 6-3-as diadal óta először nem kapott ki Angliában. Azóta nyolcszor vereséggel tért haza a szigetországból.