SPORT

„A szurkolók szeretete nélkül sokkal nehezebb dolgunk lenne” – így élték meg a győzelmet a világbajnok vízilabdásaink

Óriási ováció fogadta a Duna Arénába megérkező férfi vízilabda-válogatottat, miután negyedszer is világbajnok lett a magyar csapat. Azt mondják, maguk között is megünnepelték a győzelmet, még karaokeztak is az éjszakában.


Mint arról korábban mi is beszámoltunk, drámai csatában, büntetőpárbaj után világbajnok lett a magyar vízilabda-válogatott a Japánban zajlott vízes világbajnokságon.

Az "aranyos" fiúk nem mellékesen kivívták a párizsi olimpiai kvótát is. Sokan a számmisztikával foglalkoztak, hogy a 3-as szám mennyire meghatározó az együttes számára, hiszen 1973, 2003, 2013 és 2023 után négyszeres világbajnok lett a Varga Zsolt által dirigált magyar nemzeti csapat.

A spontán sajtótájékoztatót követően az Szeretlek Magyarországnak sikerült exkluzív interjúkat is készíteni a világbajnokokkal. Először Lévai Márton mesélt az elmúlt napokról.

– Így utólag azt mondhatom, hogy gyorsan eltelt, de ott nagyon hosszú volt. Hogy miként éltem meg? Fantasztikusan.

– Díszeleg egy nagy monokli a jobb szemed alatt, ezt miként kaptad?

– Egy edzés során történt, de ez ebben a sportágban benne van. Az aranyérem azért csillapítja a fájdalmat. Szerintem mindenkinek van valamilyen sérülése, de nagyon boldog vagyok.

– Két kislányod melletted, akik folyamatosan összepuszilgatnak. Ők hogyan élték meg mindezt?

– Hosszú volt a távollét, de a sok-sok ezüst után most a VB aranynak nagyon örülnek.

Széles mosollyal fogadott minket Angyal Dániel is, aki elárulta, hogy nagyon fáradt, de a hosszú út után ez a fogadtatás őt is lenyűgözte.

– Fizikailag merültem ki, mert az elmúlt napjaink nagy feszültségekkel teltek, főleg ha a döntőre is gondolok.

– Hihetetlen erő volt bennetek. Te is minden mérkőzés előtt tüzelted a társakat. Átragadt rájuk. Érezted, hogy energiát kell sugároznod?

– Volt bennem erő és energia igyekeztem átadni a többieknek is. Jól láttad. Nagyon erősek voltunk és vesztett állásból is tudtunk előre lépni, le a kalappal a fiúk előtt. A spanyolok elleni mérkőzés volt a legnehezebb, mert úgy gondolom a mezőny legjobb csapata, nagyon jó vízilabdát játszanak, most is összeszedettek voltak, összeszokott, társaságról beszélünk. De nekünk voltak extra dolgaink, amikkel megleptük őket. Remélem, ez jövőre az olimpián is így lesz.

– A görögök elleni döntőre 48 óra távlatából hogyan emlékszel vissza? Jól kezdtetek aztán volt némi megtorpanás.

– Talán, de lesz még ilyen hogy lesznek hullámvölgyek. Mindig az a kérdés, hogy ezekre a szituációkra hogyan reagálunk.

A lényeg, hogy mindvégig jók voltunk és egységesek, és akkor az extrát az ötmétereseknél Vogel Soma nyújtott rendkívülit.

– Varga Zsolt, a szövetségi kapitány személye mekkora hatással van rád, rátok?

– Nagyon impulzív. Én kifejezetten szeretem ezt a stílust és egy játékosnak minden energia morzsára szüksége van.

– Ezek az energia morzsák mennyire "szabadultak" el szombat este a fukuokai éjszakában?

– Megünnepeltük a győzelmet, magunk között. Néhány sör mellett és még karaokeztunk is az éjszakában.

Vámos Márton, aki 2 méter 4 centijével a legmagasabb a csapatban, a rengeteg fénykép készítés közepette is válaszolt a kérdéseinkre.

– Hatalmas az eufória. Számítottál ekkora közönségre itt a Duna Arénában?

– Ebből már nekem van tapasztalatom 2013-ból. Tényleg óriási a tömeg és jól esik. A szurkolók szeretete nélkül sokkal nehezebb dolgunk lenne.

– Ha már említetted: két vb győzelmed van. Lehet különbséget tenni közöttük?

– Sok mindenben lehet, viszont azóta eltelt 10 év, akkor 21 éves voltam, fiatalként, a második világversenyem volt. Most pedig már rutinos játékosként álltam a világbajnoksághoz. Teher nem nyomott, mert az idő múlásával megtanulja az ember, hogy úgy próbálja átadni a tapasztalatot a fiatalabb generációnak, amelyet a nagy elődöktől megtanult. Szerencsénkre az ifjonti versenyzőink vevők erre.

– Volt egy 2022-es VB-csapat és most egy 2023-as. 

– Sokkal sikerre éhesebb brigád volt a mostani. Tavaly az olaszok ellen kiestünk, aztán egy picit hitehagyottabbak voltunk. Nyilván vb arannyal a nyakban könnyű mondani, de azért az fontos, hogy kellő motivációval kell a csúcson maradni, mert nyerni olykor könnyebb, mint megtartani a helyünket.

Gergely István kétszeres olimpiai bajnok is elmondta véleményét a csapatról:

– Nagyon örülök, hogy bővült a világbajnokok köre. Ez a fiatal csapat óriási eredményt ért el. Ráadásul az amerikai mérkőzés után kevesen gondoltuk volna, hogy aranyérmesek leszünk. Nagyon sokat hallottam az elmúlt napokban, hogy a kapusok mennyire fontosak, miután én is az voltam ezt így gondoltuk, de ez egy összetett sportág, hogy kinek köszönhető mindez? Ez most egy igazi csapatmunka volt, újra magasra tettük a mércét. Az olimpia már más kategória lesz.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


SPORT
A Rovatból
Munka közben rosszul lett, és 46 éves korában meghalt Lipták László, a DVTK egykori focistája
Az egykori diósgyőri játékoson már a kiérkező mentők sem tudtak segíteni. A labdarúgó még 1998-ban mutatkozott be az NB1-ben.


46 éves korában elhunyt Lipták László, a DVTK egykori labdarúgója. A boon.hu információi szerint

Lipták külföldi munkavégzés közben lett rosszul, és a kiérkező mentők már nem tudtak segíteni rajta.

Lipták László 1978. november 14-én született Miskolcon. A Diósgyőr saját nevelésű játékosa volt, végigjárta az utánpótlás minden korosztályát. Az élvonalban 1998 tavaszán debütált az FTC ellen, az akkor még Professzionális Nemzeti Bajnokságnak nevezett első osztályban. A következő idényben hétszer lépett pályára, az 1999/2000-es szezonban pedig 22 alkalommal játszott, ebből húszszor kezdőként.

A diósgyőri csapat kiesése és megszűnése után a Kispest-Honvédhoz szerződött, ahol két szezon alatt 33 élvonalbeli bajnokin szerepelt. Később megfordult a Kecskemét, Besenyőtelek, Mezőkövesd, Bőcs és Tiszaújváros csapataiban is. A profi karrierje lezárását követően még alacsonyabb osztályú együttesekben futballozott, többek között Makláron, Bogácson és Markazon. Emellett vállalkozóként dolgozott egy üzemanyagtöltő állomás üzemeltetőjeként.

A DVTK így búcsúzott tőle: „Halálával egy olyan sportembert veszítettünk el, aki a diósgyőri utánpótlásból egészen a legmagasabb osztályig jutott, és ott is megállta a helyét. Lipták László emlékét örökké megőrizzük.”

Tóth István, a Bőcs korábbi szakosztályvezetője is megemlékezett róla a lapnak: „Teljesen letaglózott ez a hír. Egy csupaszív, élettel teli, rendes srác volt Laci, akivel olyan négy évvel ezelőtt találkoztam utoljára. A futballban abszolút csapatember volt, mindig alázatosan dolgozott, edzett, játszott, nem túlzás, abban, hogy olyan sikeresek voltunk, nagy szerepe volt neki, a középpályán óriási munkát végzett. Volt trombózis a lábában, műtötték is, amely után eltávolodott a labdarúgástól. Részvétünk a hozzátartozóinak...”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

SPORT
A Rovatból
Meghalt Gyúró László
A bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.


Meghalt Gyúró László - a hírt Baja polgármestere közölte. Azt írta:

"Pótolhatatlan veszteség érte a bajai sportéletet. Ma hajnalban elhunyt Gyuró László, a bajai judo sport megalapítója.

Gyuró László neve egybeforrt a bajai cselgánccsal, szakmai tudását szűkebb lakóhelyén kívül országosan és nemzetközileg is ismerték és elismerték. Évtizedeken át végzett magas színvonalú munkája eredményeként tucatnyi kiválóságot nevelt ki a magyar judo sport számára".

Gyúró László, a bajai dzsúdósport emblematikus alakja 85 éves korában hunyt el. Nemrégiben a bajai dzsúdóklub is az ő nevét vette fel, ezzel tisztelegve életműve előtt.

Gyúró László 1940-ben született Baján, és már fiatal korában megismerkedett a cselgánccsal. Tanulmányait Kecskeméten kezdte, majd a Testnevelési Főiskolán folytatta, ahol Galla Ferenc edzésein vett részt. 1961-ben országos bajnoki bronzérmet szerzett, és bekerült a magyar válogatottba.

Edzői diplomája megszerzése után, 1965-ben visszatért Bajára, ahol megalapozta a helyi dzsúdósportot. 1967-től szervezett keretek között folytak az edzések, az általa vezetett egyesület pedig megszerezte Baja első országos bajnoki érmét. 1969-től a Bajai ÁG Medoszban dolgozott főállású edzőként.

A hetvenes években a Bajai Sportkör vezetőedzőjeként ért el kimagasló eredményeket tanítványaival, akik többek között IBV- és Európa-bajnoki érmeket is nyertek. A kilencvenes évek elején az ő kezdeményezésére indult el a cselgáncsoktatás a bajai gyakorlóiskolában, ami országosan is példaértékűnek számított.

Gyúró László neve mára összeforrt a bajai dzsúdóval. Életműve több generációt inspirált, és öröksége tovább él a sportban és a közösségben is - írja a Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

SPORT
A Rovatból
Ryan Reynoldsék csapata megint feljutott, már csak egy lépésre vannak a csodától
A Wrexham vasárnap 3-0-ra verte a Charlton Athleticet, így biztosította a feljutást a világ egyik legkeményebb másodosztályába.


Három éven belül harmadszor ünnepelhetett feljutást a Wrexham AFC, írja a Telex. A csapat vasárnap 3-0-ra győzte le a Charlton Athleticet, ezzel biztosította helyét az angol másodosztályban, a Championshipben. A Wrexham a már bajnok Birmingham City mögött a második helyen zárt.

A történelmi sikert hazai pályán, a Racecourse Groundon aratták, közel 13 ezer szurkoló előtt.

A walesi klub ezzel már csak egy lépésre van attól, hogy a Premier League-ben szerepelhessen.

A Wrexham AFC története 2020 őszén vett új fordulatot, amikor Ryan Reynolds és Rob McElhenney megvásárolta a klubot. A két színész eredetileg azzal a céllal vette át a csapatot, hogy egy dokumentumfilm-sorozatot forgassanak az angol ötödosztályban szereplő egyesület mindennapjairól. Magyarországon az eddig négy évadot megért Üdv Wrexhamben! című sorozatot a Disney+-on lehet nézni.

A Wrexham azóta folyamatosan építkezik és lépeget felfelé az angol futball ranglétráján. Most már a világ egyik legkeményebb bajnokságában, a 24 csapatos Championshipben folytathatják. A klub számára már az is nagy siker lenne, ha tartósan meg tudnának kapaszkodni ebben az osztályban, de ha innen is sikerülne feljutniuk, font százmilliós bevételre tehetnének szert.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


SPORT
A Rovatból
Meghalt Mohácsi Ferenc
Az egykori kiváló sportoló több sportágban is kipróbálta magát, és mindenhol maradandót alkotott. A búvársport hazai megalapozásában is kulcsszerepet játszott.


Kilencvenöt éves korában elhunyt Mohácsi Ferenc olimpiai bronzérmes kenus – tudatta a család a Magyar Olimpiai Bizottsággal (MOB), amely saját halottjának tekinti a legendás sportolót.

Mohácsi labdarúgóként kezdte sportpályafutását, egészen az ifjúsági válogatottságig jutott. Később bokszolni kezdett, majd áttért a kajakozásra. 1948-ban már a kajak-kenu válogatott tagja volt, de 1949 és 1955 között a sí-válogatott keretébe is bekerült.

1955-ben Wieland Károly új párt keresett maga mellé, és a választása Mohácsi Ferencre esett. Egy évvel később,

az 1956-os melbourne-i olimpián bronzérmet szereztek a férfi kenu kettesek 1000 méteres versenyszámában.

Az olimpia után Mohácsi búcsút vett a kenuzástól, de az aktív sportolást nem hagyta abba. Kipróbálta magát sportpisztolyban és motorcsónaksportban is. Utóbbi sportágban 1959-ben országos bajnoki címet szerzett a 250 köbcentis siklóhajók kategóriájában.

Jelentős szerepe volt a magyar búvársport megalapozásában is. A Magyar Könnyűbúvársport Szövetség főtitkári feladatait is ellátta, a Búvár Világszövetség végrehajtó bizottságának tagja volt, emellett nemzetközi versenyellenőrként is tevékenykedett.

Mohácsi Ferenc műszerészként végzett, majd 1966-ban tanári diplomát szerzett a Testnevelési Egyetemen.


Link másolása
KÖVESS MINKET: