Az NB I legdrágábban eladott játékosa lehet a Fradi 20 éves focistája, akit egy Premier League-csapat igazolna le
Magyar futballista a Premier League kapujában: NB I-es rekordösszegért vihetik Angliába a Ferencváros 20 éves középpályását, Tóth Alexet. Péntek este egybehangzó nemzetközi sajtóhírek alapján robbant a bomba, miszerint a Ferencváros megegyezett az angol Premier League-ben szereplő Bournemouth-szal Tóth Alex átigazolásáról – írja az m4sport.hu.
A hírt megerősítő átigazolási szakértő, Fabrizio Romano hozzáteszi, a játékos már a személyes feltételekről is megállapodott a klubbal.
A 20 éves játékos üstökösként robbant be a magyar futballba. A 2024/25-ös szezont még a másodosztályú Soroksárnál kezdte, tavasszal azonban már a Ferencvárosban bizonyított, és villámgyorsan alapemberré vált. Teljesítményére Marco Rossi szövetségi kapitány is felfigyelt, így márciusban a válogatottban is bemutatkozott, az őszi világbajnoki selejtezők mindegyikén pályára lépett.
A Ferencváros ezzel a télen a második kulcsjátékosát értékesítheti komoly összegért: nemrég Varga Barnabást 4,5-5 millió euró körüli összegért adták el a görög AEK Athénnak.
A Bournemouth nem ismeretlen terep a magyar válogatott játékosok számára. Innen igazolt 2025 nyarán a Liverpoolhoz Kerkez Milos is, akinek pályafutása remek példaként szolgálhat a fiatal tehetségek számára.
A transzfer véglegesítéséhez már csak a legkésőbb január 18-ig esedékes orvosi vizsgálat és a hivatalos bejelentés hiányzik. A klubok egyelőre nem erősítették meg a sajtóban megjelent információkat.