KULT
A Rovatból

Könnyfakasztónak szánt műsorban derült ki, hogy egész jó humora van a Schobert házaspárnak - megnéztük az Életünk története első adását

Friderikusz Sándor műsorában fény derült arra is, hogy 20 év múlva Schobert Norbiból Hide the Pain Harold, míg Rubint Rékából egy szexi rocknagyi lesz. Mindeközben a műsorvezető gyakran diszkréten a háttérbe vonult.
Malinovszki András - szmo.hu
2020. november 02.



Vasárnap este elstartolt Friderikusz Sándor legújabb műsora, az Életünk története. Ebben a talkshowban profi maszkmesterek segítségével híres párokat repítenek előre az időben, hogy megnézhessük, milyenek lesznek saját maguk és egymás szemében idősebb, sőt egészen öreg korukban. Garantált megdöbbenés és könnyek voltak borítékolhatók - az önfeledt röhögések csak váratlan plusz esszenciát adtak a műsornak.

Az első este Schobert Norbert és Rubint Réka jövőjébe pillanthattunk bele, ami Norbi legutóbbi megnyilvánulásait, és az azokra érkezett reakciókat tekintve merész vállalkozásnak tűnt, de a műsorkészítők bátorsága kifizetődni látszott:

olyan arcát ismerhettük meg a sztárpárosnak, amivel a közösségi média felszínes világában, és eddigi tévés szerepléseik során nem nagyon találkoztunk.

Az Életünk története egy nagyon puritán felvezetővel kezdődik, amiben Friderikusz Sándor néhány perc alatt - kissé didaktikusan - elmagyarázza, hogy mit is fogunk látni az elkövetkezőkben. Már ennél a bemutatásnál érezhető, hogy ez a műsor azok közé tartozik, ahol az egykori showman kevésbé extrovertált oldalát mutatja meg. Legalább annyit megismerünk kíváncsiságából, mint legutóbbi tévés produkciójában, az Összezárva Friderikusszal-ban.

Az alapötlethez egy kissé felemás külcsínt kapott a produkció: a háttérdíszletek és bútorok alapvetően az otthonosságot és az intimitást sugározzák (a műkandalló a kevés felesleges giccs egyike), azonban a hatalmas terek és a nagy távolságok az egészre egy elidegenítő hatást borítanak. Nézők hiányában talán kevésbé stúdiószerűre is be lehetett volna rendezni a sztárpárok jövőjét, ami jobban is illett volna a műsor hangulatához.

Nem kardinális kérdés, de nagyon furcsa és nehezen megszokható, hogy a műsorvezető az első adás párjának egyik tagjával tegeződik, a másikkal magázódik, miközben a közös megszólításnál ezt váltogatja. Valamelyest meglepő módon a műsor első harmadában (a jelenben, amikor a páros tagjai önmagukról és a kapcsolatukról beszélnek) Friderikusz Sándor még a vártnál is visszafogottabb: bár kíváncsisága és kérdései méltóak talkshow-s múltjához, a szinte minden szórakoztató produkciójában meglévő fanyar humorából itt alaposan visszavesz, mutatva, hogy könnyed viccelődéssel ezúttal nem annyira kívánja elterelni a lélektani mélyfúrást. Annál váratlanabb, hogy

az első igazán jó poén Rubint Rékától érkezik, aki egyébként az egész műsor alatt kifejezetten szórakoztató, alaposan levetkőzve a különböző (úgy a hagyományos, mint a közösségi) médiákban ráragadt szerepet.

Az borítékolható volt (a készítőknek nem is titkolt szándéka), hogy számtalan könnycseppet fogunk látni a szereplők egyre öregedő arcán, de a műsorvezető ügyes terelgetésének köszönhetően az első mécsestörésig mindössze a 13. percig kell várnunk - ekkor egyébként még bőven a "jelenben" tart a műsor. A házaspár - főként Friderikusz egyetlen előtérbe helyezkedése és hajthatatlan stílusa miatt - még az olyan kellemetlen témákat sem kerüli, mint Norbi félrelépése vagy komoly szívműtétje.

És ezen a ponton el is érkezünk a legkevésbé megkerülhető kérdéshez. Schobert Norbert időnként nem hazudtolja meg a közösségi médiából ismert önmagát. Mikor arról kell beszélnie, mi fogta meg elsőként Rékában, szemrebbenés nélkül a fenekét említi, majd akkurátusan végigmegy élete párjának testrészein, és csak a műsorvezető rákérdezésére ment egyet a "legjobb barát" státusz bedobásával. Ugyanakkor

e sorok írója számára most derült ki, hogy Norbinak jó a humora - azok a poénok, amiket a műsor különböző (elsősorban az elképzelt jövőt ábrázoló) pontjain eldurrant, kifejezetten frappánsak, és mindegyik jókorát üt az adott pillanatban.

Nehéz ugyanakkor nem emlékezni a fitneszguru év eleji felszínes ámokfutására, amiért most külön kár, mert az Életünk története alapján kelthetné egy barátságos és jópofa fickó benyomását is.

A műsor ezzel fel is adja a nagy leckét: kinek-kinek magának kell eldönteni, hogy a húsz évről húsz évre öregedő vicceskedő Norbi bácsi, vagy a nagyképű és otromba beszólásokkal operáló milliárdos fitneszsztár személyiségét akarja elraktározni magában.

Az első műsor maga tartogat érdekes fordulatot is: amikor a 20 évet öregedett sztárok - egy egész jól sikerült átvezető grafika után - meglátják egymást (majd csak ezután saját magukat), borítékolható módon elmorzsolódik néhány könnycsepp, de egyszersmind ezek a műsor legviccesebb pillanatai is.

A jelenet, amikor Schobert Norbert megtudja 70 éves önmagáról, hogy kopasz lett, kifejezetten vígjátékira sikerült.

Az fő attrakció, az átalakulás természetesen semmilyen kivetnivalót nem hagy maga után: a maszkmesterek munkája alapjáraton is tökéletes, de a teljes hatás kedvéért a készítők a szereplők genetikai adottságait, szüleik vonásait és még életmódjuk várható hatásait is figyelembe veszik az öregítésnél. Friderikusz Sándor pedig mesterien irányítja szereplőit a nevetések és a könnyek között. Nyilván nem árulunk el nagy titkot azzal, hogy a kor előrehaladtával az utóbbiakból lesz egyre több.

Nagy meglepetés lenne, ha bármelyik sztárpáros azt mondaná a műsorfolyam során az időugrásokkor, hogy ilyen jövőbeli fejjel inkább váljanak szét az útjaik, de így is kifejezetten szórakoztató látni egymás reakcióit - különösen olyan esetben, amikor megtudhatjuk, hogy

Schobert Norbiból hetven évesen a jellegzetes fogazat nélküli Hide the Pain Harold, Rubint Rékából pedig 62 esztendősen egy szexi rocknagyi lesz.

Az Életünk története nem ad többet, mint amit ígér: 55 megható és szórakoztató percet, azt viszont nagyjából egyenletes színvonalon. A szereplők nem meglepő módon az egész műsor alatt egyre szimpatikusabbak lesznek, és ehhez a tárgyalt első adásban csak hozzátesz a Shobert-Rubint házaspár fent említett felhőtlen humora. Mondhatnánk azt is, hogy jó Friderikusz Sándort újra a képernyőn látni (nem is hazudnánk), de őszintén szólva ebben a műsorban a showt nem ő, hanem a látvány és a szereplők egymás közti viszonya viszi el. Nagy megfejtéseket és óriási drámákat valószínűleg a következő részekben sem kell várni, de azért álljon itt egy bölcsesség a 90 éves önmagát megpillantó Norbitól:

„Ha a 90 évet megélem egészségben, felőlem rondább is lehetek!”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
Rudolf Péter megszólalt az Eszenyi-ügyről: Két évre eltilthatnák a hatalmukkal visszaélő művészeket
A Vígszínház igazgatója művészkamara és etikai kódex létrehozását sürgeti a hatalmi visszaélések kezelésére. A javaslat szerint egy etikai bizottság dönthetne a szankciókról, amelyek lejárta után az érintettek visszatérhetnének a szakmába.
F. O. - Fotó: - szmo.hu
2026. június 04.



A művészvilágban tapasztalható hatalmi visszaélések kezelésére egy szakmai kamara létrehozását és etikai kódex bevezetését sürgeti Rudolf Péter, a Vígszínház igazgatója. A javaslat szerint

a művészkamara szabályozhatná, ki dolgozhat a szakmában, egy etikai bizottság pedig a sérelmeket kivizsgálva akár kétéves eltiltással is sújthatná azokat, akik súlyosan visszaélnek a helyzetükkel.

A cél egy olyan rendszer, amelyben a döntések nem politikai vagy kapcsolati alapon, hanem szakmai és etikai szempontok szerint születnek – hangzott el az InfoRádió Aréna című műsorában.

A beszélgetés apropóját Eszenyi Enikő nyílt levele adta, amelyben a Vígszínház korábbi igazgatója bocsánatot kért a vezetése alatt történt eseményekért. Rudolf Péter szerint az ilyen helyzetek átlátható kezelésére van szükség, amit egy önszabályozó testület biztosíthatna.

Az igazgató szerint az etikai bizottság döntéseinek a bírósági ítéletekhez hasonló súllyal kellene bírniuk, és azokat nehezen lehetne megkérdőjelezni. Az eltiltás lejárta után azonban, a bizottság jóváhagyásával, az érintett visszatérhetne a szakmába.

„Onnantól kezdve viszont senki egy rossz szót nem szólhat arra, aki esetleg alkalmazza, hiszen az a dolognak a lényege, hogy lejárt az eltiltása” – fejtette ki, hozzátéve, hogy a visszaesőkkel szemben akár „vadabb döntés is” születhetne.

Rudolf Péter világos szakmai feltételt szabott a testület tagjaival szemben. Úgy véli, a döntéshozóknak a színházi munkafolyamatok mély ismeretével kell rendelkezniük.

„Csak olyan emberekből állhat, akik már voltak életükben próbán” – fogalmazott.

A javaslat a jelenlegi, általa igazságtalannak tartott helyzetet váltaná fel. Az igazgató szerint a mostani rendszerben nincsenek tiszta keretek, ami oda vezet, hogy egyesek politikai vagy kapcsolati hálójuk révén a botrányaik után is munkához jutnak, míg mások végleg kiszorulnak a pályáról. „Az nem jó, hogyha nincs semmilyen döntés, valamilyen politikai vagy kapcsolati háló logikája szerint valaki itt-ott azért mégiscsak tud rendezni, vagy éppen ellenkezőleg: soha többé nem tud rendezni. Ez így nem tisztességes” – mondta Rudolf Péter.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
Pokorny Lia Kálloy Molnár Péter családjának adományozta a félmillió forintos díját
A színművész a Kálloy Molnár Péter-díj átvételekor a teljes pénzjutalmat a néhai színész családjának ajánlotta fel. Az összeget a Kálloy Alapítvány a művész befejezetlen filmterveinek és írásainak gondozására fordítja.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. június 05.



A Kálloy Molnár Péter-díjat kedden este adták át először, az elismerést olyan polihisztoroknak ítélik oda, akik több művészeti ágban is egyedülállót alkottak – írta a Blikk. Az első díjazottak Pokorny Lia és Lutter Imre lettek.

A 6SZÍN Teátrumban tartott átadón a színésznő a díj megtartása mellett a pénzjutalom sorsáról egyértelműen döntött:

„Maga a díj az enyém, és Pétert így hazaviszem magammal, de a pénzdíj egyértelműen a családé, ez nem volt kérdés a számomra.”

Pokorny Lia hozzátette, barátja sokat küzdött és nagyon vágyott az elismerésre, amit szerinte életében meg is kapott, de talán sosem élte meg igazán, hogy mennyire tisztelik és szeretik.

A színművész özvegye, Lestár Ágnes először udvariasan visszautasította, majd végül elfogadta a felajánlást.

„A Kálloy Alapítványban jó helye lesz ennek az összegnek, mert célul tűztük ki, hogy mindazt megőrizzük, fenntartsuk és továbbgondoljuk, amit Péter itt hagyott.”

Az özvegy elmondta, számos befejezetlen munka maradt a színész után. „Van több filmterv, van verseskötet, ami kiadásra vár, könyvek, forgatókönyvek, zenék...” – sorolta.

Lestár Ágnes a díj szimbolikájáról is beszélt, amely egy létrát ábrázol, amit egy Péterről mintázott figura fog. „Az az üzenete, hogy a felfelé haladó alak a csillagos égig jusson” – mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Drogot árult, rasszista bűncselekmények miatt börtönbe került, és jegye volt az ikertornyokba csapódó gépek egyikére – 40 érdekesség az 55 éves Mark Wahlbergről
Erőszakos és gyűlölettel teli bűnöző tinédzser volt, majd a zene, a modellkedés, a színészet és a szerelem végül jó útra térítették. A siker jó hatással volt az Oscar-díjra és Golden Globe-ra jelölt színészre.


1. Mark Robert Michael Wahlberg néven született 1971. június 5-én, reggel 7:15-kor, Bostonban.

2. Ő volt a legfiatalabb kilenc testvér (Arthur, James, Debbie, Michelle, Paul, Tracey, Robert és Donnie) közül, illetve három féltestvére is van apai ágon: Scott, Buddy és Donna.

3. Tinédzserként drogdílerkedett.

4. 13 évesen otthagyta az iskolát.

5. 986 júniusában a 15 éves Wahlberg és három barátja három fekete gyereket üldöztek, miközben azt kiabálták, hogy „Öljétek meg a niggert, öljétek meg a niggert!”, és kövekkel dobálták őket. Másnap pedig ezt megismételték. 1986 augusztusában polgári pert indítottak Mark és a haverjai ellen, amelynek végén polgári jogi végzést rendelt el a bíróság, amely figyelmeztetésként szolgált, hogy börtönbe kerülnek, ha újabb gyűlöletbűncselekményt követnek el.

6. 25 évvel azután szerezte meg az érettségi bizonyítványát, hogy otthagyta a massachusettsi Snowden International Schoolt.

7. Amikor a Marky Mark and the Funky Bunch nevű zenei formáció tagjaként lépett fel, gyakran csak alsóneműt viselt a színpadon. Calvin Klein ennek következtében felkérte, hogy legyen a modellje a Klein férfi fehérnemű-kollekciójának.

8. Eredetileg ő kapta meg Linus Caldwell szerepét az Ocean’s Eleven: Tripla vagy semmi (2001) című filmben, de kiszállt a projektből. A karakter így Matt Damonhoz került.

9. Ő és néhány barátja jegyet váltottak az egyik repülőgépre, amely 2001. szeptember 11-én a ikertornyokba csapódott. Eredetileg Bostonból Los Angelesbe akartak repülni, de az utolsó pillanatban úgy döntöttek, hogy inkább egy charterjáratot bérelnek a kanadai Torontóba az ottani filmfesztiválra, majd onnan tovább Los Angelesbe. Elmondása szerint a halálközeli élmény ma is kísérti az álmait.

10. 2012-ben a WTC-s terrorcselekmény kapcsán sokan bírálták egy kijelentése miatt, miszerint: „Ha a gyerekeimmel együtt azon a gépen ültem volna, nem így alakult volna a dolog. Rengeteg vér folyt volna az első osztályon, én pedig azt mondtam volna: »Oké, valahol biztonságban leszállunk, ne aggódjatok!«” Wahlberg később bocsánatot kért, miután a járaton elhunytak hozzátartozói felháborodásukat fejezték ki.

11. Az eddigi legrosszabb filmjének a 2002-es Charlie kettős életét tartja. Meg tudjuk érteni.

12. Eredetileg a bátyjához, Donnie-hoz hasonlóan ő is tagja volt az egyik első fiúegyüttesnek, a New Kids on the Blocknak, de még a nagy áttörésük előtt kilépett a bandából.

13. A kedvenc szerepeként a Max Payne: Egyszemélyes háború (2008) címszereplőjét nevezte meg.

14. 1988 áprilisában a 16 éves Wahlberg az utcán megtámadott egy középkorú vietnámi-amerikai férfit, „rohadt vietnámi szarházinak” nevezte, és egy nagy bottal eszméletlenre verte. Ugyanezen a napon később Johnny Trinh-t, egy másik vietnámi-amerikai férfit is megtámadott, és ököllel a szemébe ütött. Később azt állította, hogy akkor PCP (fenciklidin) hatása alatt állt. Gyilkossági kísérlet miatt tartóztatták le, de végül két rendbeli testi sértéssel, erőszakos bántalmazással és marihuánabirtoklással vádolták meg. Mark bűnösnek vallotta magát a súlyos testi sértés vádjában, amiért három hónapos börtönbüntetésre ítélték, de csak 45 napot töltött le. Wahlberg egyébként sokáig úgy hitte, hogy Trinh a támadása miatt megvakult az egyik szemére, azonban a férfi később azt mondta, valójában a vietnámi háború alatt vesztette el a látását. A színész a 2010-es években nyilvánosan elnézést kért Trinh-től a fiatalkori viselkedéséért, aki megbocsátott neki.

15. Kijelentette, hogy egész életében súlyproblémákkal küzdött.

16. 1992 augusztusában Wahlberg eltörte a szomszédja, Robert Crehan állkapcsát. A bírósági iratok szerint Mark „provokáció vagy ok nélkül, gonosz módon és többször is” megrúgta Crehan arcát, miközben egy másik férfi, Derek McCall a földön tartotta az áldozatot. Wahlberg ügyvédje azt állította, hogy a védencét és társát valójában Crehan provokálta, miután rasszista sértéssel illette a fekete bőrű McCallt. A pert a két fél peren kívüli egyezséggel rendezte, így elkerülték a büntetőjogi eljárást.

17. Közismert arról, hogy nagyon kedves és udvarias a rajongóival, akik felismerik az utcán.

18. A tégla (2006) című filmért érdemelte ki az első és eddig egyetlen Oscar-jelölését 2007-ben (a legjobb férfi mellékszereplő kategóriában), és állítása szerint talán erre az alakítására a legbüszkébb.

19. 2017 legjobban fizetett színésze volt, abban az évben 68 millió dollárt keresett.

20. Apja, Donald E. Wahlberg Sr., a koreai háború veteránja volt, és 2008. február 14-én hunyt el.

21. 2009 augusztusában feleségül vette a szerelmét, Rhea Durhamet (2001 óta voltak együtt) egy zártkörű katolikus szertartáson, Beverly Hillsben.

22. 2010 júliusában csillagot kapott a Hollywoodi Hírességek Sétányán, a Hollywood Boulevard 6259. szám alatt.

23. Madonna és Céline Dion távoli rokona.

24. 32 évesen lett először apa, amikor a barátnője (ma már a felesége), Rhea Durham 2003. szeptember 2-án világra hozta a lányukat, Ella Rae Wahlberget.

25. A második gyermekük, Michael 2006-ban született, a harmadik, Brendan 2008-ban, míg 38 évesen már négyszeres apuka volt, amikor Rhea 2010 januárjában életet adott a lányuknak, Grace-nek.

26. A nővére, Debbie 2003. szeptember 2-án hunyt el, hátrahagyva egy tizenéves fiút. Debbie azon a napon halt meg, amikor Mark első gyermeke, Ella Rae megszületett.

27. A saját családi éttermében felszolgált sajtburgerek egyik alapanyaga az ún. „kormányzati sajt”, amelyet gyerekkorában a szociális segélyezetteknek juttattak. Wahlberg elmondta, szerette volna, ha a hamburgereik őszintén és pontosan tükrözik azokat a munkásosztálybeli ételeket, amelyekkel ő és testvérei felnőttek.

28. Van egy Bob Marley-tetoválása a bal vállán.

29. 2014-ben a priuszának eltörlését kérte, mert rendőrtiszti szolgálatot akart végezni Los Angelesben, elítélt bűnözők ugyanis nem tölthetnek be ilyen posztot. 2016-ban aztán visszavonta a kérelmet, így a bostoni 1988-as támadása miatti elítélt státusza változatlan maradt.

30. A négy nagy bostoni sportcsapat, a New England Patriots (amerikai foci), a Boston Celtics (kosárlabda), a Boston Bruins (jégkorong) és a Boston Red Sox (baseball) szurkolója.

31. A kedvenc filmje az 1975-ös A nagy bunyós, Charles Bronson főszereplésével.

32. Meghallgatták a Halálos iramban (2001) című filmben Brian O'Conner szerepére, amelyet végül Paul Walker kapott meg.

33. Szerepelt a jelöltek között, és keményen lobbizott Neo szerepéért a Mátrixban, de végül Keanu Reevest választották helyette.

34. A People magazin a világ 50 legszebb embere közé választotta.

35. Szoros barátság fűzi a komikus Will Ferrellhez. Ők ketten több filmben is együtt játszottak, köztük a Pancser Police-ban (2010) és a Megjött apuci! két részében (2015, 2017).

36. Regisztrált demokrata.

37. Lelkes gyűjtője a svájci luxusóráknak (pl. Rolex, Patek Philippe). Az első luxusóra, amit valaha vásárolt, egy zöld számlapos Rolex Day-Date (35 ezer dollár) volt.

38. Két olyan filmben is szerepelt, amit Oscar-díjra jelöltek a legjobb film kategóriájában: A tégla (2006) és The Fighter – A harcos (2010). Az előbbi el is nyerte a díjat.

39. Bár katolikus, és a vallását élete „legfontosabb részének” nevezte, illetve minden vasárnap jár is misére a családjával, az egyházzal szembemenve mégis támogatja az azonos neműek házasságát.

40. 2015 szeptemberében bocsánatot kért Ferenc pápától a Ted (2012) című filmjében elhangzott vulgáris poénjai miatt, 2017-ben a chicagói Blase Cupich bíborossal készített interjúban pedig kijelentette, hogy bocsánatot kért Istentől, amiért pornósztárt játszott az 1997-es Boogie Nightsban.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KULT
A Rovatból
Egy 20 éves kori pucér fotója indította el a karrierjét, tévé nélkül nőtt fel, és nem hisz a heteroszexuális emberekben – Emily Ratajkowski 35 éves
Sokan úgy hiszik, hogy egy gyönyörű, de butácska nő, nos, ők nem is tévedhetnének nagyobbat: az értelmiségi szülei orvosnak szánták, és mindig nagy könyvmoly volt, de nem fél profitálni a testéből.


A modell, író, vállalkozó, podcaster és színésznő Emily O’Hara Ratajkowski 1991. június 7-én született Londonban, amerikai szülők, Kathleen Balgley és John Ratajkowski gyermekeként. A család nem maradt az angol fővárosban Emily születése után, helyette a kaliforniai tengerparti városban, Encinitasban nevelték fel egyetlen gyermeküket, akit már egészen kisgyermekkorától kezdve a művészet világa felé tereltek. Kathleen egyébként író és irodalomprofesszor, aki a Kaliforniai Egyetem San Diegó-i campusán szerzett irodalomtudományi doktori fokozatot. A lányához hasonlóan ő is már kora gyermekkorától kezdve lelkes könyvfaló volt.

Számos szakmai eredménye közül az Emily anyjaként szerzett tapasztalatait nevezi „a leginkább életet megváltoztató, és a legjobb értelemben vett” élménynek.

Apja, John pedig elismert képzőművész és középiskolai rajztanár volt. 40 éven át oktatott rajzot San Diegóban, sőt, a San Dieguito Academyn még a saját lányát is tanította, ahol a diákjai „Ratának” hívták. Foglalkozott rajzolással, festészettel, szobrászattal, kerámiával, nyomtatással és litográfiával is, de a festészetet tartja az igazi szerelmének.

A szülei egyébként bohém életet éltek, és nem hittek a tévében, így Emily enélkül nőtt fel, illetve erősen befolyásolták Emily szépségről alkotott nézeteit is. A modell többször megnyílt az édesanyja szépséghez való viszonyáról és azokról a tudatalatti üzenetekről, amelyeket a lányának közvetített, utalva arra, hogy nők a szépségből merítrik az erejüket. Ezt a nézetet azonban Emily a saját könyvében, a 2021-ben kiadott My Bodyban már megkérdőjelezte. „Úgy gondolom, anyám megtanulta, hogy a szépség biztosíthatja számára a biztonságot a kapcsolataiban és a mindennapi interakciókban. Hogy megértse, hol áll ebben a rangsorban, bizonyos szempontból létfontosságú volt a túléléséhez. Szerintem azonban nincs győzelem vagy vereség a szépség kapcsán. Ez olyasvalami, amit szerintem minden fiatal nőnek el kell felejtenie.”

A meztelen igazság

Ratajkowski kijelentette, hogy etnikailag „lengyel-izraelinek” tartja magát, mivel az ősei Kelet-Európából vándoroltak ki Izraelbe. Emellett ír felmenői is vannak, fiatalon a Cork megyei Bantryben is eltöltött néhány nyarat, valamint kb. 14 éves koráig Mallorcán is gyakran megfordult a család, mivel a szülei felújítottak ott egy házat.

Emily a modellkedés előtt kipróbálta a focit, a színészkedést és a balettet is. Gyerekként és tizenévesként részt vett néhány helyi színházi produkcióban.
A formálódó évei alatt a fotográfiában és a művészetben megjelenő meztelen női alakokkal való gyakori találkozás, beleértve az apja munkáit is, valamint Helmut Newton és Herb Ritts fotóit, felkészítette Emilyt a későbbi aktokra. „Van ez a kultúra, amelyben főleg a férfiak pornót néznek, de aztán megbotránkoznak egy klasszikus meztelen portrén vagy fényképen, én viszont soha nem éreztem így” – mondta egyszer erről.

Talán a színészkedés foglalkoztatta annak idején a leginkább, egy színészoktató bátorítására pedig megismerkedett egy tehetségkutatóval, aki segített neki felvenni a kapcsolatot a Ford Models ügynökséggel. Még aznap, 14 évesen szerződést kötött a Forddal, majd tini modellként szerepelt a Kohl's és a Nordstrom nyomtatott katalógusaiban. 15 évesen már színészi meghallgatásokra járt a Disneyhez, az iCarly című sorozatba akart bekerülni, de általában csak zsarnok vagy pompomlányok szerepeit kapta, jelentősebb karakterek nem jöttek össze.

A pucérkodós videóklip

A San Dieguito Academybe járt, egy encinitasi középiskolába, miközben Los Angelesben modellkedett és színészkedett. Két jelentéktelen filmszerep után Gibby barátnőjeként, Tashaként tűnt fel az iCarly 3. évadának két epizódjában. A menedzsere lebeszélte arról, hogy túl sok színészi munkát vállaljon, amíg nem tud jobban válogatni. 2009-ben egy évig járt az UCLA-re, majd otthagyta az egyetemet, és úgy döntött, hogy teljes munkaidőben modellkedni fog. Később elmondta, hogy a UCLA Művészeti és Építészeti Karán folyó képzőművészeti oktatást önkényesnek és a művészi elképzeléseivel ellentétesnek találta, illetve egyáltalán nem élvezte a diákszövetségekben való részvételt.

A fotós Tony Durannal készített kampányok és fotósorozatok után Emily a treats! nevű művészi erotikus magazin több számában is pózolt, beleértve a 3. szám címlapját is, 2012 márciusában. Szerinte ennek a borítónak köszönhető, hogy két nagy horderejű videóklipszerepet is kapott.

Ezek egyike volt Robin Thicke, T.I. és Pharrell Williams 2013-as videója, a Blurred Lines, amelynek köszönhetően világhírű lett. Thicke ugyanis meglátta Ratajkowski treats!-es címlapfotóját, és meggyőzte Diane Martel rendezőt, hogy castingolja be őt a Blurred Lineshoz. Ratajkowski eleinte elutasította a felkérést, attól tartva, hogy videóklipmodellként fogják beskatulyázni, de Martel végül meggyőzte őt. A videót 2013. március 20-án tették közzé, március 28-án pedig Thicke kiadott egy cenzúrázatlan változatot, amelyben Ratajkowski meztelen felsőtesttel volt látható.

A Blurred Lines ellentmondásos volt: a klipet szexistának nevezték a nők látszólagos lealacsonyítása miatt, és egyesek úgy érezték, a dalszöveg a nemi erőszakot népszerűsíti. Mások szerint azonban a szöveg éppen a női erőt és a szexuális szabadságot támogatja. Ratajkowski nem tartotta szexistának a videót, mivel állítása szerint lehetőséget adott neki, hogy elmondja, mit gondol a mai feminizmusról és általában a nők popkultúrában betöltött szerepéről. Vagyis nem érezte úgy, hogy tárgyként kezelik, és élvezte a szexuális jellegű fellépést.

A Blurred Lines persze hatalmas sláger lett, 2013-ban az első helyet szerezte meg számos ország zenei slágerlistáján, többek között Kanadában, Írországban, Hollandiában, Új-Zélandon és az Egyesült Királyságban. Bár az év végi amerikai Billboard Hot 100 listán „csak” a második helyet szerezte meg, mégis 12 egymást követő héten át az első helyen volt, ezzel pedig a évtized leghosszabb ideig első helyen álló dala lett, mígnem az Uptown Funk (Mark Ronson és Bruno Mars) le nem körözte 2015-ben.

A túl szexi lány

A Blurred Lines széles körű ismertséget hozott Ratajkowskinak, többek között szexszimbólummá avatta. 2013 októberében az Esquire magazin őt választotta „Az év nőjének”, ezzel megelőzve az online rajongói szavazás döntősét, Jennifer Lawrence-t is.

Ben Afflecknek is borzasztóan megtetszett a Blurred Linesban Emily, olyannyira, hogy felkérte őt a szeretője szerepére David Fincher 2014-es Holtodiglan című filmjébe, így jött össze végül a modellkedés mellett a a színészi mellékszál is.

Az alakítását egyébként többségében dicsérte a szakma, így jöhetett a következő projekt. 2015 augusztusában került a mozikba a Miénk a világ című zenés romantikus dráma Zac Efronnal, majd 2018-ban a Túl szexi lány Amy Schumerrel, a Sötétségben Natalie Dormerrel és Az otthon melege Aaron Paullal. A 2019-es Hazugok és tolvajok után azonban pár évre parkolópályára tette a színészkedést. A szünet egyik oka egyébként az volt, hogy Emily édesanyját, Kathleent 2018-ban rákkal (többszörös mielómával) diagnosztizálták, s akkor azt mondták neki, nincs gyógymód erre a változatra, amely a csontvelőben termelődő fehérvérsejteket érinti. „2019 életem egyik legnehezebb éve volt. Anyukám nagyon beteg volt, én súlyos depresszióval küzdöttem, és minden nagyon bizonytalannak tűnt” – nyilatkozta évekkel később erről az időszakról. Nos, Kathleen szerencsére azóta is köztünk van. Emily pedig a tavaly bemutatott Túl sok című Lena Dunham-sorozatban tért vissza Wendy Jones szerepével. Legközelebh a Bright Future című tévés vígjátékban láthatjuk majd Lisa Kudrow partnereként.

Gyermek Rocky után

Emily magánélete nem volt tele botrányokkal. A hódításai között volt állítólag a rendező James Gunn (A galaxis őrzői-filmek, Superman) a DJ-ként ismert Andrew Taggart és a rapper Jack Harlow is. Az már viszont biztos, hogy 2013 és 2014 között a színész Andrew Drydennel volt együtt, majd 2014 és 2018 között (tehát már hosszabb távú kapcsolatnak is lehet nevezni) a zenész és pókerjátékos Jeff Magid volt a szerelme.

Majd 2018. február 23-án Ratajkowski az Instagramon jelentette be, hogy egy New York-i bírósági esküvőn hozzáment Sebastian Bear-McClard színész-producerhez, akivel csupán néhány hete járt. Két és fél évvel később, 2020. október 26-án pedig megerősítette, hogy kisbabát várnak.

Az egyik esszéjében Emily arról írt, hogy sem ő, sem a férje nem akartak beszélni a gyermekük neméről, amíg meg nem született a pici. Ratajkowski 2021. március 8-án adott életet a fiuknak, és minden bizonnyal Rocky-rajongók a szülők, ugyanis a Sylvester Apollo Bear nevet adták neki. Emily és Sebastian mégsem maradtak együtt, nem sokkal Sly első születésnapja után, 2022 júliusában különváltak, majd szeptemberben Emily beadta a válókeresetet. Majd még ugyanebben az évben biszexuálisnak vallotta magát, kijelentve: „Úgy gondolom, a szexualitás egy csúszó skálán mozog. Nem igazán hiszek a heteroszexuális emberekben.”

Azóta Emily álltólag rövid ideig kavart többek között Brad Pitt-tel, Pete Davidsonnal, Eric Andréval és Harry Stylesszal is, jelenleg pedig a nála 10 évvel idősebb francia filmrendező, Romain Gavras (Eljő a napunk, Tiéd a világ, Athéné) a párja, akivel 2025 novemberében szerettek egymásba.


Link másolása
KÖVESS MINKET: