KULT
A Rovatból

Kevin Bacon ellopja a show-t a galaxis őrzőinek karácsonyi kalandjában

Emberrablás, hollywoodi fotózás, robotverés, bepiálás melegbárban, kocsidobálás és az utóbbi évek legviccesebb ajándékozásai: sok minden belefért a Marvel ünnepi különkiadásába.

Link másolása

Egy népszerű mozis franchise esetében a „Holiday Special” vagyis az Ünnepi különkiadás címke 1978 óta eléggé veszélyesen hangzik. Ekkor került ugyanis a tévék képernyőjére a Csillagok háborúja speicális műsora, ami olyan rosszul sült el, hogy George Lucas megpróbálta megsemmisíteni minden kópiáját. Nem véletlenül, hiszen nagyjából vállalhatatlanra sikeredett az eredeti színészekkel (Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher) forgatott borzalmas katyvasz éneklős betétekkel, Chewbacca idegesítő családjával, furcsa reklámokkal.

James Gunn, A galaxis őrzői atyaúristene és a Marvel Mozis Univerzum legfőbb ura, Kevin Feige mégis úgy döntöttek, ők is megpróbálkoznak egy karácsonyi különkiadással, ezzel is kicsit előkészítve a terepet A galaxis őrzői vol. 3-nak, ami 2023 májusában kerül majd a mozikba világszerte.

Szerencsére kijelenthető, hogy Gunnék nem égtek be, mint Lucasék anno, A galaxis őrzői: Ünnepi különkiadás ugyanis egy a franchise szellemiségét szem előtt tartó, nem sok vizet zavaró, de végtelenül aranyos és humoros kis mellékkaland lett.

A sztori szerint Kraglin (Sean Gunn) épp arról mesél Draxnek (Dave Bautista) és Mantisnak (Pom Klementieff), hogy sok-sok évvel ezelőtt Yondu tönkretette Űrlord, azaz Peter Quill (Chris Pratt) karácsonyát, mivel hallani sem akart erről a földi ünnepről. S mivel Gamora hiánya miatt is szenved, Drax és Mantis pedig kitalálják, hogy megrendezik Peternek élete karácsonyát, és mi is lenne jobb ajándék a számára, mint kedvenc filmje, az 1984-es Footloose című film táncos hőse, Kevin Bacon? Nosza, űrhajóra pattannak, és elszáguldanak a Földre, Hollywoodba, hogy elvigyék az ismert színészt Peternek. Be is kopogtatnak Kevin Bacon ajtaján…

Vagyis egy kellemesen kattant sztorit kapunk, ahogy az A galaxis őrzőitől elvárható, ráadásul sikerült az alapvetően űrben és idegen bolygókon játszódó sztoriba nem erőltetetten belecsempészni egy földi ünnep, nevezetesen a karácsony tematikáját.

Bár Drax, Mantis, Mordály, Groot, Nebula és a többiek a nem a Földről származnak, megpróbálják megismerni ezt az ünnepet, hogy ezzel örömet szerezzenek Peternek, aki gyerekként szerette a karácsonyt, de amióta elrabolták kis sárgolyónkról, azóta nem volt alkalma hódolni a hagyományoknak.

Ráadásul azzal, hogy Draxet és Mantist beszabadították Hollywoodba, egy csomó vicces szituáció előtt nyitottak ajtót. Rajongói fotózások, poénok egyéb marveles hősökkel és más franchise-ok karaktereivel (Drax és a GoBots főgonoszának, Cy-Killnek öltöző fickó „harca” a legjobb), bulizás egy melegbárban, majd az áhított cél elérése, Kevin Bacon elrablása… A 64 éves színész örömmel mondott igent James Gunnéknak egy önfeledt mókázásra (ha már ennyit beszéltek róla A galaxis őrzői korábbi részeiben), amelyben saját magát kellett alakítania, sőt, még a zenéléstől és énekléstől sem riadt vissza. Persze ez nem meglepő, hiszen Kevin a bátyjával, Michaellel kisgyerekkoruk óta együtt zenél, 1994-ben pedig zenekart is alapítottak The Bacon Brothers néven, és máig aktívak, sok fellépésük van.

Persze kezeljük helyén az Ünnepi különkiadást, ami természetesen nem reformálja meg a Marvel mozis univerzumát, sőt, történetében, poénjaiban sem fogható a két eddigi A galaxis őrzői-mozifilmhez.
De nem is ez volt a cél, hiszen egyrészt erre a rövid játékidő sem ad lehetőséget, másrészt a karácsonyi tematika erősen behatárolta a sztorit. Ez csupán egy kedves kis kalandocska két egész estés film között, ami a fináléban éri el a csúcspontját az ajándékozásokkal.

A hagyományoknak megfelelően ugyanis ez a lökött társaság (amely kiegészül többek között a Cosmo nevű űrkutyával is, akit az első részben, a Gyűjtő gyűjteményében lehetett látni először Howard, a kacsa mellett) különféle vicces meglepetésekkel készül egymásnak, már csupán ezekért érdemes megnézni a filmet, ráadásul mindössze egyetlen sorozatepizódnyi időt vesz el az életünkből.

Érdemes rááldozni az időt, főképp a Marvel-fanoknak, akik hasonló tartalommal még nem találkozhattak, és akik bizonyára nagyon várják már a jövőre mozikba kerülő harmadik részt.

A vol. 3-ról James Gunn egyébként a következőket nyilatkozta az Entertainment Tonightnak előzetesen: "Megvan benne mindaz a móka, amit az az őrzőktől elvárunk. De bizonyos szempontból hihetetlenül komoly történet is, amelyben bemutatjuk az őrzők történetének végét, valamint azt is, hogy Mordály honnan jött. Vissza kell mennünk a kezdetekhez, hogy elmeséljük a sztori lezárását.”

Szóval érdemes kiélvezni A galaxis őrzői: Ünnepi különkiadás még felhőtlen poénkodását, hiszen 2023-ban, a harmadik részben minden bizonnyal könnyesebb kalandok várnak majd ránk.

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KULT
A Rovatból
36 évesen meghalt Ferich Balázs, Azahriah és a Wellhello menedzsere
A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után. Barátja és üzlettársa megható sorokkal búcsúzott tőle.

Link másolása

Hosszú betegség után csütörtök hajnalban meghalt Ferich Balázs, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetője, a Blind Myself nevű magyar metálzenekar korábbi basszusgitárosa - írja a Forbes. A zenei szakember 36 éves volt.

A 2016-ban alapított Supermanagement a hazai piac egyik legsikeresebb szereplője, akik olyan magyar előadókat menedzselnek, mint a Wellhello, a Follow the Flow, az Anna and the Barbies, Dzsúdló, Desh és Azahriah.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez”.

Tóth felidézte, hogy a Cloud 9+ az első banda, amit együtt menedzseltek, és nagy kockázatot vállaltak, amikor megalapították a saját cégüket.

„Balázst imádták az előadóink, kollégái. Über-maximalista volt a melóban, nem elégedett meg sosem a második hellyel. Folyamatosan azon agyalt, hogyan lehetnénk még jobbak és jobbak. Bazsinak hatalmas szíve volt. Imádta a gyerekeit és feleségét, Dittát, a legjobb apuka volt, akit valaha ismertem.”


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
KULT
A Rovatból
Az egész hazai sztárvilág gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst: „Mérhetetlen fájdalom”
Tóth Gabi, Czutor Zoltán és a Carson Coma is kifejezte együttérzését. A Supermanagement társtulajdonos-ügyvezetője csütörtök hajnalban halt meg hosszú betegség után.

Link másolása

Az egész hazai zenei világ gyászolja a 36 évesen meghalt Ferich Balázst, a Supermanagement nevű kiadó-menedzsment társtulajdonos-ügyvezetőjét.

A zenei szakember számos hazai sztárnak, köztük Azahriah-nak, a Wellhellonak és Dzsúdlónak volt a menezdzsere.

Ferich Balázsról a Supermanagement másik alapítója, Tóth Gergő megható sorokkal búcsúzott a Facebookon.

„2012-ben vettük be a Blind Myselfbe basszusgitározni. Pillanatok alatt lettünk barátok. Rengeteget segített a zenekar dolgainak intézésében. Veleszületett tehetsége volt a menedzseléshez.”

A Supermanagement Facebook-oldalán csütörtök délután közzétett bejegyzésére azóta több mint ezer hozzászólás érkezett, köztük számos hazai sztár is kifejezte a részvétét. A Carson Coma zenekar egy fekete szívvel fejezte ki együttérzését, az AWS gitárosa, Brucker Bence pedig egy érzelmes üzenettel köszönt el Ferich Balázstól.

„A folyamatos profi és maximalista hozzáállásod mindig irigyeltem és nagyon nagy hatással volt rám! Ha nem ismerlek, bizony nem lennék ott ahol. Mindig emlékezni fogok rád!”

- írta többek között a zenész.

„Őszinte részvétem” - írta a hozzászólások között Azahriah gitárosa, Szabolcsi Fészek.

„Őszinte részvétem Gergő, sok erőt a családnak mérhetetlen fájdalom…” - írta Tóth Gabi.

„Végtelenül sajnálom, sok erőt kívánok Gergő!” - üzente megrendülve Czutor Zoltán.

Antal Timi énekesnő egy korlátozott ideig elérhető Instagram-sztoriban, egy fekete-fehér fotóval emlékezett meg, a képhez pedig azt írta:

„Ég Veled, Balázs!”

via Blikk


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Michael Douglas eszik, iszik, csajozik, mégis megvan az AppleTV+ első igazi bukása?
A Franklinnel az AppleTV+ elkövette az első nagy mellélövését? Eddig elég jó szériája volt, úgyhogy talán nem csorbít az amúgy nagyon jó renoméján, de sajnos látni az elpazarolt dollármilliókat a Franklin minden másodpercén.
B.M.; Fotók: imdb.com - szmo.hu
2024. április 17.


Link másolása

Timothy Van Patten neve nem ismeretlen sorozatos berkekben. Rengeteg híres klasszikuson dolgozott már, mint rendező, ráadásul nem is kis címekben.

Olyan ikonikus szériákat tudok említeni, mint a Drót, a Deadwood, a Róma, a Maffiózók, The Pacific – A hős alakulat, a Trónok harca, a Fekete tükör, a Perry Mason, A levegő urai vagy a Gengszterkorzó.

Ilyen filmográfiával nem csoda, hogy az Apple TV+ rábízta a Franklin vezénylését. Nem tudom mennyire Van Patten hibája, de a Franklin nem lett túl jó.

Benjamin Franklin amerikai polihisztor, államférfi, diplomata, író, természettudós, filozófus, nyomdász és feltaláló életének 84 éve alatt több érdekes dolog történt vele, mint tíz férfivel történhet 200 év alatt.

A szegény családból származó 13. gyermek életrajza számtalan könyvet tölthetne meg.

Jópárat meg is töltött, a Franklin is egy ilyenen, Stacy Schiff, A Great Improvisation című könyvén alapszik. Nem olvastam az eredeti művet, de amit az AppleTV+-nak sikerült előadnia, az egy rettenetesen unalmas kis szelete ennek a hihetetlen élettörténetnek.

1776-ot írunk, az Amerikai függetlenségi háború alig egy éve zajlik, de a gyarmati erők sorra szenvednek súlyosabbnál súlyosabb vereségeket. A kongresszus helyzete egyre kilátástalanabb. Franklin fia is a britek háborús túsza lett.

Ezekből a harcokból meglepően nem látunk semmit, mert ezekben a sötét időkben Benjamin Franklin (Michael Douglas) átutazta az Atlanti-óceánt, hogy segítséget kérjen a francia nemzettől.

Unokája, Temple (Noah Jupe) kíséretében érkezik Passy kis falujába, amely viszonylag közel van Párizshoz. Itt szövi fondorlatos terveit, hogyan lehetne megnyernie magának a versailles-i támogatást Amerika britek elleni harcában. Igazi kémjátszma, sok-sok unalmas párbeszéd alá rejtve.

Nagyon hiteles az Apple-féle Franklin sorozat, már-már túl hiteles. Egy képkocka háborút kapunk ízelítőnek a harmadik részben, de ez a széria nem más, mint hosszú párbeszédek, partik, előadások és bálok sora, ahol úriemberek beszélgethetnek, miközben a kémek kihallgatják őket. Nem egyértelmű, ki kivel van valójában és mindenki csak a saját hasznát keresi. Van, aki pénzt, egyesek szerelmet, mások megbecsülést várnak Franklintől.

A megvalósítás elsőrangú, a kosztümök, a helyszínek, a tájkép és a díszletek elképesztően autentikusak.

A sorozat külön büszke lehet ezekre. Érezni, amikor szinte céltalanul mutogatják ezt a mozi-mágiát. Sokszor húzza a rendező az időnket egy-egy hosszúra hagyott nagytotállal. Természetesen hatalmas érdem és pirospont jár a történelmi hűségre, és az atmoszféra is páratlan, csupán annyi ezzel a probléma, hogy a tényleges tartalom, amit látunk, nagyon kevés.

Ahhoz képest, hogy Ben Franklinnek milyen érdekes élete volt, nagyon sokáig tartott, hogy egy ilyen nagy költségvetésű sorozatot készítsenek róla. Ez a szerep Michael Douglasnek szinte jutalomjáték. Látszik, hogy a nagy öreg élvezte a forgatást, hiszen jókat ehet, ihat és jól mulathat fiatal hölgyek társaságában, miközben csak beszélgetnie és néha színészkednie kell.

Nem érzem, hogy Douglas eltűnne a szerepben, inkább önmagát hozza, kicsit rájátszva Franklin szinte rocksztár szerepére, máskor meg aggódóan tűnődve.

Az unokáját alakító színész nekem kicsit túlságosan fiatal, de lehet pont ezért őt választották ki a szerepre, ő egy kis ártatlanság a megfáradt mester mellett. A többi színésszel sincs probléma, maximum annyi, hogy a teljes stábból ha öt karaktert fel tudok sorolni, azzal lehet, hogy sokat mondtam. Igazából alig van maradandó szereplő, de erről nem a színészek tehetnek, hanem a történészek… akarom mondani forgatókönyvírók.

Alig történik itt valami! Tényleg! Az egyik legnagyobb drámai csúcspont az első három részből az, amikor Franklin visszakapja a megjavított nyomdáját, miután azt ellenséges kémek összetörték. Értem, hogy így szimbolikusan visszakapta a hangját a feltaláló zseni, de ettől ez még gyenge tartalom, még streamingre is.

Egyáltalán nem szórakoztató, és nem érzem azt a „wow” faktort, amit az Apple álltalában képvisel.

Ez egy alapos történelemlecke, amely azt feltételezi, hogy van bőséggel háttértudásunk a korszakról, mert ha nem figyelünk eléggé, akkor bizony megkavarodunk a sok-sok francia név mellett. Mostanában sokadik sorozatnál látom, amelyben előszeretettel használják az eredeti nyelvet, tehát itt a franciák franciául beszélnek, nem francia akcentusos angollal – ez is a pozitívumok közé tartozik a szememben. Van rajta kellő mennyiségű pátosz, hab és csillámpor is az átlagamerikai nézőnek. Láthatunk hitelesnek érződő kémjátszmát, és három rész alatt azért megértjük, hogyan mozgatták a szálakat a háttérből a diplomaták, de attól még rém unalmas az egész.

Amikor egy függetlenségi háborús történetre gondolok, nem az van a fejemben, hogy a győzelmekről és vereségekről csak híreket hallok, miközben semmit nem látok.

Nem véletlenül vizuális médium a televízió. Sajnos az egész túl unalmas, metodikus és nem érdekes. A Franklin megtekinthető az Apple TV+ streaming szolgáltató műsortárában.

Link másolása
KÖVESS MINKET:


KULT
A Rovatból
Fotók: Eltemették Tordy Gézát
Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta. A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott.

Link másolása

Családja, barátai, pályatársai, tisztelői kísérték utolsó útjára Tordy Géza Kossuth-díjas, kétszeres Jászai Mari-díjas színművészt, rendezőt, érdemes és kiváló művészt, a nemzet színészét, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagját csütörtökön Budapesten, a Farkasréti temetőben.

A 85 éves korában, március 30-án elhunyt színművész búcsúztatásán elsőként a jövő színésznemzedéke nevében Szőcs Artur mondott beszédet. A színész-rendező felidézte, hogy Tordy Gézát még színművészetisként ismerte meg, majd 15 évadot dolgoztak együtt. Kiemelte: Tordy Gézát ízig-vérig érdekelte a színházcsinálás, fontos volt számára a csapatmunka.

Ernyey Béla közös emlékeket idézve búcsúzott Tordy Gézától. Óriási szívű, nagystílű ember volt - mondta a művészről, akivel 1963-ban találkozott először, és akihez élete leghosszabb barátsága fűzte.

A Vígszínház társulata nevében Lukács Sándor színművész búcsúzott, színészkollégája játékát és közös munkáikat idézte fel. Mint mondta, Tordy Gézában nagy erők lakoztak, nagy dühök és nagy szenvedélyek.

A színészet illanó pálya - fogalmazott. A kincs az az üzenet, amelyet át tudunk adni úgy, hogy a lelkekben minél tovább megmaradjon. "És te, Gézus, ezeknek az üzeneteknek katartikus átadója voltál" - mondta.


Link másolása
KÖVESS MINKET: