HÍREK
A Rovatból

Tűzoltók panasza: „Leplombázták a főzőhelyiségünkben a gázcsapot, hogy egy reggeli rántottát se tudjunk megsütni”

A kommentelők kiakadtak, több tippet is írtak nekik.


Egy képet kapott a Zsaruellátó közösségi oldal, melyen egy lezárt gázcsap látható. Az üzenet szerint:

"Tisztelt Zsaruellátó! A mai nappal az egyik Hajdú-Bihar megyei tűzoltó laktanyában leplombázták a főzőhelyiségünkben a gázcsapot, hogy egy reggeli rántottát se tudjunk megsütni. Kérdezem én: van ettől lejjebb?"

- írta a fotó beküldője.

Az egyik kommentelő megjegyzi:

"Igazi agyatlanság! Egy évben ez mennyi megtakarítás? Legyen mondjuk 10m3, piacinak hazudott áron ez kb. 7.000 Ft. Jó nagy spórolás. Ezzel szemben amíg lemegy egy ellenőrzés Bp-ről az meg kb. 25.000 Ft üzemanyagár, ami meg pénzkidobás."

Más vélemények szerint:

"Nem lakodalmat főznek olyan helyen, hanem a 24 órás kemény szolgálatban nem lehet szendvicsekkel helyt állni. Esetleg PS úr rendelhetne nekik meleg ételt. Mármint a hozzá tartozó egyenruhásoknak."

"Ez most komoly? Nem csak, aki kitalálta, de aki véghez vitte, annak is száradjon le a keze!"

"Mennyire szoros a plomba? Kicsit meg lehet nyitni? Ha nem akkor kell egy elektromos főzőlap!"

"Ideje lenne már mindenkinek kinyitnia a szemét... Személy szerint én levágnám..."

"Csak az marad , hogy PB palackra kötitek. Amúgy nagyon sajnálom."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Bezárt egy budai étterem, hogy Orbán Viktor Korda Györggyel és a nyugdíj előtt álló Pintér Sándorral ultizhasson
A Fidesz listájának bejelentése után tartották az Ulti Digitális Polgári Kör alakuló ülését. A most megalakult körben Lázár János, Tállai András és Nógrádi György is helyet kapott.


Zárt ajtók mögött, egy budai étteremben ultizott Orbán Viktor hétfő este, közvetlenül azután, hogy bejelentették a Fidesz országos listáját. A miniszterelnök többek között Korda Györggyel és azzal a Pintér Sándorral kártyázott, akinek a nyugdíjba vonulásáról nemrég Lázár János beszélt.

A kártyapartiról a Telex írt, miután egyik olvasójuk észrevette a miniszterelnököt a tabáni Gösser étteremben. A helyszínen kihelyezett tábla szerint az étterem az ulti idejére zárva tartott. A kártyaparti további résztvevői Font Sándor országgyűlési képviselő és Seszták Miklós voltak. Kaminski Fanny, Orbán Viktor sajtótanácsadója később a helyszínen megerősítette, hogy

az Ulti Digitális Polgári Kör alakuló ülését tartották az étteremben.

A magyar belpolitikában az ultizásnak különös jelentősége van azóta, hogy Orbán Viktor 2015-ben egy nem nyilvános beszélgetésen arról beszélt, keresi az utódját, akinek tudnia kell majd ultizni. Néhány évvel később a kormányból kikerülő Lázár János egy videót posztolt, amelyben azt mondta, hogy a jövő reményében Ulti Doktor, Ulti Professzor és Ulti Pápa társaságában tanulja a játékot.

Úgy tűnik, Lázár sikerrel járt, hiszen ő is tagja a most megalakult Ulti Digitális Polgári Körnek, Tállai András, Nógrádi György és Lezsák Sándor mellett.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Publicus: A Tisza 9 százalékkal vezet a Fidesz előtt, erősödött a DK
A Fidesz 1-2 százalékpontot javított a teljes népességben, de a biztos szavazó pártválasztóknál 1 pontot veszített. A Publicus Intézet módszertant is váltott a választás közeledtével.
Maier Vilmos - szmo.hu
2026. február 17.



Tovább nőtt a Tisza Párt előnye a Fidesszel szemben: a biztos szavazó pártválasztók körében már 9 százalékpont a különbség Magyar Péter pártjának javára, 48-39 arányban – derül ki a Publicus Intézet Népszava megbízásából készült friss, reprezentatív felméréséből. A Tisza a teljes népességben 5 (35-30), a biztos pártválasztóknál pedig 7 százalékponttal (41-34) vezet. A tiszások részvételi hajlandósága (87 százalék) továbbra is magasabb, mint a fideszeseké (81 százalék).

Januárhoz képest a Fidesz a teljes népesség körében és a biztos szavazók között is erősödni tudott 1-2 százalékponttal, a biztos szavazó pártválasztóknál azonban 1 százalékot veszített. A Tisza Párt eközben az első két kategóriában 2-2 százalékpontot javított, míg a legaktívabbaknál megőrizte 48 százalékos támogatottságát. A kutatók szerint így a két legrelevánsabb csoportban 1-1 százalékponttal nőtt a Tisza előnye, ugyanakkor hangsúlyozzák, hogy ezek az elmozdulások a 3,1 százalékos hibahatáron belül vannak.

A részvételi hajlandóság továbbra is kiemelkedően magas: a megkérdezettek 80 százaléka mondta azt, hogy biztosan részt vesz a választáson. A közhangulat viszont borús: a teljes népesség 62 százaléka elégedetlen azzal, ahogyan „az országban mennek a dolgok”. Ezzel párhuzamosan a bizonytalanok aránya 29-ről 24 százalékra olvadt, ami már hibahatáron túli, statisztikailag is jelentős elmozdulás.

A kisebb pártok közül a Demokratikus Koalíció és a Mi Hazánk egyaránt 4, 4 és 5 százalékon áll a három vizsgált csoportban.

A DK számára ez előrelépést jelent, mivel a biztos szavazó pártválasztók körében eléri az 5 százalékos parlamenti küszöböt, ami az előző méréskor még nem volt így. A Magyar Kétfarkú Kutya Párt 3, 3 és 4 százalékos eredményével viszont jelenleg nem jutna be az Országgyűlésbe.

Pulai András, a Publicus Intézet vezetője egy fontos módszertani változásra is felhívta a figyelmet. A választás közeledtével a korábbi, úgynevezett nyitott kérdezésről áttértek a zártra, vagyis már felolvassák a válaszadóknak a várhatóan listát állító pártok nevét. A friss adatokat ezért ennek figyelembevételével érdemes összevetni a korábbiakkal.

A Publicus adatai egybecsengenek más intézetek közelmúltbeli méréseivel: február elején az IDEA Intézet 48–38, január végén pedig a Závecz Research 49–39 arányú Tisza-fölényt mutatott ki a biztos szavazó pártválasztóknál.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Békéscsaba méretű területet foglaltak vissza az ukránok Elon Musk váratlan húzása után
Az ukrán erők öt nap alatt 201 négyzetkilométert szereztek vissza Zaporizzsja keleti részén. Az előrenyomulás egybeesett az oroszok Starlink-hozzáférésének blokkolásával, ami kommunikációs zavarokat okozott.


Évek óta nem látott sikert ért el az ukrán hadsereg, amikor február 11. és 15. között 201 négyzetkilométernyi, Békéscsaba méretének megfelelő területet foglalt vissza Oroszországtól, főként Zaporizzsja városától keletre – fogalmaz a 24.hu.

A visszafoglalt földdarab a legnagyobb, amelyet a kijevi erők egy 2023 júniusi ellentámadás óta ilyen rövid idő alatt szereztek vissza, nagysága pedig majdnem eléri az oroszok decemberi teljes havi nyereségét.

Az Agence France-Presse által a Hadtudományi Intézet adataira alapozott elemzés szerint az ukrán erők azt használták ki, hogy az orosz hadseregtől megvonták a Starlink rendszer biztosította internet-hozzáférést. Február 5-én katonai megfigyelők már a frontvonalon használt orosz Starlink-antennák működésének leállását észlelték, miután Elon Musk „intézkedéseket” jelentett be a Kreml technológiahasználatának felszámolására.

A SpaceX az elmúlt hetekben technikai lépéseket, köztük egy hitelesítési rendszert vezetett be az illetéktelen orosz terminálok blokkolására. Bár a korlátozás átmenetileg egyes ukrán egységeket is érintett, az orosz erők közben már alternatív kommunikációs megoldásokat keresnek a kieső képesség pótlására. A következő hetek kulcskérdése, hogy az orosz fél képes lesz-e tartósan pótolni a hiányt, az ukrán hadsereg pedig fenn tudja-e tartani a műveleti tempót.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Két megyében kezdődik ónos esővel a nap, nagyon csúszhatnak az utak
HungaroMet elsőfokú figyelmeztetést adott ki Zala és Somogy vármegyére a vegyes halmazállapotú csapadék miatt. Délutántól nyugat felől szakadozik a felhőzet, de a szél több helyen megerősödik.


Kedd délelőtt ónos eső, délutántól pedig erős szél nehezítheti a közlekedést a Dunántúlon.

A veszély miatt Zala és Somogy vármegyére elsőfokú, citromsárga figyelmeztetést adott ki a meteorológiai szolgálat.

A HungaroMet előrejelzése szerint az ég nagyrészt erősen felhős vagy borult lesz, de délutántól nyugat felől szakadozni kezd a felhőzet. A kora délelőtti órákig a Dunántúlon vegyes halmazállapotú csapadék, helyenként átmeneti ónos eső is előfordulhat. A déli óráktól már legfeljebb csak néhány záporra lehet számítani. Az északira, északnyugatira forduló szél többfelé megélénkül, néhol meg is erősödik.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 3 és 8 fok között alakul, késő estére pedig -2 és +3 fok közé hűl le a levegő.

A citromsárga veszélyjelzés jellemzően néhány tized milliméteres, gyenge ónos esőt takar, ami vékony, de csúszós jégréteget vonhat az utakra és a járdákra.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk