KÉK HÍREK
A Rovatból

Újabb nemzeti konzultációt jelentett be Orbán, Sorosról is kérdezni fognak



Orbán Viktor úgy értékelt: Magyarország azért védekezett jobban, sikeresebben, mint a nyugat-európaiak, mert minden döntés - például a veszélyhelyzet, az iskolalátogatási tilalom és a határzár elrendelése - korábban, vagyis időben született meg, köszönhetően a rendkívüli jogrendnek.

Közölte ugyanakkor: arra is fel kell készülni, hogy egy-egy lokalizált térben - például idősotthonban vagy kórházban - most, a járvány enyhülésének időszakában is "felszaporodhatnak" a fertőzések. Ezért az operatív törzset egy úgynevezett bevetési egység létrehozására utasította: ha bárhol az országban megnő az esetszám, ez az egység megjelenik ott, és lokalizálja a fertőzést.

Az ellenzéki kritikákra is reagált a kormányfő, azt mondta: a baloldal szerint már 2010 óta diktatúra volt, de "ez mind semmi, mert a rendkívüli jogrenddel" még egyszer bevezették a diktatúrát, és most, a jogkörök visszaadásakor jön a harmadik diktatúra.

A következő hétéves EU-s költségvetésre vonatkozó európai bizottsági tervezetet is kommentálta Orbán Viktor, kifejtve: a koronavírus-járvány miatt tervezett gazdasági helyreállítási alapba szánt 750 milliárd eurót nem munkával "hoznák létre", hanem hitelből, amelynek visszafizetésére közösen vállalnának garanciát. Úgy értékelt, hogy ez valójában az "Európa-kötvény" konkrét megvalósulása, és mivel 30 évre akarják felvenni, még "az unokáink feje fölött is ott lebeg majd az a lehetőség, hogy ha nem a magyarok, hanem valaki más nem tudja visszafizetni a hitelét, akkor majd nekik kell helyettük".

Közölte, nem utasítja el azonnal a tervet, de "berzenkedik" ellene az ösztönvilága, ezért azt javasolja, hogy higgadtan tanulmányozzák, majd döntsék el, akarnak-e ilyen útra lépni.

A tagállamok közötti pénz elosztására vonatkozó megoldási javaslatot viszont abszurdnak és perverznek minősítette, mert "több forrást juttat a gazdagoknak, mint a szegényeknek".

A magyar gazdaság helyzetéről a kormányfő azt mondta: ha sikerül végrehajtani a gazdaság újraindítása érdekében tervezett intézkedéseket, akkor "nemcsak hogy jól jövünk ki a 20-as évből, hanem egy fantasztikus 21-es évünk lehet, és a költségvetés, amit benyújtottunk, ezt meg is alapozza".

A miniszterelnök a rádióinterjúban együttérzését fejezte ki a múlt heti Deák téri kettős gyilkosság áldozatai hozzátartozóinak. "Hiába fogtuk el azonnal az elkövetőket, ez nem adja vissza az életüket" - mondta.

Második kormánya hivatalba lépésének 10. évfordulója alkalmából Orbán Viktor arról is beszélt: 1990-ben nem sikerült olyan változást elérni, amely meg tudta volna újítani az országot. A kommunistákat "lenyomtuk", a szovjeteket "kiszorítottuk", a magyarok pedig kezükbe vették az ország jövőjét, de a régi rezsim és az új világ képviselői közötti harc nem zárult le az első antikommunista, Antall József vezette kormánnyal, hanem "az ellenfél óriási támadásba ment át". A baloldal újjászervezte magát, és megkezdődött egy hosszú harc: 20 éven át "hol a jövő nyert, hol a múlt" - fejtette ki.

A 2010-es kétharmados választási győzelme után azonban biztos volt abban - folytatta -, hogy ezt a küzdelmet le kell zárni, "a jövőnek nyerni kell", ez volt az elképzelése. Ezért megalkották az új alkotmányt, az "alkotmányozó elnök" Schmitt Pál érdemei elévülhetetlenek - mondta.

A miniszterelnök azt is felidézte, hogy 2010-ben egy súlyos pénzügyi válság kellős közepén volt Magyarország, de nem akart úgy válságot kezelni, mint a szocialisták, akik minden terhet áthárítottak a családokra: elvettek egyhavi nyugdíjat, egyhavi bért, adót emeltek, elvették a családtámogatási rendszert, és a devizahitelekkel adósrabszolgaságba kergették családok millióit. Ezzel kapcsolatban megemlítette Matolcsy György - a 2010-2013 közötti nemzetgazdasági miniszter, jelenlegi jegybankelnök - nevét, akinek az volt az álláspontja, hogy van más közgazdasági út, mint a liberálisoké.

Végül hangsúlyozta, kormányzásának "magasabb rendű célja", hogy minden magyar úgy érezze, "összetartozunk, egy nemzet vagyunk, ez egy nagy nemzet". "Összességében arra megyünk, amerre szerettünk volna. Minden magyar - szerintem - jobban érzi magát a bőrében" - mondta, kiemelve azt is, hogy Magyarország ma Európa talán egyetlen munkaalapú társadalma.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
Betörtek a kecskeméti katonai repülőtérre – a MIG-29-esekből vitték el a legfontosabb alkatrészeket
A tolvajok egyszerűen átvágták a kerítést, és már bent is voltak. Az eset komoly kérdéseket vet fel a biztonsági intézkedésekkel kapcsolatban.


Két héttel ezelőtt ismeretlenek jutottak be a kecskeméti katonai repülőtér területére, és a MIG-29-es vadászgépek orrkúpjai alatti lokátortérből vittek el alkatrészeket. Az eset után sokakban felmerült a kérdés, hogyan történhetett meg mindez úgy, hogy senki sem vette észre a betörőket.

A kecskeméti bázison tárolják azokat a MIG-29-eseket, amelyeket Magyarország még 1993-ban kapott az orosz államadósság fejében. 2010-ben vonták ki őket, addigra mindössze négy gép volt üzemképes. A helyüket Gripenek vették át. A megmaradt MIG-eket konzervált állapotban őrzik, vagyis bár nem repülnek, igyekeznek megőrizni a műszaki állapotukat – írja a Blikk.

Németh Zoltán őrnagy, nyugalmazott vadászpilóta úgy véli, ezek a gépek már rég nem alkalmasak repülésre. „Már nyolc-tíz évvel az 1993-as megérkezésük után is kriminálisan keveset tudtak belőlük repülésre küldeni. Ráadásul a huszonnyolc gépes flottából hármat elvesztettünk, ezeket nem pótolták” – mondta el a lapnak.

Az információk szerint a tolvajok egyszerű módszerrel jutottak be. Átvágták a drótkerítést, felhajtották, majd besétáltak a területre. „Körülbelül két héttel ezelőtt történt az eset, a behatolók a MIG-ek lokátorteréből vittek el alkatrészeket. Ez a repülő orrkúpja mögött található, így azt is meg kellett rongálniuk, hogy hozzáférjenek” – mondta egy, a nevét nem vállaló forrás.

A Honvédelmi Minisztériumnak és a megyei rendőr-főkapitányságnak is elküldték a kérdéseket, de egyelőre nem érkezett válasz. A MIG-29-es lokátoralkatrészeit még több országban használják, például Oroszországban, Ukrajnában, Bulgáriában és Kubában.

2019-ben a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő megpróbálta egyben eladni a még meglévő 19 gépet. A csomag 2,8 milliárd forintos kikiáltási áron került piacra, és 20 hajtómű, valamint 298 egyéb tartozék – köztük rakéták – is járt volna hozzá. A licitálásra azonban senki nem jelentkezett. Az értékesítést az is nehezítette, hogy NATO-tagként csak a gyártó, az Orosz Föderáció hozzájárulásával lehetett volna eladni őket.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Rendszeresen megerőszakolhatta feleségét, nevelt lányát és még teheneit is egy új-zélandi gazda
A vádlott tagadja az állatokkal kapcsolatos vádakat, és azt állítja, hogy a mostohalányával és feleségével folytatott kapcsolatok beleegyezésen alapultak.


Egy új-zélandi tejgazda pere zajlik a whangārei kerületi bíróságon, ahol 38 rendbeli szexuális bűncselekménnyel vádolják – írja a Daily Mail. A vádpontok között 15 rendbeli nemi erőszak, egy rendbeli állatokkal való fajtalankodás és egy rendbeli szeméremsértés borjak ellen szerepel.

Az ügyészség szerint a férfi hosszú éveken keresztül bántalmazta a feleségét és kiskorú mostohalányát. A lány elmondta, hogy a történtek tízéves kora előtt kezdődtek, majd a következő tíz évben szinte minden este ismétlődtek.

Geraldine Kelly ügyész közölte, hogy a sértett szerint a férfi körülbelül 300 alkalommal erőszakolta meg. Hozzátette: „A terhesség lehetősége már 12 éves kora előtt aggodalmat jelentett számára.” A lány nem beszélt a történtekről, mert szerette a mostohaapját, és zavart keltett benne, ahogyan a teste reagált.

Kelly elmondta, hogy

a férfi „napi igényt” tartott a szexre, ami a felesége elleni bántalmazáshoz is vezetett. A vádlott állítólag azt vallotta, hogy a nemi erőszak nem létezik, mert minden nő végül beleegyezik és élvezi, valamint szerinte a „nem” valójában „igent” jelent.

A vádirat szerint a férfi bevallotta a feleségének, hogy közösült néhány tehenével, és meg is mutatta neki, hogyan tette. Az ügyészség állítása szerint az ellési időszakban borjakkal is fajtalankodott, amit a felesége látott. Kelly hozzátette, hogy legalább 20 alkalommal kényszerítette a feleségét szexre az állatokkal kapcsolatos aktusok után. „A nő elmondta neki, hogy undorítónak találja, de a férfi ennek ellenére megtette” – mondta az ügyész.

A vádlott ügyvédje, Matthew Ridgley tagadta az állatokkal kapcsolatos vádakat, és „badarságnak” nevezte azokat. A védő szerint a mostohalánnyal folytatott kapcsolat beleegyezésen alapult, amikor a lány már betöltötte a 16. életévét, és a férfi és a felesége közötti együttlétek is kölcsönös beleegyezésen alapultak.

A tárgyalás várhatóan három hétig tart.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Megállt a hídon, majd a folyóba ugrott egy magyar kamionos Hollandiában
A sofőr állítása szerint csak fel akart frissülni, nem gondolt a veszélyre. A rendőrség végül megbírságolta a mutatvány miatt.


Kedd este egy magyar kamionsofőr a hollandiai Moerdijk-hídról ugrott a Hollands Diep folyóba – számolt be róla a NOS holland hírportál. A szemtanúk elmondása szerint a férfi az A16-os autópályán haladt, amikor félreállt a leállósávba, majd hirtelen a vízbe vetette magát.

A helyszínen tartózkodók azonnal riasztották a 112-es segélyhívót, mert attól tartottak, hogy öngyilkossági kísérlet történik.

A sofőr viszont azt mondta, csak fel akart frissülni, és nem gondolt bele, milyen veszélyekkel járhat a híd alól a vízbe ugrani.

A mentéshez a Holland Királyi Tengeri Mentőintézet szakemberei, a tűzoltók, a mentők és egy rendőrségi helikopter is kivonultak. Amikor odaértek, a férfi már a híd alatti létrán kapaszkodott, és egy éppen arra közlekedő hajó segített neki épségben partra jutni.

A rendőrség az ugrásért és a kamion leállósávban hagyásáért pénzbírságot szabott ki rá.

(via Telex)


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
Egy házaspár egy évig rejtegette hármas kapcsolatuk harmadik tagjának holttestét – már a kutyájuk is elkezdte megrágni
A coloradói rendőrök egy leeresztett matrac alatt találták meg a férfit, miután családja éveken át nem hallott róla. A házaspárt nem gyanúsítják emberöléssel.


Az 55 éves James David Agnew és felesége, az 57 éves Suzanne Ruth Agnew előzetes letartóztatásban van, több bűncselekmény gyanújával – írja az Unilad.

A Jefferson megyei seriffhivatal tájékoztatása szerint

a vádak között szerepel emberi holttesttel való visszaélés és holttest meggyalázása is.

A hatóság közleménye szerint James ellen lopás, pénzügyi tranzakciós eszköz jogosulatlan használata és tiltott tárgy börtönbe juttatása miatt emeltek vádat. Suzanne ellen 5000 és 20 000 dollár közötti lopás, valamint pénzügyi tranzakciós eszköz jogosulatlan használata miatt indult eljárás.

A nyomozás akkor vette kezdetét, amikor a 62 éves James O’Neill családja bejelentette, hogy 2019 óta nem látták a férfit, és 2021 óta nem is beszéltek vele.

A lakewoodi rendőrök először egy férfival találkoztak, aki James-ként mutatkozott be, és ezzel azt a látszatot keltette, mintha O’Neill lenne. Később azonban kiderült, hogy valójában James Agnew-ről van szó, így O’Neill eltűntként került nyilvántartásba.

A házaspár a nyomozás során azt mondta, hogy O’Neill egy rövid ideig velük lakott, majd elköltözött, mert megismert egy külföldi nőt az interneten. Később O’Neill bankszámlaszámát és társadalombiztosítási számát átadták a férfi testvérének, arra hivatkozva, hogy egy örökséget be kell fizetni. Amikor azonban kiderült, hogy ehhez O’Neill személyes jelenléte szükséges, megszakították a kapcsolatot a testvérrel.

A testvér a számlaellenőrzés során észrevette, hogy a bankszámlát rendszeresen használják. Havonta 967 dollár (körülbelül 359 ezer forint) társadalombiztosítási juttatás érkezett rá, körülbelül 200 dollár (tehát nagyjából 74 ezer forint mínuszban volt), és több készpénzfelvétel is történt. Egy üzlet biztonsági kameráinak felvételei alapján kiderült, hogy James Agnew használta a kártyát.

James őrizetbe vétele után a házban házkutatást tartottak. Suzanne ekkor a rendőröknek azt mondta, hogy O’Neill holtteste a házban található.

A nyomozók valóban találtak egy elhunyt férfi testet, akiről feltételezték, hogy James O’Neill.

Suzanne a kihallgatáson elmondta, hogy évekig hármas kapcsolatban éltek O’Neill-lel, akit Jimnek hívtak, egészen 2023 decemberéig. Halála után egy leeresztett matraccal takarták le a testet, mert a csivaváik elkezdték rágni. Hozzátette, tudta, hogy helytelen nem jelenteni a halálát, de nem akarta elengedni a férfit.

A hatóságok szerint O’Neill halálát valószínűleg egészségügyi probléma vagy kábítószer-használat okozta, így

az Agnew házaspárt nem gyanúsítják emberöléssel.

A rendőrök becslése szerint körülbelül 17 406 dollárt, nagyjából 6,47 millió forintot költöttek el O’Neill társadalombiztosítási pénzéből 18 hónap alatt.

James a kihallgatáson elmondta, hogy nem emlékszik pontosan, mikor halt meg O’Neill, de felismerte, hogy meghalt. Kezdetben nem adott magyarázatot arra, miért nem értesítették a rendőrséget, később viszont közölte, hogy tudott a társadalombiztosítási juttatásról, amely a férfi számlájára érkezett, és ez szempont volt abban, hogy bejelentsék-e a halálát.


Link másolása
KÖVESS MINKET: