HÍREK
A Rovatból

Öncsonkításba kezdtek az orosz katonák, hogy ne kelljen harcolniuk – állítja egy hadifogoly

Az 20 éves orosz katona azt is elmesélte, hogy két társa a fronton végzett magával, mert nem bírták a stresszt.


A 20 éves Andrej Usankov ukrán fogságba került, és hajlandó volt kamera elé állni, hogy elmesélje, mi történik a fronton az orosz katonák között – számolt be a Metro. A fiatal katona elmondta, hogy több bajtársa is megsebesítette magát, hogy harcképtelennek nyilvánítsák, és hazarepítsék Oroszországba.

Usankov ezen túl azt is elmondta, hogy két társát látta öngyilkosságot elkövetni a fronton. "Mindenki pánikolt, ketten nem bírtrák a stresszt, és fejbe lőtték magukat"

– magyarázta.

Ő maga azért lett katona, hogy pénzt szerezzen a családjának. A fogságból egyébként megengedték neki, hogy felhívja az anyját, akiről elmondta, hogy teljesen elhitte a Kreml propagandáját. Usankov elmondta neki, hogy amit a tévében lát, az mind hazugság, de az anyja nem hitt neki, még azt is megkérdezte a fiától, hogy hipnotizálták-e. Az interjú végén

azt üzente a honfitársainak, hogy "ne jöjjenek Ukrajnába, ugyanis csak szenvedést vinnének az ottaniaknak."

Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


HÍREK
A Rovatból
Orbán Viktornak üzent a Kneecap az Írország-Magyarország meccs kezdetekor
„Bassza meg Orbán Viktor!” - fogalmazott posztjában az ír zenekar, akiket a magyar kormány nyáron kitiltott az országból.


Mint azt mi is megírtuk: az egyik legfontosabb meccsel indította a vb-selejtező sorozatot a magyar válogatott. Magyarország Írország ellen idegenben lépett pályára.

A mérkőzést Orbán Viktor élőben nézte meg Dublinban, Csányi Sándor MLSZ-elnök társaságában.

A miniszterelnök egy nem várt helyről kapott üzenetet az este folyamán. A Kneecap ugyanis az X-en üzent Orbánnak.

„Írország – Magyarország most Dublinban.

És bassza meg Orbán Viktor!”

- fogalmazott az ír zenekar, akik egyébként nyáron felléptek volna a Szigeten, de a magyar kormány még előtte kitiltotta őket az országból.

(via 24.hu)


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk
HÍREK
A Rovatból
Kiderült, hogy hány órakor beszél Kötcsén Orbán Viktor vasárnap
Magyar Péter is hirdetett gyűlést a település főterére. Azt egyelőre nem tudni, ő mikor beszél, de nem lesz izgalommentes a vasárnap.


Megvan, mikor beszél Orbán Viktor Kötcsén.

"Már csak egy nap. Vasárnap, 16h, élőben Kötcséről. Vigyázat, hamisítják!"

– ezt írta ki a Facebookra a kormányfő.

Eddig semmiylen nyilvános programpontot nem ismerünk ezen kívül, pedig korábban arról volt szó, hogy az idei találkozót élőben lehet majd követni, ami eddig nem volt szokás.

Ez nyilván azzal is összefügg, hogy ugyanerre a napra az ellenzék vezére, Magyar Péter is hirdetett gyűlést a település főterére.

Egyelőre azonban nem tudni, Magyar mikor fog beszélni, az ő rendezvényük 11-től kezdődik elvileg.

"Sziasztok! Holnap fontos nap lesz. Egy szimbolikus helyen, történelmi pillanatban találkozunk kordonok és TEK-esek nélkül 11.00 órakor Kötcsén, a Hősök terén"

– írta a Facebookon.

Természetesen a posztjában odaszúrt a szomszédban gyülekező tábornak is:

"Pár száz méterre tőlünk ott fog dorbézolni a képmutató, luxizó, a társadalomtól elzárkózó, kordonok mögött rettegő, orbáni elit. És néhány kilométerre Kötcsétől található Balatonőszöd, a gyurcsányi hazugság szimbóluma is. Gyurcsány és Orbán – a dicstelen múlt összefonódó jelképei."


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
„Nem luxuséletet szeretnénk, csak azt, hogy ne parizeren kelljen élnünk 30 napig” – az apa az Emberi Jogok Európai Bíróságán küzd tovább a méltóbb rokkantellátásért
A két kislányt nevelő Orosvári Zsolt legutóbb 97 ezer forintos ellátást kapott. Ebből az összegből kellett kigazdálkodnia a gyerekek iskolai felszerelését és a havi megélhetésüket.


Elutasította az Alkotmánybíróság a rokkantellátások emelésére irányuló indítványt – erről először a Blikk számolt be. A beadványt benyújtó Orosvári Zsolt egyedül neveli két lányát, legutóbb 97 ezer forintos ellátást kapott. Az RTL Híradónak azt mondta: most az Európai Emberi Jogi Bíróságon folytatja a küzdelmet, mert szerinte sokan méltatlanul kevés pénzt kapnak az államtól. A mozgáskorlátozottak országos szövetsége szerint is évtizedes lemaradás van a támogatások összegében.

Orosvári Zsolt egyedül neveli két lányát, a leckéjüket is ő ellenőrzi. A család számára nem volt gondtalan az iskolakezdés. Az apa évek óta rokkantsági ellátásból kénytelen megélni, miután egy gyerekkori betegsége olyan súlyossá vált, hogy nem tudott tovább dolgozni:

"Az orvosaim tanácsára sajnos a rokkantsági ellátást kellett választanom."

Korábban havi háromszázezer forintot keresett, rokkantsági ellátása viszont 2010 óta a százezer forintot sem éri el. Ebből az összegből kellett kigazdálkodnia a gyerekek iskolai felszerelését és a havi megélhetésüket.

A férfi a híradónak azt mondta: ha most jelentkezne ellátásért, jóval nagyobb összeg járna neki. A kormány ugyanis 2012-ben átalakította a juttatás számításának módját, emiatt az új igénylőknek már több pénz jár. Azok viszont, akik már 2012 előtt is ellátásra szorultak, továbbra is alacsonyabb összeget kapnak.

Emiatt Orosvári Zsolt perre ment.

“Nem luxuséletet szeretnénk, de azt, hogy ne parizeren kelljen élnünk 30 napig, azt gondolom, hogy elvárhatjuk. “

Azt szeretné elérni, hogy a rokkantsági ellátás összegét egységes rendszerben számítsák ki, és hogy a hasonló problémákkal küzdők ugyanazt az összeget kapják. Beadványát azonban elutasította az Alkotmánybíróság.

A Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége szerint nem csak a számítás módja a probléma. Szerintük a rászorulók - bármilyen juttatást is kapnak - rendkívül alacsony összegekből kénytelenek megélni.

Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke:

“Minden fogyatékos embereket érintő ellátás és támogatás több évtizedes elmaradásban van. Évtizedek óta soha senki nem gondolta komolyan ennek a társadalmi csoportnak a támogatási rendszerének a felülvizsgálatát és annak a felzárkóztatását.”

Orosvári Zsolt nevét akkor ismerte meg az ország, mikor néhány éve mozgalmat indított, hogy a beteg gyerekükkel kórházban lévő szülőknek ne a földön kelljen aludniuk. Akkor 400 kempingágyat vittek 40 kórházba. Az általa indított per most az Emberi Jogok Európai Bíróságán folytatódhat. Orvosvári Zsolt azt reméli, hogy a jövő év végéig jogerős döntés születhet a beadványáról.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

HÍREK
A Rovatból
Magyar Péter gyalog indult Kötcsére Balatonőszödtől: Szimbolikusan is lezárjuk ezt a húsz évet
Magyar Péter az induláskor arról beszélt: Balatonőszöd neve összenőtt a hazugsággal, Kötcséé pedig a cinizmussal.


Magyar Péter vasárnap kora reggel gyalog indult el Balatonőszödről Kötcsére, ahol a Tisza Párt 11 órától tart majd rendezvényt. Ugyanezen a napon a fideszes holdudvar a szokásos évi kötcsei pikniken gyűlik össze. Orbán Viktor 16 órakor mondta majd beszédet, amelyet két évtized után most először élőben is közvetítenek majd.

Magyar Péter szimpatizánsaival együtt indult útnak Kötcse felé, és mint elmondta: a Gyurcsány–Orbán-korszak lezárásáért gyalogolnak.

„Szimbolikusan is lezárjuk ezt a húsz évet, 2006-tól 2026-ig”

– mondta Magyar az induláskor. A Tisza Párt elnöke hozzátette: Balatonőszöd neve összenőtt a hazugsággal, Kötcséé pedig a cinizmussal. Magyar ezután egy rövid részletet is bejátszott Gyurcsány Ferenc őszödi beszédéből.

Balatonőszöd 10,5 kilométerre van Kötcsétől, a menet a tervek szerint fél tizenegykor érkezik meg. A túrát Magyar Péter közösségi oldalain élőben is lehet követni.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk