Kiadták Ausztriának kedden azt a férfit, aki tavaly szeptemberben a nyílt utcán agyonlőtt egy embert a bécsújhelyi moziparkolóban.
A lövöldöző férfit a bécsi hatóságok szerdán előzetes letartóztatásba helyezték. Az ügyben emberölés miatt nyomoznak.
A gyilkosság tavaly szeptemberben történt: a gyanúsított három lövéssel ölt meg egy török származású férfit a parkolóban.
A gyanúsítottat Magyarországon, Röszkénél fogták el a rendőrök EU-s elfogatóparancs alapján. A férfit eddig azért nem adták ki Ausztriának, mert hazánkban is eljárás folyt ellene a magával vitt fegyver miatt.
Videón a felfoghatatlan tragédia: kötél nélkül dobtak le egy 21 éves lányt egy hídról
A brazíliai Limeirában halt meg egy 21 éves nő, miután egy rope jump ugrásnál nem rögzítették a biztosítókötelét. A tragédiáról videó is készült, a rendőrség hat embert állított elő a helyszínről.
„Emberek, a kötél!” – kiabálták többen is egy brazíliai híd tetején, de már késő volt. A 21 éves Maria Eduarda Rodrigues de Freitas ekkor már a mélybe zuhant, miután
a rope jump ugrást szervező csapat anélkül indította el a platformról, hogy bekötötték volna a biztosítókötelét.
A mintegy 40 méteres zuhanást a fiatal nő nem élte túl. Az esetről videó is készült, ami bejárta a brazil közösségi médiát, a rendőrség pedig emberölés eshetőleges szándékkal elkövetett gyanújával nyomoz.
A szombaton történt tragédia után
a hatóságok hat embert bekísértek kihallgatásra, közülük hárman őrizetben maradtak.
A nyomozásnak kell majd tisztáznia, hogy a csapaton belül pontosan ki volt a felelős a felszerelés ellenőrzéséért és az ugrás lebonyolításáért. A helyi sajtó szerint a baleset után többen megpróbáltak elmenekülni a helyszínről, volt, akit rendőrségi helikopter segítségével találtak meg.
Az ügyre Limeira polgármestere is reagált, aki bejelentette, hogy a város pert indít a szövetségi kormány ellen. Az önkormányzat vezetője szerint a híd, ahol az ugrást szervezték, szövetségi tulajdon, és a helyi vezetés már évek óta jelezte, hogy a terület lezáratlansága és az ott folyó illegális tevékenységek veszélyt jelentenek.
A sajtó szerint az Entre Cordas nevű csoport szervezte az ugrást, amiért fejenként 180 reált (körülbelül 12 ezer forintot) kértek, és már több további időpontot is meghirdettek. Nem sokkal a halála előtt maga Maria Eduarda is közzétett egy ironikus hangvételű posztot az Instagram-oldalán: „Ki volt az az őrült, aki hagyta, hogy eljöjjek leugrani egy hídról?”
A baleset után az áldozat barátja rosszul lett, őt a helyszínről a sürgősségi osztályra szállították
A halálos baleset a São Paulo államban, Limeira és Cordeirópolis között található, a helyiek által csak Ponte do Esqueleto, azaz Csontváz-híd néven emlegetett befejezetlen építménynél történt. Az elhagyatott szerkezet évek óta az extrém sportot űzők kedvelt, de egyben veszélyes találkozóhelye.
A rope jump a bungee jumpinghoz hasonló, de itt nem rugalmas, hanem statikus köteleket használnak, amelyek nem megnyúlnak, hanem egy ingaszerű mozgással fogják meg a zuhanó testet. Éppen ezért ennél a sportnál kulcsfontosságú a többszörös, független biztosítási rendszer, amelynek hiánya azonnali tragédiához vezet.
„Emberek, a kötél!” – kiabálták többen is egy brazíliai híd tetején, de már késő volt. A 21 éves Maria Eduarda Rodrigues de Freitas ekkor már a mélybe zuhant, miután
a rope jump ugrást szervező csapat anélkül indította el a platformról, hogy bekötötték volna a biztosítókötelét.
A mintegy 40 méteres zuhanást a fiatal nő nem élte túl. Az esetről videó is készült, ami bejárta a brazil közösségi médiát, a rendőrség pedig emberölés eshetőleges szándékkal elkövetett gyanújával nyomoz.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
200 kilós betonoszlop ölt meg egy 6 éves kislányt a Heves vármegyei Átányon
A tragédia szombaton történt, miközben a gyermek a kerítés mellett gyümölcsöt szedett. A helyszínre mentőautó és mentőhelikopter is érkezett, de a kislányt már nem tudták újraéleszteni.
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” - Bocsánatkérést vár az anya, akinek Down-szindrómás fia megfulladt a szekszárdi kórházban
A Szekszárdi Törvényszék másodfokon bűnösnek mondta ki az ápolónőt halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésben. A nő ítélete nem jogerős, mert fellebbezett.
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” – mondta az az édesanya, akinek Down-szindrómás fia 2020-ban a szekszárdi kórházban halt meg. Most másodfokon ítélet született az ügyben: az ápolónőt felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték, míg az orvos egymillió forintos pénzbüntetést kapott – számolt be az RTL Híradó. Az ítélet azonban az ápolónő esetében nem jogerős, mert fellebbezett.
A tragédia 2020 októberében történt, amikor a Down-szindrómás Krisztián koronavírus-gyanúval bekerült a szekszárdi kórházba. Édesanyja, Kiss Istvánné
többször is jelezte a személyzetnek, és a fia lázlapjára is felvezették, hogy nyelési nehézségei miatt kizárólag pépes ételt ehet.
Ennek ellenére az ápolónő – az orvos engedélyével – darabos ételt adott neki, amitől a fiú másnap délután megfulladt. A gyászoló édesanya a Híradónak fia halálának borzalmas körülményeiről is beszélt:
„A nyelve el volt harapva; benne van az igazságügyi orvosszakértői papírban, hogy ez történt. Ez a fiatal – nekem kisgyerek, az én gyerekem – nagyon megszenvedett ezért a halálért.”
Az ügyben indult eljárás során az ápolónőt először felmentették, ám a Szekszárdi Törvényszék másodfokon megváltoztatta az ítéletet. A bíróság sajtótitkára, Bajusz János a csatornának elmondta: a nőt bűnösnek találták halált okozó, foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetésben. Ezért másfél év, két évre felfüggesztett fogházbüntetést kapott, valamint két évre eltiltották az ápolónői hivatástól.
A család, amely nyolc örökbefogadott gyermeket nevel – közülük hetet fogyatékossággal –, azóta is gyászolja a mindig vidám fiút.
Az édesanya szerint Krisztián helye máig üres a konyhaasztalnál.
Az anya jogosnak tartja a büntetést, de a bocsánatkérést hiányolja a leginkább. Az orvost, aki információk szerint azóta már nem praktizál, kevésbé hibáztatja. „Kevésbé tudom őt hibáztatni a történtekért, hisz végül is vakon bízott a beosztottjában. Komolyabban kellett volna venni az anyai figyelmeztetéseimet, és akkor ez nem történik meg” – fogalmazott.
„Még mindig nem tudta a száján kiejteni azt, hogy sajnálom” – mondta az az édesanya, akinek Down-szindrómás fia 2020-ban a szekszárdi kórházban halt meg. Most másodfokon ítélet született az ügyben: az ápolónőt felfüggesztett fogházbüntetésre ítélték, míg az orvos egymillió forintos pénzbüntetést kapott – számolt be az RTL Híradó. Az ítélet azonban az ápolónő esetében nem jogerős, mert fellebbezett.
A tragédia 2020 októberében történt, amikor a Down-szindrómás Krisztián koronavírus-gyanúval bekerült a szekszárdi kórházba. Édesanyja, Kiss Istvánné
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!
Videón, ahogy rendőrök ütnek-rúgnak egy ámokfutó sofőrt, aki előtte elsodorta a társaikat
Az RTL Híradó felvételén látszik, ahogy több rendőr bántalmaz egy ámokfutó sofőrt a budai Vár alatt. A Központi Nyomozó Főügyészség hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazás miatt indított eljárást.
„Beszorult a fejem!” – kiabálta a földön fekvő férfi, miközben a rendőrök a hátára térdelve bilincselték. „Nem érdekel” – vágta rá az egyik egyenruhás, majd tovább ütlegelték az ámokfutó sofőrt, aki percekkel korábban elsodorta a társaikat.
Az esetről az RTL Híradó szerzett és mutatott be egy felvételt, ami alapján a Központi Nyomozó Főügyészség külön eljárásban vizsgálja a rendőri intézkedés jogszerűségét.
A drámai elfogásról készült videón jól látszik, ahogy a földre tepert, kiabáló férfit többen is rugdossák és ütik. A dulakodásnak végül az vetett véget, hogy több, később érkező rendőr megfékezte a túlságosan indulatos kollégáit.
A felvételt egy környékbeli férfi készítette az erkélyéről kávézás közben. A szemtanú beszámolt arról is, mi vezetett a durva elfogáshoz.
„Ez a Daewoo elkezdett elég hevesen tolatni, és a két motoros rendőrt elsodorta; a másikat pedig el is ütötte, aki lepattant róla.”
A sofőr az elfogásakor azt is kiabálta, hogy nem ő vezetett, hanem valaki más kiugrott a kocsiból. „Azt kiabálta, hogy kiugrott valaki, de én nem láttam, hogy kiugrott volna, és akkor a rendőrök nekiálltak a sofőrnek” – tette hozzá a felvétel készítője.
Az ámokfutás múlt szerdán kezdődött, amikor a sofőr az Andrássy úton a buszsávban száguldott. A 36 éves, büntetett előéletű férfi a rendőri jelzésre nem állt meg, hanem a gázba taposott, és a pesti belvárosból a Lánchídon át Budára menekült.
Végül a Vár oldalában lévő kis utcák egyikében, egy zsákutcában kapták el. Itt történt a videón is látható jelenet, amikor a férfi a Daewoojával nekitolatott az őt feltartóztató rendőrautónak. A kocsiban ülő három rendőr közül ketten ki tudtak ugrani, harmadik társuk azonban könnyebb sérüléseket szenvedett.
Később kiderült, hogy nemcsak ittas volt, de a vezetéstől már korábban eltiltották.
A sofőrt végül pénteken letartóztatták. A férfit hivatalos személy elleni erőszakkal és más bűncselekményekkel gyanúsítják.
A Központi Nyomozó Főügyészség megerősítette, hogy a bíróság elrendelte a férfi letartóztatását. Azt is közölték, hogy a rendőri intézkedés közben „felmerült hivatalos eljárásban elkövetett bántalmazást” a nyomozó ügyészek külön eljárásban vizsgálják.
„Beszorult a fejem!” – kiabálta a földön fekvő férfi, miközben a rendőrök a hátára térdelve bilincselték. „Nem érdekel” – vágta rá az egyik egyenruhás, majd tovább ütlegelték az ámokfutó sofőrt, aki percekkel korábban elsodorta a társaikat.
Az esetről az RTL Híradó szerzett és mutatott be egy felvételt, ami alapján a Központi Nyomozó Főügyészség külön eljárásban vizsgálja a rendőri intézkedés jogszerűségét.
Regisztrálj, vagy lépj be, hogy tovább tudd olvasni a cikket!