KÉK HÍREK
A Rovatból

Lesoványodva, egy hotelszobában találtak rá a hat éve elrabolt amerikai lányra

Az apja otthonából rabolta el még 2014-ben édesanyja, miután a férfi kizárólagos felügyeleti jogot kapott.


Egy hotelszobában találtak kiéheztetve arra a hat éve eltűnt lányra, akit apja otthonából raboltak el.

Penelope Inks csak kilenc éves volt, mikor anyja, Heather Inks, egykori modell és színész elrabolta Texas városból.

A most 15 éves lány súlya alig haladta meg a 30 kilogrammot, mikor az FBI egy nemzetközileg kiterjesztett keresés során rábukkant. Anyja főként édességgel és üdítővel táplálta az elmúlt években.

Philip Klein, Penelope apja magánnyomozót bérelt, hogy megtalálja a lányát.

A 37 éves anyának, aki felkerült az FBI „legkeresettebb személyek” listájára, már egy második gyermeke is született egy másik férfitól, akinek fogalma se volt Heather igazi kilétéről.

Az FBI szerint Inks azután rabolta el lányát, hogy Klein kizárólagos felügyeleti jogot kapott. Állítólag Heather Inks több álnéven jelent meg az ország különböző pontjain, így játszva ki évekig a hatóságokat.

Az ügy végül lezárult, mikor április 4-én a rendőrség hívást kapott egy Madisonville-i szállodából. A nő azt állította, volt férje megpróbálta megmérgezni, de nem adta meg valódi nevét. Rose Louvet néven mutatkozott be, de a rendőrség megtalálta az adatbázisában.

Letartóztatták. Penelope pedig, akit a korábban említett szállodában hagytak, visszakerült apjához a kórházi vizsgálatok után

- írja az ABC13.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Népszerű
Ajánljuk
Címlapról ajánljuk


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Megláttam egy oda nem illő csillanást” - Drónnal találták meg a szombathelyi triatlonverseny közben meghalt úszót
A férfi a másfél kilométeres úszószám alatt tűnt el, holttestét órákkal később egy drón segítségével találták meg. A szervezők nem szakították meg a programot.
Maier Vilmos - szmo.hu
2025. július 05.



Egy 62 éves férfi vesztette életét a szombathelyi csónakázótóban, miközben a Vasi Vasember triatlonverseny úszószámát teljesítette. A sportoló elindult a másfél kilométeres távon, de nem érkezett meg a partra. A szervezőket egy néző értesítette, hogy valami nincs rendben, derül ki az RTL Híradójából.

A mentés azonnal megkezdődött. A búvárok órákig kutattak a férfi után, de a víz zavaros volt, és a látótávolság alig 20-30 centiméterre csökkent. Kiss Miklós mentőbúvár, a Savaria Dive munkatársa a helyszínen dolgozott. Mint mondta: „A búvár bemegy a vízbe, körülbelül 20 centis látótávolság, 30, egy kötéllel biztosítva van és legyező alakban a partnál mindig egy métert adnak neki és akkor tapogatva nézzük át a helyszínt.”

A keresésben egy drón is segített, amelyet a 112 Press főszerkesztője, Tánczos Mihály indított útnak.

„Egyeztettem a mentésben résztvevőkkel, akik szintén jó ötletnek találták, ezután felszálltam és körülbelül 6-8 perces keresés után megláttam egy oda nem illő csillanást a vízen. fölé repültem és sajnos teljesen egyértelmű volt, ráközelítve, hogy az elhunyt férfit találtam meg az úszószemüveget lehetett kivenni a víz alatt.”

A sportoló holttestét végül a drón segítségével azonosították, majd a búvárok hozták felszínre. A mentőcsapat tagjai úgy tudják, egy másik versenyző arról számolt be, mintha beleakadt volna valakibe a vízben, ezután kezdték el ott keresni az eltűnt férfit.

Úgy tudni, az elhunyt férfi egyik hozzátartozója is részt vett a versenyen. A triatlonversenyt a keresés és a tragédia ellenére sem állították le. A szervezők később közleményt adtak ki, melyben azt írták: a hatóságokkal együttműködve vizsgálják az eset körülményeit.

Az RTL Híradó riportját itt lehet megnézni:


Link másolása
KÖVESS MINKET:

KÉK HÍREK
A Rovatból
Óriási tűz volt, leégett több büfé és egy autó a Velencei-tónál
Egy olvasó videót is küldött Telexnek, amelyen az égő büféépületek és egy autó látható. A tűzoltók információi szerint az egyik büféből indult a tűz.
Karkó Ádám - szmo.hu
2025. július 05.



Szombat délelőtt tűz ütött ki Agárdon, a Napfény strand területén. Egy olvasó képeket és videót is megosztott az esetről a Telexszel, amelyek alapján a lángok több büfét is elértek.

A helyszínről a Velencei-tó egyik Facebook-csoportjában is beszámoltak. A poszt szerint, amely a tűzoltóktól kapott információkra hivatkozik,

először egy büfé kapott lángra. A tűz innen terjedt át egy parkoló autóra, majd egy másik büfére is.

Gárdony városának Facebook-oldalán azt írták posztjukban: „Az oltás befejeződött, az utómunkálatok idejére a helyszínt biztonságosan lekordonozták, a Napsugár strand az esettől függetlenül nyitva tart.”

Az esetet követően az egyik büfés a közösségi médiában köszönte meg azoknak, akik segítettek az oltásban, ugyanakkor szemrehányást tett azoknak, akik csak videózták a tűzesetet.

A tűz több millió forintos kárt okozott a vendéglátósoknak, valamint az autó tulajdonosának.


Link másolása
KÖVESS MINKET:

Ajánljuk

KÉK HÍREK
A Rovatból
Ricinusmaggal akarta megölni férjét egy nő és annak édesanyja Pécsen
A Pécsi Járásbíróság letartóztatta azt a két nőt, akik ricinusmagból készült mérget tettek a férfi kávéjába. A férj hangfelvétellel buktatta le őket.


A Pécsi Járásbíróság pénteken elrendelte két nő letartóztatását, akiket azzal gyanúsítanak, hogy előre kitervelten meg akarták mérgezni a velük egy háztartásban élő férfit, adta hírül a 24.hu.

A nyomozás eddigi adatai szerint a fiatalabb nő és édesanyja együtt laktak a nő férjével, valamint egy közös és egy korábbi kapcsolatból származó gyermekkel. A nő és férje kapcsolata megromlott, a nő válókeresetet adott be. A férfi rossz viszonyban volt feleségével és anyósával is.

A két nő 2025 tavaszán úgy döntött, hogy mérgezéssel próbálják meg elvenni a férfi életét.

Az anyós hét darab ricinusmagot vásárolt, amelyeket mozsárban összetört. A készítményt három egymást követő éjszaka – június 29-én, 30-án és július 1-jén – a férfi által lefőzött kávéba keverték a lakásukban.

A férfi azonban nem itta meg a kávét, hanem termoszba öntötte, és a felesége, illetve anyósa előtt többször is rosszullétet színlelt. Emellett hangrögzítőt rejtett el a lakásban, amellyel rögzítette a beszélgetéseiket.

A felvételek tanúsága szerint a hozzátartozói a kávéjába tett ricinusmagból készült őrleménnyel akarták megmérgezni.

A ricinusmagban található méreganyag felszívódása esetén mérgezési tünetek jelentkezhetnek, és akár halálos kimenetel is előfordulhat, jellemzően 36–72 órán belül kialakuló máj- és veseelégtelenség miatt.

A bíróság szerint a gyanúsítottak esetében fennáll a veszélye annak, hogy szabadlábon befolyásolnák az eljárásban részt vevő személyeket, elrejtőznének, vagy a bűncselekmény befejezésére törekednének. Mindezek miatt elrendelték a letartóztatásukat.

Az ügyészség tudomásul vette a döntést. A gyanúsítottak és védőik fellebbezést nyújtottak be, így a végzés nem végleges.


Link másolása
KÖVESS MINKET:


KÉK HÍREK
A Rovatból
„Ha én nem mentem volna be megmenteni a lovakat, akkor más nem tette volna” - megszólalt a 16 éves Blanka, aki négy csikót mentett ki egy égő lovardából Szarvas mellett
Nem attól féltem, hogy megsérülök, hanem hogy a ló meg én hőgutát kapunk. Ezt mondta a hős lány, miután az életveszélyes helyzet ellenére is bement a boxokba.


Nem volt idő félni - ezt mondta az a tizenhat éves lány, aki négy csikót mentett ki egy égő lovardából Szarvas mellett június 29-én. Épp arra autóztak az anyukájával, amikor meglátták, hogy ég a szénatároló. Blanka egyből a lovak segítségére sietett. A lány édesanyja közösségi oldalán számolt be a történtekről. Azt írta, hogy nagyon megrémült, amikor látta az égő épület felé szaladni gyermekét, de büszke is rá, amiért ilyen bátor. A 16 éves Bődi Blanka végül négy csikót mentett ki a tűz elől.

„Az első lóhoz bementem, ami a legközelebb volt a tűzhöz, egy pár méterre és nagyon nagy hő volt.

Nem attól féltem, hogy megsérülök, hanem hogy a ló meg én hőgutát kapunk.

Csak annyit hallottam, hogy egy pár ló nyihog meg mozgolódtak, mert idegesek voltak. Végigjártam a boxokat, de nem volt egyszerű. Volt egy ló, amelyik nem akart kijönni, mert nagyon félt, de megnyugtattam őt, majd  kihoztam” – mondta a lány az RTL Híradónak.

„Habozás nélkül leparkoltam, semmit nem egyeztetve azonnal elindultunk, szaladva a tűz felé, én pedig hívtam a tűzoltókat – emlékezett vissza az édesanya, Lestyán Réka, aki Facebook-oldalán több videót is megosztott a történtekről. - Az is látszott, hogy a tűz 3-4 méterre van az első boxtól, tehát egyértelmű volt, hogy bármikor továbbterjedhet, így segítségre van szükség.

Megfordult a fejemben hogy hogy baj lehet, de én ismerem magunkat és Blankát is teljes mértékben egy olyan oldalról ismertem meg, hogy a helyzetfelismerésünk jó.”

„Ha én nem mentem volna be megmenteni a lovakat, akkor más nem tette volna, muszáj volt lépni” – tette hozzá a tizenéves lány.

A lovarda porig égett. Tulajdonosa már telefonon többször is megköszönte a lánynak, hogy kimentette a lovakat, de azt kérte, hogy személyesen is találkozzanak.


Link másolása
KÖVESS MINKET: